Pašvaldības policijas ziņas

 

Pašvaldības policija nogādā bērnu Krīzes centrā

Pusnaktī Stopiņu novada pašvaldības policija saņēma telefona zvanu no kādas sievietes, kura paskaidroja, ka pie viņas ir ieradies zēns, kura vecāki esot alkohola reibumā. Zēns bija izbadējies un lūdza sevi pabarot. Policijai Ierodoties notikuma vietā, sastapta policijas izsaucēja, kura paskaidroja, ka pie viņas ieradies kaimiņu puika, kurš paskaidrojis, ka abi vecāki ir piedzērušies un viņš sen neesot ēdis. Puiku viņu uzņēmusi pie sevis un viņš pašreiz guļot. Sieviete arī norādīja uz dzīvokli, no kura puika aizmucis. Dzīvoklī sastapti bērna vecāki, kas bija spēcīgā reibuma stāvoklī. Personas arī nekautrējās pasmieties par to, ka tiek veikta alkohola pārbaude izelpā un skaidroja, ka aparāts sabojāsies. Bērna vecāki nespēja paskaidrot, kur šobrīd atrodas viņu dēls, jo nav manījuši, ka bērns devies prom. Apskatot dzīvokli, konstatēts, ka tur ir antisanitāri apstākļi. Tā kā konstatēts, ka bērns šādos apstākļos nevar uzturēties un abi bērna vecāki bija alkohola reibumā, puika nogādāts Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu Krīzes centrā. Savukārt abi vecāki tiks saukti pie administratīvās atbildības.

(28.07.2020.)

 

Ulbrokā aiztur vadītāju bez derīgas vadītāja apliecības un transportlīdzekli bez tehniskās apskates

Darba dienas naktī, Pašvaldības policijas videonovērošanas postenī tika pamanīts, ka Ulbrokā  pie kāda stāvoša transportlīdzekļa pulcējās vairākas personas un lietoja alkoholiskos dzērienus. 

Pirms notikuma vietā paspēja ierasties policijas darbinieki, personas iekāpa automašīnā un devās Institūta ielas virzienā. Pašvaldības policijas darbinieku ekipāža deva rīkojumu apstāties, bet automašīna uzsāka bēgšanu gan pa ceļu, gan ietvi un zālāju. Pakaļdzīšanās laikā auto vadītājs zaudēja kontroli un iebrauca ceļa nomalē, pēc kā uzsāka bēgšanu skrienot.  Pēc īsa brīža pārkāpējs tika aizturēts, pielietojot fizisku spēku un roku dzelžus. 

Noskaidrojot notikušā apstākļus, tika konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājam nav derīgas vadītāja apliecības, transportlīdzeklis nav izgājis ikgadējo tehnisko apskati un tam nav arī derīga OCTA polise. Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki, kas pēc ierašanās notikuma vietā veica tālākas procesuālas darbības.

(02.07.2020.)

 

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši jauniešus, pie kuriem atradušās narkotiskās vielas

Kā raidījumam “Degpunktā” pastāstīja Stopiņu novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Feldmanis, patruļas laikā policijas darbinieki pamanījuši trīs jauniešus, kas pārvietojās ar četriem velosipēdiem. Ņemot vērā, ka daži no jauniešiem jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar dažādiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, policijas darbinieki uzsāka sarunu ar jauniešiem, lai noskaidrotu, kādēļ viņiem ir četri velosipēdi.

Video skatāms šeit: https://skaties.lv/degpunkta/degpunkta-dazadi/jaunietis-aizturesanas-bridi-censas-zem-policijas-auto-paslept-pamatigu-maisu-marihuanas/

Jau pirmajās sarunas minūtēs policisti ievērojuši, ka jaunieši nebūt nesatraucas par velosipēdiem, tomēr šķietami ikdienišķās sarunas laikā sāka acīmredzami nervozēt.

Policisti dzirdējuši, ka vienā no jaunieša somām skan stikla pudeles. Ņemot vērā, ka divas personas bija nepilngadīgas, policisti lūdza uzrādīt somas saturu. Pēkšņi jaunieši kļuva izvairīgi, centās pamest notikuma vietu un atturēt policistus no somas pārbaudes.

