Pašvaldības policijas ziņas

 

Vālodzēs aizturēts Krievijas pilsonis, kurš pie stūres bija sēdies alkohola reibumā

Nedēļas nogales izskaņā no Valsts policijas kolēģiem Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju, ka Vālodzēs  braukājot zilas krāsas transportlīdzeklis VOLVO, kura vadītājs, iespējams, ir alkohola apreibumā. Tā kā pašvaldības policisti bija tuvu notikuma vietai, teritorijas apsekošana tika uzsākta nekavējoties un tā rezultātā tika pamanīts aprakstam atbilstošais auto. Auto tika apturēts un uzsāktas pārrunas ar auto vadītāju. Pārrunu laikā noskaidrots, ka pie stūres alkohola reibumā bija sēdies Krievijas federācijas pilsonis, kas par pārkāpumu tika aizturēts un pēc tam nodots Valsts policijas Ceļu policijas darbiniekiem lietvedības nodrošināšanai.

(12.05.2021.)

 

Ulbrokā aizturēts vīrietis narkotisko vielu iespaidā

Darba dienas rītā Stopiņu novada pašvaldības policijas videonovērošanas kamerās Ulbrokas galapunkta pieturvietā tika pamanīts kāds vīrietis, kura uzvedība liecināja par aizdomām narkotisko vielu lietošanā. Pašvaldības policija veica pārbaudi un pie personas tika atrastas vairākas tukšas šļirces, kā arī pudelīte ar bezkrāsainu šķidrumu. Bez tam, tika noskaidrots, ka vīrietis atrodas Valsts policijas meklēšanā. Persona tika aizturēta.

(10.05.2021.)

 

Veiktas pārrunas ar vīriešiem, kuri smēķēja un lietoja alkoholu bērnu rotaļu laukumā Līgo parkā

Darba svētku dienā savu noderīgumu jau atkal apliecināja Līgo parkā nesen izvietotā publiskā videonovērošanas kamera, kurā tika pamanīti 3 vīrieši, kas ilgstoši smēķēja bērnu rotaļu laukumā, tur izmetot izsmēķus, kā arī viena no personām lietoja alkoholu. Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki izbrauca uz notikuma vietu un veica pārrunas, kā rezultātā personas pašas novērsa pārkāpumu, salasot izsmēķus, tāpēc tika izteikts mutisks aizrādījums. Pēc notikuma visas personas devās projām uz savām dzīvesvietām Ropažu novadā.

(06.05.2021.)

 

Ulbrokā mērķtiecīgi bojāti atraitnīšu stādījumi

Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka Ulbrokas autobusu galapunktā esošā skvēra no puķu dobēm izrautas puķes. 

Veicot videonovērošanas kameru monitoringu, tika konstatēts, ka pie puķu dobēm pienāk sieviete un mērķtiecīgi izspārda puķu dobi un bojā apstādījumus, nodarot zaudējumus pašvaldībai. 

Ņemot vērā konstatēto, pret personu tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process par apstādījumu bojāšanu, par ko atbildība paredzēta saskaņā ar Stopiņu novada saistošajiem noteikumiem.

Aicinām iedzīvotājus saudzīgi izturēties pret apstādījumiem un apkārtējo vidi, tikai visi kopā varam savu novadu saglabāt skaistu un sakoptu. Ja pamanāt līdzīgas situācijas, aicinām ziņot Pašvaldības policijai pa tālruni 67910901 vai ziņot ar mobilo aplikāciju MOBIO.

(05.05.2021.)

 

Ulbrokā aizturēts vīrietis 

Stopiņu novada pašvaldības policijā  tika saņemts izsaukums par kādu aizdomīgu personu, kas staigā ap māju Institūta ielā, Ulbrokā. Ierodoties notikuma vietā policisti pamanīja aprakstam atbilstošu personu un uzsāka ar vīrieti pārrunas. Sarunas laikā konstatēts, ka vīrietis runāja nesakarīgi, vairākkārt paskaidrojot, ka gaida helihopteru, kas tam ieradīšoties pakaļ. Ņemot vērā vīrieša neadekvāto uzvedību, izsaukti Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta darbinieki, kuri pēc neilgas vīrieša apskates paskaidroja, ka vīrietis tiks hospitalizēts. Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieku palīdzība vairs nebija nepieciešama.

(27.04.2021.)

 

Pašvaldības policija aizturējusi vīrieti, kurš nelikumīgi apzīmējis sienu

trdienas vakarā Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemts ziņojums par aizdomīgu personas rīcību Dreiliņos. Uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca policijas ekipāža. Tumsā piebraucot pie elektrosadales skapja, tika pamanīts kāds vīrietis, kurš  uzsāka bēgšanu. Pēc  pakaļdzīšanās vīrietis tika aizturēts. Pēc tam apsekojot notikuma vietu, uz transformatoru skapjiem bija redzami krāsas baloniņu zīmējumi. Vīrietis atzina, ka centies ar grafiti apzīmēt elektrosadales skapi, tādēļ ieraugot policijas darbiniekus, sācis bēgt. Savu vainu persona pilnībā atzina. Tā kā notikuma vietā konstatēti bojājumi trešās personas mantai, informācija par personu nodota Valsts policijai, kas pēc uzņēmuma iesnieguma izvērtēs nodarītos zaudējumus. 

(21.04.2021.)

 

 

Ulbrokā aizturēti agresīvi jaunieši, kuri izraisījuši kautiņu uz ielas

Vēlā darba dienas novakarē Stopiņu novada pašvaldības policijas telpās ieradās kāds vīrietis, kurš informēja, ka Ulbrokā vairāki jaunieši stiprā reibuma stāvoklī viņam pieprasījuši atdot telefonu, bet, kad viņš atteicies to izdarīt, viņi skaļi lamājoties un turpinot uzvesties huligāniski, devušies uz sabiedriskā transporta pieturu pie Stopiņu novada domes.

Policijas ekipāža nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu un aprakstam atbilstošie jaunieši tika sastapti pie Stopiņu novada domes ieejas. Pēc pārrunu veikšanas ar personām tās solījās, ka visi dosies ar kājām uz Rīgu. Tajā pat laikā, personām dodoties prom, bija redzams, ka viens no jauniešiem izturas bravūrīgi, lamājas uz ielas necenzētiem, cieņu aizskarošiem vārdiem un brīdī, kad agresīvajiem jauniešiem gāja garām kāds pāris, skaļākais no huligāniem uzbruka vienam no garāmgājējiem, izraisot kautiņu. Policijas darbinieki nekavējoties personu aizturēja, pielietojot fizisku spēku un roku dzelžus. Pēc īsa brīža vainīgā persona tika nogādāta Stopiņu novada pašvaldības policijā, kur tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process par sīko huligānismu.

(20.04.2021.)

 

Stopiņu novada pašvaldības policijā pabeigta video novērošanas posteņa modernizācijas 1.kārta

Stopiņu novada pašvaldības policija ikdienā veic videonovērošanu Stopiņu novada administratīvajā teritorijā. Tās mērķis ir nodrošināt iedzīvotāju un viesu mieru, drošību, kā arī, ja tiek konstatēti likumpārkāpumi – tos pārtraukt, noskaidrot pārkāpumu izdarījušās personas un saukt pie atbildības likumā paredzētajā kārtībā. 

