Realizēts projekts ‘’ Jauno fiziķu skola’’

03/12/2019

Projekts “Jauno fiziķu skola” norisinājās 2019.gada 28.septembrī, 26.oktobrī un 23.novembrī Sauriešu dienas centrā. Kopumā to apmeklēja trīsdesmit divi cilvēki, no tiem 28 bērni vecumā no 4-15 gadiem un 4 pieaugušie. 

Galvenais projekta mērķis bija eksperimenti, kas ļauj dalībniekiem praktiski ar savām rokām izmēģināt virkni dažādu fizikas eksperimentu. Tās atspoguļo interesantas un pat pārsteidzošas dabas un fizikas parādības. Katram dalībniekam bija iespēja izmēģināt katru piedāvāto eksperimentu pašam. Eksperimentu darbnīcas uzdevums bija raisīt emocijas – pārsteiguma un prieka sajūtu, kā arī rosināt interesi par apkārtējās pasaules uzbūvi. Dažus eksperimentus bērni atpazina uzreiz no tiem, kas redzēti interneta vidē vai pirmsskolas izglītības iestādē, bet līdz šim neviens nebija pats to realizējis. 

Visvairāk emociju -sajūsmu un prieku saņēma eksperiments ar maisiņu, kur atradās ūdens un, par spīti tajā sadurtiem zīmuļiem, ūdens netek ārā. Eksperimentos piedalījās dažāda vecuma bērni, kā arī vecāki, kas atzina, ka bija interesanti un ka daļu no eksperimentiem paši nekad nebija piedzīvojuši un sapratuši. 

Kopumā projekta dalībnieki atzina zināšanu ieguves nozīmi un tajā pavadītā laikā vērtību, kas turpmāk rosinās redzīgākām acīm lūkoties pasaulē.

Dace Siliņa
Projekta realizētāja