Policists sapratis, ka jaunā vīrieša rokās atrodas kāds sainis, un viņš ir gatavs darīt visu, lai no tā atbrīvotos. Jauneklis pat nometies uz zemes un rokās esošo iepakojumu centies iestumt zem policijas patruļauto.

Brīdi vēlāk jauneklis saslēgts roku dzelžos un policisti sākuši pārmeklēt jaunekli, lai saprastu, kas viņu pamudinājis šādi rīkoties. Jaunā vīrieša kabatās un mantās atradušies vairāki aizdomīgi maisiņi, tabletes un kāda kristāliska viela.

Savukārt maisiņā, ko jaunietis pastūmis zem policijas automašīnas, atrasti 130 grami marihuānas. Tāpat narkotiskās vielas atrastas pie viena no nepilngadīgajiem jauniešiem.

Pēc šādiem atklājumiem divi no trīs jauniešiem dienu turpinājuši Valsts policijas iecirknī, kur nu uzsākts kriminālprocess. Jādomā, ka šī nejaušā sastapšanās izjaukusi jaunā vīrieša plānus nopelnīt, jo pie aizturētā atrasti arī tukši maisiņi un svari, kas, visticamāk, bija paredzēti narkotiku tālākai pārdošanai. Iztirgojot šādu maisiņu, jauneklis būtu ticis pie aptuveni 2000 eiro. Taču nu viņam spīd pāris gadi aiz restēm.

 

Informācija sagatavota izmantojot portāla www.skaties.lv sagatavoto informāciju

(29.05.2020.)

 

Mežā aiztur šoferi, kurš braucis bez vadītāja apliecības un vēl vienu personu, kura atradās Valsts policijas meklēšanā

Stopiņu novada pašvaldības policisti patrulējot meža masīvā, uz meža ceļa pamanīja aizdomīgu baltas krāsas “busiņu” , kurš brauca Biķernieku ielas virzienā. Kad policijas darbinieki pietuvojās auto, tas pēkšņi strauji apstājās un no tā izkāpa divi vīrieši, kas steidzīgi devās mežā. Abas personas tika apturētas un noskaidrots iemesls, kādēļ vīrieši centās izvairīties no likumsargiem - transportlīdzekļa vadītājam nebija derīgas vadītāja apliecības, bet pasažieris atradās Valsts policijas meklēšanā. 

Pārbaudot transportlīdzekļa datus konstatēts, ka tas nav izgājis tehnisko apskati un tiek izmantots satiksmē bez derīgas obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA). Abas  personas nodotas Valsts policijas darbiniekiem tālāku procesuālu darbību veikšanai. 

(21.05.2020.)

 

Uz karstām pēdām aizturēti vīrieši, kuri mežā izmeta atkritumus

Darba dienas pievakarē Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemts zvans no kādas ciema Vālodzes iedzīvotājas, ka divi vīrieši meža masīvā no automašīnas izmet atkritumus. Uz notikumu vietu policija izbrauca nekavējoties. 

Braucot uz notikuma vietu, policijas darbinieki turpināja telefoniski sarunāties ar izsaucēju, kura nodeva pilnīgu mašīnas un abu vīriešu aprakstu, kā arī norādīja, kurā virzienā auto devās pēc atkritumu izmešanas. Sarunas laikā policijas darbinieki pamanīja aprakstam atbilstošu automašīnu, kuru nekavējoties apturēja un uzsāka sarunu ar abiem vīriešiem, kas atradās auto. 

Lai arī sākotnēji vīrieši centās pārliecināt policijas darbiniekus, ka mežā izmetuši tikai nokaltušas tūjas un izbēruši pērnā gada lapas, uzzinot, ka viņu darbības redzējušas arī citas personas, vīrieši atzina, ka izmetuši arī neorganiskos atkritumus, neaizdomājoties par sekām. 

Vainīgie saukti pie administratīvās atbildības, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 58.pantu par vides piesārņošanu un piegružošanu. Par iepriekšminēto pārkāpumu fiziskām personām paredzēts naudas sods līdz 700 euro.

(19.05.2020.)

