Navigācija

Dienas centrs LĪČI

 

Adrese: Dienas centrs "Līči", Līči, Stopiņu novads, LV-2118
Tālr.: 25125231
E-pasts: dc.lici@stopini.lv

Dienas centra vadītāja: Zanda Pelše

Darba laiks:
Otrdienās no plkst. 14.40 - 21.00
Trešdienās no plkst. 14.40 - 19.00
Ceturtdienās no plkst. 14.40 - 21.00
Sestdienās no plkst. 11.00 - 21.00
Pirmdienās, piektdienās, svētdienās - slēgts.

Dienas centra "Līči" nolikums.

Dienas centra Facebook lapa: https://www.facebook.com/dc.lici/

GALERIJAS   Filmiņa par Līču dienas centru - kas mēs esam, ko darām...   PASĀKUMU ARHĪVS

Sestdienās 11:00-13:00 interesenti laipni aicināti uz nūjošanas nodarbībām! Startējam no dienas centra Līči! Dienas centrā kopīgajai nūjošanai pieejami desmit nūju pāri.

 

Līču dienas centrā novembrī

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva.
2. novembrī plkst. 16.00 “Ēdieni turku kultūrā” kopā ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.
No 5.-26. novembrim, otrdienās plkst. 18.00 Radošās nodarbības Aleksandras Smirnovas vadībā “Pulsa sildītāju adīšana”.
Otrdienās Valodas un kultūras atšķirības – radošo darbu aktivitātes ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.
Trešdienās plkst. 18.00 Cigun nodarbības Baibas Jirgenas vadībā Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses projekta ietvaros.
Trešdienās, ceturtdienās Galda spēles un sporta aktivitātes ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.
Sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.
30. novembrī plkst. 14.00 Adventa vainagu veidošanas darbnīca.

 

Līču “gardēži” mācās gatavot latviešu un turku tradicionālos ēdienus

26. oktobrī Līču dienas centrā sadarbībā ar Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Vienoti Atbalstam” brīvprātīgo jaunieti Serhatu norisinājās latviešu un turku tradicionālo ēdienu gatavošana un degustēšana.

Šī bija iespēja dažāda vecuma dienas centra apmeklētājiem izmēģināt turku tradicionālā saldā ēdiena gatavošanu, kā arī parādīt brīvprātīgajam jaunietim Serhatam, kādi tradicionālie ēdieni ir Latvijā, kā arī kopā gatavot “Bukstiņputru”.

Aktivitātēs labprāt iesaistījās gan mazāki, gan lielāki dienas centra apmeklētāji. Runājām par ēdienu gatavošanu Latvijā un Turcijā. Gatavojām latviešu tradicionālo putru un kēksu pēc tradicionālas turku receptes.

Katrs dalībnieks bija apmierināts par ieguldīto darbu, katrs noteikti bija ieguvējs, iepazīstot virtuves noslēpumus.

 

Zanda Pelše,
Dienas centra “Līči” vadītāja
(28.10.2019.)

 

Līču dienas centrā oktobrī

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva.
No 8. oktobra līdz 29. oktobrim, otrdienās plkst. 18.00 radošās nodarbības Aleksandras Smirnovas vadībā Stopiņu novada finansētā projekta “Novada spēle” ietvaros.
Otrdienās Valodas un kultūras atšķirības – radošo darbu aktivitātes ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.
Trešdienās plkst. 18.00 Cigun nodarbības Baibas Jirgenas vadībā Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses projekta ietvaros.
Trešdienās Galda spēles un sporta aktivitātes ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.
Ceturtdienās “Zīle – ozola sēkla” – radošo darbu aktivitātes ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.
Sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 Nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.
Sestdien, 5. oktobrī plkst. 16.00 Gardēžu klubiņš “Veselīgas rudens veltes ēdienkartē”.
Sestdien, 12. oktobrī Nūjošanas pasākums Siguldā.
Sestdien, 26. oktobrī plkst. 16.00 “Ēdieni latviešu un turku kultūrā” Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.

