Navigācija

Sauriešu bibliotēka

 

Adrese: Līdumnieku iela 1-54, Saurieši, Stopiņu novads, LV – 2118

Tālr. 25638225
E-pasts: sauriesu.biblioteka@stopini.lv

Stopiņu novada Sauriešu bibliotēkas elektroniskais katalogshttp://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/9/home.aspx

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS:

Pirmdiena     10:00-17:30                                              
Otrdiena        11:00-18:30                                             
Trešdiena      10:00-17:30                                             
Ceturtdiena   11:00-18:30                                           
Piektdiena     10:00-17:30                                          
PUSDIENAS PĀRTRAUKUMS: 13:00 – 13:30   

 

SAURIEŠU BIBLIOTĒKĀ NOVEMBRĪ

Projekts Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir mainījis savu nosaukumu - ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS  NEDĒĻA. Šogad nedēļas tēma ir Svētki Ziemeļvalstīs. Ziemeļvalstu literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 23. reizi, Latvijā  - 22. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Gada vistumšākajā laikā publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un kopīgi lasīta izvēlēta grāmata. Sauriešu bibliotēkā vakara lasījums notiks 14. novembrī, plkst.16.30.  Laipni aicinām ikvienu interesentu!

Literatūras izstāde veltīta Kārļa Skalbes (1879-1945) literārajai darbībai, atceroties latviešu dzejnieka, prozaiķa un politiķa literāro un publisko darbību. Aicinām visus interesentus iepazīties ar rakstnieka daiļradi un citiem izstādes materiāliem.

Latvijas dzimšanas dienas mēnesī - tematiska izstāde “Latvijas Valsts prezidenti”. Izstādē materiālu kopa par Latvijas valsts vēsturi un prezidentu personībām, to darbības laiku un skatījumu uz valsts nākotni.

 

SAURIEŠU BIBLIOTĒKĀ OKTOBRĪ

Integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros no šī gada 30. septembra līdz 4. oktobrim Sauriešu bibliotēkā notiks akcija “Dienas bez rindām”.
Akcijas mērķis ir iedrošināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē. Tāpat akcijas laikā mēs vēlamies noskaidrot, kas ir svarīgākie iemesli, kādēļ iedzīvotāji e-pakalpojumus neizmanto. Mēs ceram, ka vietējie iedzīvotāji augsti vērtē Sauriešu bibliotēku, kā vietu, kur var saņemt konsultācijas dažādās dzīves situācijās. Bibliotekāri kā digitālie aģenti, kuri vienmēr, bet īpaši akcijas laikā sniegs konsultācijas par e-risinājumiem. Laipni aicinām ikvienu interesentu!

Norai Ikstenai – 50! Nora Ikstena ir pazīstama latviešu rakstniece. 15  oktobrī viņa svin savu skaisto apaļo jubileju. Karjeras laikā viņa rakstījusi romānus, īsprozu, biogrāfijas un esejas, kā arī strādājusi vairākos laikrakstos, kļūstot par vienu atpazīstamākajām latviešu rakstniecēm. Saņēmusi vairākus nozīmīgus Latvijas mēroga apbalvojumus. Sarakstījusi biogrāfiskas grāmatas arī par Bruni Rubesu, Viju Vētru, Māru Zālīti un Regīnu Ezeru. Noras Ikstenas darbi tulkoti angļu, vācu, krievu, franču, lietuviešu, igauņu, dāņu, zviedru, gruzīnu u.c. valodās.

