Navigācija

Stopiņu novada Goda Pilsoņi 2014.gadā

 

2014.gada 15.novembra vakarā, Latvijas valsts dibināšanas 96.gadadienai veltītā koncerta laikā sveicām Stopiņu novada Goda Pilsoņus 2014.gadā.

Šogad Atzinībai tika izvirzīti un sveikti divi pretendenti Aivars Kokts un Janīna Kursīte-Pakule.

Stopiņu novada domes priekšsēdētājs Jānis Pumpurs, pasniedzot Atzinības nedaudz raksturoja katru apbalvojamo.


No kreisās: Aivars Kokts, Janīna Kursīte-Pakule, Vera Zozuļa, Jānis Pumpurs.

Aivars Kokts ir ilggadējs Stopiņu pagasta iedzīvotājs, strādājis valsts saimniecībā „Ulbroka” par galveno inženieri, no 1987.gada, un no 1992.gada ievēlēts par saimniecības vadītāju. Pašlaik vada uzņēmumu SIA „Ulbroka”. Pateicoties Aivara Kokta darbībai, SIA „Ulbroka” ir spējusi saglabāt ražošanu visus neatkarības gadus, pārdzīvot krīzes un turpināt darboties kā viens no lielākajiem cūkgaļas ražotājiem valstī. Sava uzņēmuma darbībā un attīstībā īpašu vērību pievērš vides prasībām. 2011.gadā Aivars Kokts saņēma Pasaules Dabas Fonda gada balvu kā labākais Baltijas jūras reģiona lauksaimnieks, par labas prakses vides jomā veicināšanu lauksaimniecības nozarē. Aivars Kokts ir arī Rotari kluba dalībnieks.

Janīnas Kursītes-Pakules latviskā dzīvesziņa, tautas godaprāts, degsme, pilsoniskā un sabiedriskā aktivitāte bija pamats izvirzīšanai Atzinības saņemšanai. Ciešāka sadarbība ar Stopiņu novadu aizsākās 2012.gadā, kad Stopiņu novada iedzīvotāju darinātai novada jostai Janīna Kursīte-Pakule piešķīra īpašas nozīmes un labvēlīgas attieksmes statusu, skaidrojot tās filozofisko un simbolisko nozīmi. Sadarbība turpinājās seno māju pētnieciskajā projektā novadā 2013.gadā, kuru realizēja Ulbrokas bibliotēka, piesaistot profesionālu ekspertu komandu. Pateicoties Janīnas Kursītes-Pakules iesaistei projektā, sadarbībā ar LTV1 filmēšanas komandu tika radīts video stāsts „No sētas uz sētu” Stopiņu novads, kas pirmizrādi piedzīvoja 2014.gada 18.februārī. Video stāsts vērtējams kā pozitīva Stopiņu novada tēla veidošana un novada vārda popularizēšana plaši ārpus novada robežām. Sadarbība ar Stopiņu novadu un Ulbrokas bibliotēku turpinās arī citās jomās.

2013.gadā Atzinību ieguva Vera Zozuļa - Stopiņu novada iedzīvotāja, kas ir zināma plaši ārpus novada un Latvijas. Atzinība Verai Zozuļai tika pasniegta šogad, jo pagājušajā gadā viņa piedalījās Ziemas Olimpisko spēļu dalībnieku sagatavošanā. Vera Zozuļa ir piedalījusies trīs Ziemas olimpiskajās spēlēs – 1976., 1980.un 1984.gadā. 1980.gadā kļuvusi par olimpisko čempioni kamaniņu sportā sievietēm. Divkārtēja pasaules čempione (1978, un 1980.g.), Eiropas čempione 1976.g. Piedalījusies daudzos pasaules un Eiropas čempionātos, kur guvusi godalgotas vietas. 1998.un 2002.gadā bijusi Ziemas Olimpisko spēļu Latvijas izlases trenere. Ilgus gadus Vera Zozuļa ir trenējusi Stopiņu novada iedzīvotāju Annu Orlovu, kas startējusi Ziemas Olimpiskajās spēlēs un čempionātos. V.Zozuļa aktīvi piedalās sporta spēļu organizēšanā Stopiņu novadā, ir Stopiņu novada kamaniņu sekcijas sporta trenere. Viņas audzēkņi piedalās sacensībās un čempionātos un saņem godalgotas vietas Latvijas mērogā. Ieguldot savas profesionālās prasmes un pieredzi mūsu novada jaunajos sportistos, Vera Zozuļa veicinājusi Stopiņu novada un Latvijas atpazīstamību Eiropā un pasaulē.

Izsakām pateicību Atzinības ieguvējiem par ikdienā godam paveikto darbu, kas dod nozīmīgu ieguldījumu novada izaugsmē.

Paldies novada iedzīvotājiem, kas novērtē līdzcilvēku paveikto!

Stopiņu novada pašvaldība

Atpakaļ