Navigācija

Datubāzes

 

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas abonētās datubāzes
 

 Lursoft Laikrakstu bibliotēka – News.lv piedāvā:
sadaļu Bibliotēka ar svarīgāko informāciju no visiem pieejamajiem jaunākajiem laikrakstiem, tostarp – no reģionālajiem laikrakstiem, aktuālajiem laikrakstiem un arhīva laikrakstiem. Pasākumu sadaļu, kurā iespējams reģistrēties un pievienot arī savu pasākumu. Ir pieejams kalendārs un karte, kurā izvēlēties pasākuma laiku un vietu. Tiek piedāvāta sadaļa Laikrakstu aģents, uz kuru parakstoties, News.lv Jūs e-pastā regulāri informēs par to kur, kad un kādos laikrakstos ir publicēti Jūs interesējošie materiāli. Sadaļa Uzņēmumu ziņas īpaši svarīga varētu būt uzņēmējiem. Ir iespējama uzņēmuma meklēšana un ziņas par uzņēmumiem sociālajos tīklos Twitter un Facebook. Sadaļā Karte ir iespēja meklēt uzņēmumus Latvijas kartē.

News.lv ir portāls, kas saviem lasītājiem piedāvā publikācijas no vairāk kā 50 dažādiem laikrakstiem, kā arī ziņu aģentūras BNS jaunumus. Portāls ik dienas tiek papildināts ar vairākiem simtiem jaunu rakstu gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm.

Portālā iespējams:

  • pēc vēlamajiem parametriem meklēt rakstus līdz pat 20 gadus senā arhīvā;
  • meklēt kartē interesējošās publikācijas;
  • uzzināt kādi pasākumi notiek konkrētajā novadā un Latvijā kopumā;
  • izmantot bezmaksas laikrakstu aģentu;
  • pievienot pasākumus un ziņas.

 

Letonika.lv piedāvā:
sākumlapu ar visu laiku svarīgākajiem šīs dienas notikumiem gadu gaitā, dienas teicienu, dažādus izziņas materiālus un norādi uz savu Facebook.com, Draugiem.lv profiliem un Twitter kontu, kā arī kontaktiem. Letonika.lv sadaļā Enciklopēdijas atradīsiet Latvijas Enciklopēdisko vārdnīcu, Latvijas vēstures enciklopēdiju, Bibliotēku un skolu mapi, Meža enciklopēdiju, Vērtspapīru darījumu vārdnīcu, Dzejas vārdnīcu, Vidusvidzemnieku biogrāfisko vārdnīcu, Personu rādītāju, Terminu un svešvārdu skaidrojošo vārdnīcu, Mūzikas literatūras tēmas un Latvijas Kultūras kanonu. Sadaļā Vārdnīcas: Latviešu – angļu / Angļu latviešu, Latviešu – krievu / Krievu – latviešu, Latviešu – vācu / Vācu – latviešu, Latviešu – lietuviešu / Lietuviešu – latviešu, Latviešu – latīņu / Latīņu – latviešu, Igauņu – latviešu / Latviešu – igauņu un citvalodu personvārdu atveides vārdnīca. Sadaļa Lasītava sīkāk iedalīta pēc autoriem, žanriem un darbiem. Kā arī, pēc klašu grupām, brīvpieejas grāmatām, Latvijas Kultūras kanona izdevumiem un grāmatām, kas atspoguļo Raiņa un Aspazijas literāro darbību.Sadaļa Multivide ir būtiski papildināta. Tā šeit atrodam attēlus no Latvijas kultūrvides takas, Mūsdienu Latviju attēlos, Sendienu Latviju attēlos, Meža enciklopēdijas attēlus, Vēstures enciklopēdijas attēlus, Lasītāju iesūtītos attēlus, Mūzikas literatūras tēmas, Latvijas kultūras kanona Vizuālās mākslas vērtības. Ir pieejami arī video ar Vēstures enciklopēdijas videoierakstiem, kā arī audio ar Vēstures enciklopēdijas audioierakstiem, Mūzikas literatūras tēmām un Putnu balsīm. Sadaļā Valoda, iespējama Vārda analīze, Valodas uzziņas un Sinonīmu vārdnīca. Otra lielākā Letonikas.lv daļa veltīta īpaši Latvijas kultūras kanonam – literatūrai, mūzikai, tautas tradīcijām, vizuālai mākslai, arhitektūrai un dizainam, skatuves mākslai un kino. Šeit ievietota īpaša laika josla, uz kuras attēloti visi svarīgākie notikumi un personas jau minētajās nozarēs. Izveidota arī jauna sadaļa – Mācībām, kurā materiāli izdalīti tematiski, pēc mācību priekšmetiem – Latvijas vēsture, Latviešu valoda, Literatūra, Svešvalodu apguve, Ģeogrāfija un vide, Kultūras vēsture, Mūzika, Ārpusklases darbs un arī sadaļa Bibliotēkām. Sadaļā Pasakas īstenots, projekts „Trīsvalodu runājoša grāmata valodu un sociālo zinību apguvei” Šeit atrodam pasakas, latviešu, krievu un angļu valodā, kas domātas tieši iesācējiem, kas apgūst šīs valodas.

