Navigācija

Ulbrokas bibliotēka

 

Adrese: Institūta iela 1, LLU LTZI 2.stāvs, 
Ulbroka,  Stopiņu novads, LV -2130

Tālrunis/fakss 67910503
E-pasts: biblioteka@stopini.lv

Tviterkonts: https://twitter.com/Ulbrokas_biblio
Youtube kanāls: http://www.youtube.com/user/ulbbibl08
Facebook: https://www.facebook.com/ulbrbiblioteka/

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas katalogs:  http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS:
Pirmdienās no plkst.11.00 līdz plkst.19.00
Otrdienās no plkst.10.00 līdz plkst.17.00
Trešdienās metodiskā diena (lietotājiem slēgta)
Ceturtdienās no plkst.11.00 līdz plkst.19.00
Piektdienās no plkst.10.00 līdz plkst.17.00
Sestdienās no plkst.9.00 līdz plkst.14.00

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada novembrī

Novembris Ulbrokas bibliotēkā norit svētku zīmē. Tajā mēs ik gadu svinam un pievēršamies arī Ziemeļu literatūrai. Šoreiz piedāvājam izstādi, kura aptver šajā gadā izdotos skandināvu un Baltijas valstu autoru darbus, kas aizrauj ar savu neparastumu un unikālo risinājumu ikdienas sīkumiem un neparastiem notikumiem. 
Te tradicionālie kriminālstāsti dažādu rakstnieku izpildījumā. Te skatījums kopīgā pagātnē, šķirstot igauņu un lietuviešu autordarbus. Ziemeļvalstu rakstnieki Ulbrokas bibliotēkā pārstāvēti visai plaši, jo mūsu tautas saista kopīgas izjūtas un brīžam – vienots domāšanas veids, taču, skatot izstādē izvietotās grāmatas, pamanām arī atšķirīgo, ieradumus, piegājienu situācijas risināšanā. Varbūt laiku pa laikam iegaumējam šo skandināvu autoru interesantās domas, īpatnības, unikālās iezīmēs, bet kaimiņvalstu literārajos darbos – tieši kopīgajā vēsturē un dzīves uztverē.
Izstāde saistīta ar Ziemeļvalstu literatūras nedēļu un “Krēslas stundas” pasākumu, kurš norisināsies šī gada 12. novembrī.

Laiks atskatam par sava novada kultūrvēsturi un kultūrvērtībām. Aicinām interesentus 2019. gada 6. novembrī plkst. 15.00 Ulbrokas bibliotēkas telpās uz pēcpusdienas sarunu par novada izpētes materiāliem. Programmā - novadpētniecības datubāzes ierakstu kopa par Muzeja nakts 2019 resursiem viensētā “Būmaņi” un tikšanās ar LTV raidījuma “Ielas garumā” sižeta veidotājiem un dalībniekiem.
Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālruni 67910503.

Novembra literatūras vakars, kā ik gadu, rosina un aicina bibliotēkas draugus iepazīt Ziemeļvalstu literatūru un kultūru “Krēslas stundas” norisēs. Šogad sarunas tēma - “Svētki Ziemeļvalstīs”. Otrdien, 12. novembrī, plkst.17.00 Ulbrokas bibliotēkas telpās sirsnīgā noskaņā baudīsim: 

  • jaunākās Ziemeļvalstu literatūras apskatu;
  • Ziemeļvalstu svētku tradīcijas;
  • Kārenas Bliksenas darba fragmenta lasījumu no grāmatas “Likteņa anekdotes” – “Babetes mielasts”;
  • tējas tradīcijas Ziemeļvalstu stilā;
  • viktorīnas burvību.

Viesos grāmatmīle Ance Zveja no "Latvijas grāmatas".

Lūdzam pieteikties Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālruni 67910503. Laipni aicināti!

Pirmdien, 2019. gada 25. novembrī, plkst. 19.00
Nacionālā teātra Lielajā zālē izrādes Tango bez asinīm kolektīvs apmeklējums. 
Ditas Lūriņas, Daumanta Kalniņa un viņu domubiedru koncertstāsts lidojumā, kas saved kopā mūzikas pasauli, kaislību uz deju, teātra azartu, sapni par lidošanu un meklētāju instinktu. Izrādes pamatā ir brīva skatuves fantāzija par likteni, karu, dzīvību un nāvi, kas balstīta uz dažādu autoru stāstiem par Spāniju un pilsoņu karu. Vienlīdz iedvesmojoties no Ernesta Hemingveja, Artūra Kestlera, Federiko Garsija Lorkas, Alesandro Bariko un Antonio Mačado literārās daiļrades.
Izrādē skan gan spāņu tautas mūzika, gan mūsdienu tango ritmi, kā arī vērojama daudzveidīga valodas krāsainība.
Atvainojiet, grupa nokomplektēta!

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada oktobrī

Anšlavs Eglītis savas dzīves laikā atstājis pēdas kā kino, tā mākslas, bet galvenokārt – literatūras nozarē. Par to jāpateicas arī viņa ģimenei. Tēvam rakstniekam un mākslas teorētiķim Viktoram Eglītim un mātei skolotājai un tulkotājai Marijai Eglītei, kuri dēlu audzinājuši liberālu un ļoti patstāvīgu. Eglītis bēgļu gaitās mācījies Krievijas skolās, bet atgriežoties – arī Latvijā. 20. gs. 30. gados te tapuši arī viņa pirmie darbi.
Šķiet, ikviens no cītīgiem lasītājiem ir izlasījis kādu viņa grāmatu. Varbūt kāds no Eglīša darbiem kļuvis par lasītāja iecienītāko. Anšlavs Eglītis bijis arī sabiedrībā un dažādās kompānijās gaidīts viesis. Ar savu sprigano raksturu viņš saistījis visdažādākās kultūrvides personības. Eglītis bijis arī profesionāls gleznotājs un bibliotēkas krājumā ir, gan paša autora sarakstīti, gan citi darbi, kurus ilustrējis Anšlavs Eglītis. Kopumā tapuši vairāk nekā 50 dažādi literāri darbi un tie tulkoti arī angļu, vācu, krievu un igauņu valodā.
Amerikas posmā viņš kļuvis populārs ne tikai latviešu sabiedrībā, jo rakstījis Holivudas Preses grupai - gan par skatītajām filmām, gan kopumā par notiekošo kinopasaulē. Tāpēc tīmekļa vidē atrodami pietiekami daudz attēlu ar Holivudas zvaigznēm. Anšlava Eglīša darbu atjaunotne notikusi caur kinofilmu “Homo novus”, kas romāna veidolā tapis 1946. gadā. Kinoformātā pagājušā gadā.

