11.jūnijā tematiska izstāde ''Vīrs, kurš uzdāvināja iespēju skatīt zemūdens pasauli''

28/05/2020

8. jūnijs - Pasaules okeānu diena.

Pasaules okeāns ir visu Zemes okeānu kopums. To veido Atlantijas, Dienvidu, Indijas, Klusais un Ziemeļu Ledus okeāns. Visi pasaules okeāni savā starpā ir labi savienoti un veido vienu vienotu, milzīgu ūdenstilpi.

Rezultātā no jebkura Pasaules okeāna piekrastes punkta pa ūdens virsmu var sasniegt jebkuru citu piekrastes punktu.

Daudzi slavenie zinātnieki veltīja savu dzīvi okeāna ūdensdzīļu pētniecībai, bet vispazīstamākais no tiem, protams, ir Žaks Īvs Kusto. Tematiska izstāde veltīta Žaka Iva Kusto 110. gadadienai.

1910. gada 11. jūnijā netālu no Bordo pilsētas Francijā piedzima pasaules visslavenākais zemūdens pētnieks Žaks Īvs Kusto. Vīrs, kurš ne tikai izgudroja akvalangu un zemūdens kameru, bet arī uzdāvināja iespēju miljoniem cilvēku skatīt zemūdens pasauli.

Žaks Īvs Kusto bija franču zinātnieks okeanogrāfs (pētīja ekoloģijas un pārapdzīvotības problēmas), jūras flotes virsnieks, autors dokumentālām filmām un televīzijas seriāliem par zemūdens pasauli, kur popularizēja ūdensdzīļu pētniecību.

Ž. Kusto ceļojumi ar kuģi Calypso ir atspoguļoti vairāk nekā 100 kino un televīzijas filmās, kā arī grāmatās. Viņš bija viens no akvalanga izgudrotājiem, un sešdesmitajos gados izveidoja pirmās zemūdens mītnes, kurās «okeanauti» varēja nedēļām ilgi dzīvot zem ūdens simtiem metru dziļumā.

Viņš bija viens no populārākajiem cilvēkiem Francijā un ieguva pasaules slavu.

Izstādes laikā var apskatīt dažādas grāmatas, enciklopēdijas, rakstus par jūras tematiku un kuģīšu modeļus, kā arī gliemežvāku kolekcijas, kuras jebkurš var papildināt ar saviem eksponātiem!