• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Projekti
  • /
  • Stopiņu novada finansētā projekta ietvaros ir tapusi spēle par Stopiņu novadu

Stopiņu novada finansētā projekta ietvaros ir tapusi spēle par Stopiņu novadu

18/12/2019

Līču dienas centrā galda spēles tiek spēlētas regulāri, to spēlēšanā tiek iesaistīti arvien vairāk dalībnieku. Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā ir svarīgi veicināt brīvā laika pavadīšanas iespējas, kas ir saistītas ar reālu darbību, komunikāciju, sadarbību, loģiskās domāšanas attīstīšanu. Galda spēles sniedz vērtīgu, pamācošu pieredzi gan lieliem, gan maziem. Tās attīsta stratēģisko domāšanu, māca zaudējumu pieņemšanu, kā arī pacietību, gaidot savu gājienu. Tāpēc, Stopiņu novada projekta ietvaros, tika realizēta pulciņu vadītājas Aleksandras Smirnovas ideja par novada spēles veidošanu.

Dienas centra funkcijās ietilpst pilnvērtīga brīvā laika pavadīšanas iespējas, kuru ietvaros ir arī radošas nodarbības. Šādā veidā tika organizētas projekta nodarbības dienas centrā. To laikā tika gan veidoti spēles noteikumi, spēles jautājumi, spēles figūras, spēles laukuma makets. Projekta laikā tika pētīts Stopiņu novads, atlasīta informācija, lai to iekļautu spēlē, tādējādi veicinot gan kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, gan nodošanu tālāk, gan arī piederības sajūtu novadam. Darbošanās kopā veicināja pozitīvas emocijas, radīja prieku par ieguldījumu un lepnumu, ka viņu paveiktas noder citiem. 

Spēle ir veidota kā Stopiņu novada karte ar gājienu lauciņiem. Spēles kauliņi ir veidoti kā mazi bruņurupucīši, kas arī ir simboliski mūsu novadam. Spēlētājam, metot spēles kauliņu un virzoties pa spēles laukumu, ir jāatbild uz jautājumiem par Stopiņu novadu, tādējādi turpinot ceļu līdz spēles finišam. 

Spēles veidotāji bija dienas centra “Līči” nodarbību apmeklētāji, jaunieši – Mikus Kristians Sprikuts, Roberts Pelšs, kā arī ESK projekta dienas centra brīvprātīgais jaunietis Serhats Sezans.

Paldies Aleksandrai Smirnovai par spēles ideju un nodarbību vadīšanu, paldies visiem, kuri piedalījās spēles idejas īstenošanā.

“Stopiņu novada spēle” būs pieejama visos dienas centros un abās novada bibliotēkās.

Zanda Pelše,
dienas centra “Līči” vadītāja