“Lielākais prieks ir uzdurties kādai atmiņu ainai, palsai un vārīgai kā zirnekļa tīkls, un vērot, kā pamazām tā padziļinājas, izplešas, atver sen aizmirstus atvarus, pilnus sīkdaļām un krāsām. Brīžiem gribas ticēt tiem filozofiem, kas apgalvo, ka laika nav, ka laiks ir tikai ilūzija un visas lietas patiesībā notiek vienlaicīgi un – tagadnē.” (Anšlavs Eglītis)
Anšlava Eglīša dzimšanas dienai tuvojoties, sestdien, 12. oktobrī, plkst. 10.00 aicinām piedalīties literārā ekskursijā pa rakstnieka, dramaturga, dzejnieka, korespondenta un mākslinieka dzimtajām vietām – Inciemā un Rīgā. Latvijas tēls autora 20.-30. gadu literatūrā, zīmējumu skicēs, piezīmēs, atmiņās un stāstos.
Dalības maksa 13 EUR no personas.
Izbraukšana no Ulbrokas bibliotēkas plkst. 10.00; atgriešanās ap plkst. 17.00. Kontaktinformācija: Daiga Brigmane, Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503.

2019. gada 16. oktobrī Ulbrokas bibliotēkā viesosies Bauskas reģiona publisko bibliotēku darbinieki, lai gūtu atšķirīgu pieredzi un idejas profesionālai pilnveidei bibliotekārajā darbā. 
Saruna par bibliotēkas darbības formām – institūciju sadarbība, projekti, kultūras kanons un pasākumu daudzveidība.

Otrdien, 29. oktobrī, plkst. 15.00,
Ulbrokas bibliotēkā sarunu cikls par literatūru +/-16 "Grāmata uz mana galda".  
Aicinām uz sarunu par literatūru, to, kas palīdzēs glābt pasauli, par literatūru - to, kas runā par klimata pārmaiņu pārņemto un skarto!  Tas ir ne tikai fons un iemesls dzīviem grāmatu tēlu pārdzīvojumiem, bet arī mūsu ikdiena, mūsu izvēles un realitāte, par ko katram savs, spēcīgs un interesants viedoklis. Ar šiem viedokļiem dalīties un jaunākās grāmatas aprunāt aicinās "Latvijas grāmatas" Ance. 
Norises vieta: Ulbrokas bibliotēkas telpas. 

Pirmdien, 2019. gada 25. novembrī, plkst. 19.00
Nacionālā teātra Lielajā zālē izrādes "Tango bez asinīm" kolektīvs apmeklējums.
Ditas Lūriņas, Daumanta Kalniņa un viņu domubiedru koncertstāsts lidojumā, kas saved kopā mūzikas pasauli, kaislību uz deju, teātra azartu, sapni par lidošanu un meklētāju instinktu. Izrādes pamatā ir brīva skatuves fantāzija par likteni, karu, dzīvību un nāvi, kas balstīta uz dažādu autoru stāstiem par Spāniju un pilsoņu karu. Vienlīdz iedvesmojoties no Ernesta Hemingveja, Artūra Kestlera, Federiko Garsija Lorkas, Alesandro Bariko un Antonio Mačado literārās daiļrades. Izrādē skan gan spāņu tautas mūzika, gan mūsdienu tango ritmi, kā arī vērojama daudzveidīga valodas krāsainība.
Vienas biļetes un transporta cena 31,00 EUR.
Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, 67910503
Pieteikšanās un samaksa līdz 23. oktobrim

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2019 GADA AUGUSTS-SEPTEMBRIS

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada septembrī

Izstāde veltīta Zinību mēnesim par pedagoģijas virzienu pamatiem un dažādu pieeju mācīšanai. Materiālos ietverta informācija ne tikai par pedagoģijas vēsturi, bet arī par dažādām šo zinību atziņām un mūsdienu skolu un zināšanu veidiem. Neiztrūkst gan klasiskajai pedagoģijai, gan Valdorfa un Montesori pedagoģijai veltītas grāmatas. Ievērojām, ka izglītībā nākamais ir Tehnoloģiju gads. Aicinām izmantot bibliotēkā pieejamās tehnoloģijas un informācijas avotus.
Dosim iespēju ieskatīties arī topošajiem pedagogiem svarīgajās grāmatās. Taču šoreiz laikam būs tā reize, kad izstādē nenonāks itin visas skolai veltītās grāmatas, jo to, vienkārši, ir diezgan daudz. Tāpēc atcerieties, ka grāmatas par skološanu un skološanos atrodamas arī bibliotēkas plauktos. Pagaidām, apkopojot dažādus avotus esam atraduši vairākus pedagoģijas veidus – vispārīgā, aprakstošā, praktiskā, normatīvā, bērnu, psiholoģiskā un sociālā pedagoģija. Varbūt ir vairāk? Izstādē iekļautajās grāmatās būs arī informācija, kā veidot karjeru skolas gaitās esot un kā palīdzēt bērnam mācīties.

