Helovīna gājiens

04/11/2019

Tā kā Latvijā aizvien populārāki kļūst no ārvalstīm aizgūtie Helovīna pasākumi arī Stopiņu novada Jauniešu dome nolēma piedāvāt iniciatīvu. Lai vecākiem nebūtu jāraizējas par atvases palaišanu saldumu medībās, Jauniešu dome izdomāja alternatīvu – rīkot Helovīna gājienu, kura laikā, veicot dažādus uzdevumus, bērni un jaunieši var iegūt kārumus.

Tā nu 31. oktobrī plkst. 17.00 visi interesenti tika gaidīti pie Ulbrokas dzirnavezera laipiņas. Garos, melnos apmetņos tērptie Jauniešu domes dalībnieki draudzīgi sagaidīja dažāda vecuma mošķīšus, raganiņas, vampīrus un velniņus. 

Pirmā aktivitāte bija ķirbju grebšana, kad katrs kurš vēlējās izveidoja savu baismīgo ķirbīti, kas vēlāk ar svecīti vēderā izgaismoja ezera malu. 

Tā kā vakars gadījās mazliet pavēss vajadzēja arī izkustēties, gan bērni, gan vecāki cītīgi taisīja pietupienus, lēkāja, griezās un vingroja kā nu māk. Lai pavingrinātu arī prātu, pasākuma laikā tika minētas mīklas. 

Kad jau palika pavisam tumšs, tika iedegtas lāpas. Ar lāpām rokās devāmies gājienā apkārt ezeram, nonākot pie Ulbrokas muižas, bija laiks jaunām stafetēm un spoku stāstiem. Kamēr tika dalīta tēja un cepumi bērniem tika pastāstīts par tādām latviešu mitoloģiskajām būtnēm kā jods, vadātājs, lietuvēns, vilkatis, kā arī par veļu laiku.

Pasākuma beigās tika aizvadīts baismīgākā tērpa konkurss, un, tā kā katrs tērps bija pietiekami biedējošs, visi, kas piedalījās, ieguva balviņas.

Bērniem, jauniešiem un vecākiem tika dota iespēja labi pavadīt laiku ar saviem tuviniekiem un draugiem, pasākums no tiesas bija “briesmīgi foršs”. Uz tikšanos nākamgad!

Rakstu sagatavoja:
Stopiņu novada Jauniešu domes vadītāja,
Luīze Utāne