Videonovērošana publiskās vietās Stopiņu novadā tiek nodrošināta kopš 2014. gada. Sākumā tika uzstādītas pirmās 2 videonovērošanas kameras Līgo parkā un katru gadu, ar pašvaldības atbalstu, video novērošana tika attīstīta un šobrīd tā jau tiek veikta ar 34 video novērošanas kameru izmantošanu, tajā skaitā Stopiņu novada ciemu centros Ulbrokā, Upeslejās, Sauriešos, Līčos un Cekulē. 

Šogad ir uzstādīta viena papildus kamera un pabeigta video novērošanas posteņa modernizācijas 1.kārta, līdz ar ko ir palielināta iespēja uzstādīt un tiešsaistē novērot līdz 70 kamerām. Pamazām tiek apzināta situācija un tiek domāts par administratīvi teritoriālo reformu, kā rezultātā būs jāplāno video novērošanas centra paplašināšana un kapacitātes audzēšana. Kā nākamo attīstības soli mēs redzam vēl viena video novērošanas posteņa izveidi, kas nākotnē jau ļautu tiešsaistē novērot vairāk kā 100 kameras. 

Šo pēdējo gadu laikā, kad aktīvi tiek izmantotas tehnoloģijas, kas palīdz pašvaldības policijai veikt savus pienākumus, mēs redzam būtiskus ieguvumus. Ir iespēja daudz mērķtiecīgāk vadīt policijas patruļgrupu darbu. Izmantojot video novērošanu, tiek atklāti, un arī savlaicīgi novērsti likumpārkāpumi. Tā piemēram, pēdējo nedēļu laikā tika novērotas un pēc tam arī aizturētas vairākas personas saistībā ar narkotisko vielu apriti. Pēdējo divu gadu laikā, pateicoties tieši video novērošanai, ir atklāti un novērsti vairāk nekā 600 pārkāpumi. Redzot šādu ieguvumu, viennozīmīgi ir vērts turpināt videonovērošanas attīstību novadā.

(16.04.2021.)

 

Pašvaldības policijas darbinieki aiztur jauniešus, lietojot narkotiskas vielas

Nedēļas nogalē Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki videonovērošanas kamerā pamanīja kādu automašīnu, kurā atradās vairākas personas, kuras ilgstoši nekāpa ārā. Policijas darbinieku uzmanību piesaistīja personu darbības, kas liecināja par iespējamu narkotisko vielu lietošanu. Uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca policijas ekipāža. Piebraucot pie jauniešiem, kas smēķēja, tika uzsāktas pārrunas, kuru laikā personu uzvedība liecināja par iespējamu narkotisko vielu reibumu. Viena no personām uzvedās aizdomīgi un mēģināja pamest notikuma vietu, līdz ar ko policijas darbinieki veica pārbaudi un atrada aizdomīgu vielu (augu izcelsmes maisījumu) ar marihuānai raksturīgu smaržu. Pašvaldības policijas darbinieki veica personu aizturēšanu un nodeva Valsts policijai procesuālo darbību veikšanai.

(16.04.2021.)

 

Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši vīrieti ar narkotiskām vielām

31.marta pēcpusdienā, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieks, veicot videonovērošanu, sabiedriskā transporta galapunktā Ulbrokā pamanīja kādu vīrieti, kas ar savu izturēšanos pievērsa policijas uzmanību. Tika nolemts veikt personas pārbaudi un jau pēc īsa brīža pie vīrieša bija piebraukuši policijas darbinieki, kas uzsāka pārrunas. Sākotnēji vīrietis mierīgi atbildēja uz policijas darbinieku jautājumiem, bet pārbaudes laikā vīrieša izturēšanās raisīja aizdomas par iespējamu likumpārkāpumu un jau pēc brīža viņš strauji no kabatas izvilka nelielu polietilēna maisiņu ar baltu pulverveida vielu, mēģinot to iznīcināt. Policijas darbinieki nekavējoties iesaistījās, neļaujot vīrietim iznīcināt pierādījumus. Tā rezultātā, pamatojoties uz aizdomām par narkotisko vielu apriti, pielietojot fizisku spēku vīrietis tika aizturēts un ar visiem pierādījumiem nodots Valsts policijas rīcībā. Video pieejams šeit: https://www.facebook.com/stopinunovadapasvaldiba/videos/921414831978567

(09.04.2021.)

Autovadītājs narkotisko vielu reibumā pats padodas pašvaldības policijas darbiniekiem

Negaidītu pārsteigumu nedēļas nogalē Stopiņu novada pašvaldības policijas darbiniekiem sagādāja kāds autovadītājs pie Upesleju sākumskolas. Patrulēšanas laikā policijas darbinieku uzmanību piesaistīja kāds transportlīdzeklis, kas brauca pretim policistiem, kad pēkšņi tas apstājās un tā vadītājs atstāja transportlīdzekli. Tā kā šāda vīrieša rīcība šķita aizdomīga, policijas darbinieki apstājās, lai noskaidrotu notikušā apstākļus, bet vīrietis pats pēc savas iniciatīvas pienāca pie operatīvā transportlīdzekļa un uzsāka sarunu. Pārrunu laikā policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka vīrietis ir lietojis kādas apreibinošās, ko vīrietis ne vien tikai nenoliedza, bet arī apstiprināja, ka ir nesen lietojis amfetamīnu. Personai palūgts uzrādīt vadītāja apliecību, uz ko savukārt vīrietis sniedza policijas darbiniekiem citas personas vadītāja apliecību un sākotnēji arī centās uzdoties par svešo personu. Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki, kas nodrošināja tālāku lietvedību. Iepriekšminētā auto vadītājam nu nāksies atbildēt ne vien tikai par transportlīdzekļa vadīšanu narkotisko vielu reibumā, bet arī par svešas personas dokumentu izmantošanu un nepatiesas informācijas sniegšanu policijas darbiniekiem.

(01.04.2021.)

 

Pašvaldības policija aiztur personas narkotisko vielu reibumā un autovadītāju alkohola reibumā

Apsekojot sociālo māju Ulbrokā, Stopiņu novada pašvaldības policisti vienā no koplietošanas virtuvēm pārsteidza nepiederošu personu. Uzsākot ar vīrieti sarunu, vīrietis reaģēja klaji agresīvi un  turēja rokās asu,  garu priekšmetu, ko atteicās nomest. Ņemot vērā, ka notikuma vietā bija pazīmes, kas liecināja, ka vīrietis, iespējams, gatavojas lietot narkotiskās vielas un vīrietis bija agresīvs, kā arī bruņots, Stopiņu novada pašvaldības policisti viņu nekavējoties aizturēja, pielietojot elektrošoka pistoli un roku dzelžus. Pēc tam, turpinot apstākļu noskaidrošanu, apstiprinājās sākotnējās aizdomas, ka vīrietis sociālajā namā nav nedz deklarēts, nedz tur dzīvo,  bet personas pārmeklēšanas laikā pie viņa zeķēs tika atrasti 3 caurspīdīgi polietilēna iepakojumi ar caurspīdīgu pulverveida vielu. Vīrietis tika aizturēts un nodots Valsts policijai.