Piektdien, 2019. gada 6. septembrī plkst.16.00 Dzejas dienas pasākums “Raibajā pasaulē” dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera dzimtajās mājās “Kalēji” Stopiņu novada Līčos. 
Programmā: dzejas lasījumi, balvu pasniegšana, sarunas un domu apmaiņa dabā. 
Viesos: dzejnieki Iveta Šimkus, Māris Salējs, Liāna Langa, Daina Sirmā, Indra Brūvere – Daruliene, Zane Brūvere – Kvēpa, komponists Māris Lasmanis un dziedātāja Endija Rezgale.
Pēterdienā - Dzejas meistardarbnīcā tika radīti dzejoļi, iekļaujot “Kalēju” vietai raksturīgas lietas un parādības. Ilustrācija, teksts, sajūtas un lietas atdzīvojās ar katru dzejas rindas pierakstu. Dzejas dienas pasākuma laikā klātesošos priecēs arī vietējo dzejdaru lasījums. 
Pasākums brīvā dabā, kura laikā tiks fotografēts, filmēts un dokumentēts. Lūgums pieteikt savu ierašanos! Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka tālr. 67910503
Uz pasākumu kursēs transports:
plkst.15.30 no Ulbrokas bibliotēkas, plkst.15.40
no Sauriešu bibliotēkas, plkst.15.45 no Upeslejām.
Lūgums paziņot Ulbrokas bibliotēkai par savu ierašanos līdz š.g. 5. septembrim! 
Tālr. 67910503; e-pasts: biblioteka@stopini.lv

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada augustā

Dace Rukšāne ir viena no tik dažādajām latviešu rakstniecēm, kuru vispirms iepazinām pēc slejām dažādos preses izdevumos. Lai gan pirmā rakstnieces nodarbe ir bijusi studēšana LU Bioloģijas fakultātē un Latvijas Medicīnas akadēmijā. Rakstniece, publiciste un politiķe Dace Rukšāne ieguvusi izglītību arī Kinoscenāriju attīstības meistardarbnīcā SOURCES 2 Vīnē. Jaunībā kāpusi kalnos.  Jāatzīmē, ka viņas romāni “Romāniņš” un “Kāpēc tu raudāji?” attiecīgi tulkoti dāņu un vācu valodās. Vairāki darbi iekļauti izlasē, kas nākusi klajā armēņu valodā un jau pieminētajā – vācu.  Rukšāne ir vairāku grāmatu autore, atsevišķu darbu redaktore un scenārija autore. Tulkotāja un lugas “Rīt atbrauks Florinda” autore. Šobrīd viņa ir Saeimas deputāte, bet tas netraucē viņai aizvien būt cilvēciskai un dabai draudzīgai. Brīvajā laikā viņa ir aktīva apkārtējās vides un jo īpaši – putnu vērotāja. Rakstniece viesojusies muzejos, bibliotēkās un citās ar literatūru saistītās iestādēs. Šķiet, ka viņa zina, kāds ir šis “Latviskais laimes kods”. Aicinām skatīt arī citas Daces Rukšānes grāmatas, kā arī intervijas un aprakstus par viņu.

Piektās Stopiņu novada Dzejas dienas
Piektdien, 2019. gada 6. septembrī plkst.16.00
Dzejas dienas pasākums “Raibajā pasaulē” dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera dzimtajās mājās “Kalēji” Stopiņu novada Līčos. 
Programmā: dzejas lasījumi, balvu pasniegšana, sarunas un domu apmaiņa dabā. 
Viesos: dzejnieki Iveta Šimkus, Māris Salējs, Liāna Langa, Daina Sirmā, Indra Brūvere – Daruliene, Zane Brūvere –Kvēpa un komponists Māris Lasmanis.
Uz pasākumu kursēs transports:

plkst.15.30 no Ulbrokas bibliotēkas, plkst.15.40
no Sauriešu bibliotēkas, plkst.15.45 no Upeslejām.
Lūgums paziņot Ulbrokas bibliotēkai par savu ierašanos līdz š.g. 5. septembrim! 
Tālr. 67910503; e-pasts: biblioteka@stopini.lv. 
Pasākums brīvā dabā!

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada jūlijā

“Franču romantiķe Žorža Sanda”, veltīta rakstnieces 215. dzimšanas dienai (1804. gada 2. jūlijs – 1876. gada 8. jūnijs).
Žorža Sanda - tieši ar tādu vārdu šo pasaules literatūras klasiķi atpazīst literatūras cienītāji. Taču viņas īstais vārds ir Amandīna Aurora Lusila Dipēna. Pēc laulībām – baronese Didevana. Bērnībā dzīvojusi laukos, vēlāk mācījusies klostera skolā. Šī pieredze atspoguļojas viņas vēlākajos darbos. Apprecoties viņa cer iegūt lielāku brīvību, taču laulība nav laimīga, un 1831. gadā viņa šķiras. Pārceļoties uz Parīzi un sākot strādāt literāru darbu – kļūst par Žoržu Sandu. Jau nojaušam, ka Žoržai Sandai bijis sarežģīts raksturs, bet lielas literārās dotības, kuras padarījušas viņu pasaulslavenu.  Šis talants palīdzējis viņai sarakstīt 70 romānus un 24 lugas. Kā raksta nezināma blogere: “Mūsdienās rakstniece Žorža Sanda ar savu parādīšanos sabiedrībā nekādu lielu vētru nesaceltu, taču laikā, kad viņa dzīvoja, citādības zīmogs viņai tika uzspiests ātri. Sieviete, kura publicējas, staigā vīrieša drēbēs, un nekautrējās pati izvelēties vīriešus. 19. gadsimta sabiedrībai bija pamats viņu pasludināt par pašu nelabo.”

