Navigācija

Grāmatu apskatu arhīvs

 

2020. GADS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU APSKATS, 2020.GADA OKTOBRIS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU APSKATS, 2020.GADA SEPTEMBRIS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU APSKATS, 2020.GADA JŪLIJS-AUGUSTS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS DĀVINĀTO GRĀMATU APSKATS, 2020.GADA APRĪLIS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2020.GADA MARTS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2020.GADA JANVĀRIS-FEBRUĀRIS

 

2019. GADS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2019 GADA NOVEMBRIS-DECEMBRI

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2019 GADA AUGUSTS-SEPTEMBRIS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2019. GADA MAIJS-JŪNIJS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2019. GADA MARTS-APRĪLIS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2019. GADA JANVĀRIS-FEBRUĀRIS

 

2018. GADS

2018.GADA NOVEMBRIS – DECEMBRIS Gada nogalē Ziemassvētku vecīša maisā sarindojušās jaunākās grāmatas - mistika, futūrisms, izaicinājums, kultūrvēsture, augstvērtīga tulkotā literatūra. Attiecību tēma – jūtas un iemesli, kāpēc paliekam vieni. Noslēpumi, stils un sarežģītās attiecības ģimenē. Kriminālromānu miklslis un romantisma līnija. Ārsts, politiķis, diplomāts – ievērojama personība Georgs Andrejevs.  
Pusaugu literatūras cienītājiem – piedzīvojumu romāni, spoku stāsti, burvestību un negaidītu notikumu vide, kā arī saistošās videodienasgrāmatas meitenēm. Neviens nav viens, ja tiek lasīta grāmata. 

2018.GADA OKTOBRĪ GRĀMATU JAUNUMI ĢIMENĒM Aizvien iepriecina aiz loga redzamās dabas pārmaiņas, kad pamani krāsainas koka lapas un ceļojošos gājputnus, vakaros aizdedz sveces un brīvbrīdī iekrīti grāmatu pasaulē. Patiesi, atklāti un bez izlikšanās izdzīvojot dabas nomaiņas un saskarsmes laiku. Ieskatoties jaunāko grāmatu piedāvājumā, ikvienam radīsies vēlme sajust vai notvert aizejošās vasaras vai gaidāmās gaismas maiņu, ielūkoties biogrāfisko rakstu stāstos un kinomākslas pierakstos. Ne mazāk uzrunājoša ir skolu jauniešu literatūras sadaļa un latviešu oriģinālliteratūras pērles.  Ar zirnekļa tīkla pavedienu sien vasaru rudeņa bizēs.. Aicinām iegriezties Ulbrokas bibliotēkā, lai rastu savam noskaņojumam un brīvbrīžiem atbilstošu literatūru.

2018.GADA SEPTEMBRIS JAUNĀS GRĀMATAS PIEAUGUŠAJIEM Siltas saules sildīti, sākam lūkoties krāsaina rudens jūsmās. Ulbrokas bibliotēkas piedāvājumā pārejošs, specifisks, bet daudzveidīgs ir jauno grāmatu klāsts. Nudien, piedāvājumā interesanta aina gan akadēmiskajās, gan praktiskajās zinībās. Nav aizmirsts jaunāko autobiogrāfisko vai literāro darbu kopums par sabiedrībā aktuālām personībām un latviskais jeb kultūras konteksts – dzejoļu, stāstu un vēstuļu autordarbu piedāvājums.  

2018.GADA SEPTEMBRIS JAUNĀS GRĀMATAS BĒRNIEM Patiesi īsta dzīvnieku pasaule veidojas grāmatu jaunumu piedāvājumā, kas stāsta par zemūdens draugiem, ģimenes zoodārzu un kaķiem – talantīgiem izmeklētājiem kādā konkrētā pilsētā. Turpat grāmata, kas lasāma jebkurā gadalaikā, lai bērni varētu atrast kopīgo un atšķirīgo ar grāmatas varoņiem. Palīgs prasmei neapjukt neierastās dzīves situācijās - brīdī, kad esi viens pats mājās, un pie durvīm zvana. Tikpat būtiski, lai bērnam, sastopoties ar dažādām dzīves situācijām, nebūtu nepatīkamu pārsteigumu. Jūsu uzziņai grāmatu jaunumu klāsts, ne tikai bērniem! 