Kādā darba dienas naktī patrulējot pie Sauriešu karjerām, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieku uzmanību pievērsa aizdomīgs transportlīdzeklis, kurš tika vadīts izteikti nepārliecinoši. Tā kā policistiem bija aizdomas par to, ka spēkrata vadītājs varētu būt reibuma stāvoklī, izmantojot speciālos skaņas un gaismas signālus, transportlīdzeklis tika apturēts un policisti noskaidroja, ka tā vadītājs piedalījās ceļu satiksmē bez autovadītāja apliecības. Tomēr notikušā apstākļi vēl bija gana neskaidri, jo šofera blakussēdētājs apgalvoja, ka tas veicot apmācību autovadītāju iemaņām. Pārrunu laikā ar policistiem no iepriekšminētā blakussēdētāja izelpas bija jūtama spēcīga, alkoholam raksturīga smaka, savukārt šofera uzvedība raisīja policijas darbiniekos aizdomas, par atrašanos apreibinošo vielu reibuma stāvoklī.  Abas personas tika aizturētas un to aplūkošanas laikā, pie šofera tika atrasts caurspīdīgs polietilēna maisiņš ar baltu pulverveida vielu. Pats vadītājs paskaidroja, ka tas esot kokaīns. Visas personas tika aizturētas un nodotas Valsts policijas darbiniekiem tālākas lietvedības nodrošināšanai.

(29.03.2021.)

 

Pašvaldības policija veicot regulāru patruļu aiztur autovadītāju, kurš uzsāka bēgšanu

Stopiņu novada pašvaldības policija, pamatojoties uz novada iedzīvotāju un  Valsts policijas sniegto informāciju par notiekošajām zādzībām no privātmājām diennakts tumšajā laikā, veic regulāras patruļas un pievērš uzmanību gan personām, transporta līdzekļiem, kas izraisa aizdomas. Tā arī šajā reizē policijas uzmanību piesaistīja transporta līdzeklis, kurš ap plkst. 4.00 naktī atradās privātmāju tuvumā, netālu no Ulbrokas vidusskolas. Policijas darbinieki nolēma veikt pārbaudi, taču autovadītājs nolēma izvairīties no policijas un uzsāka bēgšanu, kas beidzās ar ceļu satiksmes negadījumu.

Vairāk videosižetā: https://tv3play.skaties.lv/degpunkta-11510139

(26.03.2021.)

 

Tehnisku problēmu dēļ satiksmes autobuss veica avārijas apstāšanos daudzdzīvokļu mājas pagalmā

Darba dienas rītā, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbiniekiem, patrulējot Ulbrokā, pavērās negaidīts skats – pretim braucošs Rīgas Satiksmes autobuss lielā ātrumā veica strauju manevru un iebrauca kādā daudzdzīvokļu nama pagalmā.  Policisti nekavējoties devās noskaidrot notikušā apstākļus. Autobusa vadītājs strauji apturējis satiksmes autobusu, ieslēdza avārijas gaismas signālus, izkāpa no autobusa un pats devās pie policijas darbiniekiem, kam paskaidroja, ka autobusam notikusi tehniska problēma – atteikušās strādāt darba bremzes, kā rezultātā viņš nespējis savaldīt autobusu. Tikai strauji iedarbinot rokas bremzi, izdevies savaldīt un apturēt autobusu un novērst iespējamu avāriju. Notikuma vietā tika veikta sazināšanās ar Rīgas Satiksmes dispečeru un tika izsaukts avārijas dienests.

(24.03.2021.)

 

Aizturēts autovadītājs alkohola reibumā, kurš izraisījis negadījumu un aizbēdzis no notika vietas

Darba dienas pievakarē Stopiņu novada pašvaldības policija  saņēma informāciju no Valsts policijas Ceļu policijas par kādu automašīnu, kas Rīgā ir izraisījusi sadursmi ar citu auto un aizbraukusi no notikuma vietas. Tās vadītājs, iespējams reibuma stāvoklī, varētu doties uz savu dzīvesvietu Ulbrokā. Pašvaldības policijas patruļas vienība nekavējoties izbrauca uz norādīto adresi. Tuvojoties tai uzreiz tika pamanīts meklētais transportlīdzeklis, kurš atpakaļgaitā centās iebraukt nama iekšpagalmā, bet sev nemanot bija “uzsēdies” uz sniega kaudzes pie mājas. Izmantojot operatīvā transportlīdzekļa bākugunis un skaņu signālus, transportlīdzeklis tika apturēts un konstatēts, ka automašīnas vadītājs pie stūres sēdies krietnā alkohola reibuma stāvoklī. Persona aizturēta un uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki, kam vadītājs nodots tālāku procesuālu darbību veikšanai.

(12.02.2021.)

 

Ulbrokā aizturēta iereibusi auto vadītāja, kas iebraukusi ceļa zīmē

Nedēļas nogales pievakarē Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemts zvans par to, ka Ulbrokā pie veikala, kāds transportlīdzekļa vadītājs ir ietriecies stāvlaukumā izvietotajā ceļa zīmē un policijas izsaucējai ir aizdomas, ka šoferis pie stūres sēdies alkoholisko dzērienu reibumā. Nekavējoties pārbaudot Ulbrokā izvietotās videonovērošanas kameras, tika pamanīts iepriekšminētais auto, kas ne tikai arvien atradās pie ceļazīmes, kurā bija ieskrējis, bet arī nevarēja izkļūt no sniega kupenas. Videokamerās arī bija redzama tā vadītāja, kura vairākas reizes kāpa ārā no transportlīdzekļa un streipuļoja ap mašīnu. Pēc neveiksmīgajiem mēģinājumiem izbraukt no kupenas vadītāja pameta transportlīdzekli un devās prom Institūta ielas virzienā, kur viņu apturēja pašvaldības policijas darbinieki. Veicot pārrunas ar sievieti, no viņas bija jūtama spēcīga alkoholam raksturīgā smaka, kas apstiprināja aizdomas par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibuma stāvoklī. Pašvaldības policijas darbinieki kopā ar automašīnas vadītāju devās atpakaļ uz notikuma vietu, kur jau bija ieradušies Valsts policijas darbinieki, kuriem sieviete nodota tālāku procesuālu darbību veikšanai.

(04.02.2021.)

 

Pašvaldības policija gadu mijas brīvdienās veica pastiprinātu patrulēšanu, lai uzraudzītu mājsēdes nosacījumu ievērošanu

Aizvadītajās svētku brīvdienās Stopiņu novada pašvaldības policija veica pastiprinātu patrulēšanu, papildus piesaistot vēl vienu ekipāžu, lai kontrolētu valstī pieņemto Covid-19 izplatības ierobežojumu ievērošanu. Kopā ar  pašvaldības policiju, patrulēšanu veica arī Valsts policija, sadarbojoties ar Nacionāliem Bruņotajiem Spēkiem. 
Pašvaldības policija galvenokārt veica iedzīvotāju iepazīstināšanu ar jaunajām prasībām, t.sk. informēja par pašapliecinājumu aizpildīšanu. Visās naktīs sastaptie iedzīvotāji izturējās ar izpratni pret jaunajiem ierobežojumiem un, kā tika novērots, jaungada salūta lielākā daļa pie daudzdzīvokļu namiem tika izšauta vēl vecajā gadā līdz plkst.22.00. 
Ap 40 personām, kuras dažādu iemeslu dēļ bija pārkāpušas noteiktās prasības, vairumā gadījumu tika izteikti mutiski aizrādījumi, savukārt atsevišķas personas, kuras uzskata, ka valstī noteiktie likumu uz viņiem neattiecas, saņēma naudas sodus - 2 personas par sejas masku nelietošanu, 1 par mājsēdes noteikto nosacījumu pārkāpumu.
Atgādinām, ka mājsēdes nosacījumi, kad iedzīvotājiem ir jāuzturas savās dzīvesvietās no plkst.22.00-5.00, ir noteikti arī 8., 9., 10.janvārī jeb naktīs no piektdienu uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu.

Sagatvots no pašvaldības policijas sniegtās infromācijas

(04.01.2021.)