2019. gada 20. -21. jūlijā ikgadējā bibliotēkas lasītāju ekskursija “Pa Sēlijas baltajiem lielceļiem kopā ar Janīnu KURSĪTI”. Programmā: Sēlijas kultūrvēsturiskais un kulinārais mantojums
Vēl ir brīvas vietas, aicinām pieteikties.
Kontaktinformācija: Daiga Brigmane, Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503.

Ezermalas lasītava. Piecas dienas nedēļā jūlija mēnesī bibliotekāri piedāvā literatūru lasīšanai āra lasītavā, reģistrē paņemto un sazinās ar stacionāro publisko bibliotēku, ja tiek pieprasīts kaut kas īpašs. Ulbrokas ezera krastā ir iespēja izmantot lasītavas pakalpojumu un dažādot savu atpūtu ar grāmatu vai žurnālu. Interesentiem tiek piedāvāta izklaidējoša un izzinoša satura grāmatas no bibliotēkas dāvinājumu krājuma un iepriekšējo gadu žurnālu klāsta. Bērni lasītavā var ne tikai lasīt, zīmēt, krāsot, bet arī spēlēt spēles un klausīties grāmatu lasījumos. Uz tikšanos klātienē! 

Ulbrokas ezermalas lasītavas darba laiks darba dienās no 11.00 līdz 15.00.

Videosižets par Ezermalas lasītavas darbību 2019. gada jūlijā pieejams ŠEIT 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATAU APSKATS, 2019. GADA MAIJS-JŪNIJS

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada jūnijā

Tematiska izstāde "Zariņu ainavas" par gleznotāju dzimtas locekļu darbību mākslā un kultūrā kopumā.  Izstāde veltīta gleznotāja, pedagoga Induļa Zariņa 90 jubilejai (dzimis 1929. gada 18. jūnijā Rīgā, miris 1997. gada 13. aprīlī). Mākslinieki trijās paaudzēs. Tā vēsta avīžu virsraksti.  Taču racionālais gēns dzimtas raksturos nāk no vēl senākiem laikiem. Induļa Zariņa tēvs – Augusts Zariņš bijis amatnieks ar inženiera gēniem, kurš radījis gan pašgatavotu divriteni, gan sūkņu rūpnīcu. Viņa dēls Indulis Zariņš bijis Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras pasniedzējs un augstskolas rektors, bet savus akvareļus viņš gleznojis naktīs, kad bijis neviena netraucēts. Arī viņa dēli Kristaps un Kaspars ir mākslinieki. Kristaps ir Latvijas Mākslas akadēmijas rektors. Viņa sieva ir tekstilmāksliniece.  Kristapa Zariņa dvīņubrālis Kaspars Zariņš un viņa sieva Vija Zariņa ir gleznotāji. Un viņu meita Marta darbojusies ar dizaina mākslu, bet otra meita – Paula Zariņa – Zēmane arī glezno. Arī otra brāļa atvases savā veidā saistītas ar mākslu. Kristapa Zariņa vecākais dēls Augusts studējis vizuālo mākslu Mākslas akadēmijā, bet atgriežoties pie saknēm apgūst skaņu sistēmu dizainu un būvē skandas. Arī otra brāļa aizraušanās ir saistīta ar mūziku. 
Bet atgriežoties, pie Induļa Zariņa mākslas, šīs jomas pārzinātāji saka, ka I. Zariņš palīdzējis attīstīt savu talantu daudziem citiem populāriem gleznotājiem. Bijis gan romantisks, gan sarkastisks. Mīlējis dzeju un pats dzejojis.  Nav runājis par grūtībām un panākumiem. Bijis stingrs pasniedzējs un ass savās izpausmēs, bet sabiedrībā kontaktējies viegli. Vairāk par Zariņu dzimtu – Ulbrokas bibliotēkas sagatavotajā izstādē!


Ulbrokas bibliotēka
2019. gada 12. jūnijā plkst. 17:30

aicina izdevniecības “Liels un mazs”
projekta “Mūsu mazā bibliotēka”
dalībniekus kopā ar vecākiem
uz noslēguma pasākumu Ulbrokas kultūras nama dārzā.
Kontaktinformācija: Daina Kalmane, Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503

2019. gada 28. jūnijā, no plkst. 14.00 līdz plkst.16:00, Stopiņu novada Līčos, Pētera Brūvera dzimtajās mājās “Kalēji”, tematisks pasākums dažāda vecuma interesentiem ‘’Pēterdiena. Dzejas meistardarbnīca’’. Pasākuma laikā būs iespēja iejusties dzejnieka lomā un radoši darboties dzejoļu meistarošanā. Pasākumā piedalās Pētera Brūvera meita Zane, kas palīdzēs radīt dzejoļu darbnīcas radošo noskaņu. Tiek gaidīti visi interesenti. Par savu dalību informēt līdz 26. jūnijam! 
Kontaktinformācija: Daina Kalmane, Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503.
Nokļūšanai uz/no pasākuma organizēts transports. Uz tikšanos!

Ekskursija pa Sēlijas baltajiem lielceļiem kopā ar Janīnu KURSĪTI. 
Programmā: Valle Antmaņa-Briedīša muzejs. Pilkalnes muižas apmeklējums. Saukas dabas parks un Ormaņkalns. Lietuvas robežas šķērsošana un atdzimusī Ilzenbergas muiža. Gārsenes pils apskate. Subates sakrālais mantojums.  Daugavpils – naktsmītne un Starptautiskā vēstures festivāla “Dinaburg 1812” apmeklējums.
Otrā diena - Vecā Stendera muzejs. Selekcionāra Paula Sukatnieka Apsītes. Bebrenes muižas parks. Pļavas muzejs Kaldabruņā. Sēlpils pilsdrupas. Staburaga klints piemiņas zīmes Dieva auss un Vīgantes parka apmeklējums.  Viena ceļotāja kopējās izmaksas 123 EUR. Kontaktinformācija: Daiga Brigmane, Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503.