2018.GADA JŪNIJS – JŪLIJS JAUNĀS GRĀMATAS PIEAUGUŠAJIEM Vasaras mēnešu jaunākais literatūras piedāvājums ir gan bērnu vecākiem, gan pētniekiem un interesentiem, piedāvājot zināšanas, kas nepieciešamas mūsu gadsimta cilvēkam. Piedāvājumā tēmas, kā iemācīt skolēnam būt bibliotēkas sabiedrotajam, kā rīkoties, jā pār bērnu valda emocijas – bailes, dusmas un prieks. Zināšanas ne tikai par runas mācīšanu, bet arī par bērna audzināšanu kopumā. Bērnu drošība sabiedrībā, uz ielas un mājas apstākļos. 21. gadsimta skolēns, kas pielieto meta mācīšanos, kura ietver zināšanas, prasmes, kā arī paša apmācāmā raksturu. Grāmatas izziņai un sevis pilnveidei atradīsiet klātienē Ulbrokas bibliotēkā.

2018.GADA JŪNIJS – JŪLIJS JAUNĀS GRĀMATAS BĒRNIEM Bērnu un jauniešu lasāmjaunumi, galvenokārt, saistīti ar interesi par fantāzijas literatūru, kas atbilst vasaras piedzīvojumu garam, mistisku varoņu darbībai, negaidīti radītai spriedzei un lasītāja iztēles spēkam - esošos tēlus pārradīt. Iztēle vai fantāzija, kā jebkuras radošas darbības pamats, dara iespējamu māksliniecisko, zinātnisko uz tehnisko jaunradi. Lieliski kalpo katra bērna attīstības funkcijai. Lasīšana! Tā ir iespēja ļauties fantāzijas brīvībai, kas kļūst par līdzekli cilvēka pieredzes paplašināšanai. Pievienotajā vietnē atradīsiet aprakstu par jaunākajām grāmatām visa vecuma bērniem un jauniešiem.

2018. GADA APRĪLIS – MAIJS Lasāmjaunumi pavasarī ir gan krāsaini, gan reibinoši, gan nezināmiem piedzīvojumiem bagāti. Jaunākais daiļliteratūras klāstā rosina ieskatīties, uzkavēties un padomāt, pirms tālāk ejam. Varbūt tas ir mūsu sabiedrotais ikdienas solī vai ilgi gaidītais atvaļinājuma šķirklis, kam informācijas, kultūras un izklaides raksturs. Un tā jau nebūtu vasara, ja obligāto darāmo lietu sarakstā neparādītos kāda grāmata. 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNO GRĀMATU APSKATS 2017. gada decembris – 2018. gada janvāris Gadumija cilvēces prātos un darbos arvien ienes nezināma, daudzsološa un cerīga. Viens darbiņš pāriet nākamajā, lielām pārdomām neatstājot laika. Tādēļ ir jāatrod piemērots mirklis, lai pievērstos savām sajūtām, parunātu ar sevi un rastu domu spēku ikdienas gaitām. Jaunākās grāmatu aktualitātes uzrunā citādi domājoša dzīvesstila un līdzpārdzīvojuma meklētājus, filozofiskās prozas cienītājus un latviskās kultūrvides piekritējus, kā arī fantāzijas, iztēles un pasakainu notikumu tīkotājus. No sirds paldies visiem par līdzšinējo sadarbību, sagaidot arī turpmāk lasīšanas, satikšanās, atklāsmes, domas un sarunas prieku! 

 

2017. GADS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2017. gada  novembris - decembris Esam ierauti rudenīgo lapu virpuļdejā, ko jauc ne tikai vējš, bet arī lietus lāses un zibenīgi krusas graudi. Pulksteņlaiks, atkal pārvietots un dienas gājumam tumsas gaita. Vienai no vakara nodarbēm pieder grāmatu lasīšana, caur to - esības atklājumi, dažādi noslēpumi, atklāsmes un pārdomas. Jaunāko grāmatu piedāvājums sagatavots tā, lai raisītu lasītāja interesi un sniegtu jaunas atklāsmes rakstniecības vidē - satura daudzveidība oriģinālliteratūrā, nozaru literatūras aktualitātes un bērnu literatūras piedzīvojumu karuselis. Jūsu, kā lasītāju, izvēle tam atvēlēt laiku. Uz tikšanos bibliotēkā, kur rudenība rosina laika spēles un ieguļas rakstīto tekstu domu slejās. 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2017. gada septembris-oktobris “.. ar septembra vēju un dzejoļu pilnām piedurknēm” iekrītam zālē un meklējam pasaules elpu. Dzidro rītu spirgtums un pīlādžogu sārtums atgādina par skolas gaitām. Te pat arī Dzejas diena, kuras ietvaros veltījuma vakars Pēteram Brūverim. “Kalēju” sētas pagalmā, kur pūš “izgāztuvju vējš”, viesosies dzejnieki, kam dāsns dzejas pūrs. Un tā vien pirksti kņud meklējumos pēc kādas grāmatas. Piedāvājam iepazīt jaunāko grāmatu izlasi un aicinām rast krāšņu sajūtu rudeni. Literatūras lasījumos identificēt sevi, dzīvot līdzpārdzīvojuma un spilgtu sajūtu dēļ.

