No 16.-30.jūnijam literatūras izstāde: ''Tev vienmēr jābūt atbildīgam par tiem, ko esi pieradinājis''

28/05/2020

Franču rakstniekam Antuānam de Sent-Ekziperī – 120!
"Mazais princis" ir franču rakstnieka un lidotāja Antuāna de Sent-Ekziperī vislabāk pazīstamā grāmata. Autors to uzrakstīja 1943. gadā, dzīvojot Ņujorkā, ASV. Grāmatu Sent-Ekziperī ir ilustrējis pats, un veltījis to savam draugam Leonam Vertam.

Lai gan grāmata ir pasniegta kā pasaka bērniem, tā vairāk ir domāta pieaugušajiem. Tajā tiek stāstīts par filozofisko cilvēka likteni, dzīves jēgu, sabiedrības kritiku un vispusējo pieaugušo dzīvi.

"Mazais princis" ir poētisks stāsts par to, kā lidmašīnas pilots, kurš, ciešot avārijā, nosēžas tuksnesī un tur satiek mazu zēnu, kas uz Zemi atlaidies no neliela asteroīda. Stāsts ir filozofisks, tas ietver sabiedrības kritiku, vienlaikus pārdomājot pieaugušo pasaules dīvainības.

Aiz katra veiksmīgā vīrieša stāv spēcīga sieviete. Šis apgalvojums ir īpaši patiess attiecībā uz mākslas cilvēkiem: rakstniekiem un mūziķiem mīlestība nav tikai sajūta, bet iedvesmas avots.

Savu Liktenīgo sievieti, Ekziperī darbā "Mazais princis" transformē sievišķības simbolā – rozē, īpašā ziedā, kas bija aizsargāts zem stikla kupola. 

Sievas Konsuelas atmiņu grāmatu “Rozes memuāri” ar leģendām un meliem par viņas un Antuāna dzīves poēziju un bohēmu, Jūs varat atrast Sauriešu bibliotēkas plauktos