Tvaiks 2019!

24/09/2019

Jau otro gadu pēc kārtas, septembra pirmajā piektdienā rīkojām pasākumu, kas atļāva nolaist tvaiku ikvienam, kam tas nepieciešams- gan bērniem, gan jauniešiem un arī aktīviem vecākiem, pēc pirmās grūtās darba nedēļas. Pasākums “Tvaiks” tika rīkots pēc Stopiņu novada jauniešu domes iniciatīvas, un jau atkal pierādījām, ka Stopiņu novada jaunieši var!

Pulksten 18.00 raitā un spriganā solī interesenti devās uz Institūta ielu 1, kur atrodas Ulbrokas kultūras nams. Izejot tam cauri uz pagalmu- pavērās cita maza, mājīga atmosfēra – galdiņi, ko rotā pirmajās rudens veltes- āboli un burkāni (par  jāpateicas “Ezerkauliņiem”), dažādu tēju klāsts, kuram blakus stāvošās medus burciņas tā vien lūdzās būt lietderīgas un saldināt karsto dzērienu. Cilvēku bariņi, sēžot uz soliņiem, kas veidoti no “Marko KEA” paletēm un pārklāti mīkstiem plediņiem, spēlē atjautības un galda spēles, brašajiem un drosmīgajiem dejotājiem bija lieliska iespēja atraisīties grupas “Citizens LV” mūzikas pavadījumā un līdzās citi azartiski jaunieši spēlēja “Nindzjas” (aktivitāte, kas līdzīga vecajām labajām “pēdiņām”). 

Lai ne tikai jauniešu gars, bet arī vēderi pabaroti, tika piedāvāta tortilju meistarklase, kurā ēdienmīļi bezmaksas, bet paši savām rokām varēja sarullēt tortilju un pēc tam to kāri notiesāt. 

Šur tur pasākumā pavīdēja kameras, un no tiesas, arī žurnālisti no “ReTV” bija atbraukuši ciemos, lai iemūžinātu pasākumu. Video ieskats TVAIKĀ šeit: https://www.youtube.com/watch?v=Th0X_lfMapk

Saulītes pazušana aiz apvāršņa nebija iemesls jautrības beigām- tumsai iestājoties, žigli tika iekurināts ugunskurs, kas vakara gaitā tapa par pasākuma sirdi, jo visi apmeklētāji draudzīgi sastājušies aplītī, apbruņojušies ar mīlestību pret mūziku, aizrautīgi dziedāja mūsmāju iemīļotās dziesmas ģitārspēles pavadījumā. Vēlāk bija iespēja dzirdēt arī pāris ašus jokus no kāda drosmīga Stand Up komēdijas cienītāja.

Pasākumam tuvojoties beigām, tika apbalvoti aktīvākie dalībnieki, kas ieguva dažādas vērtīgas balvas no “Gunsnlasers”, “Jenga”, “Pizza Jānītis” un piemājas zoo “Brieži”.

Smēlušies gandarījumu un patīkamas emocijas, Stopiņu novada jaunieši ap vienpadsmitiem vakarā devās mājup. 

Sekojiet līdzi Stopiņu novada jauniešu domes rīkotajiem pasākumiem visa gada garumā mājaslapā https://www.facebook.com/JauniesiStopini/, un, ja nepaspējāt apmeklēt “Tvaiku” šogad, nepārdzīvojiet – tiksimies arī nākamgad!

Rakstu sagatavoja - Stopiņu novada jauniešu domes locekle Luīze Utāne

Fotogrāfiju autors Aleksandrs Kapanskis.