 

Aizturēts autovadītājs, kuram atņemtas tiesības vadīt transportlīdzekli

Kādas darba dienas pēcpusdienā, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki patrulējot Līču ciematā pamanīja aizdomīgu transportlīdzekli, kura vadītājs, pamanot operatīvo transportlīdzekli, sāka strauji paātrināt braukšanas ātrumu. Tika pieņemts lēmums izmantojot bākugunis un skaņu signālus, panākt auto un to apstādināt, kas pēc neilga brīža arī izdevās.

Uzsākot pārrunas ar vadītāju arī kļuva skaidrs iemesls, kādēļ viņš centās pazust no policijas darbinieku redzesloka. Konstatēts, ka vadītājam ir atņemtas tiesības vadīt transportlīdzekļus.

Persona notikuma vietā aizturēta un pēc tam nodota Valsts policijas Ceļu policijas darbiniekiem tālākas pārkāpuma lietvedības nodrošināšanai.

(21.12.2020.)

 

Pašvaldības policija Dreiliņos atrod starptautiskā meklēšanā esošu auto piekabi

Neilgi pēc pusnakts, veicot patrulēšanu Stopiņu novada Dreiliņos, nomaļā vietā meža malā, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki pamanīja aizdomīgu auto piekabi, kas apklāta ar pārvalku. Ņemot vērā auto piekabes novietojumu, un ka tā atrodas ārpus ciemu teritorijas, policijas darbinieki nolēma piekabi aplūkot un veikt pārbaudi. Sākotnēji radās aizdomas, ka piekabi atstājis kāds ar nolūku izmest mežā tajā esošās auto riepas. Tomēr veicot pārbaudi,  tika konstatēts, ka transportlīdzeklis ir izsludināts starptautiskā meklēšanā. Sazinoties ar Valsts policiju informācija apstiprinājās un policijas darbinieki veica notikuma vietas apsargāšanu, lai nodotu atrasto transportlīdzekli Valsts policijas darbiniekiem. Valsts policija veica procesuālās darbības un piekabes evakuāciju uz speciālu stāvvietu.

(25.11.2020.)

 

Aizturētas personas aizdomās par narkotisko vielu izplatīšanu un lietošanu

Trešdienas vakarā, Stopiņu novada pašvaldības policijas videonovērošanas kamerās Sauriešos tika pamanīts transportlīdzeklis, par kuru dienas laikā bija saņemta informācija par aizdomīgu rīcību ar to. Sekojot informācijai  tika noskaidrots, ka transportlīdzeklis iebraucis meža teritorijā. Policijas darbiniekiem piebraucot pie automašīnas tika konstatēts, ka tajā atrodas četras personas, no kurām trīs ir nepilngadīgas. Atverot transportlīdzekļa šofera puses durvis, bija jūtama spēcīga marihuānai līdzīga smaka, kā arī tā vadītājam klēpī atradās mugursoma, kurā ievēroti vairāki caurspīdīgi politilēna maisiņi ar marihuānai līdzīgu augu maisījumu un smaku. Apstākļu noskaidrošanai personas aizturētas un nodotas Valsts policijas darbiniekiem tālāku procesuālu darbību veikšanai.

(29.10.2020.)

 

 

Aizturēta persona narkotisko vielu ietekmē

Otrdienas pievakarē saņemta informācija, ka dzīvojamo namu pagalmā Dreiliņos atrodas kāds transportlīdzeklis, kurā iekšā sēž aizdomīgi cilvēki. Ierodoties notikuma vietā, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki pamanīja transportlīdzekli ar Igaunijas valsts reģistrācijas numura zīmēm. Pieejot pie tā un uzsākot noskaidrot notikuma apstākļus, konstatēts, ka transportlīdzeklī atrodas divi Igaunijas pilsoņi reibuma stāvoklī, bet alkoholam raksturīgā smaka no personām nebija jūtama. Personu uzvedība raisīja aizdomas par iespējamu narkotisko vielu lietošanu. Veicot personu aplūkošanu, konstatēts, ka pie vienas no personām atrodas nezināmas izcelsmes apreibinošās vielas, ko tā mēģināja paslēpt. Persona tika aizturēta un nodota Valsts policijas darbiniekiem.

(29.10.2020.)

 

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši divus autovadītājus bez derīgas vadītāja apliecības

Nedēļās sākumā vienas dienas laikā pieķerti divi auto vadītāji, kas transportlīdzekli vadīja bez derīgas vadītāja apliecības. 

No kāda Stopiņu novada iedzīvotāja saņemtas ziņas, ka pie Sauriešu katlu mājas atrodas transportlīdzeklis, pie kura stūres, iespējams, ir vadītājs reibuma stāvoklī. Apsekojot notikuma vietu, transportlīdzekļa vadītājs vairs neatradās norādītajā adresē, bet, turpinot Sauriešu ciema apsekošanu Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki pamanīja aprakstam līdzīgu transportlīdzekli. Apturot transportlīdzekli, konstatēts, ka tā vadītājam ne tikai ir atņemta vadītāju apliecība, bet vadītājs pie stūres sēdies gandrīz 2 promiļu reibumā.

Vien dažas stundas vēlāk, izmantojot Stopiņu novada pašvaldības policijas videonovērošanas kameras, Ulbrokā, pie pārtikas veikala pamanīts aizdomīgs transportlīdzeklis, kas tika vadīts nepārliecinoši. Uz notikuma vietu nosūtīta policijas ekipāža, kas apturēja transportlīdzekli un veicot pārrunas ar tā vadītāju, konstatēts, ka arī šim vadītājam nav derīgas vadītāja apliecības. Uz notikuma vieta izsaukti Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki, kas pārņēma darbu notikuma vietā.

(29.10.2020.)

 

Veikalā aizturēts zaglis

Darba dienas pēcpusdienā saņemta informācija no kāda veikala Ulbrokā, ka tā telpās atrodas agresīva persona, kas iepriekš veikusi zādzību. Stopiņu novada pašvaldības policijas darbiniekiem ierodoties notikuma vietā, sastapta veikala darbiniece, kura norādīja uz vīrieti, kurš nozadzis preci veikalā. Sākotnēji, neskatoties uz to, ka persona bija paņēmusi cigarešu paciņu, tā centās risināt sarunu skaļi un neadekvāti, bet, policijas klātbūtnē personas agresija mazinājās un bez starpgadījumiem tika sagaidīti Valsts policijas darbinieki, kas pārņēma darbu notikuma vietā.

(20.10.2020.)

 

Ulbrokā aizturēts kārtējais autovadītājs alkohola reibuma stāvoklī

18.oktobrī Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki atkal pieķēruši vadītāju, kas pie transportlīdzekļa stūres bija sēdies krietnā alkohola reibuma stāvoklī. Veicot darbu ar sabiedriskās kārtības videonovērošanas centra kamerām, tika pamanīts transportlīdzeklis, kas ļoti lēnām un nepārliecinoši pārvietojās pa kāda veikala autostāvvietu Ulbrokā. Paralēli tika saņemta arī informācija no Valsts policijas, ka pa Ulbroku pārvietojas pēc apraksta līdzīgs auto, kura vadītājs iespējams ir alkohola reibumā. Uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca arī policijas ekipāža, bet vadītājs reibumā jau bija uzsācis kustību un izbraucis uz Institūta ielas. Pēc īsa brīža policijas darbinieki panāca auto, bet tā vadītājs vairākkārtīgi ignorēja rīkojumu apturēt transportlīdzekli. Pēc neilga laika automašīna tika apturēta. Pārrunu laikā no vadītāja bija jūtama spēcīga alkoholam raksturīga smaka, tādēļ uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policijas Ceļu policija, kas turpināja veikt procesuālās darbības.