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2017. gada maijs – jūnijs Sen gaidītā pavasara klātesamība te ir, te nav. Tāpat kā siltā un dzestrā laika mainīgā noskaņa. Nedaudz citādi, bet mainīga un saturiski daudzveidīga ir arī grāmatu jaunumu lāde, kurā ieinteresēts lasītājs atradīs nozaru literatūras, latviešu un ārvalstu daiļliteratūras un bērnu grāmatu lasāmjaunumus. Mainoties gadalaiku ritmam, pārmaiņas norit it visā gan tuvējā ainavā, gan sevī, gan grāmatu jaunumu piedāvājumā, atspoguļotajās aktualitātēs un to dažādībā. Aicinām lasīt, vērtēt un rast savu esības stāstu.

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2017. GADA MARTS-APRĪLIS Ulbrokas bibliotēkas piedāvājumā grāmatu jaunumi pavasara piedzīvojumam, vēsturiskā un eksotiskā ceļojuma sajūtām vai biogrāfiskiem atklājumiem. Saturs un spēks, ar kādu tas izstāstīts, ikvienam interesantam ļaus justies kā pirmajam pavasara vēstnesim dzidrajā gaisā. Tikpat aktuāli piedāvājumā arī grāmatas, kas patīk gan bērniem, gan pieaugušajiem, kur rodamas sauleszaķa rotaļas un dabas atmoda iezīmē krāsu burvīgo paleti.  Aicinām klātienē iepazīt jaunāko grāmatu piedāvājumu vai neklātienē pievienotajā resursā.

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2017. GADA JANVĀRIS – FEBRUĀRIS Kaut gan sala un puteņa dienas vēl joprojām mijas ar atkusni, pārliecība par pavasara klātesamību ir attālinājusies. Zināms noslēpums meklējams arī dabā un grāmatu jaunumu piedāvājumā. Jauna gada sākumā lasāmjaunumu plauktiņā piedāvājam: veselīga dzīvesveida padomus, panākumus un veiksmes meklējumus, smeldzīguma un smieklīguma izpausmes, talanta un izcila personību dzīves gājumu, kā arī dzēlīga, asprātīga un asa sižeta sajūtas. Aicinām pievienoties lasītāju pulkam, kas ir vai nu neizdarīta izvēle vai arī pārliecība un vēlme, uzlabot dzīves kvalitāti, rast saistošu literatūru un daudzveidīgas atklāsmes. 
Meklējiet, lasiet, vērtējiet! Ja grāmata saskan ar jūsu izjūtām, tad tā satiek savu lasītāju. 

 

2016. GADS

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2016.GADA DECEMBRIS Baltā gadalaika sajūtas ienes ne tikai ziemas saulgriežu noskaņa, bet arī aktuālie grāmatu jaunumi. Grāmata visa vecuma lasītājam atklāj nezināmo, sniedz ticību labajam un cildina patieso. Visgaišākajā saulgriežu gaismā aicina ieraudzīt rakstītā vārda veikumu, kas liek būt lieliskam un talantīgam gan rakstītājam, gan lasītājam. Jaunākās grāmatas latviešu un krievu oriģinālliteratūras, bērnu un nozaru literatūras cienītājiem, ir avots un vēstījums cilvēcisko tradīciju saglabāšanā – lasījumi vakarējot un kopīgi pavadot laiku ģimenes lokā, izsenis gada tumšākajā laikā, godājama un cienījama lieta. Vēlot visiem atrast to, kas visvairāk tīkams sirdij un prātam http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats. Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas bibliogrāfe Ieva Mūrniece

