Ķekavas novada bibliotekāru pieredzes apmaiņas brauciens uz ''Ulbrokas Pērli''

01/10/2020

Šoruden Ķekavas novada bibliotekāri devās pieredzes apmaiņas ekskursijā uz Ulbroku, aplūkot “Ulbrokas pērli” – jauno Kultūras centru, kas tika svinīgi atklāts 24.jūlijā, bet atklāšanas koncerts notika pavisam nesen - 26.septembrī. Šajā arhitektoniski mūsdienīgajā ēkā ar apaļu kupolu ir izvietojusies Dzimtsarakstu nodaļa, Stopiņu novada vēstures muzejs, "Zaļā klase" – konferenču zāle,  būs arī kafejnīca. Pašā kupolā ir divas koncertzāles – Lielā ar 464 vietām un Mazā ar 200 vietām, kā arī telpas māksliniekiem. Abas zāles ir aprīkotas ar šobrīd Eiropā profesionālākajām skaņu un gaismas tehnoloģijām.

Taču īpašs prieks mums, bibliotekāriem, bija par to, ka šeit vieta rasta arī Ulbrokas bibliotēkai, kura mājīgi nu ir izvietojusies divos stāvos. Otrais stāvs veidots vairāk kā galerija un atklāj skatu uz lasītāju apkalpošanas zāli. Šeit ir arī multimediju zāle un klusā lasītava, kā arī palīgtelpas bibliotekāriem. Novērtējam profesionālo redzējumu, iekārtojot bibliotēku un ēkas celtniecībā pārdomāti paredzot visu bibliotēkas funkcijām nepieciešamo. Pie bibliotēkas ieejas uzmanību piesaistīja grāmatu nodošanas iekārta, kas iebūvēta ēkas sienā, tādējādi ērti lietojama gan lasītājiem, gan darbiniekiem.

Ēkas priekšā atrodas mākslinieka Kārļa Īles veidota skulptūra – strūklaka, kas vakaros izgaismojas.

Noslēgumā tikām iepazīstināti arī ar Dienas centru, kas atrodas netālu no Kultūras centra, tā radošo vadītāju un centra apmeklētāju skaistajiem darinājumiem.

Ļoti sirsnīgu paldies izsakām Ulbrokas bibliotēkas vadītājai  Daigai Brigmanei un bibliotēkas darbiniecēm par silto uzņemšanu un unikālo iespēju apskatīt visu ēku!

Foto no brauciena ŠEIT.