(19.10.2020.)

 

Publiskajā videonovērošanas sistēmā pamanīts kārtējais dzērājšoferis un aizturēts

Nedēļas nogalē, pateicoties Stopiņu novada pašvaldības policijas publiskajai videonovērošanas sistēmai, tika pamanīts un pie administratīvās atbildības saukts vēl viens kārtējais transportlīdzekļa vadītājs alkohola reibuma stāvoklī. Sākotnēji policijas darbinieku uzmanību pievērsis transportlīdzeklis Mercedes Benz, kas ļoti lēnām un nepārliecinoši, uzkrītoši bieži mainot braukšanas virzienu, braucis caur Upeslejām. Lai noskaidrotu apstākļus, uz notikuma vietu nekavējoties tika nosūtīta policijas ekipāža. Jau pēc pāris minūtēm transportlīdzeklis apturēts un, uzsākot pārrunas ar tā vadītāju, konstatēts, ka tam nemaz nav derīgas vadītāja apliecības. Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki, kas uzsāka administratīvo pārkāpuma procesu ne vien par to, ka vadītājs pie stūres sēdies bez derīgas vadītāja apliecības, bet arī par to, ka vadījis auto spēcīgā alkohola reibumā.

(12.10.2020.)

 

Brīvdienās Ulbrokā aizturēts autovadītājs alkohola reibumā

Nedēļas nogalē Stopiņu novada pašvaldības policijā saņemtas ziņas, ka pie kāda pārtikas veikala Ulbrokā atrodas transportlīdzeklis, kura vadītājs iespējams ir reibuma stāvoklī. 

Ierodoties pie veikala autostāvvietā pamanīts norādītais transportlīdzeklis ar izslēgtu dzinēju. Transportlīdzekļa vadītāja pusē esošās durvis bija atvērtas. Policijas darbiniekiem pieejot pie transportlīdzekļa, vadītāja sēdvietā atradās vīrietis, kurš gulēja pie stūres. Persona uzrunāta un konstatēts, ka vīrietis bija manāmā alkoholisko dzērienu reibumā. Blakussēdētāja sēdeklī atradās tukša alkoholiskā dzēriena pudele. Vīrietis paskaidroja, ka nav braucis, bet vēlās atpūsties un izgulēties transportlīdzeklī, jo mājās ar sievu izvērsies konflikts. Pēc ilgstošām pārrunām, kuru laikā vairākkārtīgi brīdināts par to, ka alkohola reibumā transportlīdzekli vadīt ir aizliegts, vīrietis paskaidroja, ka dosies uz savu dzīvesvietu un, aizvēris transportlīdzekļa durvis devās prom. Vien 20 minūtes vēlāk policijas videonovērošanas kamerās tika pamanīts iepriekš minētais vīrietis, kurš strauji piegāja pie transportlīdzekļa, to iedarbināja un uzsāka braukšanu. Pēc informācijas nodošanas policijas ekipāžai transportlīdzekļa vadītājs aizturēts. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policijas Ceļu policija, kas veica turpmākās procesuālās darbības. Lai arī vīrietis atteicās uz vietas veikt testu alkohola ietekmes pārbaudei izelpā, vadītājs nogādāts Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā, kur pēc asins analīžu nodošanas apstiprinājās fakts, ka transportlīdzeklis vadīts alkohola reibumā.

(07.10.2020.)

 

Aizturēts autovadītājs alkohola reibumā, kura transportlīdzeklim nebija derīga tehniskā apskate un OCTA

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki naktī no pirmdienas uz otrdienu patrulējot Vālodžu ciemā, pamanīja kādu  BMW markas automašīnu, kura tika vadīta nepārliecinoši.

Kad pašvaldības policijas darbinieki vēlējās apturēt transportlīdzekli, tā vadītājs uzsāka bēgšanu. Pakaļdzīšanās laikā transportlīdzeklis BMW nobrauca no ceļa un iebrauca grāvī, pēc tam vadītājs turpināja bēgšanu pa mežu, kur viņu panāca policijas darbinieki.

Pēc vadītāja pārbaudes apstiprinājās aizdomas, ka vadītājs ir alkohola reibumā, pārbaudot transportlīdzekļa dokumentus izrādījās, ka transportlīdzeklim nav tehniskās apskates un OCTA. Pēc aizturēšanas BMW vadītājs vairākkārtīgi slēpa savu identitāti, uzdodot citu personu datus. Neskatoties uz to, noskaidrota vadītāja personība un vīrietis nodots Valsts policijas Ceļu policijai turpmāku procesuālu darbību veikšanai.

(02.09.2020.)

 

Ulbrokā aiztur automašīnu apzadzējus

Nedēļas nogalē, agrā rīta stundā Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemts telefona zvans no kāda Ulbrokas iedzīvotāja, kas informēja, ka pamanījis divas aizdomīgas personas, kas ar lukturīšiem staigā pie daudzdzīvokļu mājas novietotām automašīnām. 

Uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca pašvaldības policijas ekipāža. Liecinieki norādīja uz kāpņu telpu, kurā esot ieskrējušas aizdomīgās personas, to apsekojot tika pamanīts kāds vīrietis, kurš nevarēja paskaidrot kādēļ nakts laikā uzturas nama kāpņu telpā. Tā kā vīrietis nespēja atbildēt arī uz citiem policijas darbinieku uzdotajiem jautājumiem, kopā ar vīrieti tika apsekots nama pagalms, kur tika konstatētas 2 mašīnas, kurām bija uzlauztas durvis. Pārmeklējot vīrieti pie viņa tika atrasti arī rīki, ar kuru palīdzību iespējams uzlauzt auto. Vīrietis tika aizturēts un uz notikuma vietu izsaukta Valsts policija. 

Vienlaicīgi ar šiem notikumiem pašvaldības policijas video centra darbinieks, izmantojot publiskās  videonovērošanas sistēmu, pamanīja kādu aizdomīgu transportlīdzekli, pie kura atradās divi vīrieši, kas manāmi nervozēja un vairākkārtīgi mainīja atrašanās vietu. Pie šī auto nekavējoties tika nosūtīta vēl viena policijas ekipāža. Pārrunu gaitā arī šie abi vīrieši neko nespēja paskaidrot, bet, uz aizdomu pamata veicot personu mantu apskati, tika konstatēti vairāki rīki mašīnu atlaušanai un vairāki magnetafoni un GPS iekārtas transportlīdzekļiem. 

Abas personas tika aizturētas un nogādātas notikuma vietā, kur noskaidrots, ka visas aizturētās personas ir savstarpēji pazīstamas. Noskaidrojot notikušā apstākļus, aizturēšanas laikā viens no vīriešiem centās norīt plastikāta maisiņu, kurā, iespējams, atradās aizliegtas vielas. Vīrieša darbības tika apturētas un uz notikuma vietu izsaukti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki. Pārbaudot  visas aizturētās personas, tika noskaidrots, ka starp mantām, kas atrastas pie vīriešiem, atrodas magnetafoni no transportlīdzekļiem, kas bija novietoti Ulbrokā. Notikušā apstākļus turpina izmeklēt Valsts policijas darbinieki.

(02.09.2020.)