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2016.GADA OKTOBRIS – NOVEMBRIS Ir Rudens. Dabā spilgtās krāsas lēnām nomaina pelēcīgi piesātināts un mazliet lietains gadalaiks. Tāpēc lasāmjaunumi jāmeklē tur, kur ir lasītāja sirdsprāts, domas un noskaņojums. Piedāvājam Ulbrokas bibliotēkas krājumā iegādātos grāmatu jaunumus – izcilas personības, ģeogrāfiskas formas un iedvesmojoši atklājumi visām lasītāju gaumēm. Silta tēja un grāmata ir neapšaubāmi viens no iecienītākajiem grāmatmīļu salikumiem vēsos rudens vakaros vai lietainos brīvdienu rītos. Mūsuprāt kvalitatīvs saturs un sajūtas par labi pavadītu laiku ikdienu dara krāsaināku, priecīgāku un sirsnīgāku. Audzina piederību savam laikam un ģimenes tradīcijām. Aicinām lasīt un iepazīt piedāvāto grāmatu kopu! 

MĀKSLAS GRĀMATU DAUDZVEIDĪBA ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ 2016. GADA SEPTEMBRIS Māksla vai dažādu materiālu un nemateriālu procesu aprakstīšana vienmēr ir aktuāla un daudzveidīga savās izpausmēs un formā. Sagaidot jauno mācību gadu, īpaši aicinām ar mākslas literatūru iepazīties skolēnus un studentus, lai informācijas daudzveidībā un avotu atlasē rastu atbildes savas izglītības pilnveidei. Aktualizējam bibliotēkas krājumā iegādātas grāmatas, kas veltītas mākslas dažādajām izpausmēm un tās nozīmei Latvijas kultūrvēsturē un šodienā. 
Rudens – tēlaini auglīgs tīrums jeb daudznozīmīga gara manta un spilgta kultūrvide. Uz tikšanos klātienes lasījumos!

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2016.GADA JŪNIJS – JŪLIJS Jaunāko grāmatu piedāvājums raksturo vasaras cilvēka dzīvi. Rīts, diena, vakars, nakts. Saullēkti un saulrieti, lietus, saule, vējš. Dzīves pulss, kas raksturīgs atpūtnieka un vasarnieka domāšanai, kad var nestrādāt, bet dzīvot savā ritmā. Nosakot izvēli pakļaut vai nepakļaut sevi kādam izaicinājumam, krājot un atklājot jaunas emocijas, nebijušus iespaidus un atskārsmes par lietām, kas mums apkārt. Kādam tas ir ieteicamās literatūras saraksts, citam sava pieredze un iemīļotie autori. Vēl kādam jaunatklājuma literatūras pieredze par sabiedrības paradumiem un dzīves norisēm. Aicinām ielūkoties jaunāko grāmatu piedāvājumā un krāt iekšējo spēku gadalaiku maiņai, jo ikviena grāmata ir neuzbāzīgs draugs un gudrs sarunbiedrs.

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU APSKATS 2016.GADA APRĪLĪUlbrokas bibliotēkas jaunumu klāstā bērnu literatūrai savdabīgi rotaļīgs un draisks noskaņojums. Daudzveidīgo nosaukumu piedāvājumā meklējamas filozofiskas lietas, kas māca tvert brīnumu un izzināt dēkainus notikumus gan formas, gan saturu ziņā. Grāmatas lasīšanai atvelētais laiks sniedz labāko, atklāsmēm nozīmīgāko un piedzīvojumiem bagātāko sajūtu, kas kalpo tālākai pasaules uztverei par visu notiekošo. Gaidāmās vasaras priekšnojautās piedāvājam grāmatu karuseli, piedzīvojuma garu un spilgtas atmiņas visdažādāko varoņu gaitās. Arī grāmatu jaunumi pieaugušajiem ietver dažādu stāstu un notikumu atklāsmi. Tie ierauj mirkļu un emociju varā, visus tos, kas alkst grāmatas klātbūtni darbdienu vakaros vai tai ir ikdienas sabiedrotās statuss. Lai ko mēs lasītu, tā ir mācība par dzīvi un vērtībām, domas brīvība un saprašana par citādo, tā sniedz prieku un līdzpārdzīvojumu. Pieliekot savas domas un labo sirdi, tas ir laiks, kuram ir vērtība.

