Brīvprātīgā jauniete no Ukrainas noslēdz savu darba gadu Sauriešos

24/01/2020

Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros, brīvprātīgo darbu Stopiņu novada Radošās attīstības centrā “Saurieši” veica jauniete no Ukrainas Anastasiia Maherramova no 01.02.2019. līdz 31.01.2020. Projektu koordinēja  biedrības “Nākotnes Tilts” vadītājs Aivis Šibajevs.

Jauniete pavadīja brīnišķīgu gadu Latvijā, darbojoties Radošās attīstības centrā “Saurieši”. Anastasija  mācīja bērniem angļu sarunvalodu, spēlēja attīstošas galda spēles, apsprieda ekoloģiskus jautājumus ar bērniem un pusaudžiem, rakstīja nākotnes plānus, dejoja, šuva, zīmēja, pagatavoja atklātnītes, apgleznoja T-kreklus, iepazina apkārtējo dabu, sabiedrību. Notika nodarbības par kosmosu, par pasaules rašanos, planētām, Zemes rašanos.

Kopā ar bērniem un pusaudžiem piedalījās EKO  konkursā “Domājam- darām- mēģinām dzīvot zaļi”. Kopīgi šuva iepirkuma maisiņus no dažādiem materiāliem, pārrunāja, kā mazāk piesārņot mūsu planētu, kā rūpēties par dabu. Organizēja kopā ar citiem brīvprātīgajiem jauniešiem radošo nometni bērniem Ulbrokā.

Notika daudzi kopīgi starptautiski vakari, kuros centra apmeklētāji varēja uzzināt par citām valstīm, to kultūru, ēdienu gatavošanu, tradīcijām u.c. Radošās attīstības centrā “Saurieši” pabija brīvprātīgā darba veicēji no Portugāles, Turcijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Tunisijas, Slovēnijas, Francijas. Centra apmeklētāji noskatījās prezentācijas par šīm valstīm,  praktizēja angļu valodu un mācījās citu valodu vārdus un frāzes. Visi varēja nogaršot dažādus nacionālos ēdienus. Anastasija devās arī uz citām pilsētām Latvijā un prezentēja savu valsti Ukrainu. Pabija arī Ulbrokas vidusskolā, Upesleju pamatskolā, Stopiņu pamatskolā, Ulbrokas, Līču, Upesleju radošās attīstības centros. 

Anastasija daudz ceļoja iepazīstot Latviju - pabija Ventspilī, Kuldīgā, Liepājā, Cēsīs, Jūrmalā, Ogrē, Vecpiebalgā un Rundāles pilī. Jauniete pa šo gadu iemīlēja Latviju, tās dabu ar skaistajiem ezeriem, Baltijas jūru, iepazinās ar jaukiem cilvēkiem, ieguva jaunus draugus. Jauniete apmeklēja koncertus, dejoja latviešu tautas dejas, svinēja Līgo svētkus, pina ozola un zāļu-ziedu vainagus un kopā ar savu mentoru svinēja Ziemassvētkus latviskā vidē.

Šajā laika posmā Anastasija pabija arī Zviedrijā, Norvēģijā, Beļģijā, Igaunijā, Vācijā, guva priekš sevis jaunus iespaidus. Jauniete papildināja savas angļu valodas prasmes, mācījās latviešu valodu, guva jaunas prasmes un iedvesmu turpmākajiem darbiem. Jauniete ļoti skums pēc bērniem un visiem ar ko ikdienā darbojās un kontaktējās. Jauniete vēlas pateikties visiem  par šo skaisto darba gadu Latvijā.

Aija Šibajeva
RAC “Saurieši” vadītāja

“Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.”