 

Aizturēts autovadītājs, kurš braucis ar divām tukšām riepām un spēcīgā alkohola reibumā

Nedēļas nogalē no Valsts policijas saņemta informācija, ka no Sauriešiem uz Ulbroku pa autoceļu brauc transportlīdzeklis ar bojātām riepām, kura vadītājs iespējams ir alkohola reibuma stāvoklī. Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki Ulbrokā pamanīja sniegtajam aprakstam līdzīgu auto, kas brauca ar divām tukšām riepām. Auto tika apturēts un no tā izkāpa vīrietis, kurš bija tik spēcīgā reibumā, ka nespēja nostāvēt kājās. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Ceļu policija, kas konstatēja, ka vadītājs pie stūres sēdies ievērojamā alkohola reibumā un turpināja veikt procesuālās darbības.

(05.05.2020.)

 

Vālodzēs aizturēts zaglis

Brīvdienas pievakarē Stopiņu novada pašvaldības policija saņēma zvanu no kāda Vālodzes ciema iedzīvotāja, kurš ziņoja par 2 aizdomīgām personām, kas staigāja pa privātmājas teritoriju. Kad izsaucējs uzsācis sarunu ar personām, tās sākušās bēgt un paslēpušās aiz mājas, tādēļ viņam šķitis, ka tie varētu būt zagļi. 

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki pēc īsa brīža ieradās notikuma vietā, kur izsaucējs vizuāli raksturoja abas aizdomīgās personas. Policijas darbinieki uzsāka sekošanu garnadžiem pa pēdām un pēc neilga brīža autoceļa malā tika pamanīts aprakstam atbilstošs vīrietis. Vīrietis uz aizdomu pamata aizturēts un nogādāts notikuma vietā, kur izsaucējs personu atpazina, kā zagli. Aplūkojot notikuma vietu, konstatēts, ka namam ir atlauztas vairākas durvis un izsists logs. Noskaidrots mājas īpašnieks, kurš sazvanīts un informēts par notikušo, un, pēc īsa brīža ieradās notikuma vietā. Par notikumu informēti arī Valsts policijas Salaspils iecirkņa darbinieki, kuri turpināja veikt procesuālas darbības.

(29.04.2020.)

 

Sauriešos aiztur vadītāju alkohola reibumā un bez auto vadītāja apliecības

Naktī no piektdienas uz sestdienu Stopiņu novada pašvaldības policijas operatīvā grupa, patrulējot Sauriešu ciemā, Zaļās ielas rajonā ievēroja automašīnu BMW, kura tika vadīta nepārliecinoši un tika nolemts automašīnu apturēt. 
Apturot automašīnu un veicot tās vadītāja pārbaudi, noskaidrojās, ka vadītājs ir sēdies pie automašīnas stūres bez vadītāja apliecības un arī alkohola reibuma stāvoklī, līdz ar to automašīnas vadītājs tika aizturēts un nodots valsts policijas ceļu policijas darbiniekiem tālāko procesuālo darbību veikšanai.

(23.03.2020.)

 

Aiztur sievieti alkohola reibumā ar mazgadīgu bērnu

Nedēļas nogalē no kāda iedzīvotajā tika saņemts zvans uz Stopiņu novada pašvaldības policiju par divām personām spēcīgā reibuma stāvoklī, kuras Ulbrokā pastaigājas ar mazu bērnu. 

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki devās uz notikuma vietu un ierodoties tika pamanītas trīs personas – divi pieaugušie un mazs bērns, abi pieaugušie acīmredzami bija stiprā reibuma stāvoklī. Sarunas gaitā policijas darbinieki noskaidroja, ka sieviete ir bērna māte, bet vīrietis ir attāls paziņa un abas personas neuzskatīja, ka alkohola lietošana traucētu pieskatīt  piecus gadus vecu bērnu. 

Ņemot vērā, ka sieviete bija tādā reibuma stāvoklī, ka nespēj parūpēties par savu bērnu, viņa tika aizturēta un kopā ar bērnu nogādāta Stopiņu novada pašvaldības policijas dežūrdaļā un tika uzsākta administratīvā lietvedība par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. 

(11.03.2020.)

 

Skolēni lieto alkoholisko dzērienu mācību iestādē stundu laikā

Pirmdienas pēcpusdienā uz Stopiņu novada pašvaldības policijas dežūrdaļu zvanīja kādas mācību iestādes vadītājs, kurš norādīja, ka skolas telpās tās audzēkņi lieto alkoholu. Pašvaldības policijas darbiniekiem ierodoties skolā, tika noskaidrots, ka viens no skolēniem uz mācību iestādi ir atnesis liķieri “Amaretto”, bet otrs skolnieks to lietojis mācību stundas laikā, citu klases biedru priekšā. Pēc apstākļu noskaidrošanas un pārrunām ar nepilngadīgo vecākiem, kuri tika izsaukti uz skolu, tika uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

(03.03.2020.)