 

Aiztur pusaudžus alkohola reibumā

Kādas darba dienas pēcpusdienā tika saņemta informācija no Valsts policijas dežuranta, ka kādai personai Līčos ir konflikts ar vairākām nepilngadīgām personām. Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki devās uz notikuma vietu un, apsekojot tuvāko apkārtni, sabiedriskā transporta pieturvietā pamanīja četrus pusaudžus, kas ar savu izturēšanos piesaistīja policijas darbinieku uzmanību. Uzsākot sarunu ar pusaudžiem, bija manāms, ka tie izturas satraukti kā arī  vairākiem no tiem  bija jūtama alkoholam raksturīga smaka. Visi nepilngadīgie tika aizturēti un nogādāti Stopiņu novada pašvaldības policijas dežūrdaļā alkohola koncentrācijas noteikšanai. Ņemot vērā, ka divi bērni nebija sasnieguši pat 14 gadu vecumu, tad par notikušo tika informēti arī to vecāki, kas vēlāk ieradās policijā pēc saviem bērniem. Par šo notikumu tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par nepilngadīgu personu atrašanos alkohola reibumā. Administratīvie procesi tika uzsākti arī pusaudžu vecākiem. 

(31.08.2020.)

 

Stopiņu novada pašvaldības policija pēc spraigas pakaļdzīšanās Ulbrokā aizturēja šoferi bez derīgas autovadītāja apliecības un 5 promiļu alkohola reibumā. 

Plašāks notikuma izklāsts “Degpunktā” sižetā: https://tv3play.skaties.lv/degpunkta-10929765

(21.08.2020.)

 

Pašvaldības policija nogādā bērnu Krīzes centrā

Pusnaktī Stopiņu novada pašvaldības policija saņēma telefona zvanu no kādas sievietes, kura paskaidroja, ka pie viņas ir ieradies zēns, kura vecāki esot alkohola reibumā. Zēns bija izbadējies un lūdza sevi pabarot. Policijai Ierodoties notikuma vietā, sastapta policijas izsaucēja, kura paskaidroja, ka pie viņas ieradies kaimiņu puika, kurš paskaidrojis, ka abi vecāki ir piedzērušies un viņš sen neesot ēdis. Puiku viņu uzņēmusi pie sevis un viņš pašreiz guļot. Sieviete arī norādīja uz dzīvokli, no kura puika aizmucis. Dzīvoklī sastapti bērna vecāki, kas bija spēcīgā reibuma stāvoklī. Personas arī nekautrējās pasmieties par to, ka tiek veikta alkohola pārbaude izelpā un skaidroja, ka aparāts sabojāsies. Bērna vecāki nespēja paskaidrot, kur šobrīd atrodas viņu dēls, jo nav manījuši, ka bērns devies prom. Apskatot dzīvokli, konstatēts, ka tur ir antisanitāri apstākļi. Tā kā konstatēts, ka bērns šādos apstākļos nevar uzturēties un abi bērna vecāki bija alkohola reibumā, puika nogādāts Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu Krīzes centrā. Savukārt abi vecāki tiks saukti pie administratīvās atbildības.

(28.07.2020.)

 

Ulbrokā aiztur vadītāju bez derīgas vadītāja apliecības un transportlīdzekli bez tehniskās apskates

Darba dienas naktī, Pašvaldības policijas videonovērošanas postenī tika pamanīts, ka Ulbrokā  pie kāda stāvoša transportlīdzekļa pulcējās vairākas personas un lietoja alkoholiskos dzērienus. 

Pirms notikuma vietā paspēja ierasties policijas darbinieki, personas iekāpa automašīnā un devās Institūta ielas virzienā. Pašvaldības policijas darbinieku ekipāža deva rīkojumu apstāties, bet automašīna uzsāka bēgšanu gan pa ceļu, gan ietvi un zālāju. Pakaļdzīšanās laikā auto vadītājs zaudēja kontroli un iebrauca ceļa nomalē, pēc kā uzsāka bēgšanu skrienot.  Pēc īsa brīža pārkāpējs tika aizturēts, pielietojot fizisku spēku un roku dzelžus. 

Noskaidrojot notikušā apstākļus, tika konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājam nav derīgas vadītāja apliecības, transportlīdzeklis nav izgājis ikgadējo tehnisko apskati un tam nav arī derīga OCTA polise. Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki, kas pēc ierašanās notikuma vietā veica tālākas procesuālas darbības.

(02.07.2020.)

 

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši jauniešus, pie kuriem atradušās narkotiskās vielas

Kā raidījumam “Degpunktā” pastāstīja Stopiņu novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Feldmanis, patruļas laikā policijas darbinieki pamanījuši trīs jauniešus, kas pārvietojās ar četriem velosipēdiem. Ņemot vērā, ka daži no jauniešiem jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar dažādiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, policijas darbinieki uzsāka sarunu ar jauniešiem, lai noskaidrotu, kādēļ viņiem ir četri velosipēdi.

Video skatāms šeit: https://skaties.lv/degpunkta/degpunkta-dazadi/jaunietis-aizturesanas-bridi-censas-zem-policijas-auto-paslept-pamatigu-maisu-marihuanas/

Jau pirmajās sarunas minūtēs policisti ievērojuši, ka jaunieši nebūt nesatraucas par velosipēdiem, tomēr šķietami ikdienišķās sarunas laikā sāka acīmredzami nervozēt.

Policisti dzirdējuši, ka vienā no jaunieša somām skan stikla pudeles. Ņemot vērā, ka divas personas bija nepilngadīgas, policisti lūdza uzrādīt somas saturu. Pēkšņi jaunieši kļuva izvairīgi, centās pamest notikuma vietu un atturēt policistus no somas pārbaudes.

Policists sapratis, ka jaunā vīrieša rokās atrodas kāds sainis, un viņš ir gatavs darīt visu, lai no tā atbrīvotos. Jauneklis pat nometies uz zemes un rokās esošo iepakojumu centies iestumt zem policijas patruļauto.

Brīdi vēlāk jauneklis saslēgts roku dzelžos un policisti sākuši pārmeklēt jaunekli, lai saprastu, kas viņu pamudinājis šādi rīkoties. Jaunā vīrieša kabatās un mantās atradušies vairāki aizdomīgi maisiņi, tabletes un kāda kristāliska viela.

Savukārt maisiņā, ko jaunietis pastūmis zem policijas automašīnas, atrasti 130 grami marihuānas. Tāpat narkotiskās vielas atrastas pie viena no nepilngadīgajiem jauniešiem.

Pēc šādiem atklājumiem divi no trīs jauniešiem dienu turpinājuši Valsts policijas iecirknī, kur nu uzsākts kriminālprocess. Jādomā, ka šī nejaušā sastapšanās izjaukusi jaunā vīrieša plānus nopelnīt, jo pie aizturētā atrasti arī tukši maisiņi un svari, kas, visticamāk, bija paredzēti narkotiku tālākai pārdošanai. Iztirgojot šādu maisiņu, jauneklis būtu ticis pie aptuveni 2000 eiro. Taču nu viņam spīd pāris gadi aiz restēm.

 

Informācija sagatavota izmantojot portāla www.skaties.lv sagatavoto informāciju

(29.05.2020.)

 

Mežā aiztur šoferi, kurš braucis bez vadītāja apliecības un vēl vienu personu, kura atradās Valsts policijas meklēšanā

Stopiņu novada pašvaldības policisti patrulējot meža masīvā, uz meža ceļa pamanīja aizdomīgu baltas krāsas “busiņu” , kurš brauca Biķernieku ielas virzienā. Kad policijas darbinieki pietuvojās auto, tas pēkšņi strauji apstājās un no tā izkāpa divi vīrieši, kas steidzīgi devās mežā. Abas personas tika apturētas un noskaidrots iemesls, kādēļ vīrieši centās izvairīties no likumsargiem - transportlīdzekļa vadītājam nebija derīgas vadītāja apliecības, bet pasažieris atradās Valsts policijas meklēšanā. 

