Navigācija

Kultūrvēsturiski izziņas avoti

 

Latvijas Kultūras kanona jaunumi

Latvijas Kultūras kanons nav statisks. Ap to virmojošā informācija nemitīgi mainās. Viena no tā aktivitātēm ir orientēšanās spēle Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, jo 17 no Kultūras kanonā iekļautajām vērtībām atrodamas arī Gaismas pilī. Spēle aizsākusies jau pirmajā septembrī, taču tajā ņemt dalību varat vēl arvien. Bibliotēkas pirmā stāva ātrijā, reģistratūrā kā arī Bērnu literatūras centrā varat saņemt spēles karti, ar kuras palīdzību varat atrast šīs vērtības. Turklāt jau minētais Bērnu literatūras centrs uzsācis pasākuma cikla „Ģimeņu sestdiena” rudens sezonu. Sīkāk par šo pasākumu varat interesēties aizsūtot vēstuli uz adresi berni@lnb.lv.

Savukārt līdz pirmajam novembrim ir iespēja pieteikties Latvijas Kultūras kanona konkursam “Kultūras kanona vēstis Latvijas nākamajā simtgadē”, kura laikā Latvijas skolu vidusskolēniem tiks dota iespēja veidot kultūras kanona mājaslapai un Latvijas valsts simtgadei veltītu mediju saturu. “Konkurss tradicionāli norisinās trīs kārtās. Pirmā kārta visos Latvijas reģionos notiks novembra trešajā nedēļā (13.–17. novembris). Tajā komandām būs jāiepazīstas ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas atjaunoto Latvijas Kultūras kanona mājaslapu, jāizvēlas viena vērtība/kultūras artefakts, jāveic tā padziļināta izpēte, lai radītu savu piedāvājumu kanona mājaslapas papildināšanai.” Plašāk par konkursu, kā arī konkursa nolikumu un pieteikuma formu atradīsiet adresē http://lnb.lv/lv/lidz-1-novembrim-ir-iespeja-pieteikties-latvijas-kulturas-kanona-konkursam .

Trešā ziņa, kas attiecas uz Kultūras kanonu, ir tā, ka kanonā iekļautās filmas nu skatāmas tiešsaistē. No tām - septiņas spēlfilmas, četras dokumentālās un viena animācijas filma. Filmas skatāmas šīs lapas apakšējā daļā http://kulturaskanons.lv/list/?l=7 . Atgādinām, ka 237 no 2659 filmām Latvijas kinofilmas jūs vēl aizvien varat noskatīties Ulbrokas bibliotēkā, tīmekļa adresē Filmas.lv. Bibliotēka piedāvā arī izvēlēties mājas skatīšanai darbus no latviešu filmu izlases DVD formātā.

Kultūras kanona apzināšanai un jaunumu izziņai iesakām pašu Latvijas Kultūras kanona tīmekļa vietni - http://kulturaskanons.lv/

 

www.arlugano.lv – Aspazijas un Raiņa virtuālais muzejs Lugāno

 

http://www.aspazijarainis.lv/ - Aspazijas un Raiņa dzīvei un darbiem veltīta vietne

 

http://zudusilatvija.lv/  - “Zudusī Latvija” satur digitalizētas senu zīmējumu kopijas, atklātnes un fotogrāfijas no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām un objektu aprakstus.

 

www.filmas.lv – latviešu filmas skatāmas gan bibliotēkās (206 filmas) gan visur citur (96 filmas)

 

http://cinema.mosfilm.ru/films/ - pieejamas 500 "Mosfiļm" filmas, kuras var brīvi skatīties bez reģistrācijas un bez maksas

 

Atpakaļ