 

MUZEJU NAKTS 18. MAIJĀ, PLKST.20.00-23.00

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada maijā

“Kriminālliteratūras klasiķis Artūrs Konans Doils (dz. 22.05.1859 -07.07.1930).
Saistoša personība, kas rakstniecībā atpazīstama pēc darbiem par Šerloku Holmsu. Bērnībā mācījies jezuītu skolā, bet vēlāk atteicies no kristietības un kļuvis par agnostiķi un misticisma piekritēju. Nodarbojies ar futbolu, kriketu, slēpošanu un auto braukšanu. Autors savulaik pievērsies spirituālismam, kas saistīts ar ticību pēcnāves dvēseļu eksistencei. Vēlāk studējis pavisam praktisku zinātnes nozari – medicīnu. Bijis kuģa ārsts. Līdz atvēris savu privātpraksi. Vēl vēlāk viņš šajā nozarē ieguvis doktora grādu. Tomēr paralēli Doilam padevusies arī rakstīšana – detektīvromāni, vēsturiski stāsti, piedzīvojumu romāni, zinātniskās fantastikas darbi, lugas un dzeja. Pirmais autordarbs ir “Etīde purpura toņos”. Tajā arī pirmoreiz parādās Šerloks Holmss. Šo grāmatu varat izlasīt arī Ulbrokas bibliotēkā. Pats autors teicis, ka vēlas atbrīvoties no Šerloka Holmsa tēla sevis radītajā, lai padarītu romānus labākus. Labprāt lasīti zināmie stāsti “Bāskervilu suns”, “Četru zīme” par Šerloku Holmsu vai skatīts pasaulē populārais seriāls. Viennozīmīgi, stāsti par šī detektīva dzīvi ir meistardarbs. Izstādē būs skatāmas gan grāmatas, gan žurnālu un laikrakstu raksti par skotu rakstnieka sera Artura Ignatiusa Konana Doila grāmatu varoņiem un maija mēneša rakstnieku. Jo tas taču ir “Elementāri, Vatson!”

Ulbrokas bibliotēka 2019. gada 11. maijā plkst. 12:00 aicina bērnus/jauniešus uz izdevniecības “Liels un mazs” projekta “Mūsu mazā bibliotēka” 6. grāmatas lasīšanas pasākumu, kura laikā klausīsimies slovēņu rakstnieces Majdas Korenas stāsta “Uzvāri man pasaciņu!” lasījumu, pildīsim dažādus uzdevumus projekta darba burtnīcā, izzināsim mēles garšas kārpiņu nozīmi dažādās sajūtās. Un vēl - katram būs iespēja “uzvārīt” savu pasaciņu vai stāstu... 
Pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503 līdz 2019. gada 10. maijam.


sestdien, 18. maijā no plkst. 20.00 – 23.00
Garā iela 4, Dreiliņi, Stopiņu novads 
ALEKŠU DZIMTAS LIETU STĀSTI
Programmā: viensētas “Būmaņi” vide un Alekšu dzimtas saimnieciskā darbība; lietu stāsti un seno ēku apskate; “vijolēšana” u.c. izdarības; dokumentālais kino par 20.gs. saimniecisko darbību Latvijā un Dreiliņu pagastā
P.S. Pasākums brīvā dabā, kura laikā tiks fotografēts, filmēts un dokumentēts.
Lūgums pieteikt savu ierašanos!
Kontaktinformācija: Anita Alekse tālr. 29138848, Inese Alekse tālr. 29457656, 
Ulbrokas bibliotēka tālr. 67910503 
P.S. Uz pasākumu kursēs autobuss: plkst. 19.30 Upeslejas, plkst. 19.35 Saurieši, plkst. 19.40 Vālodzes, 19.45 Ulbroka
Pēc pasākuma – autobuss mājupceļam. 

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2019. GADA MARTS-APRĪLIS

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada aprīlī

Tversim jaukus mirkļus ielūkojoties izstādē
 “Pilieni nav kā līdz šim” – karikatūras, joki, humors grāmatās un presē. Humors ir pastāvējis vienmēr. Tas allaž ir bijis asprātīgs, atjautīgs un aizraujošs. Ironisks, sarkastisks un arīdzan pavisam vienkāršs. Joki atrodami kā folkloras materiālos, tā latviešu prozas klasiķu darbos. Te pieminēsim Raiņa Kopotu rakstu 7. sējumu ar “Humoru un satīru” un tāda paša nosaukuma Jāņa Jaunsudrabiņa radīto. Taču laikam pats aktuālākais no mūsdienu latviešu klasiķiem ir Valdis Artavs. Tāpat izstādē varēsiet lasīt ārvalstu anekdotes, kas veltītas kriminālajai, sporta un angļu sadzīves tēmai. Būs pārstāvēti mednieku stāsti.  Karikatūras un arīdzan mūsdienīgi joki. Jāpiemin, ka katra laika posma anekdotes un humoristiski stāstiņi ataino arī attiecīgā momenta svarīgākos politiskos, kultūras un citus jautājumus. 