 

Oskars Vailds dzimis 1854. gada 16. oktobrī Dublinā un miris 1900. gada 30. novembrī Parīzē. Dramaturgs, rakstnieks un dzejnieks. Viens no pazīstamākajiem Viktorijas laika Anglijas dramaturgiem. Estētisma un dekadences spilgts pārstāvis un kļuva par sava laika ievērojamāko slavenību. 
Lielākajai daļai cilvēku, kas kaut nedaudz ir pazīstami ar Oskara Vailda dzīvi, darbiem un uzskatiem viņa vārds acu priekšā krāšņi projicē labsirdīgu, izsmalcinātu un inteliģentu personību, pavisam noteikti frantu un dendiju, protams šo vārdu labākajā nozīmē, lielisku oratoru un, protams, rakstnieku, vienā vārdā ģēniju, kas atvēra logu uz jaunu pasauli, tomēr sabiedrības nesaprasts, iesviests mocekļa tēlā, tika pazemots un nonāvēts.

 

SAURIEŠU BIBLIOTĒKĀ SEPTEMBRĪ

No 1. līdz 30. septembrim Sauriešu bibliotēkā būs iespējams apskatīt ceļojošo fotoizstādi “Kļūdies tā, lai citiem prieks!”
Fotoizstādi veidojusi Latviešu valodas aģentūra, apkopojot interesantākos dalībnieku darbus no fotogrāfiju un stāstu konkursa “Kļūdies tā, lai citiem prieks” (26.09.–18.11.2017.). Sauriešu bibliotēka ir viena no 17 Latvijas bibliotēkām, kur izstāde būs apskatāma.
Konkursā dalībnieki tika aicināti saskatīt apkārtējā vidē esošās valodas zīmes, kas piesaista uzmanību ar neparastu iztēli, vārdu spēlēm, asociācijām, liek pasmaidīt un priecāties par valodas tēlainību, zīmju autoru jaušu vai nejaušu radošumu. 
Varēsiet novērtēt, kādas valodas kļūmes vai interesantus pārpratumus konkursa dalībnieki pamanījuši apkārtējā vidē savā ikdienas dzīvē!

5. septembrī aicinām visus piedalīties Sauriešu bibliotēkas radošajā darbnīcā, kura veltīta Tēva dienai. Septembra otrā svētdiena — Tēva diena tā ir diena, (šogad 8. septembrī) kuru atzīmē, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā.
Mūsu tēti tiešām to ir pelnījuši – dienu, kurā visa ģimene viņu palutina ar puķēm, bučām, mīļiem vārdiem… un dzejoli. Varbūt arī Tu vēlies tētim pateikt paldies dzejā? 

   

Kopš 2000. gada 22. septembris Latvijā un Lietuvā ir oficiāli atzīmējams datums – Baltu vienības diena. Šai samērā nesenajai tradīcijai pamatā ir viduslaiku vēstures notikums – kauja pie Saules, kura, saskaņā ar 14. gs. Livonijas ordeņa hronista Vartberges Hermaņa ziņām, notikusi 1236. gada 22. septembrī. Šajā dienā baltu tautas - lietuvieši un zemgaļi - Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni. Latvieši un lietuvieši ir brāļu tautas.
Apmeklētāji varēs apskatīt literatūras izstādi, kurā eksponēta daļa no Sauriešu bibliotēkas krājumā esošās lietuviešu daiļliteratūras, kas tulkota latviešu valodā.
Baltu vienības dienai veltītajā literatūras izstādē apskatāmas grāmatas, kuru autoru vārdi Latvijas lasītājiem jau ir ļoti labi zināmi – Jurga Ivanauskaite, Kristina Sabaļauskaite, Rimants Šavēlis, Sauļis Toms Kondrots, Romualds Granausks, Kazis Almēns un citi.

Sauriešu bibliotēkā visu paaudžu grāmatmīļiem jau ir pieejama lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2019. gada grāmatu kolekcija. Aicinām iesaistīties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā! Programmas dalībniekiem līdz decembra beigām ir jāizlasa sešas sava vecuma grāmatas un jāaizpilda elektronisko anketu, kas ir ļoti svarīgi, lai izveidotu topu par populārākajām grāmatām Latvijā. Būs arī dažādi pārsteigumi un noslēgumā – Lielie Lasīšanas svētki Rīgā! Priecāsimies par katru jauno dalībnieku!
 Aicinām arī vīriešus - tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus, piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ). Tās ietvaros norisināsies akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!” ar vērtīgām balvām, kuras laimētāji varēs izmantot kopā ar ģimeni. Sīkāk:
https://lnb.lv/lv/bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija/bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija-2019 ,  https://lasamkoks.lv/pieaugusie/lat/bernu_un_jauniesu_zurija/viriesi__tevi__lasitaji_/

 

SAURIEŠU BIBLIOTĒKĀ AUGUSTĀ

Izstāde veltīta Somijas zviedru bērnu rakstnieces un mākslinieces Tūves Jansones jubilejai.
Tūve Jānsone (1914-2001) ir visplašāk pazīstama kā trollīšu Muminu radītāja. Viņas grāmatas par apburošajiem radījumiem Muminiem ir iekarojušas gan bērnu, gan pieaugušo sirdis visā pasaulē. Tās ir tulkotas 34 valodās, par Muminiem veidotas filmas, TV raidījumi, seriāli, radiolugas, teātra izrādes un pat opera. Rakstniece, kura sarakstījusi 13 grāmatas par Muminiem, ir arī savu grāmatu ilustratore un līdz ar to arī radījusi vislabāko priekšstatu par Muminu pasauli.

12. augustā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā jaunatnes diena, bet Latvijā tie ir dubulti svētki, jo tiek nosaukta nākamā gada Latvijas Jauniešu galvaspilsēta. Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019 – Ikšķiles un Olaines novada apvienība.
Starptautiskā jaunatnes diena pasaulē tiek atzīmēta kopš 1999. gada ar mērķi izkopt jauniešu radošo darbību, radot jaunatnes dažādības attīstībai un kultūras sekmēšanai labvēlīgu vidi, kā arī veicinot jauniešu, jauniešu iniciatīvu grupu un jaunatnes organizāciju projektu realizēšanu kultūras jomā.
12. augustā plkst. 15.00 aicinām bērnus un viņu vecākus piedalīties Sauriešu bibliotēkas radošā darbnīcā.
Laipni aicinām ikvienu interesentu!

Latvijas teātra leģendai Vijai Artmanei - 90!
Alīda Vija Artmane (1929-2008) ir viena no izcilākajām 20. gadsimta latviešu teātra un kino aktrisēm. Dēvēta par latviešu teātra leģendu un simbolu, par teātra karalieni. Kopumā viņas kontā ir vismaz 85 lomas uz teātra skatuves un piecdesmit - kinofilmās.
Atzīmējot latviešu teātra un kino aktrises Vijas Artmanes 75. dzimšanas dienu, izdevniecība «Pētergailis» laidusi klajā aktrises sarakstīto grāmatu «Ziemcieši. Mirkļi no manas dzīves». Vizuāli skaista grāmata, kas izgaismo mākslinieces būtiskākos dzīves mirkļus un svarīgākās lomas, pretendējot uz patiesu notikumu un faktu atspoguļošanu.

 

 

SAURIEŠU BIBLIOTĒKĀ JŪLIJĀ

Literatūras izstāde “Viņš piederēja visiem, paliekot pats…” veltīta tautā iemīļotajam latviešu aktierim Eduardam Pāvulam (1929-2006).
1949. gadā Pāvuls beidza Dailes teātra dramatiskā teātra studiju, aizsākot bagātu skatuves un kino aktiera karjeru.
Pāvuls ir filmējies tādās filmās kā "Ja mēs visu to pārcietīsim", "Īsa pamācība mīlēšanā", "Teātris", "Ceplis", "Nāves ēnā", "Vella kalpi" un citās kinolentēs.