 

Ulbrokā aizturēts vīrietis alkohola un narkotisko vielu reibumā

Svētdienas pēcpusdienā, izmantojot publiskās videonovērošanas iespējas, Ulbrokā, 51.autobusa pieturvietā tika pamanīts vīrietis acīm redzamā reibuma stāvoklī ar atvērtu alkoholiskā dzēriena iepakojumu rokās. 

Ņemot vērā, ka vīrietis uzvedās savādi un neraksturīgi alkohola apreibumam, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbiniekiem, ierodoties notikuma vietā, radās aizdomas, ka vīrietis ir arī narkotisko vielu reibuma stāvoklī. Vīrietis tika aizturēts un pārmeklēšanas laikā, pie viņa tika atrasts iekšdrēbēs paslēpts plastmasas trauks ar šķidrumu tajā. Sākotnēji vīrietis policijas darbiniekus centās pārliecināt, ka traukā ieliets ūdens vai smaržas, tomēr noskaidrojās, ka traukā atrodas psihotropā viela – metadons. Vīrietis notikuma vietā aizturēts un nodots Valsts policijā turpmāku procesuālo darbību veikšanai. 

(24.02.2020.)

 

Pašvaldības policijas darbinieki aiztur vīrieti pēc zādzības veikalā Ulbrokā

Darbdienas pēcpusdienā pašvaldības policijā no veikala Ulbrokā tika saņemta informācija, ka veikalā veikta zādzība un vainīgais vīrietis aizbēdzis, bet tam pakaļ aizskrējuši divi veikala darbinieki. 

Uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki un netālu no Ulbrokas ezera satikta informācijas sniedzēju, kura norādīja uz aptuveno virzienu, kurā aizskrēja vainīgais vīrietis. Policijas darbinieki nekavējoties uzsāka pakaļdzīšanos, un pateicoties vairākiem iedzīvotājiem, kuri norādīja virzienu, pašvaldības policijas inspektors nonāca pie Ulbrokas ezera peldvietas, kur pārģērbšanās kabīnē bija paslēpusies vainīgā persona, kur arī tika aizturēts. Veicot pārmeklēšanu, pie personas tika atrasts šaujamierocim līdzīgs priekšmets. Ņemot vērā, ka vīrieti kā vainīgo personu atpazina arī veikala darbinieki, viņš aizturēts un nogādāts Valsts policijā turpmāku procesuālu darbību veikšanai.

(20.02.2020.)

 

Stopiņu novada pašvaldības policisti aiztur zagļus Rumbulas mazdārziņos

Nedēļas nogalē kāds Rumbulas iedzīvotājs ziņoja Stopiņu novada pašvaldības policijai, ka mazdārziņu teritorijā kāds vīrietis ložņā pa mājiņām un iespējams veic zādzības. 

Ierodoties notikuma vietā un apsekojot mazdārziņu teritoriju, tika aizturētas divas no trim personām, kas bija uzlauzušas un apzagušas dārza mājiņas. Sākotnēji abi vīrieši noliedza, ka būtu izdarījuši zādzības un paskaidroja, ka esot tikai pastaigājušies, tomēr  pie abām personām atradās maiss, kurā atradās vairāki metāla priekšmeti, kuru izcelsme liecināja par iespējamu noziedzīgu nodarījumu. 

Noskaidrojot abu aizturēto personu identitāti, konstatēts, ka viena no tām ir izsludināta policijas meklēšanā. Abas personas aizturētas un nodotas Valsts policijas darbiniekiem tālāku procesuālu darbību veikšanai.

(03.02.2020.)