“Mana dzimtene ir tur, kur ir mana bibliotēka” (Roterdamas Erasms)
Grāmatu tematiskie vāciņi vai saruna par literatūru ir jaunums bibliotekāru saziņai ar lasītāju. Bibliotēku nedēļas ietvaros ir sagatavota izstāde, kas veltīta bibliotēkām un grāmatniecībai daiļliteratūrā. Ulbrokas bibliotēkā ir ne mazums grāmatu, kurās iezīmēta bibliotekārā darbība. Tāpat ir darbi, kas radīti, lai aprakstītu bibliotēku dzīvi. Parādās iezīme, ka bibliotēkas ir noslēpumu glabātājas. Grāmatu varoņi ar to palīdzību atklāj burvestības, detektīva cienīgus notikumus, ieskatās nākotnē un atrisina dzīves cilpas un līkločus. Ikviens var iepazīties ar bibliotekāru profesijas pārstāvjiem, grāmatnīcu guru un vienkārši – grāmatu mīļotājiem, starp kuriem ir arī kaķis, kurš dzīvo bibliotēkā – Djū. Viņš nosaukts par godu Melvilam Djūijam – decimālās bibliotekārās klasifikācijas autoram. Un šī klasifikācija ir viena no lietām, kas jāapzina ikvienam jaunam bibliotekāram. Mēs mīlam savu darbu, jo tā ir ne tikai informācijas meklēšana, bet arī iepazīšanās ar grāmatām. Kā par brīnumu, mums – bibliotekāriem, aizvien atrodas, kas jauns arī savam lasīšanas priekam. Varbūt aprīļa nogales izstādē atradīsiet arī sevis lasītu grāmatu par bibliotēku? Aicinām atcerēties un ieteikt mums grāmatas, kas jūsu atmiņās saistās ar bibliotēku.

Bibliotekāru talka 2019 - dzejnieka un atdzejotāja PĒTERA BRŪVERA dzimtajās mājās “Kalēji”.
Trešdien, 24. aprīlī, plkst.10.00 - 13.00, Līčos. 
Dzejas dienu norises vietas sakārtošana – lapu grābšana, zaru savākšana, dārza veidošana, zaļumošana un zupas vārīšana. 
Kontaktinformācija:
Ulbrokas bibliotēka, tālrunis 67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv

Ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 16.00, 
Ulbrokas bibliotēkā jauns sarunu cikls par literatūru +/- 16 "Grāmata uz mana galda".  
Aicinām uz sarunu par literatūru
, kas veicina brīvas zināšanas jebkurā vecumā.  Grāmatas vieta sirdī arī ikdienā, aizrautīgi par visjaunāko un interesantāko literatūrā runāties aicina Ulbrokas bibliotēka un "Latvijas grāmatas" Ance. " 
Norises vieta: Ulbrokas bibliotēkas telpas.

Svētdien, 2019. gada 28. aprīlī, plkst.15.00 Liepājas teātra izrādes “PRECĪBAS” kolektīvs apmeklējums Liepājā. Atvainojiet, grupa ir nokomplektēta.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS, 2019. GADA JANVĀRIS-FEBRUĀRIS

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada martā

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS TEMATISKĀ IZSTĀDE

Literāri tematiska izstāde “Rakstniecei Aīdai Niedrai – 120” (dz. 23.03.1899, mirusi 23.11.1972)
Dzimusi Tirzas pagasta Āžu krogā, strādājusi par ierēdni Rīgas miertiesā, tautas rakstniece Aīda Niedra savos darbos pārsvarā attēlojusi latviešu lauku sētu, darba tikumu, mīlestību pret savu zemi un idealizējusi latviešu sievietes tēlu. Viņa ir viena no tām autorēm, kuras darbi nenoveco. Iespējams, ka tie nav domāti katram lasītājam, taču savs cienītājs viņas darbiem atradīsies. Daļu savas dzīves viņa vadījusi trimdā – Vācijā, pēc tam ASV. Taču arī tur sarakstītie darbi vairāk vēsta par latviešu sabiedrību, ne par mītnes zemes iedzīvotājiem. Aīda Niedra ir arīdzan dzejniece. Savulaik, vispirms klajā nācis viņas dzejoļu krājums “Erosa elēģijas”, pēc tam – pirmais romāns “Sarkanā vāze”. Turpmāk viņa kļūst par ļoti rakstošu literāti. Tiek publicēti ap 40 romānu, vairāki stāstu un dzejoļu krājumi. Aptuveni puse no tiem rodami arī Ulbrokas bibliotēkā.
Taču sīkāka informācija par šo rakstnieci atrodama portālā http://literatura.lv/autors/Aida-Niedra/26175. Par Aīdas Niedres dzīvi varat arī ieklausīties datubāzē Diva.lv ievietotajā radioraidījumā “Es stāstu par sevi – Aīda Niedra”. Bet vienlaikus, ar Ulbrokas bibliotēkā izvietotās literāri tematiskās izstādes palīdzību, aicinām ieskatīties šīs autores daiļradē un publiskajā darbībā.

LITERĀRI TEMATISKS VAKARS – STĀSTI PAR 100 GADIEM LATVIJĀ

2019. gada 22. martā plkst. 18.15 Ulbrokas bibliotēkā
"Ceturtais bauslis" - stāsti par 100 gadiem Latvijā. Saruna ar grāmatas autori, publicisti Birutu Eglīti. 
Iespēja iegādāties grāmatu par pašizmaksu, cena 10,- EUR. 
Foto. Valdis Semjonovs.
Informācija par pasākumu Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālruni 67910503.

 

PROJEKTA “MŪSU MAZĀ BIBLIOTĒKA” V GRĀMATAS LASĪJUMS

2019. gada 30. martā plkst. 12:00 Ulbrokas bibliotēka aicina bērnus/jauniešus uz izdevniecības “Liels un mazs” projekta “Mūsu mazā bibliotēka” piektās grāmatas lasīšanas pasākumu, kura laikā klausīsimies poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča stāstu “Vista vai ola?” lasījumu, risināsim dažādus uzdevumus projekta darba burtnīcā, veiksim eksperimentus un spēlēsim spēli.
Pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503 līdz 2019. gada 27. martam.