Savukārt Ceļvedis saka – izzini Latviju ceļojot. Letonika Ceļo piedāvā:

  • ap 2000 apskates vietu un 60 maršrutu ar fotogrāfijām, aprakstiem un precīzu atrašanās vietu kartē,
  • informāciju par tuvumā esošajām apskates vietām un maršrutiem un parāda ceļu kartē līdz izvēlētajai vietai,
  • iespēju izvēlēties kādu no piedāvātajiem maršrutiem vai izveidot savu maršrutu,
  • dalīties ar apskates vietu fotogrāfijām un komentāriem savā Facebook lapā.

BŪTISKI, ka šī opcija pieejama tikai mobilajos tālruņos, kur Letonika ceļo var ielādēt no  AppStore vai Google Play.

IENĀC AR LETONIKA.LV PAROLI! Jauns pakalpojums klientiem, kas vēlas attālināti lietot datubāzes Letonika.lv saturu. Ulbrokas bibliotēkas lasītāja piekļuvei savs lietotājvārds un parole. Interesēties klātienē.


Erudīcijas spēle “Valodas vingrotava” aicina skolēnus mēroties spēkiem latviešu valodas un literatūras zināšanās 

Sākusies spraigākā valodas cīņa skolēniem - digitālā spēle “Valodas vingrotava”.  Jau otro gadu ikviens Latvijas vispārizglītojošās skolas skolēns sacentīsies ar vienaudžiem, lai iegūtu balvas sev, savai skolai un klasei, vienlaikus vingrinot savus latviešu valodas un literatūras zināšanu muskuļus. 
Vairāk par spēli un dalības noteikumiem vietnē letonika.lv/vingrotava. Tiekamies valodas ringā! (08.03.2018.)

 

Jaunajam gadam atnākot, bibliotēkas datorlietotājiem piedāvājam izmantot portālu Diva.lv – digitalizētie video un audio. Portāls rūpējas par to, lai tajā kļūtu pieejami Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūrvēsturiskie ieraksti, kas atlasīti un digitalizēti Kultūras informācijas sistēmu centra īstenotā projekta “Latvijas audiovizuālo materiālu pieejamības nodrošināšana e-vidē” ietvaros. Ierakstus, kurus ierobežo autortiesības, iespējams noskatīties Latvijas publiskajās bibliotēkās, tostarp, pie mums – Ulbrokas bibliotēkā. Digitalizēto video un audio ierakstu katalogos iespējams veikt pārlūkošanu hronoloģiski, iepazīties ar portāla lietotāju skatītākajiem un vērtētākajiem ierakstiem, kā arī veikt interesējošā ieraksta meklēšanu pēc atslēgas vārda.
Latvijas Televīzijas raidījumi un ieraksti no 1963.-2012. gadam. Kopā portālā pieejami video materiāli 3818 stundu apjomā, vairāk kā 90 dažādu raidījumu un ierakstu.
Videoieraksti sadalīti kategorijās – kultūra, informatīvi dokumentālās programmas, sports, bērnu/jauniešu raidījumi, mūzika, izklaide, kino, teātris/iestudējumi, izglītojošās programmas. Stopiņieši te atradīs arī ar novadpētniecību saistītus raidījumus, kas parāda Getliņus un Ulbrokas cūku kompleksu.

Latvijas Radio raidījumi un ieraksti no 1940.-2004. gadam. Kopā portālā pieejami audio materiāli 4200 stundu apjomā, vairāk kā 1600 dažādu raidījumu un ierakstu.
Audioieraksti sadalīti kategorijās – mūzikas ieraksti, mūzikas raidījumu ieraksti,  kultūrizglītojošie ieraksti, kultūrizglītojošo raidījumu ieraksti, sabiedriski politiskie ieraksti, pasākumu translāciju ieraksti, dramatiskie ieraksti, trokšņu, efektu un citi ieraksti. Te pieejams, piemēram, Latviešu literatūras un mākslas dekādes Maskavā noslēguma koncerta ieraksts, bet izvēloties tuvāku laika periodu – dzirdam audioierakstu par Ulbrokas skolas sākotni. Bet vieni no vērtīgākajiem ierakstiem noteikti pieder raidījuma „Tēvu laipa šaizemē” veidotājiem, jo tie stāsta par Stopiņu pagasta vēsturi.

Atsevišķi te izdalītas izlases, novērtētākie audio, novērtētākie video, klausītākie audio un skatītākie video. Tāpat te var skatīt un klausīt Top audio un Top video. Audio un videoieraksti vieglākai piekļuvei sadalīti arī pa dekādēm. Ir audio un video ierakstu katalogs.

DIVA ir sava veida resurss, kura uzdevums varētu būt līdzīgs portālam Periodika.lv – vieta, kur meklēt senus un senākus radio un videoierakstus. Bet jaunāki ieraksti aizvien vēl jāmeklē pašu televīziju un radio mājaslapās.

  

Citas datubāzes un informācijas avoti skatāmi: www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/noderigas-saites

 

 

Atpakaļ