Navigācija

Stopiņu novada Goda Pilsoņi 2016. gadā

 

2016. gada 17. novembrī Latvijas dzimšanas dienai veltītajā koncertā “Mana Latvija! “ svinīgi tika pasniegtas 2016. gada atzinības “Stopiņu novada Goda Pilsonis”. 

Jau četrus gadus mūsu novadā ir izveidojusies tradīcija, godināt mūsu līdzcilvēkus par nesavtīgi ieguldīto darbu un laiku sava novada izaugsmē. Šogad iedzīvotāji atzinībai izvirzīja 19. Zemessardzes bataljona veterānu apvienības vadītāju Uldi Rumbu un Ulbrokas bibliotēkas vadītāju Daigu Brigmani


No kreisās: Uldis Rumba, Vita Paulāne, Daiga Brigmane, Jānis Pumpurs

Uldis Rumba viens no pirmajiem iestājās Zemessardzes rindās 1991. gada rudenī un tika iecelts par vada komandieri. Būdams vada komandieris, aktīvi piedalījās Zemessardzes veidošanā Stopiņu novadā, jaunu zemessargu piesaistīšanā un apmācībā. Organizēja kārtības uzturēšanu Stopiņu novada teritorijā. Veica regulāru sadarbību ar valsts un ceļu policiju. Sasniedzot Zemessarga veterāru vecumu aktīvi iesaistījās veterānu apvienības darbībā. Veterāru apvienība aktīvi piedalās novada sabiedriskajā dzīvē, skolas jaunatnes un jaunsargu patriotiskā audzināšanā un Zemessardzes popularizēšanā. Uldis Rumba ir saņēmis 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, vairākus Zemessardzes komandieru apbalvojumus.

Šogad Rumbas kungs saņēma ne tikai novada apbalvojumu, bet arī 2016. gada 18. novembrī valsts prezidents Uldim Rumbam pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni  par nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā un nozīmīgo ieguldījumu jaunatnes nacionāli patriotiskajā audzināšanā. 

Daiga Brigmane vada Ulbrokas bibliotēku no 2000. gada. Šajā laikā Daiga ir iemantojusi dziļu cieņu un atzinību, pulcējot ap sevi lasītājus un organizējot dažādus pasākumus, lai veicinātu novada iedzīvotāju interesi un zināšanas par literatūru, mākslu, mūziku, aktiermeistarību, novada kultūrvēsturisko mantojumu, veltot tam arī brīvos vakarus un svētku dienas. Lasītāju gaidīti ir Daigas organizētie braucieni uz teātra izrādēm un koncertiem Rīgā, Liepājā, Valmierā un Cēsīs. Liels pieprasījums ir pēc ikgadējām vasaras ekskursijām, kas izceļas ar rūpīgi sagatavotu programmu, latviešu tautas kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un iepazīšanu.

2006. gadā lasītāji izvirzīja Daigu Pierīgas reģiona balvai “Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs”, Daiga šo balvu arī saņēma. 2014.gadā Daiga Brigmane kļuva par Pierīgas Gada bibliotekāru – ar savu entuziasmu un paveikto veicinājusi ne tikai Stopiņu novada, bet arī visa Pierīgas reģiona bibliotēku tēlu.
2010.gadā Ulbrokas bibliotēka iesaistījusies Eiropas Savienības projekta realizēšanā ar mērķi veicināt lasītprasmi. Kopš tā laika bibliotēka katru gadu realizē vērienīgus un sabiedrības uzmanību saistošus projektus – piemēram, Stopiņu novada jostas aušana, Dzejas dienas Pētera Brīvera dzimtajās mājās “Kalēji”. Daiga ir zinoša, atsaucīga, ļoti izpalīdzīga un sirdsgudra, izdomas un radošuma bagāta. Viņas vērīgajām acīm un prātam nepaliek nepamanīts pats vismazākais sīkums. 

Ar šo Atzinību sakām paldies cilvēkiem, kas ir mums līdzās, ar savu darbu, dzīvi un attieksmi dod pienesumu mūsu novadam un Latvijai.

Pateicamies visiem iedzīvotājiem, kas aktīvi iesaistās novada dzīvē un attīstībā, un visiem tiem, kas spēj novērtēt līdzcilvēku nesavtīgi paveiktos darbus! Sveicam mūsu novada Goda Pilsoņus!

Godināšanas fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-goda-pilsonu-sveiksana-352 

Stopiņu novada pašvaldība

(22.11.2016.)

Atpakaļ