 

Līču dienas centrā septembrī

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

No 3. septembra līdz 24. septembrim, otrdienās, plkst. 18.00 Floristikas nodarbības Ingunas Knodzes vadībā.

Otrdienās Valodas un kultūras atšķirības – radošo darbu aktivitātes ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.

Trešdienās plkst. 18.00 Cigun nodarbības Baibas Jirgenas vadībā Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses projekta ietvaros.

Trešdienās Galda spēles un sporta aktivitātes ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Vienoti atbalstam” ietvaros.

Ceturtdienās Valodas un kultūras atšķirības – radošo darbu aktivitātes ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.

Sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 Nūjošanas nodarbības  Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

7. septembrī Sporta diena Līčos.

14. septembrī Senioru vingrošanas dalībnieku ekskursija.

21. septembrī plkst. 16.00 Brīvprātīgo jaunieša Serhata prezentācija par savu valsti  Turciju Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.

28. septembrī “Kahoot” spēle ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu Eiropas Solidaritātes korpusa projekta  “Vienoti atbalstam” ietvaros.

 

Floristikā radītie brīnumi

Septembrī dienas centrā “Līči” floristes Ingunas Knodzes vadībā norisinājās floristikas nodarbības. Četru nodarbību ciklā tika apgūta ziedu kārtošana dažādos veidos, kā arī rudenīgu kompozīciju veidošana ķirbjos. Papildus floristikas darbiņiem, guvām vērtīgu informāciju par veselīgajām rudens ogām – ķirbjiem. 

Nodarbībās piedalījās dažāda vecuma dienas centra apmeklētāji, kā arī Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgais jaunietis Serhats. 

Šī bija iespēja iemācīties kaut ko jaunu, interesantu, noderīgu. Kā arī atgādinājums par mūsu dabas bagātību, kas mums ir dāvāta.

Tiekamies nākamajās nodarbībās dienas centrā.

26. martā dienas centrā viesojās ESC BD projekta  jaunietis Serhats no Turcijas. Viņa prezentāciju skatīties bija atnākuši dažāda vecuma Līču iedzīvotāji. Domāju, ka ieguvēji bija visi. Mums bija iespēja virtuāli viesoties Turcijā, uzdot dažādus interesējošus jautājumus par viņu kultūru, bija iespēja klausīties valodu un uzzināt, kā skan dažādi vārdi turku valodā. Bērniem un jauniešiem šī nebija pirmā un vienīgā tikšanās ar Serhatu, tika veidotas draudzīgas attiecības un sniegtas idejas turpmākajai sadarbībai.

Zanda Pelše,
Dienas centra “Līči” vadītāja

Septembra trešdienās Līču dienas centrā bērniem un jauniešiem iespējams uzspēlēt galda spēles un piedalīties sporta aktivitātes ar brīvprātīgo jaunieti Serhatu, Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Vienoti atbalstam” ietvaros.

 

 

Brīvprātīgais jaunietis Eiropas Solidaritātes korpusa projekta ietvaros arī dienas centrā “Līči”

“Laipni lūdzam!” jeb turku valodā “Hošgeldin!”dienas centrā “Līči” izskanēja 14. augustā, kad sirsnīgi, ar prieku un lielu interesi tika sagaidīts Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Vienoti atbalstam” brīvprātīgais jaunietis Serhats, kurš šeit ieradies no Turcijas, lai līdz nākamā gada jūnija beigām veiktu brīvprātīgā darba pienākumus un organizētu dažādas aktivitātes Līču dienas centrā.

Serhats jau septembrī interesentiem organizēs prezentāciju par savu valsti, cienās ar turku kafiju un saldumiem, kā arī septembrī organizēs citas aktivitātes, saistītas ar valodu, kultūru, veselīga dzīvesveida veicināšanu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu.

Uz tikšanos dienas centrā!

Zanda Pelše,
dienas centra “Līči” vadītāja
(29.08.2019.)

 

Līču dienas centra apmeklētāji un atbalstītāji jubilejas ekskursijā

Ar Stopiņu novada domes gādību dienas centrs “Līči” pirmajā pusapaļajā jubilejā – 5 gados ieguva iespēju doties ekskursijā. Šī gada 25. maijā šī iespēja tika izmantota, dodoties ekskursijā uz Kurzemi.

