Kā augusta saule iedvesmoja Stopiņu jauniešus?

27/08/2020

Jau pašā augusta sākumā Stopiņu novada Jauniešu dome devās ciemos uz Ķekavu, lai satiktu citus aktīvus un entuziasma pilnus jauniešus. Kuplā skaitā ieradāmies Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā, tur mūs silti uzņēma draudzīga jauniešu komanda, izrādīja savu skaisto jauniešu namu, uzaicināja uz ašu galda futbola turnīru un arī pacienāja ar tēju. Pie tējas un uzkodām labi strādāja mūsu smadzeņu motoriņi, runājot par dažādiem projektiem, idejām, kā popularizēt pasākumus, trikiem, kā piesaistīt apmeklētājus. Apmainījāmies ne tikai ar pieredzi un zināšanām, bet arī ar sociālo tīklu kontiem, lai varam laikot un komentēt cits cita bildes, lūk, arī foto no Ķekavas!

Nākamais notikums augustā bija viesošanās mūsu novada jaunajā kultūras centrā “Ulbrokas pērle”, izpētījām katru telpu, izstaigājām visas kāpnes un ejas, izbaudījām lielo skatuvi un superīgo ekrānu un varam teikt – “Jā, mūsu kultūras nams ir tiešām kā tāda apburoša pērle, kas padarīs Stopiņu novada kultūras dzīvi vēl skaistāku!”

Tomēr vislielākais un gaidītākais notikums bija “Ulbrokas ezera regate”, tai cītīgi gatavoties sākām jau jūlijā, kad sēdēs spriedām par mūsu komandas nosaukumu un tematiku. Komandu nosaucām – “Jauniešu dzīlēs”, kas simbolizē jaunības trakos laikus, kad gribās izzināt visu pasauli, apgūt katru gudrību un prast darīt visu. Tā kā sapratām, ka īpaši neaizrausimies ar sarežģīta un grandioza plosta veidošanu, likām uzsvaru uz mūsu tēliem, mēs bijām īstas nāras. Jāteic pavisam godīgi, puiši plostu būvēja vien pāris stundas, kamēr meitenes meklēja, iepirka un izveidoja dekorācijas vairāku dienu garumā. Mūsu pūles tika novērtētas, kā domes priekšsēdētāja teica, “ja būtu tāda kategorija, jūsu komanda iegūtu nomināciju – Ulbrokas ezera šarms”, tas nu mums jauniešiem dikti patikās. 

Atskanot starta signālam, sapratām, ka mūsu plosts nav diži izturīgs, arī ātrums tam piekliboja, kad redzējām, ka tas sāk grimt, divas nāras, apbruņojušās ar drošības vestēm, metās ūdenī, lai aizstumtu plostu līdz finiša līnijai. Varbūt mēs nebijām ātrākā komanda, bet saliedētākā gan!

Tā nu Stopiņu novada jauniešiem gāja augustā, tagad esam uzņēmuši siltus saules starus un sakrājuši enerģiju, lai ar vēl lielāku sparu dotos pretī rudenim.

Rakstu sagatavoja:
Stopiņu novada Jauniešu domes vadītāja
Luīze Utāne