No 1.-31.maijam Sauriešu bibliotēkā literatūras izstāde ''Pusaudžu iemīļots rakstnieks''

05/05/2020

Māris Rungulis (16.05.1950.) ir viens no populārākajiem latviešu bērnu, pusaudžu un jauniešu dzejniekiem un rakstniekiem, žurnālists un tulkotājs. Bijis bērnu žurnālu "Zīlīte" un "Ezis" redaktors. Vairākkārt saņēmis Jāņa Baltvilka balvu, ieguvis Latviešu literatūras gada balvu, Pastariņa prēmiju, Lielo lasītāju balvu, Bērnu žūrijas balvas u. c. apbalvojumus.

Māris Rungulis 2014. gadā Jāņa Baltvilka balvu saņēma par detektīvstāstu bērniem “Lapsu kalniņa mīklas”, kurā īpaši atzīmējama saikne ar Latvijas vēsturi – tēlojot aktīvus un zinātkārus pusaudžus aizraujošos noslēpumu atklāšanas piedzīvojumos, pirmo reizi latviešu bērnu un pusaudžu literatūrā atainots patiess stāsts par nacionālo partizānu cīņām Kurzemē pēc Otrā pasaules kara.

Vēl viena Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Mārim Rungulim 2016. gadā par grāmatu “Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti”, kas ir ne tikai aizraujoša lasāmviela, bet arī plaša spektra mūsdienu folkloras sižetu apvienojums stilistiski vienotā darbā, kas vienlaikus aktualizē arī stāstīšanas tradīciju. Grāmatā saglabātā reālistiskā ticamība ļauj lasītājam gan nobīties, gan izsmieties, rosinot veselīgas attieksmes pret bailēm nostiprināšanos.

"Trīs nāves Mārtiņdienā" ir turpinājums 2016. gadā iznākušajai grāmatai “Pastaiga mirušo pilsētā”, tomēr lasāma arī pavisam neatkarīgi no tās. Jau pirms vairāk nekā 30 gadiem Māris Rungulis sāka vākt un publicēt bērnu mutvārdu folklorā sastopamos spoku, šausmu un joku stāstus. Pārupes spoku stāstu ciklā rakstnieks tos literāri apstrādājis, izvēršot un iekļaujot vienotā sižetā. Pārupes spoku stāstu otrajā grāmatā spoki ienāk skolā. 

Māris Rungulis daudz viesojies Latvijas skolās un bibliotēkās un pratis atrast tiešu kontaktu ar jauno paaudzi. 

http://literatura.lv/lv/person/Maris-Rungulis/871996

Grāmatu izlase gaida Jūs!