No 15. līdz 21. novembrim Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

12/11/2021
Viktorīna “Zināmie un nezināmie fakti par Ziemeļvalstu literatūras nedēļu”
Krēslas stundas pasākums “Sapņi un ilgošanās Ziemeļvalstīs”

Katru gadu novembra beigās Sauriešu bibliotēka aicina savus apmeklētājus pievienoties projektam “Ziemeļvalstu literatūras nedēļa”.

Ziemeļvalstu literatūras nedēļas galvenais uzdevums ir iepazīstināt lasītājus ar Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Tradicionāli novembrī – gada vistumšākajā laikā – bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Ziemeļvalstu rakstnieku darbi ir arī pieejami 3td e-Grāmatu bibliotēkas virtuālajā plauktā www.3td.lv.

Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma ir – “Sapņi un ilgošanās Ziemeļvalstīs”.

Diemžēl atkal nevarēsim tikties klātienē un visi kopā lasīt fragmentus no piedāvātām grāmatām. Tāpēc Sauriešu bibliotēka sadarbība ar Ulbrokas bibliotēku  piedāvā saviem lasītājiem un Ziemeļvalstu literatūras cienītājiem satikties virtuāli. Vienlaikus mājās  pagatavojiet sev tasi smaržīgas tējas, aizdedziniet sveci, lai radītu noskaņu, varat ieslēgt Edvarda Grīga operas “Pērs Gints” dziesmu Solveiga. Ērti sēžot savā iecienītākajā krēslā, pārklājot kājas ar siltu, pūkainu pledu, ieslēdziet savus datorus, lai pievienoties tiešsaistes pasākumam, un baudiet lasīšanu. Šogad kopīgai lasīšanai ir izvelēta Sallijas Salminenes grāmata “Katrīna”.

Pēc velēšanās bildes ar saviem “sapņiem un ilgošanām” sūtiet uz Sauriešu bibliotēkas e-pastu: sauriesu.biblioteka@ropazi.lv.

Lai uzzinātu nedaudz vairāk par Ziemeļvalstu literatūras nedēļu piedalieties viktorīnā “Zināmie un nezināmie fakti par Ziemeļvalstu literatūras nedēļu”! Viktorīnā var piedalīties visi Ziemeļvalstu literatūras cienītāji. Dalībnieki varēs pārbaudīt savas zināšanas un uzzināt dažus interesantus faktus. Viktorīnā ir 20 jautājumi. Katram jautājumam ir dotas 2 minūtes, lai sniegtu atbildi. Pēc katra jautājuma jānospiež NEXT. Punkti tiek piešķirti par pareizām un pēc iespējas ātrāk iesniegtām atbildēm!  Maksimālais punktu skaits ir 20000.

Ja tu esi Ziemeļvalstu literatūras draugs, spēlē viens vai kopā ar draugiem šeit: https://ej.uz/sauriesi

Uz tikšanos Zoom platformas tiešsaistē otrdien, 16. novembra vakarā, plkst. 16.00!