Navigācija

Pasākumi

 

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2019 noslēguma pasākuma Sauriešu bibliotēkā

11. jūnijā Sauriešu bibliotēkā notika Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas noslēguma pasākums. Lasītāji bija ieradušies tiešām kuplā pulkā. Pārstāvētas tika visas vecuma grupas. Bibliotekāres bija sagatavojušas prezentāciju ar interesantiem faktiem par bibliotēkām, pārrunājām lasītās grāmatas, ēdām kliņģeri, dzērām tēju. Minējām krustvārdu mīklas, sagatavotas par godu 2019. gada žūrijas grāmatām. Pasākuma laikā tika apbalvoti visi lasītāji, kas piedalījās žūrijā. Tie, kas bija Rīgā uz Lielajiem lasīšanas svētkiem, pastāstīja citiem par redzēto un dzirdēto Nacionālajā bibliotēkā. Man ļoti patīk šī ideja par žūriju, tas ir lielisks veids kā bērniem iemīlēt grāmatu, piedaloties.  Pateicoties savas meitas vēlmei piedalīties žūrijā, arī es atsāku lasīt grāmatas.  Jauki, ka mūsu bibliotēka piedāvā šo iespēju. Ar prieku lasām 2020. gada žūrijas grāmatas, kuras visas ir pieejamas bibliotēkā. Ceru, ka nākošgad būsim vēl kuplākā skaitā.
https://www.lnb.lv/lv/bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija/bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija-2020

Noskatīties video (autors Glebs Beluško) par pasākumu var ŠEIT.

Paldies mūsu bibliotekārēm par jauko pasākumu un jūsu darbu! 
Ar cieņu, lasītāja Agita

(01.07.2020.)

 

 

Drošāka interneta diena ''Drošāks internets sākas ar tevi!''

2020. gada 11. februārī Latvijā jau četrpadsmito reizi tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta dienu (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!” (pasaulē 17. reizi), aicinot ikvienu rūpēties par savu drošību internetā.

Kā ik gadus, šīs dienas laikā notiek dažādi informatīvi pasākumi un akcijas ar mērķi padarīt internetu labāku un drošāku, lai ikviens, jo īpaši bērni un jaunieši, spētu lietot tehnoloģijas atbildīgi, cieņpilni, kritiski un radoši.

Sauriešu bibliotēkā Stopiņu pamatskolas 5. klašu skolēniem tika piedāvāta informatīva nodarbība “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Tā gaitā skolēniem tika pastāstīts par sociālo tīklu ietekmi uz mūsu ikdienu un to drošu lietošanu, pievēršot īpašu uzmanību būtiskiem pārkāpumiem un riskiem, ar kuriem var saskarties tīmeklī. 21. gadsimtā vienlīdz svarīgi ir ievērot drošību kā fiziskajā, tā arī virtuālajā pasaulē. Nav nekāds noslēpums, ka mūsdienu bērni daudz laika pavada internetā. Tāpēc skolēni īpaši tika aicināti pievērst uzmanību savai un citu interneta lietotāju uzvedībai, darbojoties sociālajos tīklos, pārdomāt riskus, ievietojot informāciju par sevi internetā. Bērni bija ļoti aktīvi un zinoši, tie centās  atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem par drošu internetu.

Nodarbības noslēgumā skolēniem tika piedāvāta klases saliedēšanas spēle “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Pēc signāla skolēni uzrunāja viens otru un aizpildīja darba lapas.

Katrs informatīvas nodarbības dalībnieks saņēma balviņu no portāla drossinternets.lv.

Sauriešu bibliotēka līdz februāra beigām piedāvāja arī bibliotēkas apmeklētājiem-skolēniem piedalīties e-Zināšanu čempionātā un pārbaudīt savas zināšanas par drošību internetā un medijpratību aizpildot testu internetā.

11. februārī, Drošāka interneta dienā (DID2020) pieaugušie bibliotēkas apmeklētāji bija aicināti skatīties diskusijas “Noķerti tīklā” tiešraidi internetā par drošu interneta lietošanu.

Latvijā Drošāka interneta dienas pasākumus koordinē Latvijas Drošāka interneta centrs, dažādas aktivitātes rīko skolas, bibliotēkas un citas organizācijas.

Vairāk nekā 100 pasākumi un aktivitātes februārī norisinājās visā Latvijā par godu Drošāka interneta dienai, izglītojot bērnus, jauniešus un pieaugušos par drošību internetā. 

Plašāka informācija par Vispasaules Drošāka interneta dienu pieejama mājas lapā: https://drossinternets.lv/lv/posts/view/aicinam-atzimet-drosaka-interneta-dienu-did2020 

Fotogalerija: https://stopini.lv/lv/kultura/sauriesu-biblioteka/galerijas

Jeļena Staltmane
Sauriešu bibliotēkas vadītāja

(25.02.2020.)

 

 

PASĀKUMU ARHĪVS

Atpakaļ