 

Izstāde “Emocijas ir ciemiņi - ļauj tām nākt un iet” veltīta 17. jūlijam - Pasaules emocijzīmju (emoji) dienai.
17. jūlijā plkst. 15.00 aicinām bērnus un viņu vecākus piedalīties radošā darbnīcā, kurā veidosim “emoji vārdnīcu”. 
Smejošā seja ar atvērtu muti un apaļām acīm ir Latvijā biežāk lietotā emocijzīme – tā ikdienas virtuālajā saziņā tiek izmantota 42% gadījumu, liecina tehnoloģiju uzņēmuma “Samsung” aptaujas dati.

Literatūras izstāde “Man patīk pa mākoņiem staigāt…”” veltīta dzejniekam Jānim Baltvilkam (1944-2003).
Jānis Baltvilks bija viens no izcilākajiem mūsdienu bērnu rakstniekiem. Viņa devums ir ap 30 grāmatu bērniem – dzejā, prozā un izziņas literatūrā. Pēc profesijas Jānis Baltvilks bija ornitologs, tātad putnu pētnieks.

Laipni aicinām ikvienu interesentu! 

 

 

 

Sauriešu bibliotēkā jūnijā

6. jūnijā visā pasaulē svin Aleksandra Puškina 220. gadadienu. 

Aleksandrs Puškins - krievu dzejnieks, dramaturgs un prozaiķis, krievu literārās valodas reformators, vēsturisku sacerējumu autors. Daudzu ar Puškinu saistītu cilvēku likteņi savijušies ar Latviju. Pirmais A. Puškina tulkotājs latviešu valodā bija Juris Alunāns.  Rainis jau ģimnāzijas laikā bija sācis tulkot Puškina darbus. 

Jūnijā aicinām ikvienu apmeklēt tematisku izstādi “Aleksandrs Puškins un Latvija”

 

Tuvojas Līgo vakars un Jāņa nakts, tie ir latviešu tautas lielākie un tradīcijām bagātākie svētki, ko svin ar dziesmām, ozollapu un pļavas puķu vainagiem. Gada skaistākie svētki - Zāļu diena un Vasaras saulgrieži. Sauriešu bibliotēkā Jūs varat uzzināt par Līgo svētku svinēšanas tradīcijām un ticējumiem. 

18. jūnijā plkst. 16.00 aicinām bērnus un viņu vecākus piedalīties radošā darbnīcā, kurā veidosim “papardes ziedus” svētku rotāšanai. 

27. jūnijā plkst. 16.00 Sauriešu bibliotēka aicina lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) “Lasi un vērtē `18” dalībniekus uz noslēguma pasākumu. Lasīšanas ekspertus gaidīs saruna par grāmatām, saistošas aktivitātes un pārsteiguma balva...

 

 

 

 

 

Sauriešu bibliotēkā maijā


Baltā galdauta svētki ir svinības, kuru centrā ir Latvijas neatkarības atjaunošanas diena 4. maijā. Svētku sarīkošana neprasa lielus resursus vai daudz darba, toties sagādā patīkamus mirkļus un vairo lepnumu par savu valsti. Vairāk par to var uzzināt no grāmatām un žurnāliem, kuri ir sagatavoti izstādei “Atdzimšanas diena”.


Dalī laikmets! 1200 gleznas, tūkstošiem zīmējumu, skulptūras, gravīras, dekorācijas, vairāk nekā 20 literāru darbu: romāni, dzeja, kinoscenāriji, pat baleta libreto: "Mākslinieks, zīmē!". Aicinām ieskatīties spāņu sirreālisma gleznotāja daiļradē.


Ir labi, ja katru dienu iznāk samīļot māmiņu un pateikt: “Es tevi mīlu!”. Bet, ja tas kādreiz aizmirsies, tad ir viena diena gadā – pie mums tā ir maija otrā svētdiena – kad īpaši aicina atcerieties un apsveikt māmiņas. 
10. maijā plkst.14.00 Sauriešu bibliotēkā radošā darbnīca “Mātes dienas atklātnes”.


Pasākuma mērķis – iepazīstināt Stopiņu pamatskolas pirmsskolas audzēkņus ar informāciju: kas ir bibliotēka, kāpēc tā ir nepieciešama, kāpēc nevar iztikt bez grāmatām. Pasākuma laikā mazajiem lasītājiem būs iespēja iepazīties ar grāmatu izkārtojumu un to lietošanas noteikumiem. Tiks piedāvātas dažādās aktivitātes.

 

Sauriešu bibliotēkā aprīlī

Mūsu laikabiedra Ogres novada iedzīvotāja Dmitrija Belova gleznu izstāde. Darbi ir veikti galvenokārt grafikas tehnikā un ir daļa no lielas gleznu sērijas “Lasot Bībeli...”. Dažas gleznas mākslinieks uzgleznojis latviešu dainu iespaidā. Izstāde būs interesanta arī bērniem, jo uzgleznoti vienkārši un saprotami.

Sauriešu bibliotēkā martā

Literāri tematiska izstāde “Pavasara saulgrieži latviskās tradīcijās”. Diena un nakts vienādā garumā gadā ir divas reizes, bet katru reizi citāds ir šo saulgriežu saturs un piepildījums. Pavasara pusē savas izjūtas mēs bieži ietilpinām izteicienā “pavasaris galvā”. Tradicionāli šis laiks saistās ar dienas augšanu garumā un ar gaismas un tumsas līdzsvaru. Visi laipni aicināti apmeklēt izstādi bibliotēkas darba laikā!

Atgādinām, ka Sauriešu bibliotēkas lietotāji var izmantot elektronisko katalogu http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/9/home.aspx. Bibliotēkas reģistrētājiem lietotājiem tiek piedāvāta iespēja izmantot autorizētā lietotāja iespējas - skatīt ziņas par saviem izsniegumiem, proti, cik un kādas grāmatas ir izsniegtas, redzēt to izsniegšanas termiņu, pagarināt izsnieguma termiņu, skatīt informāciju par izdevumu pieejamību, veikt eksemplāru pasūtīšanu, kā arī iestāties rindā uz izsniegtajiem izdevumiem. Lai iegūtu autorizācijas datus, jāgriežas bibliotēkā, kur tiks piešķirts lietotājvārds un parole.

Ar 2019. gadu vietnē www.3td.lv publisko bibliotēku lietotāji var lasīt e-grāmatas bez maksas. Lai izmantotu e-grāmatu bibliotēku, vajadzīgs:

  • dators, viedtālrunis vai e-grāmatu lasītājs ar interneta pieslēgumu;
  • bibliotēka – izvēlieties: Pierīgas publisko bibliotēku elektroniskā kataloga autorizācijas dati;
  • aktīvs e-pasts.

Grāmatas var lasīt 2 nedēļas, vienlaicīgi – ne vairāk kā 2 grāmatas, mēnesī kopā – ne vairāk kā 4 grāmatas, katrs izdevums lasītājam ir pieejams tikai vienreiz!

Svarīgi: E-grāmatu bibliotēkā nevar reģistrēties un saņemt grāmatas, ja lasītājs ir parādnieks publiskajā bibliotēkā.

Aicinām izmantot bezmaksas abonētās datubāzes: 

Enciklopēdiska uzziņu, tulkošanas, multimediju, oriģinālliteratūras meklēšanas sistēma internetā par Latviju.

Laikrakstu bibliotēka ir visapjomīgākais Latvijas laikrakstu publikāciju krājums bibliotēkā, kas ik dienas ir papildināts ar simtiem jaunu publikāciju no laikrakstu jaunākiem numuriem. 

Animācijas filmas, dokumentālās un spēlfilmas, studentu filmas, kā arī Latvijas kultūras kanonus kino. 

 

 

PASĀKUMI

PASĀKUMU ARHĪVS

Atpakaļ