STOPIŅU NOVADA ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU APSKATS 2016.GADA FEBRUĀRIS. Pēc ziemas perioda aicina atjaunoties, pamosties un it visā rast spēka avotus. Mainās gadalaiki, ieradumi un vēlamās sajūtas. Tāpēc Ulbrokas bibliotēkas sagatavoto jaunāko grāmatu apskatu caurvij krāsu un sajūtu tēma. Vispirms latviešu un ārzemju nozaru literatūras piedāvājums ar vēstures, mākslas, kultūras un ievērojamu personību stāstiem. Sava laika liecinieki un lasītāju iecienītu autoru darbi rodami latviešu oriģinālliteratūras kopumā. Ārvalstu daiļliteratūra jeb beletristika sniegs iespēju iepazīt dažādu valstu autoru - angļu, amerikāņu, lietuviešu tulkojumus. Zināms draiskums un zināšanu pienesums rodams bērnu grāmatu piedāvājumā, kā arī angļu valodā iegādāto nosaukumu klāstā.

 

2015. GADS

GRĀMATU APSKATS 2015.gada decembris

GRĀMATU APSKATS 2015. gada septembris-oktobris 

GRĀMATU APSKATS 2015. gada maijs–jūnijs

BĒRNU GRĀMATU APSKATS 2015. gada aprīlis

GRĀMATU APSKATS 2015. gada marts

 

2014. GADS

LBB un LNB kultūr L as projekta “Augstvērtīga tulkotā un oriģinālliteratūra bibliotēkās 2014” rezultātā iegūtās grāmatas Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas GRĀMATU APSKATS, 2014. gada novembris – decembris

GRĀMATU APSKATS 2014. gada septembris–oktobris

GRĀMATU APSKATS 2014. gada jūlijs–augusts

GRĀMATU APSKATS 2014. gada maijs–jūnijs

GRĀMATU APSKATS 2014. gada marts–aprīlis

GRĀMATU APSKATS 2014. gada janvāris–februāris

 

2013. GADS

GRĀMATU APSKATS 2013. gada decembris

GRĀMATU APSKATS 2013. gada septembris-oktobris

GRĀMATU APSKATS 2013. gada jūlijs-augusts

GRĀMATU APSKATS 2013. gada maijs-jūnijs

GRĀMATU APSKATS (LBB un LNB projektu konkursā „Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās” iegūtās grāmatas un grāmatu dāvinājumi) 2013. gada oktobris – novembris

Mērķprogrammu grāmatu dāvinājums Ulbrokas bibliotēkai

GRĀMATU APSKATS 2013. gada marts-aprīlis

GRĀMATU APSKATS 2013. gada janvāris-februāris

 

2012. GADS

Lasītākās grāmatas Ulbrokas bibliotēkā, 2012. gads

GRĀMATU DĀVINĀJUMI ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ

GRĀMATU APSKATS 2012. gada decembris

GRĀMATU APSKATS 2012. gada septembris-oktobris

GRĀMATU APSKATS 2012. gada augusts

GRĀMATU APSKATS 2012. gada jūnijs-jūlijs

GRĀMATU APSKATS 2012. gada marts-aprīlis

GRĀMATU APSKATS 2012. gada februāris

GRĀMATU APSKATS 2012. gada janvāris

 

2011. GADS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2011.GADA JANVĀRIS-FEBRUĀRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2011.GADA MARTS–APRĪLIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2011.GADA MAIJS–JŪLIJS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2011.GADA AUGUSTS–SEPTEMBRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2011.GADA SEPTEMBRIS-OKTOBRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2011.GADA NOVEMBRIS-DECEMBRIS

 

2010. GADS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2010. GADA SEPTEMBRIS–DECEMBRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2010 .GADA JŪNIJS–AUGUSTS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2009. GADA JANVĀRIS-FEBRUĀRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2008. GADA NOVEMBRIS-DECEMBRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2008. GADA JŪLIJS-SEPTEMBRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2008. GADA JANVĀRIS-MARTS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2007. GADA FEBRUĀRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2007. GADA JANVĀRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2006. GADA FEBRUĀRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2006. GADA JANVĀRIS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2005. GADA MAIJS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2005. GADA MARTS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2004. GADA MARTS

JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2003. GADA AUGUSTS

 

Atpakaļ