26. aprīlis - Pasaules intelektuālā īpašuma diena

03/04/2020

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību intelektuālā īpašuma aizsardzībai un godinātu autorus un izgudrotājus, kopš 2000. gada 26. aprīļa tiek atzīmēta Pasaules intelektuālā īpašuma diena.

Pasaules Intelektuālā īpašuma dienu tradicionāli atzīmē 26. aprīlī, jo 1970. gadā šajā datumā tika dibināta Pasaules intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO).

2020. gadā WIPO organizācija par savu mērķi ir izvirzījusi zaļākas nākotnes veidošanu, radot inovatīvus risinājumus un stratēģiski izmantojot intelektuālā īpašuma aizsardzību. Šī gada kampaņas nosaukums: radi inovācijas zaļākai nākotnei!

Šajā dienā tiek godināti radoši cilvēki, kuru izgudrojumi veicina zaļāku un draudzīgāku vidi mums apkārt. Tiek radītas tādas alternatīvas kā, piemēram, labāki uzglabāšanas un pārtikas produktu derīguma termiņa risinājumi, videi draudzīgāku pārvaldības sistēmu ieviešana.

Vairāk par 2020. gada Pasaules intelektuālā īpašuma dienu šeit: https://www.wipo.int/ip-outreach/en/ipday/

Gribam pievērst uzmanību, ka, reaģējot uz 2020. gada sākuma situāciju pasaulē un valstī, radīta vienota interneta platforma pārtikas tirgotājiem, kas nodrošina piegādi mājās. Atbalstot Latvijas uzņēmējus, pārtikas ražotājus un tirgotājus ir izveidota mājas lapa www.produktupiegades.lv, ar domu apkopot tos, kuri piedāvā piegādes saviem produktiem un precēm Latvijas teritorijā. Lai iegūtu plašāku informāciju par projektu un kustību iespējams noklausīties Latvijas Radio1 interviju ar Jāni Rozīti www.facebook.com/pacellatviju.