Navigācija

RAC Saurieši

 

 

Adrese:  Burtnieku iela 7-1A, Saurieši, Stopiņu novads, LV-2118
Vadītāja Aija ŠIBAJEVA
Tālr.: 67956786
E-pasts: rac.sauriesi@stopini.lv

Darba laiks:  
Otrdienās no plkst.12:00 - 20:00
Trešdienās no plkst.12:00 - 20:00
Ceturtdienās no plkst.12:00 - 20:00
Piektdienās no plkst.12:00 - 20:00 
Sestdienās no plkst.9:00 - 17:00

Pirmdien, svētdien - slēgts.

Radošās attīstības centra "Saurieši" nolikums

GALERIJAS    PASĀKUMU ARHĪVS

Radošās attīstības centru bērni līdz 7 gadu vecumam apmeklē kopā ar vecākiem vai personu, kura sasniegusi 13 gadu vecumu.
Par bērniem, kuri iziet no radošās attīstības centra vieni paši un atrodas bērnu laukumā -  atbildību uzņemas vecāki.

 

NODARBĪBAS UN PASĀKUMI OKTOBRĪ

6., 13., 20., 27.oktobrī plkst. 16.00 angļu valodas nodarbības senioriem un pieaugušajiem, pasniedzēja Irina Mamikina. Nodarbības notiek Stopiņu novada domes finansētā projekta “Mēs gribam, varam, darām” ietvaros.

9.oktobrī no plkst.15.00 sportiskas aktivitātes, stafetes, jauno guļamtīklu prezentācija, aktivitātes notiks Stopiņu novada finansēto projekta ietvaros. 

3., 10., 24., 31.oktobrī, sestdienās, no plkst. 14.00-16.00 radošās nodarbības bērniem.

Sestdien, 31.oktobrī Helovīns (Halloween) - apgleznosim sejas, gatavosim maskas.

6.oktobrī no plkst.18.30-19.30 Cigun nodarbības pieaugušajiem, bērniem, jauniešiem,  “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta ietvaros.

10.oktobrī plkst.12.00 vecāki aicināti uz Angļu valodas ievadnodarbību, kuras plānotas bērniem.

 

AKTIVITĀTES SEPTEMBRĪ

Ekskursija uz Kuldīgu, prognozējamais ekskursijas datums 19.septembris. Katram ekskursijas dalībniekam līdzi jābūt aizsargmaskai, dezinfekcijas līdzeklis rokām tiks nodrošināts. Pieteikties Radošo aktivitāšu centrā Saurieši. 

5., 11., 18., 25.septembrī radošās nodarbības: stikla apgleznošana, zīmēšana ar Hennu un Gliter nodarbības, dekoratīvu piekariņu pagatavošana no kausējamām plastmasas granulām - vada Amanda Anusāne.

11.septembrī plkst.15.00 Tēvu dienai - pagatavosim dekoratīvus piekariņus dāvanām. Jauniešiem un pusaudžiem improvizācijas spēles. Vada Amanda Anusāne.

8., 15., 22., 29.septembrī plkst.18.30- 19.30  Emocionālās un fiziskās veselības nodarbības - Cigun pieaugušajiem, bērniem, jauniešiem “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta ietvaros.

22.septembrī zīmējumu konkurss bērniem par tēmu –  “Miers uz zemes”. Katrs dalībnieks saņems dāvanā bērnu grāmatas no Eiropas Savienības mājas. 21.septembrī Starptautiskā miera diena ir iespēja sabiedrībai, organizācijām un nācijām visā pasaulē iesaistīties aktivitātēs, lai veicinātu miera kultūras attīstību, kas aicina respektēt ikviena cilvēka cieņu un dzīvību bez diskriminācijas un aizspriedumiem un aktīvi iestāties pret jebkāda veida vardarbību. 

 

AKTIVITĀTES AUGUSTĀ

11., 18., 24.augustā no plkst.18.30- 19.30 pieaugušajiem Cigun nodarbības. Emocionālās un fiziskās veselības veicināšanas nodarbības, vadīs instruktore Kadrija Beirote.

26.augustā plkst.14.00- 17.00 “Emocionālās veselības diena Stopiņu novadā. Stresam NĒ!”, programmā PSIHOLOGA LEKCIJA par izdegšanas sindromu un efektīvu stresa vadīšanu, tiks aplūkotas galvenās stresa pārvarēšanas tehnikas un noskaidrota stresa ietekme uz veselību. Iespēja saņemt ekspress konsultāciju pie SERTIFICĒTAS UZTURA SPECIĀLISTES par uzturu stresa laikā un slimību profilaksi. Iespēja noteikt savu glikozes un holesterīna līmeni, kā arī ķermeņa kompozīciju.

Otrdienās plkst.15.00 – 17.00 radošās nodarbības. Vada Amanda Anusāne.

Pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 14.20 līdz 15.20 bezmaksas angļu valodas nodarbības bērniem un jauniešiem. Nodarbības vada Eiropas brīvprātīgā darba veicēja no Azerbaidžānas Lalə Ismayilova.

Pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 15.20 līdz 16.00 bezmaksas jogas nodarbības ikvienam. Nodarbības vada brīvprātīgā jauniete no Azerbaidžānas Lalə Ismayilova. Uz jogas nodarbībām lūgums nākt ērtā apģērbā, kas attiecīgi paredzēts laikapstākļiem, jo nodarbības norisināsies ārā, ja laiks būs slikts, tad RAC telpās.

 

 

RAC “Saurieši” jūnijā

RAC “Saurieši” jūnija mēnesī ar bērniem darbosies brīvprātīgā jauniete no Azerbaidžānas Lalə Ismayilova, Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros. Koordinējošā organizācija “Nākotnes tilts”.

Pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 14.15-15.00 bezmaksas angļu valodas nodarbības bērniem un jauniešiem. Nodarbības vada brīvprātīgā jauniete no Azerbaidžānas Lalə Ismayilova

Pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 15.00-16.30 bezmaksas jogas nodarbības ikvienam. Nodarbības vada brīvprātīgā jauniete no Azerbaidžānas Lalə Ismayilova. Uz jogas nodarbībām lūgums nākt ērtā apģērbā, kas attiecīgi paredzēts laikapstākļiem, jo nodarbības norisināsies ārā, ja laiks būs slikts, tad RAC telpās.

9., 16.jūnijā plkst.14.00 Stilīgi puķupodi no cementa maisījumā izmērcētiem dvieļiem. Nodarbības vada Amanda Anusāne. Uz nodarbībām jāņem līdzi vecus dvieļus. Nodarbības notiks ārā.

22.jūnijā plkst.11.00 dosimies vākt Jāņu zāles un ozola zarus, gatavosim vainagus, dekorus Jāņu dienai, rotāsim RAC telpas.

 

Aktivitātes maija mēnesī

Pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 14.00 līdz 15.00 angļu valodas nodarbības bērniem un jauniešiem.

Pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 15.30 līdz 16.30 jogas nodarbības ikvienam.

Nodarbības vada brīvprātīgā jauniete no Azerbaidžānas Lalə Ismayilova

Uz jogas nodarbībām lūgums nākt ērtā apģērbā, kas attiecīgi paredzēts laikapstākļiem, jo nodarbības norisināsies ārā, ja laiks būs slikts, tad RAC telpās. Drošības nolūkos lūgums ņemt līdzi savu paklājiņu, ja nav, tad tie būs pieejami.

Nodarbību laikā tiks ievēroti visi noteiktie drošības pasākumi, 2m distance, dezinfekcija u.t.t. Apmeklētājiem lūgums izvērtēt savu veselības stāvokli, lai nepakļautu riskam sevi un apkārtējos. 

Būsim atbildīgi!

 

 

Fotogalerija: Dekoru un piekariņu gatavošana

Fotogalerija: Izolona lampu darbnīca

Fotogalerija: Sveču liešana 1.februārī

 

PLĀNOTĀS AKTĪVITĀTES UN NODARBĪBAS FEBRUĀRĪ

1.februārī plkst.13.00 Sveču diena- sveču liešana, iesaiņošana.
8.februārī no plkst.12.00-17.00  radošā darbnīca – izolona nakts lampiņas pagatavošana- aicinām jaunietes, jaunās māmiņas, seniores. Kopīgas sarunas pie kafijas galda, dalīšanās pieredzē u.c. Lūdzam iepriekš pieteikties uz nodarbību Radošo aktivitāšu centrā Saurieši. Nodarbības vada Aļona Šibajeva.
13.februārī no plkst.15.00 gatavosim dāvanas Valentīna dienai. 
14.februārī plkst.17.00 prezentācija par minerāliem, akmeņiem, to apskate un stāstījums, filma par planētu rašanos. Nodarbības vada Irina Šmiģeļska.
15., 22. un 29.februārī no plkst.12.00 aicinām uz tapošanas nodarbībām, līdzi jāpaņem diegi tapošanai.  Darbdienu pēcpusdienās aicinām  uzaust lakatu- lakatu aušana uz kartona rāmja. Līdzi jāņem diegi aušanai. Hennas un gliter nodarbības. Vada centra darbinieki.
Pēcpusdienās izglītojošas, izzinošas  spēles - “Stāstu stāstiem izstāstīju”, "Parunāsim?!"- spēļu mērķis ir palīdzēt uzsākt runāt par sevi, pastāstīt par savu pieredzi, iepazīt sevi un citus, attīstīt  komunikācijas, prezentācijas un argumentācijas prasmes, lai tās veiksmīgāk pielietotu ikdienā. Ideju darbnīca jauniešiem. Vada Amanda Anusāne un Ramona Liepiņa.

 

 

Brīvprātīgā jauniete no Ukrainas noslēdz savu darba gadu Sauriešos

Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros, brīvprātīgo darbu Stopiņu novada Radošās attīstības centrā “Saurieši” veica jauniete no Ukrainas Anastasiia Maherramova no 01.02.2019. līdz 31.01.2020. Projektu koordinēja  biedrības “Nākotnes Tilts” vadītājs Aivis Šibajevs.