 

Pašvaldības policija aizturējusi šoferi bez derīgas vadītāja apliecības un šoferi, kas smēķējis aizliegtas vielas

Patrulējot Ulbrokas apkārtnē, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki pamanīja transportlīdzekli Volkswagen, kura vadītājs brauca tik neuzmanīgi, ka radīja aizdomas, tādēļ tika nolemts automašīnu apturēt. Veicot pārrunas ar autovadītāju atklājās, ka šoferim nav vadītāja apliecības. Vadītājs tika aizturēts un nodots Valsts policijas Ceļu policijas darbiniekiem tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Darba dienas pēcpusdienā pašvaldības policijas darbinieks videonovērošanas kamerā pamanīja transportlīdzekli, kurā atradās divas personas un vadītāja pusē esošais vīrietis veica darbības, kuras atgādināja aizliegtu vielu sagatavošanu smēķēšanai, pēc tam vadītājs arī aizsmēķēja sagatavoto cigareti. Par redzēto novērošanas kamerās, tika informēta pašvaldības policijas ekipāža, kura nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu. Kaut gan automašīna jau bija uzsākusi kustību un devās prom, pašvaldības policijas darbinieki to panāca un apturēja Ulbrokā, un neskatoties uz to, ka vadītājs sākotnēji noliedza veiktās darbības, pēc pārrunām ar pašvaldības policijas darbiniekiem un videonovērošanas ierakstu noskatīšanās atzina, ka smēķējis marihuānu. Persona aizturēta un nogādāta uz narkotisko vielu ekspertīzi sadarbībā ar Valsts policijas Ceļu policijas darbiniekiem

(29.01.2020.)

 

Iedzīvotāji ziņojuši par automašīnu Ulbrokas ezera pludmalē

Neilgi pirms pusnakts Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemts zvans par to, ka pie Ulbrokas ezera peldvietas piebraukusi aizdomīga automašīna. 

Pašvaldības policijas darbiniekiem brīža ierodoties notikuma vietā, pamanīta vieglā automašīna, kura bija iebraukusi ezera pludmales smiltīs un pilnībā iestigusi. Uz vietas atradās arī transportlīdzekļa vadītāja, kura paskaidroja, ka ar savu nepilngadīgo dēlu bija nolēmuši nopeldēties Ulbrokas ezerā, lai varētu rūdīties, bet transportlīdzeklis iestidzis. Vadītāja arī atzina, ka pārkāpusi ceļu satiksmes noteikumus, neievērojot aizlieguma zīmi. 

Pašvaldības policijas darbinieki palīdzēja sievietei un viņas nepilngadīgajam dēlam izcelt transportlīdzekli no smiltīm, abas personas pilnībā sakārtoja notikuma vietu. Par auto vadītājas izdarīto pārkāpumu sagatavota informācija un nodota Valsts policijas Ceļu policijai.

(22.01.2020.)

 

Aizturēta persona ar viltotiem personu apliecinošiem dokumentiem

Darba dienas pēcpusdienā Stopiņu novada pašvaldības policija saņēma izsaukumu no "Latvijas pasta" darbinieces Ulbrokā par aizdomīgu personu, kura ar, iespējams, viltotiem dokumentiem vēlas atvērt kontu un saņemt naudu. 

Policijas darbiniekiem ierodoties pasta nodaļā, vīrietis kā personu apliecinošu dokumentu uzrādīja personas apliecību (eID), kura līdzinājās īstam dokumentam, bet pēc personas datu pārbaudes radās aizdomas, ka persona mēģina uzdoties par kādu citu, jo policijas darbinieki pamanīja būtiskas atšķirības starp fotoattēlu dokumentā un fotoattēlu policijai pieejamajā datu bāzē. Turpinot sarunu ar vīrieti kļuva skaidrs, ka personu apliecinošais dokuments ir viltots, tādēļ vīrietis ar viltotu eID karti tika aizturēts un nogādāts Valsts policijas Salaspils iecirknī tālāku procesuālu darbību veikšanai.

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtās informācijas.

(17.01.2020.)

 

Aiztur šoferi bez autovadītāja apliecības

Šā gada sākumā pašvaldības policijas darbiniekiem veicot ikdienas pienākumus un patrulējot Stopiņu novadā, uzmanību piesaistīja kāds autovadītājs, kurš savu automašīnu vadīja nepārliecinoši.  Automašīna tika apturēta un veikta tās vadītāja personības pārbaude, kuras laikā atklājās, ka autovadītājs ir sēdies pie automašīnas stūres bez vadītāja apliecības. 

Automašīnas vadītājs tika aizturēts un nodots Valsts policijas ceļu policijas darbiniekiem. 

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtas informācijas

(07.01.2020.)

 

* * * 

PAŠVALDĪBAS POLICIJAS ZIŅAS, 2019.GADS

 

Atpakaļ