No 19.-31.jūlijam grāmatu izstāde ''Par mīlestību, vīriešiem un literatūru''

15/07/2021

Rakstniekam vienīgais ierocis ir valoda un tā ir jāpilnveido, lasot grāmatas. Monikas Zīles vārds Latvijas lasītājiem ir labi zināms. Viena daļa mūsu valsts iedzīvotāju ir izauguši ar šīs autores darbiem un zina, ka tie nebūs pliekani, bet gan bezgala gardi un bagāti ar dažādām garšas niansēm.

Monika Zīle pēc profesijas ir žurnāliste un, kā pati saka, - žurnālistikā viņa prot visu, piebilstot, ka tā nav lielīšanās. Viņa ir bijusi augsta līmeņa administratore, galvenā redaktore divos izdevumos un galvenā redaktora vietniece „Latvijas Avīzē”. Pati vienmēr uzsvērusi, ka žurnālistikā ir ļoti konkrētas ziņas un tur neko nevar mainīt, savukārt rakstniecībā ir tāda brīvāka izteikšanās un pavisam citi valodas rīki. Savu saikni ar Latgali Monika uzsver pastāvīgi, uzskatīdama par vērtību gan dzimtajās mājās aizvadīto bērnību, gan latgaliešu valodu, ko nav aizmirsusi un labprāt lieto pie pirmās izdevības.

Rakstniece un žurnāliste Monika Zīle (Jačuka) dzimusi 1941. gada 20. jūlijā Rēznas pagasta "Petuškos" zemnieku ģimenē. Monikas Zīles grāmatas, nu jau kopskaitā vairāk par 30, ir pieprasītas gan grāmatveikalos, gan bibliotēkās spraigā sižeta un krāšņās valodas dēļ, un arī tāpēc, ka varoņi un nevaroņi ir mūsu laika ļaudis, gluži kā radi vai kaimiņi.