Navigācija

Ulbrokas bibliotēka

 

Adrese: Institūta iela 1, LLU LTZI 2.stāvs, 
Ulbroka,  Stopiņu novads, LV -2130

Tālrunis/fakss 67910503
E-pasts: biblioteka@stopini.lv

Tviterkonts: https://twitter.com/Ulbrokas_biblio
Youtube kanāls: http://www.youtube.com/user/ulbbibl08
Facebook: https://www.facebook.com/ulbrbiblioteka/

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas katalogs:  http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS:
Pirmdienās no plkst.11.00 līdz plkst.19.00
Otrdienās no plkst.10.00 līdz plkst.17.00
Trešdienās metodiskā diena (lietotājiem slēgta)
Ceturtdienās no plkst.11.00 līdz plkst.19.00
Piektdienās no plkst.10.00 līdz plkst.17.00
Sestdienās no plkst.9.00 līdz plkst.14.00

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ JANVĀRĪ

Dzejnieks dzimis Pociema pagastā. Mācījies Valkas skolotāju seminārā. Vīnes Universitātē studējis filozofiju. Strādājis par palīgskolotāju Katlakalna draudzes skolā, bet vēlāk bijis Valmieras apriņķa skolu inspektors. Kā arī docētājs Baltijas Tehniskajā augstskolā.  Bijis žurnāla “Stari” literārās nodaļas vadītājs. Lasījis lekcijas par estētiku. Erudīts un atbildīgs cilvēks, kura lielā mīlestība tomēr bijusi daba un cilvēks tajā. Zeme un zvaigznes, Dieva lemtais atspoguļojas Friča Bārdas pantos. Vien atšķirot kādu lappusi no viņa grāmatām, gūstam harmoniju un zināmu mieru. Taču izstādē izvietotas autora grāmatas, kurās ne tikai iekļautas apceres par dažādiem kultūras notikumiem, bet lasāmas arī pētnieku recenzijas par Friča Bārdas rakstīto. Bārda nešķiro savu lasītāju. Viņa dzejas lasāmas kā pieaugušiem, tā bērniem. Tieši tāpēc janvāra mēnesī piedāvājam iepazīties ar šī dzejnieka literāro devumu.

Bibliotekārā zinību stunda “Bibliotēkgrāmatu izzinošā vide”. Iepazīšanās ar bibliotēkas darbu un saruna par grāmatām – to daudzveidību, saturu un lasīšanas iespējām. Viesos pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" pedagogi un sešgadīgie audzēkņi no grupām “Taurenīši”, “Zvaigznītes”, “Bitītes” un “Knīpas un Knauķi”.
2019. gada 20., 23., 27., 30. janvārī plkst. 9.15 – 10.00 Ulbrokas bibliotēkā

Izstāde veltīta 14 vēsturiskajām kolekcijām, kas veidojušas LNB krājuma pamatu. Krājums ietver daudznacionālus stāstus, vēsturiskās kolekcijas, notikumus, cilvēkus, vietas un dokumentus, kas sniedzas daudz tālākā pagātnē par bibliotēkas dibināšanu 1919. gadā un aptver visu Latvijas teritoriju.

2020. gada 8. janvārī plkst.17.00 iestāžu bibliotekāri iepazīsies ar ekspozīciju un klausīsies pētnieces un izstādes kuratores Kristīnes Zaļumas stāstījumu. 

"Neredzamā bibliotēka" aicina paviesoties 18.–19. gadsimta sabiedrisko un privāto bibliotēku vēsturisko interjeru rekonstrukcijās ne vien atklājot šo kolekciju unikalitāti un līkumotos ceļus līdz Nacionālajai bibliotēkai, bet arī vēstot par cilvēkiem, kas tās veidojuši, lietojuši un glabājuši īpaši iekārtotās telpās vai pat ēkās. Tikpat nozīmīga kā atskatīšanās pagātnē izstādē ir pievēršanās mūsdienu cilvēka attiecībām ar bibliotēku un lasīšanu.

 

* * *

ARHĪVS

Atpakaļ