Visi savējie

24/05/2019

Mēs dzīvojam skaistā un brīnišķīgā vietā- Stopiņu novadā. Te visam ir sava vieta un  lietas ir iekārtotas ērti un patīkami. Kā tas nākas? Gluži vienkārši- mēs paši rūpējamies par savu apkārtni un viens par otru. Ir patīkami dzīvot sakārtotā un viesmīlīgā vietā, kur katrs kaimiņš uzsmaida un sauc labrītu, kad ejam gar pagalmiem. Un tā pie mums ir, jā. 

Arī 4.maijā, kad mēs Ulbrokā svinējām “Balto galdautu svētkus” un blēņojāmies gadatirdziņā, visi bijām kopā gan sarunās, gan radošajās izpausmēs. Jaunieši te bija sarūpējuši siltu zāļu tēju un rupjmaizi ar medu, kas bija īsti laikā, jo diena pagadījās dzestra, vējaina un lietus mākoņi staigāja virs galvām. Bet, kad vējš nedaudz rimās, tad varējām gan origami taurenīšus salocīt, gan pa kādam stiepļu zirneklītim vai klabošam grabulītim uzmeistarot kādā no darbnīcām. 

Nav šaubu, ka Stopiņu novads ir ģimenēm draudzīgs, un tās svarīgās lietas, kas nepieciešamas- padoms vai atbalsts- tie allaž ir pieejami. Un to nu reiz ir jāsvin cik iespējams. Tā nu daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra” 15.maijā sarūpēja iespaidīgus svētkus Līču dienas centra pagalmā. Arī mēs tur bijām un Eiropas Solidaritātes korpusa projektā iesaistītie jaunieši- kopā darbinājām aktivitāšu kontrolpunktus un radošās darbnīcas, lai mazākajiem aktīvistiem un rezgaļiem ir prieks, un iespēja savu jaudu izpaust jēdzīgi. Vakarā, visi kopā ēdām gardu zupu, kas vārīta uz ugunskura un našķojāmies ar cepumiem un konfektēm. 

Un soli pa solim sadraudzējamies viens ar otru un arī ar kaimiņu novadu jauniešiem, kas jau izskata savas iespējas kādā no pirmdienas vakariem pievienoties mums uz Stopiņu novada jauniešu domes tikšanos Līčos, tāpat kā mēs plānojam kādā jūnija trešdienā apciemot Ropažu jauniešus viņu tikšanās vietā.

Pie mums novadā jau kādu laiku viesojas arī jaunieši no citām mums draudzīgām valstīm- Ukrainas, Turcijas, Spānijas- ar viņiem kopā varam pavadīt laiku novada dienas centros, kur, cita starpā notiek viņu iniciētas aktivitātes. Tā ir lieliska iespēja uzzināt ko vairāk par viņiem, par viņu mērķiem, pasaules redzējumu un tādā veidā paplašināt arī savu apvārsni. Lai vairāk uzzinātu par šiem pasākumiem, atliek sekot aktualitātēm dienas centros un novadā.

Tiekamies pasākumos!

Sagatavoja Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare