Navigācija

Sauriešu bibliotēka

 

Adrese: Līdumnieku iela 1-54, Saurieši, Stopiņu novads, LV – 2118
Tālr. 25638225
E-pasts: sauriesu.biblioteka@stopini.lv

Stopiņu novada Sauriešu bibliotēkas elektroniskais katalogshttp://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/9/home.aspx

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS:

Pirmdiena     10:00-17:30                                              
Otrdiena        11:00-18:30                                             
Trešdiena      10:00-17:30                                             
Ceturtdiena   11:00-18:30                                           
Piektdiena     10:00-17:30                                          
PUSDIENAS PĀRTRAUKUMS: 13:00 – 13:30   

Sauriešu bibliotēkas darba laika izmaiņas: 5. februāris - seminārs bibliotekāriem Salaspils novada bibliotēkā (lietotājiem slēgts)

 

SAURIEŠU BIBLIOTĒKĀ FEBRUĀRĪ

Tematiska literatūras izstāde "Motivējošās un personīgās izaugsmes grāmatas", 3. - 28. februāris

No 3. līdz 28. februārim Sauriešu bibliotēkā aplūkojama krājuma tematiskā izlase "Motivējošās un personīgās izaugsmes grāmatas". "Smalki! Izcilas sociālās prasmes", “Komunikācija. Teorija un prakse”, “Mammas zina vislabāk”, – tie ir tikai daži nosaukumi plašajā motivējošo un personīgās izaugsmes grāmatu klāstā. 21. gadsimtā tās ieņēmušas būtisku nišu izdevējdarbībā, tādēļ piedāvājam ielūkoties jaunākajos izdevumos latviešu valodā, kas izdoti no 2013. līdz 2019. gadam.

Informatīva nodarbība “Drošāks internets sākas ar tevi!”, 11. februāris

Ik gadu februāra sākumā pasaulē tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, kad ar dažādu informatīvu pasākumu starpniecību tiek runāts par drošību tīmeklī. Vispasaules Drošāka interneta diena februāra pirmajā nedēļā tiek starptautiski atzīmēta jau 17 gadus, Latvijā – 14. Šoreiz tā iekrita 11. februārī un tika sagaidīta ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Nodarbības dalībnieki mācīsies lietot internetu atbildīgi, apzināties virtuālās vides galvenos riskus, rūpēties par savu drošību un nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības. Tiks apspriesti konkrēti interneta lietošanas paradumi un aplūkoti labas un sliktas prakses piemēri, kas skar privātas informācijas izpaušanu, paroļu drošību un uzvedības etiķeti tīmeklī. Būs iespēja noskatīties informatīvu prezentāciju un veikt dažādus praktiskus uzdevumus. Informācijas apguve notiks interaktīvā un saistošā formā, pateicoties arī Valsts policijas izstrādātājiem palīgmateriāliem.

Ēnu diena, 12. februāris

Sākusies pieteikšanās ikgadējai "Junior Achievement Latvia" ("JA Latvia") organizētajai programmai "Ēnu diena". Šī gada tēma – perspektīvās profesijas, kuras nākotnē, saskaņā ar šī brīža darba tirgus prognozēm, būs pieprasītākas un kurās gaidāms kvalificētu speciālistu deficīts. Ēnu diena ir izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums, kurā skolēniem ir iespēja apmeklēt dažādas darba vietas un kļūt par darbinieku "ēnām". Šī diena ir pasaulē atpazīstams un atzīts Junior Achievement karjeras izglītības pasākums 1.-12. klašu skolēniem, kura mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienas laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4-6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.
Kurā izglītības iestādē jāmācās, lai kļūtu par bibliotekāru? Kāda izglītība nepieciešama, lai varētu strādāt bibliotēkā? Lieliska iespēja uzzināt atbildes ir piedalīties karjeras izglītības programmā “Ēnu diena”. Tāpēc 12. februārī gaidīsim jūs ciemos arī Sauriešu bibliotēkā!
Ar mācību materiāliem, darba lapām, aktuālo informāciju iespējams iepazīties www.jal.lv un www.enudiena.lv.

 

SAURIEŠU BIBLIOTĒKĀ JANVĀRĪ

Lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija!" (izlasīto grāmatu vērtēšana, anketu aizpildīšana), 2.-31.janvāris

2019. gada lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija!” gandrīz beidzās. Ar prieku lasītas konkursā iesaistītās grāmatas. Bet tagad mazajiem un lielajiem lasītājiem ir vissarežģītākā daļa - dot vērtējumu katrai no izlasītajām grāmatām. Pēc jūsu balsošanas rezultātiem tiks izvēlēti uzvarētāji.
Lai izteiktu savu viedokli par 2019. gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatām, lūdzu, pie bibliotekāriem noskaidrojiet anketas piekļuves kodu, kurš ir unikāls (katrai bibliotēkai savs) un aizpildiet anketu, kura ir pieejama - http://anketa.bernuzurija.lv
Grāmatas vērtēt varēs tikai līdz janvāra beigām! 

Tematiska literatūras izstāde "Pasaku klasika", 2.-31.janvāris

Bērnu literatūras izstāde veltīta slavenam bērnu rakstniekiem Danielam Defo un Jakobam Grimmam.
 Jakobs Grimms (1785-1863) – 235
Jākobs Grimms un Vilhelms Grimms (1786 — 1859)  jeb Brāļi Grimmi ir vācu zinātnieki, kas pasaules slavu ieguvuši ar sevis vāktajiem un rediģētajiem tautas nostāstiem un pasakām. Sniegbaltīte, Sarkangalvīte, Ērkšķrozīte, Ansītis un Grietiņa — tie ir iemīļoti brāļu Grimmu pasaku varoņi. Grimmu pasakas ir vienas no pazīstamākajām grāmatām vācu literatūras vēsturē. Brāļu Grimmu pasakas spēj apburt kā lielus, tā mazus brīnumu mīļotājus.
Daniels Defo (1660 -1731) – 360
bija angļu tirgotājs, rakstnieks, žurnālists, pamfletists un spiegs, kurš pasaules slavu ieguva ar romānu Robinsons Krūzo.
Defo bija ražīgs un vispusīgs autors un sarakstīja vairāk kā 500 grāmatas, pamfletus un žurnālus par tādām tēmām kā politika, noziedzība, reliģija, laulības, psiholoģija un pārdabiskās parādības. Viņš bija arī ekonomiskās žurnālistikas pionieris.

Datu aizsardzības diena, 28.janvāris

28. janvārī tiek atzīmēta Eiropas datu aizsardzības diena. Tā ir ikgadēja sabiedrības informēšanai veltīta diena par personas datu privātuma aspektiem un to aizsardzību, kas tiek atzīmēta visās Eiropas valstīs, kā arī ASV un Kanādā.
Padomi par drošību internetā pieejami portāla draugiem.lv lapā Eiropas Parlaments Latvijā (piekļūt var arī bez reģistrācijas).
Bibliotēkas ir institūcijas, kuras ar personas datiem strādā regulāri – lai sniegtu pakalpojumus lasītājiem, tiek veidots lasītāju reģistrs, katalogi un datubāzes, personas datu apstrāde tiek veikta arī organizējot pasākumus, darba tiesisko attiecību ietvaros un veicot citas aktivitātes. Līdz ar to Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasības attiecas arī uz personas datu apstrādi bibliotēkās.
Lai veicinātu Latvijas bibliotēku darbinieku izpratni par Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām, kā arī sniegtu ieteikumus atsevišķu regulas prasību izpildei, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs ir izstrādājis informatīvi konsultatīvu izdevumu par darbu ar personas datiem bibliotēkās: Darbs ar personas datiem bibliotēkās (pdf).
Aicinām šai dienā ienākt bibliotēkā un saņemt konsultācijas klātienē!

 

* * *

PASĀKUMU ARHĪVS

Atpakaļ