Stopiņu novada jaunieši viesojas Eiropas Parlamentā Briselē

23/04/2018

Šī gada aprīlī Gada jaunietis Roberts Eihe un Gada brīvprātīgais Aleksandrs Kapanskis – Stopiņu novada Jauniešu gada balvas 2017 laureāti – kopā ar Stopiņu jaunatnes lietu speciālisti un citu novadu pārstāvjiem no Latvijas devās godam nopelnītajā divu dienu vizītē uz Briseli, kur abus jauniešus uzaicināja Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ceļojuma laikā puišiem bija iespēja ne tikai uzzināt vairāk par Eiropas Parlamenta darbību, bet arī notvert “aizkulišu” klātbūtnes sajūtu. Sarunas ar K.Kariņu viņiem ļāva iegūt plašāku priekšstatu par deputāta ikdienu, pienākumiem un izaicinājumiem. Brīvajā laikā jaunieši izceļojās pa “Mini Eiropu”, apskatīja Briseles “Lielā laukuma” un slavenā “Čurājošā puisēna” aprises, kā arī protams, nobaudīja Beļģu tradicionālos frī kartupelīšus un kalorijām bagātās vafeles.

“Brauciens gan visā kopumā, gan detaļās bija ļoti izdevies. Ceļojums tika labi noorganizēts, Krišjānis Kariņš un viņa komanda atstāja ļoti patīkamu iespaidu gan par sevi, gan savu darbu Eiropas parlamentā,” par ciemošanos Beļģijā saka Roberts Eihe.

“Ceļojums uz Briseli atstājis ļoti pozitīvas atmiņas – kā ekskursijas, tā arī ielas, kuras jau pēc pāris reizēm bija labi pazīstamas. Patīkamus iespaidus raisīja gan Parlaments, kas sniedza iespaidu par to, kādas aktivitātes tur notiek un ko ir iespējams paveikt, gan arī tas, kā mūs sagaidīja pats Kariņa kungs. Svarīgākais mērķis – atstāt labu iespaidu Briselē par Latvijas atbraucējiem –, manuprāt, tika sasniegts. Priecē arī jaunu draugu iegūšana, kas nav mazsvarīgi! Atpūtāmies, ne tikai guļot nakts miegu, bet arī staigājot pa Beļģijas ielām un vakarā dziedot dziesmas, un jauki pavadot vakaru ar jaunajiem draugiem,” iespaidos dalās Aleksandrs Kapanskis.

Jaunatnes lietu speciāliste uzskata, ka “viens ir dzirdēt par Eiropas Parlamentu televīzijā vai skolas solā, pavisam kas cits – būt tur uz vietas, iepazīt reālus cilvēkus un uzzināt par  izaicinājumiem, ar kuriem tiem diendienā nākas saskarties. Tad, manuprāt, ir daudz vieglāk un jēgpilnāk runāt ar jauniešiem par to, kāpēc ir svarīgi iesaistīties un nepalikt vienaldzīgiem.”

Vēlreiz pateicamies Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa komandai par uzaicinājumu un ceram arī uz iespējamu turpmāku sadarbību nākotnē!

 

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane