No 1. – 31.oktobra grāmatu izstāde ''Pētījiet manus darbus, bet ne manu dzīvi; pirmā vietā stāv mans darbs, bet ne mana dzīve'' (Anna Brigadere)

05/10/2021

Anna Brigadere ir viena no pazīstamākajām latviešu rakstniecēm, spilgta dramaturģe un arī dzejniece. Sarakstījusi pasaku lugas "Sprīdītis" (1903), "Princese Gundega un karalis Brusubārda" (1912), "Maija un Paija" (1921), "Lolitas brīnumputns" (1926) un vairākas drāmas, stāstus, romānu “Kvēlošā lokā” (1928) un dzejoļu krājumus. A. Brigaderes lielākais un personīgākais darbs ir jaunības triloģija "Dievs, daba, darbs" (1926), "Skarbos vējos" (1930), "Akmens sprostā" (1933). Triloģijas sižeta pamatā ir A. Brigaderes bērnības un agrās jaunības pārdzīvojumi.

Rakstnieces Annas Brigaderes vārds ir cieši saistīts ar Tērveti. Tieši varenais Latvijas augstāko priežu sils, kas noslēpumaini, bet lepni un spēkpilni ieskauj Tērvetes trīs pilskalnus, iedvesmoja rakstnieci 1903. gada nogalē triju diennakšu laikā uzrakstīt pasaku lugu “Sprīdītis”. 1904. gada “Sprīdīša” pirmizdevums Jāņa Brigadera apgādā ar Jāņa Rozentāla vāka zīmējumu tagad ir īsts dārgums, un viens no retajiem eksemplāriem glabājas arī Annas

Brigaderes muzejā “Sprīdīši”. Luga ir izdota daudzkārt, tulkota septiņās valodās, uzvesta uz teātru un skolu skatuvēm, un pēc tās motīviem ir izveidota mākslas filma.

Piedāvājam Jūsu uzmanībai Annas Brigaderes 160. gadadienai veltīto grāmatu izstādi!