 

DIGITĀLĀS PRASMES

MARTS – Digitālās nedēļas (25.03-29.03.2019) tematiskās dienas, katru dienu pēc iepriekšēja pieraksta Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālruni 67910503

P. Dators un Windows iesācējiem;
O. Ulbrokas bibliotēkas vietnes un pakalpojumi;
T. Veselība tiešsaistē (zāļu lietošanas pamācības, analīžu rezultāti, receptes u.c.);
C. Valsts iestāžu pakalpojumi - Latvija.lv;
P. Draudzība tiešsaistē (Facebook, Draugiem.lv, vkontakte.ru, odnoklassniki.ru un citas vietnes)

 

Sagaidot Latvijas simtgadi, Pierīgas publiskās bibliotēkas 2017.gada novembrī tika aicinātas iesaistīties virtuālās izstādes veidošanā. 2018.gadā notika materiālu iesūtīšana, to apstrāde, izstādes veidošana. Virtuālā izstāde „Mana novada simtgades cilvēks” ir stāsts par personībām, kuras atstājušas neizdzēšamas pēdas sava novada attīstībā. Šos cilvēkus – zinātniekus, politiķus, māksliniekus, pedagogus, uzņēmējus, sabiedriskos un kultūras darbiniekus  vieno nesavtīgs darbs un rūpes Latvijas labā. Izstādes mērķis bija apzināt sava novada lielākās vērtības  - cilvēkus un  atgādināt par viņiem plašākai sabiedrībai. Izstāde skatāma Salaspils novada bibliotēkas mājaslapā - www.biblioteka.salaspils.lv - Novads - Digitālās kolekcijas - Pierīgas reģiona publisko bibliotēku virtuālā izstāde "Mana novada simtgades cilvēks"

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS NORISES 2019. gada februārī

Literāri tematiska izstāde “Vācu rakstniekam Ēriham Kestneram – 120” (dz. 1899. gada 23. februārī, miris 1974. gada 29. jūlijā). Vācu autors Ērihs Kestners ir ne tikai rakstnieks, bet arī dzejnieks, dramaturgs un satīrists. Lasītāji viņu galvenokārt atpazīst kā bērnu grāmatu autoru, taču dažas grāmatas tikpat labi var lasīt arī pieauguši cilvēki. Savdabīgā ironija, rakstītā vieglums un cilvēciskās tēmas allaž ir piesaistījušas lielus un mazus. Šķiet, nevienam nav svešas grāmatas “Punktiņa un Antons”, “Emīls un Berlīnes zēni” un “Divas Lotiņas”. Daudzi no Kestnera darbiem pārvērtušies teātra izrādēs un televīzijas iestudējumos. Tā pirms vairākiem gadiem tapusi izrāde pieaugušajiem skatītājiem “Trīs vīri kūrortā”. Izrāde vēl joprojām skatāma Latvijas Nacionālā teātra repertuārā. Viņa lugas iestudētas gandrīz visos Latvijas teātros. Bērni, savukārt vietnē Youtube var skatīties Latvijas Televīzijas iestudējumu “Divas Lotiņas”. Latvijas Radio piedāvā noklausīties Kestnera darbu “35. maijs”, bet citās vietnēs variet lasīt Ēriha Kestnera darbus pilntekstā.  Pasaules kinofilmās pārvērtušies vairāki desmiti viņa darbu. Ne visas grāmatas, kas iznākušas latviešu valodā, ir pieejamas Ulbrokas bibliotēkā. Bet der būt informētam, ka starp viņa darbiem ir arī mazākzināmie “Fabians: stāsts par kādu morālistu”, “Pazudusī miniatūra vai arī Kāda sentimentāla miesniekmeistara piedzīvojumi” un dzejas krājums “Vai zini zemi to…”. Pirmā latviski iznākusī grāmata bija 1931. gadā izdotā “Emīls un Berlīnes zēni”.

Sestdien, 23. februārī plkst. 12:00 Ulbrokas bibliotēka aicina bērnus/jauniešus uz izdevniecības “Liels un mazs” projekta “Mūsu mazā bibliotēka” ceturtās grāmatas lasīšanas pasākumu.
Pasākuma laikā būs iespēja noklausīties Mārtiņa Zuša stāstu “Nenotikušais atklājums”, noskaidrot, kāpēc stāsta varonis nevarēja atklāt daudzos pēdu nospiedumus sniegā, kā arī risināt dažādus uzdevumus projekta darba burtnīcā un ne tikai...
Pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503 līdz 2019. gada 20. februārim.

Otrdien, 19. februārī, plkst. 16.00
Ulbrokas bibliotēka uzsāk jaunu sarunu ciklu 16+ "Grāmata uz mana galda".  
“Kura ir Tava grāmata? Grāmata plauktā? Grāmata uz skolas sola? Aicinām uz sarunu ciklu "Grāmata uz mana galda" par grāmatas vietu sirdī un ikdienā, kur aizrautīgi par visjaunāko un interesantāko literatūrā runāties un viedokļos dalīties aicina Ulbrokas bibliotēka un "Latvijas grāmatas" Ance." Norises vieta: Ulbrokas bibliotēkas telpas.

 

E-GRĀMATAS STOPIŅU NOVADA ULBROKAS BIBLIOTĒKAS LASĪTĀJIEM

Iespēju lasīt E-grāmatas Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia” un apgādu “Zvaigzne ABC”.  Ikvienam ir iespēja bez  maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

Cītīgus lasītājus un elektronisku ierīču izmantotājus iedrošinām izmantot  “3td E-GRĀMATU bibliotēku”. Lai lasītu jūsu izvēlētās grāmatas, sākotnēji Jums jāizmanto bibliotēku piešķirtie autorizācijas dati. Protams, ka vienlaicīgi varat lasīt arī iespiestos izdevumus, taču to atdošanas termiņš nedrīkst būt pārsniegts.

