• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Projekti
  • /
  • Papildinot zemās virvju šķēršļu trases posmus, realizēti divi Stopiņu novada pašvaldības finansēti projekti

Papildinot zemās virvju šķēršļu trases posmus, realizēti divi Stopiņu novada pašvaldības finansēti projekti

05/11/2020

Iesniedzot divus dažādus projektus, jau esošās zemo virvju šķēršļu trases Sauriešos 2020.gada augusta beigās un septembra sākumā tika papildinātas ar jauniem trases elementiem:

  • Zemo virvju šķēršļu trase ar KOKA KVADRĀTIŅIEM un KOKA LĪDZSVARA BAĻĶIS (realizēts ar projektu “Zemās virvju šķeršļu trases izveidošana starp kokiem Sauriešos – 2.posms“);
  • Zemo virvju šķēršļu trase ar “RETĀKIEM KOKA DĒLĪŠIEM” un ŠŪPUĻTĪKLU IEGĀDE (realizēts ar projektu “Zemās virvju šķeršļu trases ar retākiem dēlīšiem izveidošana starp kokiem un šūpuļtīklu iegāde Sauriešos”).

Kā papildinājums jau divām esošajam šķēršļu trasēm (1.posmam), sakoptajā meža teritorijā tika izveidotas un uzstādītas divas jaunas šķēršļu trases, līdzsvaru baļķis un vēl iegādāti auduma šūpuļtīkli.

Darbus veica SIA “REKTA”, kas visā Latvijā sevi jau ir pierādījusi kā kvalitatīvus šī aroda speciālistus, veidojot šķēršļu trases ar dabai draudzīgiem risinājumiem. 

Uzstādītie objekti ir publiski pieejami ikvienai ģimenei, bērniem, pusaudžiem un arī aktīvam pieaugušajam, kas dzīvo Sauriešos un tuvējos ciemos. Jau uzstādīšanas laikā, bērnu un jauniešu interese bija “neatvairāma”. Tika aktīvi lietotas esošās trasītes un iemēģinātas jaunās. Noslogojums bija liels un jau pēc pāris dienu lietošanas bija nepieciešami trases koriģējumi, uzlabojumi un trošu ciešāka savilkšana. Bērni jau ir devuši šai vietai dažādus savus nosaukumus, piemēram, Sauriešu “TARZĀNS” (“TARZANKA”), “TRASĪTES”, “parks aiz mājas”, “SAURIEŠU MEŽAKAĶIS” …u.c.  Bērni tur iegriežas ne tikai ārā rotaļājoties, bet arī vienkārši ejot garām uz vai no skolas, pastaigājoties, vai braucot garām ar riteni. Tātad, gan pēc noslogojuma un trasītes nolietojuma, gan pēc bērnu un vecāku sarunām, varam secināt, ka šo pāris gadu laikā te ir izveidojusies mīļa, jauka, populāra un sakopta vieta! Tā kļuvusi par vietu, kur pulcējas bērni un aktīvi pavada savu brīvo laiku, vienlaicīgi attīstot arī savas fiziskās prasmes, trenējot līdzsvaru un koordināciju.

Ar Stopiņu novada finansēto projektu atbalstu tiek iekopta un labiekārtota kādreiz tik aizaugusī meža teritorija, kas bija kļuvusi bīstama vietējiem iedzīvotājiem. Jau pāris gadus šī Strēlnieku un Līdumnieku ielas priežu meža teritorija tiek apsaimniekota un uzturēta kārtībā, šeit ik gadu nāk klāt kādas jaunas sportiskas aktivitātes svaigā gaisā Sauriešu ciema bērniem un ģimenēm.

Jau pagājušajā gadā iesāktā virvju šķeršļu trases vēl joprojām ir jaunievedums, jo ne šajā ciematā, ne arī tuvākajā apkārtnē nav publiski  pieejamas šāda veida āra atrakcijas bērniem.

Galvenais ieguvums – mūsu ciemata bērniem droša vieta, kur pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā. Sakopta, uzlabota un lietderīgi izmantota Sauriešu ciemata meža teritorija, kur aktīvi un arī relaksēti pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā.

SAUDZĒSIM, UZTURĒSIM KĀRTĪBĀ, UZMANĪSIM VIENS OTRU UN ARĪ AIZRĀDĪSIM, JA KĀDS NEADEKVĀTI IZTURĀS UN BOJĀ UZSTĀDĪTOS TRASĪŠU ELEMENTUS! 

Projektu realizētājas: Vija un Jolanta