Pārbaudot transportlīdzekļa datus konstatēts, ka tas nav izgājis tehnisko apskati un tiek izmantots satiksmē bez derīgas obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA). Abas  personas nodotas Valsts policijas darbiniekiem tālāku procesuālu darbību veikšanai. 

(21.05.2020.)

 

Uz karstām pēdām aizturēti vīrieši, kuri mežā izmeta atkritumus

Darba dienas pievakarē Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemts zvans no kādas ciema Vālodzes iedzīvotājas, ka divi vīrieši meža masīvā no automašīnas izmet atkritumus. Uz notikumu vietu policija izbrauca nekavējoties. 

Braucot uz notikuma vietu, policijas darbinieki turpināja telefoniski sarunāties ar izsaucēju, kura nodeva pilnīgu mašīnas un abu vīriešu aprakstu, kā arī norādīja, kurā virzienā auto devās pēc atkritumu izmešanas. Sarunas laikā policijas darbinieki pamanīja aprakstam atbilstošu automašīnu, kuru nekavējoties apturēja un uzsāka sarunu ar abiem vīriešiem, kas atradās auto. 

Lai arī sākotnēji vīrieši centās pārliecināt policijas darbiniekus, ka mežā izmetuši tikai nokaltušas tūjas un izbēruši pērnā gada lapas, uzzinot, ka viņu darbības redzējušas arī citas personas, vīrieši atzina, ka izmetuši arī neorganiskos atkritumus, neaizdomājoties par sekām. 

Vainīgie saukti pie administratīvās atbildības, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 58.pantu par vides piesārņošanu un piegružošanu. Par iepriekšminēto pārkāpumu fiziskām personām paredzēts naudas sods līdz 700 euro.

(19.05.2020.)

 

Aizturēts autovadītājs, kurš braucis ar divām tukšām riepām un spēcīgā alkohola reibumā

Nedēļas nogalē no Valsts policijas saņemta informācija, ka no Sauriešiem uz Ulbroku pa autoceļu brauc transportlīdzeklis ar bojātām riepām, kura vadītājs iespējams ir alkohola reibuma stāvoklī. Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki Ulbrokā pamanīja sniegtajam aprakstam līdzīgu auto, kas brauca ar divām tukšām riepām. Auto tika apturēts un no tā izkāpa vīrietis, kurš bija tik spēcīgā reibumā, ka nespēja nostāvēt kājās. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Ceļu policija, kas konstatēja, ka vadītājs pie stūres sēdies ievērojamā alkohola reibumā un turpināja veikt procesuālās darbības.

(05.05.2020.)

 

Vālodzēs aizturēts zaglis

Brīvdienas pievakarē Stopiņu novada pašvaldības policija saņēma zvanu no kāda Vālodzes ciema iedzīvotāja, kurš ziņoja par 2 aizdomīgām personām, kas staigāja pa privātmājas teritoriju. Kad izsaucējs uzsācis sarunu ar personām, tās sākušās bēgt un paslēpušās aiz mājas, tādēļ viņam šķitis, ka tie varētu būt zagļi. 

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki pēc īsa brīža ieradās notikuma vietā, kur izsaucējs vizuāli raksturoja abas aizdomīgās personas. Policijas darbinieki uzsāka sekošanu garnadžiem pa pēdām un pēc neilga brīža autoceļa malā tika pamanīts aprakstam atbilstošs vīrietis. Vīrietis uz aizdomu pamata aizturēts un nogādāts notikuma vietā, kur izsaucējs personu atpazina, kā zagli. Aplūkojot notikuma vietu, konstatēts, ka namam ir atlauztas vairākas durvis un izsists logs. Noskaidrots mājas īpašnieks, kurš sazvanīts un informēts par notikušo, un, pēc īsa brīža ieradās notikuma vietā. Par notikumu informēti arī Valsts policijas Salaspils iecirkņa darbinieki, kuri turpināja veikt procesuālas darbības.

(29.04.2020.)

 

Sauriešos aiztur vadītāju alkohola reibumā un bez auto vadītāja apliecības

Naktī no piektdienas uz sestdienu Stopiņu novada pašvaldības policijas operatīvā grupa, patrulējot Sauriešu ciemā, Zaļās ielas rajonā ievēroja automašīnu BMW, kura tika vadīta nepārliecinoši un tika nolemts automašīnu apturēt. 
Apturot automašīnu un veicot tās vadītāja pārbaudi, noskaidrojās, ka vadītājs ir sēdies pie automašīnas stūres bez vadītāja apliecības un arī alkohola reibuma stāvoklī, līdz ar to automašīnas vadītājs tika aizturēts un nodots valsts policijas ceļu policijas darbiniekiem tālāko procesuālo darbību veikšanai.

(23.03.2020.)

 

Aiztur sievieti alkohola reibumā ar mazgadīgu bērnu

Nedēļas nogalē no kāda iedzīvotajā tika saņemts zvans uz Stopiņu novada pašvaldības policiju par divām personām spēcīgā reibuma stāvoklī, kuras Ulbrokā pastaigājas ar mazu bērnu. 

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki devās uz notikuma vietu un ierodoties tika pamanītas trīs personas – divi pieaugušie un mazs bērns, abi pieaugušie acīmredzami bija stiprā reibuma stāvoklī. Sarunas gaitā policijas darbinieki noskaidroja, ka sieviete ir bērna māte, bet vīrietis ir attāls paziņa un abas personas neuzskatīja, ka alkohola lietošana traucētu pieskatīt  piecus gadus vecu bērnu. 

Ņemot vērā, ka sieviete bija tādā reibuma stāvoklī, ka nespēj parūpēties par savu bērnu, viņa tika aizturēta un kopā ar bērnu nogādāta Stopiņu novada pašvaldības policijas dežūrdaļā un tika uzsākta administratīvā lietvedība par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. 

(11.03.2020.)

 

Skolēni lieto alkoholisko dzērienu mācību iestādē stundu laikā

Pirmdienas pēcpusdienā uz Stopiņu novada pašvaldības policijas dežūrdaļu zvanīja kādas mācību iestādes vadītājs, kurš norādīja, ka skolas telpās tās audzēkņi lieto alkoholu. Pašvaldības policijas darbiniekiem ierodoties skolā, tika noskaidrots, ka viens no skolēniem uz mācību iestādi ir atnesis liķieri “Amaretto”, bet otrs skolnieks to lietojis mācību stundas laikā, citu klases biedru priekšā. Pēc apstākļu noskaidrošanas un pārrunām ar nepilngadīgo vecākiem, kuri tika izsaukti uz skolu, tika uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

(03.03.2020.)

 

Ulbrokā aizturēts vīrietis alkohola un narkotisko vielu reibumā

Svētdienas pēcpusdienā, izmantojot publiskās videonovērošanas iespējas, Ulbrokā, 51.autobusa pieturvietā tika pamanīts vīrietis acīm redzamā reibuma stāvoklī ar atvērtu alkoholiskā dzēriena iepakojumu rokās. 

Ņemot vērā, ka vīrietis uzvedās savādi un neraksturīgi alkohola apreibumam, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbiniekiem, ierodoties notikuma vietā, radās aizdomas, ka vīrietis ir arī narkotisko vielu reibuma stāvoklī. Vīrietis tika aizturēts un pārmeklēšanas laikā, pie viņa tika atrasts iekšdrēbēs paslēpts plastmasas trauks ar šķidrumu tajā. Sākotnēji vīrietis policijas darbiniekus centās pārliecināt, ka traukā ieliets ūdens vai smaržas, tomēr noskaidrojās, ka traukā atrodas psihotropā viela – metadons. Vīrietis notikuma vietā aizturēts un nodots Valsts policijā turpmāku procesuālo darbību veikšanai. 