Pirmajā solī ir jāatver Ulbrokas bibliotēkas elektroniskais katalogs, kuru varat atrast Stopiņu novada mājaslapas ātrajās saitēs vai arī šīs pašas mājaslapas Ulbrokas bibliotēkas sadaļā. Kataloga adrese https://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx Pārliecinieties, vai jūsu Lietotājvārds un Parole ir derīgi. Ja Jums neizdotas ielogoties, lūdzam kontaktēties ar Ulbrokas bibliotēkas darbiniecēm. Taču ja viss izdodas, varat pāriet pie otrā soļa.

Nākošā posmā Jums jāatver vaļā “3td e-GRĀMATU bibliotēkā”, kas atrodama adresē https://www.3td.lv/ un jānospiež poga “Reģistrēties”. Sākotnēji jums jāizvēlas jūsu bibliotēkas atrašanās vieta. Kā arī atvērtajā logā jāieraksta bibliotēkas lietotājvārds un parole. Pēc tam, brīvajos lauciņos jāieraksta derīga e-pasta adrese un jauna parole, kurai jābūt vismaz 9 simbolu garai, tajā jābūt vismaz vienam ciparam, vienam mazajam burtam, vienam lielajam burtam un vienam speciālajam simbolam. Uz minēto e-pastu Jums tiks nosūtīts e-pasts ar reģistrācijas apstiprinājuma saiti. Lūdzu, atveriet šo saiti, lai aktivizētu lietotāju, un vēlreiz aizpildiet Lietotājvārda un Paroles lodziņus.

Kad esat veiksmīgi piereģistrējušies, loga augšējā labajā pusē redzat uzrakstu Mana lasītava un savu Vārdu, Uzvārdu, bet kreisajā pusē – e-Grāmatu bibliotēka. Pēdējā varat izvēlēties, lai bibliotēka rāda tikai Jums pieejamās grāmatas. Varat meklēt atsevišķas grāmatas jeb arī, sašķirot tās pa kategorijām, un tad, izvēlēties konkrēto izdevumu. Pirms izvēlēties grāmatu, varat nospiest pogu “Ieskats”, lai pārliecinātos vai tas tiešām ir Jums nepieciešamais izdevums. Gāmata pēc Jūsu izvēles tiks izsniegta jeb rezervēta. E-grāmatas lasīšanai paredzētais termiņš ir divas nedēļas, pēc kura grāmata vairs nav pieejama lasītājam. Šobrīd tīmekļa vietnē www.3td.lv ir vairāk nekā simt apgāda „Zvaigznes ABC” izdevumu.

Lasītājs nevar saņemt vienlaicīgai lasīšanai vairāk kā divas e-grāmatas. Grāmatas iespējams lasīt divas nedēļas, un lasīšanas termiņš netiek pagarināts. Ja grāmata Jums vairs nav nepieciešama, varat no tās atteikties. Pēc darba beigšanas nospiediet pogu “Iziet”.

Cienījamie bibliotēkas apmeklētāji!
Atgādinām, ka Jums ir lieliska iespēja mājas apstākļos izmantot datubāzi “Letonika”, kas satur ļoti daudz noderīgu resursu – enciklopēdijas, vārdnīcas, valodas uzziņas, vārdu analīzi, lasītavu, kurā ārpus bibliotēkas telpām pieejami ar autortiesībām neaizsargātie darbi, multividi, Kultūras kanonu un citas iespējas. Plašāk par šīs datubāzes piedāvāto informāciju lasiet apakšsadaļā Informācijas resursi – Datubāzes  Savukārt, “Letonikas” lietotājvārdu un paroli varat uzzināt klātienē, Ulbrokas bibliotēkā.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2019. gada janvārī

Trešdien, 2019. gada 9., 16., 23., 30. janvārī plkst. 9.30 Ulbrokas bibliotēkā
Bibliotekārā zinību stunda “Ja es būtu grāmata”. Iepazīšanās ar bibliotēkas darbu un saruna par grāmatām – to daudzveidību, saturu un lasīšanas iespējām. Viesos pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" pedagogi un sešgadīgie audzēkņi no grupām “Saulītes”, “Lācēni”, “Zaķēni” un “Spārītes”.

 

Literāri tematiska izstāde “Skarbā krasta” autorei, rakstniecei
Dzintrai Žuravskai – 80” (dz.1939. gada 13. janvārī)


Visu mūžu 
savu ligzdu viju
No dienišķām rūpēm
par saviem mīļiem       
No sirsnības maigas,
no labas gribas,
No mīlestības.

Lai gan par Dzintru Žuravsku kritiķi izteikušies visai maz, tomēr mūsu bibliotēkai ir, ko teikt un parādīt vismaz vizuālā veidā.  Dzimusi Rīgā un augusi Sabilē, Mērsragā, Rojā viņa kļuvusi par īstenu kurzemnieci. Tāpēc mūsu lasītāji ar aizrautību lasīja, lasa un lasīs viņas vēsturisko romānu ciklu “Skarbajā krastā” (par kuru viņai piešķirta Egona Līva literārā prēmija) un citus šīs autores darbus. Viņa dzimusi agronoma ģimenē un patstāvīgi lasīt iemācījusies jau 5 gadu vecumā. Jau no agras jaunības – pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigām viņa publicējusi savus darbus žurnālā “Padomju Latvijas Sieviete” un laikrakstā “Padomju Jaunatne”. Arī populārās grupas “Līvi” dziesmas teksts “Svētelis” ir šīs autores radīts. Ulbrokas bibliotēkā ir pieejami Dz. Žuravskas romāni. Bet tiem, kuri veldzējas lasot dzeju – piedāvājumā viņas dzejoļu grāmatiņas “Balto spārnu ēnā” un “Savas pasaules vidū”. 

 

 

ARHĪVS

Atpakaļ