Jauniete pavadīja brīnišķīgu gadu Latvijā, darbojoties Radošās attīstības centrā “Saurieši”. Anastasija  mācīja bērniem angļu sarunvalodu, spēlēja attīstošas galda spēles, apsprieda ekoloģiskus jautājumus ar bērniem un pusaudžiem, rakstīja nākotnes plānus, dejoja, šuva, zīmēja, pagatavoja atklātnītes, apgleznoja T-kreklus, iepazina apkārtējo dabu, sabiedrību. Notika nodarbības par kosmosu, par pasaules rašanos, planētām, Zemes rašanos.

Kopā ar bērniem un pusaudžiem piedalījās EKO  konkursā “Domājam- darām- mēģinām dzīvot zaļi”. Kopīgi šuva iepirkuma maisiņus no dažādiem materiāliem, pārrunāja, kā mazāk piesārņot mūsu planētu, kā rūpēties par dabu. Organizēja kopā ar citiem brīvprātīgajiem jauniešiem radošo nometni bērniem Ulbrokā.

Notika daudzi kopīgi starptautiski vakari, kuros centra apmeklētāji varēja uzzināt par citām valstīm, to kultūru, ēdienu gatavošanu, tradīcijām u.c. Radošās attīstības centrā “Saurieši” pabija brīvprātīgā darba veicēji no Portugāles, Turcijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Tunisijas, Slovēnijas, Francijas. Centra apmeklētāji noskatījās prezentācijas par šīm valstīm,  praktizēja angļu valodu un mācījās citu valodu vārdus un frāzes. Visi varēja nogaršot dažādus nacionālos ēdienus. Anastasija devās arī uz citām pilsētām Latvijā un prezentēja savu valsti Ukrainu. Pabija arī Ulbrokas vidusskolā, Upesleju pamatskolā, Stopiņu pamatskolā, Ulbrokas, Līču, Upesleju radošās attīstības centros. 

Anastasija daudz ceļoja iepazīstot Latviju - pabija Ventspilī, Kuldīgā, Liepājā, Cēsīs, Jūrmalā, Ogrē, Vecpiebalgā un Rundāles pilī. Jauniete pa šo gadu iemīlēja Latviju, tās dabu ar skaistajiem ezeriem, Baltijas jūru, iepazinās ar jaukiem cilvēkiem, ieguva jaunus draugus. Jauniete apmeklēja koncertus, dejoja latviešu tautas dejas, svinēja Līgo svētkus, pina ozola un zāļu-ziedu vainagus un kopā ar savu mentoru svinēja Ziemassvētkus latviskā vidē.

Šajā laika posmā Anastasija pabija arī Zviedrijā, Norvēģijā, Beļģijā, Igaunijā, Vācijā, guva priekš sevis jaunus iespaidus. Jauniete papildināja savas angļu valodas prasmes, mācījās latviešu valodu, guva jaunas prasmes un iedvesmu turpmākajiem darbiem. Jauniete ļoti skums pēc bērniem un visiem ar ko ikdienā darbojās un kontaktējās. Jauniete vēlas pateikties visiem  par šo skaisto darba gadu Latvijā.

Aija Šibajeva
RAC “Saurieši” vadītāja

“Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.”

(24.01.2020.)

 

PLĀNOTĀS NODARBĪBAS UN PASĀKUMI JANVĀRĪ

Visa mēneša garumā jauniešu ideju darbnīca, kopīga Solidaritātes projekta rakstīšana.

Piektdienās no plkst.16.00-17.00 angļu valodas nodarbības. Vada Anastasija Maherramova Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.

Trešdienās, ceturtdienās galda spēļu pēcpusdienas.

Sestdienās multfilmu pēcpusdienas un hip-hop dejas.

Reizi nedēļā zīmēšana ar Hennu un Gliter nodarbības. Nodarbības vada Amanda Anusāne.

8., 15. janvārī plkst.14.00-18.00 stikla apgleznošanas nodarbības, vada Amanda Anusāne. 

Janvāra mēnesī došanās uz Stopiņu pamatskolu, brīvprātīgā jauniete no Ukrainas Anastasija Maherramova pastāstīs par Eiropas brīvprātīgo darbu, prezentācija par Ukrainu. Kopīgi ar Anastasiju un dienas centra darbiniekiem notiks radošas nodarbības jaunāko klašu skolēniem.

25.janvārī plkst. 14.00 atvadāmies no EBD veicējas Anastasijas Maherramovas, kura darbojās dienas centrā “Saurieši” 12 mēnešus Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros. Visiem kopīga atvadu ballīte, noslēguma atskaite, prezentācija, diskotēka un tējas galds. 2019. gada dienas centra aktivitāšu fotogrāfiju  albuma  un plakāta noformēšana.

 

 

Atpakaļ