Maijā Sauriešu bibliotēka uzsāk projektu vismazākajiem – pirmā tikšanās ar bibliotēku ''Grāmatu starts''

26/04/2021

Pavasaris atnāk ar krāsām, sauli un gaismu, tāpēc nav nejaušība, ka Mātes dienu un Ģimenes dienu svin pavasarī. Vārdam “māte” un “ģimene” ir īpaša skaņa, tā ir mīlestības un laimes skaņa.

Mātes diena un Ģimenes diena nav skaļi svētki. Šie ir svētki visiem mūsu tuvākajiem. Svētki, kurus svinam mājās ģimenes lokā. Tie ir svētki, kuros sakām paldies savējiem: bērniem, mammām un tēviem, brāļiem un māsām.

Šajā skaistajā laikā mums ir lieliska ziņa! Šogad Sauriešu bibliotēka uzsāk jaunu projektu! 

Projekts “Grāmatu starts” ir lasīšanas veicināšanas programma bērnudārza vecuma bērniem. To radījis LNB Bērnu literatūras centrs, lai veicinātu pašos mazākajos bērnos interesi par lasīšanu un “parādītu ceļu” uz bibliotēku.

Projekta laikā ģimenes, kurās aug 3-4 gadu veci bērni, tiek aicinātas uz pirmo tikšanos ar bibliotēku. (Dalībnieku grupa jau ir nokomplektēta.) Ģimeni kopā ar mazuli, ierodoties bibliotēkā, sagaida bibliotekārs un iepazīstina ar bērnu stūrīti un bērna vecumam piemēroto literatūru un izglītojošām spēlēm, kā arī piedāvā izglītojošas, radošas un attīstošas nodarbības.
1. nodarbība – “Pirmā tikšanās ar bibliotēku” notiks 8. maijā un būs veltīta Mātes dienai. 
2. nodarbība – “Ģimenē ar tevi lepojas” notiks 14. maijā un būs veltīta Starptautiskajai ģimenes dienai.
3. nodarbība – “Esi drošs!” notiks 1. jūnijā un būs veltīta Bērnu aizsardzības dienai.
4. nodarbība – “Tētis zina visu!” notiks septembrī un būs veltīta Tēva dienai.

Projekta noslēgumā katrs bērns saņem “Grāmatu starta” komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu – projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopā lasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu. Saņemtā dāvana atgādinās par viesošanos bibliotēkā un aicinās to apmeklēt biežāk.