Stratēģijas un attīstības programmas izstrāde

 

Aicinām iedzīvotājus iesaistīties jaunā novada stratēģijas un attīstības programmas izstrādes darba grupās. Pirmās darba grupas notiks jau maijā un jūnijā:

  • 20.maijā darba grupa par tēmu “Mobilitāte” plkst. 16.00, 
  • 24.maijā darba grupa par tēmām “Mājoklis” un “Attīstība” plkst. 15.00,
  • 3.jūnijā darba grupa par tēmu “Sociālā joma” plkst. 16.00,
  • 10.jūnijā darba grupa par tēmu “Izglītība” plkst. 16.00.

Darba grupā “Mobilitāte” apskatīsim ceļu tīkla, savienojumu ar dzelzceļu stacijām, gājēju un velosipēdu infrastruktūras un sabiedriskā transporta jautājumus – tik svarīgos jautājumus Pierīgas novadam, kur daudzi ikdienā brauc uz darbu Rīgā, tāpat no Rīgas uz novadiem. Darba grupas sanāksmes ieraksts pieejams šeit: https://youtu.be/hexLEB2GIh4

Darba grupā “Mājoklis” skatīsim komunālās infrastruktūras, vides aizsardzības, dzīvojamā fonda attīstības un apsaimniekošanas un tamlīdzīgus jautājumus. Jaunajā novadā ir Vangažu pilsēta un 39 ciemi. Viens no galvenajiem izaicinājumiem – nodrošināt mērķtiecīgu katras apdzīvotās vietas attīstību un infrastruktūras uzlabošu. Skat karti, kur izceltas apdzīvotās vietas ar iedzīvotāju skaitu virs 1000, – Vangažu pilsēta un 11 ciemi. Jaunajā novadā potenciāli varētu būt vēl viena pilsēta – Ulbroka. Darba grupas sanāksmes ieraksts pieejams šeit: https://youtu.be/W5y4LQGoMXY

Darba grupā “Attīstība” skatīsim administrāciju, investīciju projektu un kapitālsabiedrību jautājumus. Jaunā novada centrs būs Ulbrokā – tuvāk Rīgai, tomēr ne visiem esošajiem novadiem pa ceļam uz Rīgu, tādēļ jāattīsta ērta nokļūšana starp apdzīvotajām vietām.

Darba grupā “Sociālā joma” apskatīsim, medicīnas, sociālo pakalpojumu, sadarbības ar NVO, sabiedriskās kārtības jautājumus; Darba grupā “Izglītība” – bērnudārzu un izglītības iestāžu un jauniešu politikas jautājumus.

Darba grupas notiks attālināti. Lūdzam interesentus līdz 2021.gada 20.maijam reģistrēties dalībai darba grupā(-ās) ejot uz https://ej.uz/ropazu_IAS_AP (uz vēlākām darba grupām attiecīgi var pieteikties vēlāk), lai dalībniekiem pirms sanāksmes varētu nosūtīt interneta tikšanās vietnes saiti.

 

Atpakaļ