Pirmā apskates vieta bija Sabile, kurā ļoti harizmātiskā gida Māra vadībā izstaigājām pilsētu un uzzinājām daudz jaunu, interesantu faktu un notikumu.

Tad devāmies uz Rendu, lai apskatītu Īvandes upes ūdenskritumus, kas ir tiešām iespaidīgi.

Ceļu turpinājām, dodoties uz Kuldīgu. Tur mūs sagaidīja gide Dagnija un izveda brīnišķīgā, patriotiskā ekskursijā Kuldīgas vecpilsētā. Apskatījām gan Ventas rumbu, gan Alekšupīti, gan tipisku Kuldīgas vecpilsētas māju, gan fotografējāmies ar Ēvalda Valtera skulptūru, gan novērtējām suitu sievas pils parkā, gan pabijām lieliskajā Kuldīgas muzejā.

Tālāk ceļš turpinājās uz Alsungu. Suitu rijā mūs sagaidīja dziedošas, lepnas, runātīgas suitu sievas, lai iepazītos un pastāstītu par sava novada īpatnībām. Šeit gan dziedājām, gan runājām par ikdienas un svētku notikumiem gan Alsungas, gan Stopiņu novadā, gan degustējām sklandraušus. Jāpiebilst, ka tik garšīgi kā suitu sievu sagādātie, vēl nebija ēsti.

Ekskursijas apskates vietas noslēgums bija Jūrkalnes stāvkrasts. Vēja brāzmās un ūdens šalkoņā baudījām līdzpaņemtos pīrāgus, runājām par dienas laikā piedzīvoto un baudījām skaistuma un miera piepildītu brīdi jūras krastā.

Šī bija jauku emociju piepildīta diena. Bet… Nekur nav tik labi kā mājās. Paldies Stopiņu novada domei par atbalstu un šo ekskursiju! Paldies visiem dienas centra apmeklētājiem un atbalstītājiem par to, ka jūs esat, par to, ka vienmēr atbalstāt un piedalāties! 

Fotogalerija: https://stopini.lv/lv/kultura/dienas-centri/dienas-centrs-lici/galerijas/ekskursija-uz-kurzemi

Zanda Pelše,
dienas centra “Līči” vadītāja

 

Līču dienas centrā jūnijā

Pirmdienās, plkst. 18.00 Nūjošanas nodarbības Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

Otrdienās, plkst. 18.00 radošās nodarbības “Vainadziņu un kroņu veidošana”, vadīs Aleksandra Smirnova.

Trešdienās “Cigun” nodarbības Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu ietvaros.

Ceturtdienās plkst. 17.00 radošās nodarbības bērniem.

12. jūnijā, plkst. 18.00 filmu vakars bērniem un jauniešiem.

13. jūnijā Gardēžu klubiņš. Tēma – vasaras ēdieni.

19. jūnijā, plkst. 15.00 novusa turnīrs.

20. jūnijā došanās uz ielīgošanas pasākumu Līgo parkā.

27. jūnijā, plkst. 15.00 Galda spēļu pēcpusdiena.

 

 

Līču dienas centrā maijā

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

No 7 maija līdz 28. maijam, otrdienās, plkst. 18.00 floristikas nodarbības Ingunas Knodzes vadībā.

Ceturtdienās plkst. 17.00 radošās nodarbības bērniem.

Sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

Sestdien, 11. maijā plkst. 15.00 galda spēļu pēcpusdiena.

Sestdien, 25. maijā Dienas centra “Līči” apmeklētāju ekskursija. Pieteikšanās un sīkāka informācija dienas centrā.

 

Turcijas kultūras noskaņas dienas centrā “Līči”

26. martā dienas centrā viesojās ESC BD projekta  jaunietis Serhats no Turcijas. Viņa prezentāciju skatīties bija atnākuši dažāda vecuma Līču iedzīvotāji. Domāju, ka ieguvēji bija visi.

