16. martā Ulbrokas vidusskolā notika Stopiņu novada Jauniešu forums 2018

27/03/2018

Skolēnu pavasara brīvlaika izskaņā Ulbrokas vidusskolā norisinājās “Stopiņu novada Jauniešu forums 2018”, kurā vietējie jaunieši diskutēja par iespējām un novada attīstību.

Forumu atklāja Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejas priekšsēdētāja Daiga Brigmane, jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane un Ulbrokas vidusskolas direktors Normunds Balabka. Par nopietni-nenopietno noskaņu rūpējās pasākuma vadītāja Anna Īviņa.

Iesākumā jaunieši veltīja laiku, lai iesildītu gaisotni. Pēc vairāku spēļu maratona dalībnieki vienojās, ka diskusijās ir svarīgi būt lojāliem, ar idejām atbalstot pārējos sarunu biedrus, kā arī, ģenerējot idejas, domāt par kopēju, ne tikai individuālu labumu.

Pirmajā daļā par ERASMUS+ brīvprātīgā darba un jauniešu apmaiņas iespējām informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vecākā referente Jolanta Sermā, savukārt ar saviem piedzīvojumiem labprāt dalījās Oskars Miķelsons, kurš pavisam nesen ar biedrību “Express Yourself” piedalījās jauniešu apmaiņas braucienā “Don’t be addicted, be educated” Turcijā.

Pusdienu pauzē bija iespēja aci pret aci aprunāties un uzdot jautājumus brīvprātīgajam no Itālijas Mattia Lano, kas jau vairākus mēnešus darbojas Sauriešu dienas centrā, kā arī mūsu pašu jaunietim Aleksejam Prokofjevam, kas pirms pāris gadiem veica brīvprātīgo darbu Rumānijā. Kopā tika veidota arī Eiropas brīvprātīgā darba vēlmju karte, kurā atzīmētas tās valstis, uz kurām jaunieši paši vēlētos aizceļot.

Pasākums turpinājās ar diskusijām, kurās, izmantojot World Cafe metodi, grupās tika pārrunāti šādi jautājumi:

  • Kam ir jābūt, lai jaunietis novadā justos labi?
  • Kur, kā, kāpēc jaunietim iesaistīties brīvprātīgajā darbā?
  • Kam Stopiņu novadā būtu jāmainās?
  • Kādas ir iespējas? Ko mēs zinām -> gribam -> izmantojam?

Katrā no tematiem atklājās gan veiksmes, gan izaicinājumi, kopīgiem spēkiem tika meklēti virzieni, kur jaunieši paši varētu iesaistīties situācijas uzlabošanā, kā arī rezultātā sagatavotas un prezentētas, dalībnieku prāt, nozīmīgākās rekomendācijas.

Kā vienu no būtiskākajiem aspektiem jaunieši minēja vietējās sabiedrības saliedēšanu, kur lielu lomu spēlē transporta un velo celiņu pieejamība, kā arī tādu aktivitāšu rīkošana, kurās tiek iesaistīti visu ciematu iedzīvotāji, īpaši padomājot arī par personu ar invaliditāti iekļaušanu. Tāpat tika diskutēts arī par Jauniešu centra nepieciešamību un jaunatnes lietu info punktu izveidi skolās un ciematos.

Jauniešu idejas un ieteikumi tiks apkopoti un iesniegti Stopiņu novada domē, kā arī tuvākajā laikā rīkotas padziļinātas diskusijas par vairākiem forumā izvirzītiem tematiem.

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane

Foruma norises foto: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-jauniesu-forums-451