Pasniegta ''Stopiņu novada Jauniešu gada balva 2018''

30/01/2019

Janvāra pēdējā piektdienā Ulbrokas Kultūras nama zālē norisinājās “Stopiņu novada Jauniešu gada balva 2018” – pasākums, kurā jau otro gadu “PALDIES” sakām mūsu novada aktīvākajiem un foršākajiem jauniešiem.

Šogad vērtēšanas komisijas, kuru pārstāvēja Stopiņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Vaičulens, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas direktore Vita Pinne, Upesleju Internātpamatskolas direktore Ināra Frankoviča, Līču Dienas centra vadītāja Zanda Pelše, Stopiņu novada jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare, Sporta darba organizators Edijs Bērziņš un jauniete – Katrīne Kokle, darbs bija vēl grūtāks nekā pagājušajā gadā, jo šogad jau piecām nominācijām tika pieteikts 21 jaunietis.  

No visas sirds mīļi sveicam uzvarētājus:

Gada jaunietis - Kristians Mikus Sprikuts
Gada brīvprātīgā – Katrīne Kokle
Jauniete savai skolai – Elza Šarlote Šarakova
Gada sportists - Ernests Gustavs Dane
Gada mūziķis – Reinis Salenieks


Foto: Katrīna Zuļģe

“Saņemt "Gada jaunieša" balvu ir liels gods, bet, ja godīgi, prieku man tas nesagādā! Prieku man gādā tas, ka nākas pasvīst aktīvu jauniešu vidū. Jauniešu, kuru uzdevums tāpat kā man, ir iedvesmot citus un motivēt būt labākiem. Šajā pasākumā katra nominācija stāstīja savu stāstu. Stāstu, kam rindas neapsīkst, jo katrs no mums tās tikai papildina. Tāpēc, kad gāju saņemt savu balvu, es noskatījos uz saviem “sāncenšiem” un tajos redzēju draugus – draugus, kuriem ir tādi paši mērķi kā man: palīdzēt, kad vien iespējams, motivēt būt aktīviem arī citus, ieviest izmaiņas un tikt sadzirdētiem,” par apbalvojumu sajūtās dalījās Kristians Mikus Sprikuts, Stopiņu novada Gada jaunietis 2018.

Vakara gaitā balvu pretendentus, viņu vecākus, draugus un skolotājus  priecēja atlētiskās meitenes un dullie breikotāji no “Extreme Dance School”, ar muzikāliem sveicieniem priecēja gan pašmāju mākslinieki Millija Volka, Mārtiņš Jaunzems un Roberts Eihe, gan viesi – dziedātājs Ervīns Ruža un reperis Nakts, savukārt svinīgo atmosfēru uzturēja atvērtie un smaidīgie vakara vadītāji Sigita Gudže un Henriks Patriks Fišmeisters.

Arī šogad divus godalgotos jauniešus sagaidīja īpašs pārsteigums no Krišjāņa Kariņa – jau pavisam drīz Kristians un Katrīne dosies iegūt jaunus iespaidus apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē.

“Man šķiet ka pasākums izvērtās vēl jaukāks nekā pagājušajā gadā. Man ir neizsakāms prieks par straujo nominantu pieaugumu un ceru, ka nākamgad tas būs vēl liekāks. Kā vienai no pasākuma organizētājiem man bija gandarījums par to, ka varēju viņus visus iepazīt, parunāties, iesaistīt nākotnes plānos, izveidot jaunas saiknes un pat draudzības. Lepojos ar katru no jauniešiem, neatkarīgi no tā, vai viņi uzvarēja vai nē, jo galvenais ir tas, ka viņi tika pamanīti un sadzirdēti, kā arī kādā ziņā atalgoti. Ikdienā viņi tik bieži dod prieku citiem – šī bija tā mazā iespēja iepriecināt viņus pašus! Protams esmu neizsakāmi gandarīta, ka arī mani aizvadītā gada pūliņi ir novērtēti un pamanīti. Tās mantiskās vērtības ir ļoti brīnišķīgas, bet visvairāk man prieku dod iespēja iegūt jaunus piedzīvojumus, kā piemēram, brauciens uz Eiropas Savienības parlamentu, vai fakts, ka sadzirdēju “paldies” no cilvēkiem, no kuriem man līdz šim šķita, ka to nekad nesadzirdēšu,” par pēc pasākuma atklāja 2018. gada Stopiņu novada Gada brīvprātīgā Katrīne Kokle, cerot, ka šis pasākums kļūs arvien plašāks un ar katru gadu iedrošinās arvien vairāk jauniešu.

Pasākumā par lielo atbalstu paldies sakām sponsoriem: veikalam “Lats” un kafejnīcai “Kamīns”, skaistumkopšanas salonam “Skaisto matu studija”, Zemnieku saimniecībai “Žiedas”, Nacionālajam botāniskajam dārzam un uzņēmumam “OWA Design”.

Pasākumu organizēja Stopiņu novada dome sadarbībā ar Stopiņu novada jauniešiem. 

Mēs esam pateicīgi ikvienam jaunietim, kas līdzās skolas stundām, mājasdarbiem, zīmēšanas pulciņiem un treniņiem, ir gatavs atrast laiku, enerģiju un iedvesmu darīt skaistas lietas novada labā – mēs to pamanām un ar jums visiem ļoti lepojamies!

 

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

Sagatavoto TV sižetu par "Jauniešu gada balvas 2018" pasniegšanu skatieties 3. februārī plkst. 18.30 ReTV kanālā. Vēlāk sizēts būs pieejams: https://stopini.lv/lv/galerijas