Mums bija iespēja virtuāli viesoties Turcijā, uzdot dažādus interesējošus jautājumus par viņu kultūru, bija iespēja klausīties valodu un uzzināt, kā skan dažādi vārdi turku valodā. Bērniem un jauniešiem šī nebija pirmā un vienīgā tikšanās ar Serhatu, tika veidotas draudzīgas attiecības un sniegtas idejas turpmākajai sadarbībai.

Zanda Pelše,
Dienas centra “Līči” vadītāja


(18.04.2019.)

 

Līču dienas centrā aprīlī

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.
Otrdienās, plkst. 18.00 radošās nodarbības.
Ceturtdienās plkst. 17.00 radošās nodarbības bērniem.
Sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.
Sestdien, 6.aprīlī Nūjošana Ķemeru Nacionālajā parkā dienas centra nūjotājiem Sīkāka informācija un pieteikšanās dienas centrā.
Sestdien, 20. aprīlī plkst. 11.00 Lieldienu sagaidīšanas pasākums.
Sestdien, 27. aprīlī Lielā talka.

 

Pavasara spēka gājiens

Aprīļa pašā sākumā dienas centra “Līči” nūjotāju komanda devās nevis iknedēļas veselības gājienā Līču mežos, bet gan uz Ķemeru nacionālo parku. Izpētot parka vēsturi, tā vērtības, dabu, kultūrvēsturisko nozīmi, nūjotājiem bija iespēja izstaigāt nacionālā parka takas un laipas.

Šī bija lieliska, spēku veicinoša pastaiga, kas paliks atmiņā ne tikai kā veselību veicinošs pasākums, bet arī kā lieliski pavadīts laiks, iepazīstot mūsu zemi.

Zanda Pelše,
Dienas centra “Līči” vadītāja

Fotogalerija: https://stopini.lv/lv/galerijas/pavasara-speka-gajiens-515

(10.04.2019.)

 

Līču dienas centrā martā

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

Otrdienās, plkst. 18.00 radošās nodarbības.

Ceturtdienās plkst. 17.00 radošās nodarbības bērniem.

Visu martu Viktora Vindeļa izstāde “Latviešu strēlnieku stāsts”.

Sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 Nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

16. martā plkst. 15.00 Galda spēļu pēcpusdiena.

23. martā plkst. 16.00 Novusa turnīrs. Pieteikšanās līdz 21. martam dienas centrā.

30. martā plkst. 16.00 Gardēžu klubiņš. Veselīgi ēdieni, pavasari sagaidot.

 

 

Līču dienas centrā februārī

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

Otrdienās, plkst. 18.00 radošās nodarbības Aleksandras Smirnovas vadībā “Dekoratīvu lietu veidošana no ģipša materiāla”.

Ceturtdienās plkst. 17.00 radošās nodarbības bērniem.

Visu februāri foto izstāde “Mans, Tavs, Mūsu Stopiņu novads”, kas tapusi Stopiņu novada finansētā projekta ietvaros.

Visu februāri Viktora Vindeļa izstāde “Latviešu strēlnieku stāsts”.

Sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 Nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

9. februārī plkst. 16.00 Gardēžu klubiņš. Tēma: veselīgi ēdieni ziemā.

16. februārī plkst. 16.00 Rozes Stiebras animācijas filma “Saule brauca debesīs”.

 

Līču dienas centrā 2019. gada janvārī

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

Otrdienās, plkst. 18.00 radošās nodarbības.

Ceturtdienās plkst. 17.00 radošās nodarbības bērniem.

Visu janvāri foto izstāde “Mans, Tavs, Mūsu Stopiņu novads”, kas tapusi Stopiņu novada finansētā projekta ietvaros.

Sestdienās no plkst. 11.00-13.00 nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

12. janvārī plkst. 16.00 Novusa un Galda tenisa turnīrs. Pieteikšanās dienas centrā līdz 10. janvārim.

19. janvārī plkst. 17.00 kino vakars bērniem un jauniešiem.

26. janvārī plkst. 17.00 Galda spēļu vakars.

