Dainu Tēvs Ulbrokā

29/10/2020

Jā, lai arī mūsu Dainu Tēvs ar Dainu skapi nav mainījis savu atrašanās vietu galvaspilsētā, sirmais Krišjānis Barons un latviešu tautas dziesmas ir katrā no mums, katrā mājā, ciemā, pilsētā. Tāds ir galvenais secinājums Ulbrokas vidusskolas sākumskolas priekšmetu nedēļā, kad visas klases mēģina dažādot zinību apguvi un procesu padarīt interesantāku. 

Ulbrokiešiem ir grēks neizmantot jauno kultūras centru “Ulbrokas Pērle”.  Pienācis laiks to iepazīt tuvāk. Tā nu arī mēs, Ulbrokas vidusskolas sākumskolas 4. klases un 2. klases no š.g. 27.- 30. oktobrim iepazinām jaunās bibliotēkas mācību stundu: “Dainas un Krišjānis Barons”. Tas  bija vērtīgi un izzinoši! 

Mēs, 2.a klase, arī  piedzīvojām ļoti aizraujošu mācību dienu 15.oktobrī, Ulbrokas jaunajā bibliotēkā, kur veicām vairākus uzdevumus.

Pirmais pasākums: iepazīšanās ar jaunās bibliotēkas telpām, kā arī izstādes “Iekšiņa un āriņa” apskate viesmīlīgās bibliotēkas vadītājas Daigas vadībā.

Otrais pasākums: Lasīšanas konference, kur katrs 2.a skolnieks prezentēja savas vasarā lasītās grāmatas saturu pēc noteiktiem kritērijiem. Skolēni bija cītīgi gatavojušies savai prezentācijai. Katrs bija padomājis par kādu pārsteigumu: ar ko es palikšu atmiņā klausītājiem? Vērtētāji bija zinošās bibliotekāres: Daiga, Daina un Ieva, kā arī klases audzinātāja Iveta un paši skolēni. Paldies visiem runātājiem par ieguldīto darbu un vecākiem par atbalstu! 

Trešais pasākums: bibliotekāru sagatavotā mācību stunda “Dainas un Krišjānis Barons”. Tā tika iepazīta gan ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotā mēdiju telpa, gan plašā lasītava (izrādās, grāmatas var lasīt gan kārtīgi sēžot pie galdiem, gan guļot krāsainajos pufos). Bija jārisina darba uzdevumi, notika tautasdziesmu lasījumi. Vai zinājāt, ka mūsu Dainu Tēvs ir atzīts par visu laiku pašu ievērojamāko latviešu personību, ka viņa vārdā ir nosaukts asteroīds? Vai zinājāt, ka Dainu skapī apkopotas un sistematizētas 268815 latviešu tautas dziesmas? Vai zināji, ka mazais Krišjānis piedzima plašajā Baronu ģimenē kā astotais bērns, kļūstot par pastarīti? Vai zināt, ka Barona vārdā nosauktas ielas 19 Latvijas pilsētās, ciemos?

Vai zināt, ka Dainu Tēvs piedzimis pirms 185 gadiem Helovīnu dienā, un nomiris pirms 97 gadiem Sieviešu dienā, 8. martā? To visu un ne tikai, mēs uzzinājām, pētījām un lasījām ne tikai skolā, bet arī bibliotēkā. Tā ir kļuvusi par vēl vienu mācību telpu skolēniem!

Pēc kārtīga darba sekoja godam nopelnītais stiprinošais azaids: no skolas līdzpaņemtās pusdienas, kā arī laipno bibliotekāru sarūpētie saldumi – vēlējuma konfekte. 

Mēs – 2.A noteikti tagad nāksim bieži uz Ulbrokas jauno bibliotēku! Tā ir kļuvusi par vēl vienu mācību telpu skolēniem!

27 Paldies! Ulbrokas bibliotēkai, tās vadītājai Daigai Brigmanei un bibliotekārēm Ievai un Dainai par patīkamo gaisotni, sniegtajām zināšanām un labo sajūtu, ko sniedzāt! 

Ulbrokas vidusskolas 2. a klases skolēni un  skolotāja Iveta Ozola