(24.02.2020.)

 

Pašvaldības policijas darbinieki aiztur vīrieti pēc zādzības veikalā Ulbrokā

Darbdienas pēcpusdienā pašvaldības policijā no veikala Ulbrokā tika saņemta informācija, ka veikalā veikta zādzība un vainīgais vīrietis aizbēdzis, bet tam pakaļ aizskrējuši divi veikala darbinieki. 

Uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki un netālu no Ulbrokas ezera satikta informācijas sniedzēju, kura norādīja uz aptuveno virzienu, kurā aizskrēja vainīgais vīrietis. Policijas darbinieki nekavējoties uzsāka pakaļdzīšanos, un pateicoties vairākiem iedzīvotājiem, kuri norādīja virzienu, pašvaldības policijas inspektors nonāca pie Ulbrokas ezera peldvietas, kur pārģērbšanās kabīnē bija paslēpusies vainīgā persona, kur arī tika aizturēts. Veicot pārmeklēšanu, pie personas tika atrasts šaujamierocim līdzīgs priekšmets. Ņemot vērā, ka vīrieti kā vainīgo personu atpazina arī veikala darbinieki, viņš aizturēts un nogādāts Valsts policijā turpmāku procesuālu darbību veikšanai.

(20.02.2020.)

 

Stopiņu novada pašvaldības policisti aiztur zagļus Rumbulas mazdārziņos

Nedēļas nogalē kāds Rumbulas iedzīvotājs ziņoja Stopiņu novada pašvaldības policijai, ka mazdārziņu teritorijā kāds vīrietis ložņā pa mājiņām un iespējams veic zādzības. 

Ierodoties notikuma vietā un apsekojot mazdārziņu teritoriju, tika aizturētas divas no trim personām, kas bija uzlauzušas un apzagušas dārza mājiņas. Sākotnēji abi vīrieši noliedza, ka būtu izdarījuši zādzības un paskaidroja, ka esot tikai pastaigājušies, tomēr  pie abām personām atradās maiss, kurā atradās vairāki metāla priekšmeti, kuru izcelsme liecināja par iespējamu noziedzīgu nodarījumu. 

Noskaidrojot abu aizturēto personu identitāti, konstatēts, ka viena no tām ir izsludināta policijas meklēšanā. Abas personas aizturētas un nodotas Valsts policijas darbiniekiem tālāku procesuālu darbību veikšanai.

(03.02.2020.)

 

Pašvaldības policija aizturējusi šoferi bez derīgas vadītāja apliecības un šoferi, kas smēķējis aizliegtas vielas

Patrulējot Ulbrokas apkārtnē, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki pamanīja transportlīdzekli Volkswagen, kura vadītājs brauca tik neuzmanīgi, ka radīja aizdomas, tādēļ tika nolemts automašīnu apturēt. Veicot pārrunas ar autovadītāju atklājās, ka šoferim nav vadītāja apliecības. Vadītājs tika aizturēts un nodots Valsts policijas Ceļu policijas darbiniekiem tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Darba dienas pēcpusdienā pašvaldības policijas darbinieks videonovērošanas kamerā pamanīja transportlīdzekli, kurā atradās divas personas un vadītāja pusē esošais vīrietis veica darbības, kuras atgādināja aizliegtu vielu sagatavošanu smēķēšanai, pēc tam vadītājs arī aizsmēķēja sagatavoto cigareti. Par redzēto novērošanas kamerās, tika informēta pašvaldības policijas ekipāža, kura nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu. Kaut gan automašīna jau bija uzsākusi kustību un devās prom, pašvaldības policijas darbinieki to panāca un apturēja Ulbrokā, un neskatoties uz to, ka vadītājs sākotnēji noliedza veiktās darbības, pēc pārrunām ar pašvaldības policijas darbiniekiem un videonovērošanas ierakstu noskatīšanās atzina, ka smēķējis marihuānu. Persona aizturēta un nogādāta uz narkotisko vielu ekspertīzi sadarbībā ar Valsts policijas Ceļu policijas darbiniekiem

(29.01.2020.)

 

Iedzīvotāji ziņojuši par automašīnu Ulbrokas ezera pludmalē

Neilgi pirms pusnakts Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemts zvans par to, ka pie Ulbrokas ezera peldvietas piebraukusi aizdomīga automašīna. 

Pašvaldības policijas darbiniekiem brīža ierodoties notikuma vietā, pamanīta vieglā automašīna, kura bija iebraukusi ezera pludmales smiltīs un pilnībā iestigusi. Uz vietas atradās arī transportlīdzekļa vadītāja, kura paskaidroja, ka ar savu nepilngadīgo dēlu bija nolēmuši nopeldēties Ulbrokas ezerā, lai varētu rūdīties, bet transportlīdzeklis iestidzis. Vadītāja arī atzina, ka pārkāpusi ceļu satiksmes noteikumus, neievērojot aizlieguma zīmi. 

Pašvaldības policijas darbinieki palīdzēja sievietei un viņas nepilngadīgajam dēlam izcelt transportlīdzekli no smiltīm, abas personas pilnībā sakārtoja notikuma vietu. Par auto vadītājas izdarīto pārkāpumu sagatavota informācija un nodota Valsts policijas Ceļu policijai.

(22.01.2020.)

 

Aizturēta persona ar viltotiem personu apliecinošiem dokumentiem

Darba dienas pēcpusdienā Stopiņu novada pašvaldības policija saņēma izsaukumu no "Latvijas pasta" darbinieces Ulbrokā par aizdomīgu personu, kura ar, iespējams, viltotiem dokumentiem vēlas atvērt kontu un saņemt naudu. 

Policijas darbiniekiem ierodoties pasta nodaļā, vīrietis kā personu apliecinošu dokumentu uzrādīja personas apliecību (eID), kura līdzinājās īstam dokumentam, bet pēc personas datu pārbaudes radās aizdomas, ka persona mēģina uzdoties par kādu citu, jo policijas darbinieki pamanīja būtiskas atšķirības starp fotoattēlu dokumentā un fotoattēlu policijai pieejamajā datu bāzē. Turpinot sarunu ar vīrieti kļuva skaidrs, ka personu apliecinošais dokuments ir viltots, tādēļ vīrietis ar viltotu eID karti tika aizturēts un nogādāts Valsts policijas Salaspils iecirknī tālāku procesuālu darbību veikšanai.

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtās informācijas.

(17.01.2020.)

 

Aiztur šoferi bez autovadītāja apliecības

Šā gada sākumā pašvaldības policijas darbiniekiem veicot ikdienas pienākumus un patrulējot Stopiņu novadā, uzmanību piesaistīja kāds autovadītājs, kurš savu automašīnu vadīja nepārliecinoši.  Automašīna tika apturēta un veikta tās vadītāja personības pārbaude, kuras laikā atklājās, ka autovadītājs ir sēdies pie automašīnas stūres bez vadītāja apliecības. 

Automašīnas vadītājs tika aizturēts un nodots Valsts policijas ceļu policijas darbiniekiem. 

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtas informācijas

(07.01.2020.)

 

* * * 

PAŠVALDĪBAS POLICIJAS ZIŅAS, 2019.GADS

 

Atpakaļ