 

Dienas centram “Līči” jau pieci gadi

Kādā skaistā ziemas vakarā 2013. gada decembra nogalē Līčos tika atklāts dienas centrs. Kopš tā brīža ir aizritējuši jau pieci gadi. Gadi, kas piepildīti ar prieku, kopā būšanu, sadarbību, radošumu, aktivitātēm, jauniem draugiem uz paziņām, sportiskiem notikumiem, arī uzvarām un zaudējumiem. 

Dienas centra apmeklētāji saka, ka šī ir vieta, kur var atrast sev līdzīgos, rast jaunus draugus vai motivēt kādu mērķu sasniegšanā. Vieta, kur savu mīlestību un darbu ieguldīt sirds sildošās lietās, piedalīties latvietības kopšanā, kaut ko jaunu iemācīties vai vienkārši dalīt savu laiku ar citiem.

Šajā Ziemassvētku laikā dienas centrā uz piecu gadu jubileju tika gaidīti gan apmeklētāji, kuri ir tie īpašie cilvēki, kas šeit ievieš dzīvību, prieku, radošumu. Gan novada domes vadība, jo, pateicoties viņu projekta idejai un realizācijai, šobrīd šeit ir dienas centrs. Gan dienas centra kolēģi, draugi un atbalstītāji. Svētku sajūtu palīdzēja uzburt mūsu novada jaunieši – Ieva Reine, Mārtiņš Jaunzems un Reinis Višķeris, sveicot mūs ar svētku koncertu Ziemassvētku noskaņās. 

Šie svētki dienas centrā tika pavadīti ar prieku, mīlestību un sajūsmu, lai ar šīm un citām pozitīvām emocijām brīdi svētku laikā būtu kopā un varētu pateiktu paldies visiem par sadarbību, atbalstu un kopā būšanu pirmajos piecos dienas centra darbības gados.

Fotogalerija: https://stopini.lv/lv/kultura/dienas-centri/dienas-centrs-lici/galerijas/licu-dienas-centram-5-gadi

Zanda Pelše,
Dienas centra “Līči” vadītāja
(03.01.2019.)

 

Mans, Tavs, Mūsu Stopiņu novads

2018. gada Stopiņu novada finansēto projektu konkursā tika pieteikts projekts “Mans, Tavs, Mūsu Stopiņu novads” ar mērķi apzināt Stopiņu novada kultūras mantojumu, novada attīstību gadu gaitā, veicinot kultūras un dabas mantojuma aizsargāšanu, saglabāšanu, nodošanu nākamajām paaudzēm. 

Paldies par šī projekta atbalstīšanu, jo novada dienas centros bija iespēja to realizēt, iesaistot Stopiņu novada iedzīvotājus. Visos novada dienas centros norisinājās kopīga foto izstādes veidošana par Stopiņu novada ciemiem senāk un mūsdienās. Tika apkopotas iedzīvotāju fotogrāfijas, kurās redzams Stopiņu novads senāk. Tika apzinātas vietas novadā, kuras redzamas šajās fotogrāfijās, un tika uzņemtas fotogrāfijas, lai salīdzinātu, kā izskatījās senāk un kā izskatās mūsdienās. Tika izveidots foto apkopojums izstādē un foto grāmatā, kas ir kā veltījums mūsu novadam, kā arī mūsu valstij šajā īpašajā valsts jubilejas gadā. Izstāde ir atklāta un visu janvāri un februāri būs apskatāma Līču dienas centrā, vēlāk kā ceļojošā izstāde tā ceļos uz citiem novada dienas centriem, lai būtu apskatāma lielākai iedzīvotāju grupai. 

Projekta laikā tika veicināta iedzīvotāju iesaistīšanās novada aktivitātēs, tika atsaukta atmiņā novada vēsture, tādējādi veicinot kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un nodošanu. Paldies visiem, kuri iesaistījās izstādes veidošanā, kuri dalījās ar savām atmiņām, kuri parādīja savas saglabātās foto liecības un atbalstīja izstādes tapšanas laikā!

Uz tikšanos izstādē!
Zanda Pelše,
dienas centra “Līči” vadītāja
(28.12.2018.)

 

 

 

 

Atpakaļ