No 15.-31.augustam piedāvājam lasītājiem literatūras izstādi ''Es tagad esmu augšāmcēlusies!''

30/07/2020

Marina Kosteņecka ir publiciste, rakstniece, žurnāliste, viena no Tautas frontes dibinātājām, PSRS Tautas deputāte un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu lielajā politikā. Viņas biogrāfija cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu – neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīvesstāstam ir īpaša vērtība.

“Es tagad esmu augšāmcēlusies!” atzīstas rakstniece Marina Kosteņecka. Pēdējie gadi viņai nebija viegli, un vairākus no tiem Marina pavadījusi ieslodzīta savās četrās sienās. Bet šodien rakstniecei iznāk četras grāmatas – divas krieviski, divas latviski – “Mans XX gadsimts” un  “Vēstules no XX gadsimta”. Grāmatas priekšvārda autors ir Dainis Īvāns.

19. augustā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Salaspils novada bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Ar rakstnieci sarunāsies LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone.

Tikšanās notiks laukumā pie Salaspils novada bibliotēkas (lietus gadījumā - bibliotēkā), Enerģētiķu ielā 9, Salaspilī. Pasākums Salaspilī notiks Marinas Kosteņeckas jubilejas mēnesī – 25. augustā rakstniece svin 75. dzimšanas dienu.