No 1.-15.augustam tematiskā izstāde ''Viens vārds - divi cilvēki - divi likteņi''

30/07/2020

Aleksandrs Grīns (1895 - 1941) un Александр  Грин (1880 - 1932).

Viens no viņiem nebija Aleksandrs, bet bija Grīns. Otrkārt, pretēji. Viens dzimis Jēkabpilī, otrs - Krievijā netālu no Vjatkas. Abi kļuva par rakstniekiem: viens – Latvijas Aleksandrs Grīns, romāna" Dvēseļu putenis " autors, otrs – Krievijas Aleksandrs Grīns, “Sarkano buru” autors. Pēc Otrā pasaules kara abi bija aizliegti. Sauriešu bibliotēka Jūs varat atrast informāciju par divu Aleksandru Grīnu pārsteidzošu pinumu un izvēlēties vai “Dvēseļu putenis”, vai “Sārtās buras” un ieslīgst grāmatu aizraujošajā pasaulē.

Aleksandrs Grīns (īstais vārds Jēkabs Grīns) dzimis 1895. gada 15. augustā.  Lielākais latviešu batālists, izcilākais vēsturiskā romāna un noveles meistars latviešu literatūrā.

Strēlnieku gadi un karš ietekmēja A. Grīna dzīvi un darbību, viņš uz visu mūžu saglabāja karavīra stāju. Latviešu tautas atmiņā viņš dzīvo galvenokārt ar savu 1933.‒1934. gadā izdoto vērienīgo episko darbu „Dvēseļu putenis", varoņteiksmu par latviešu strēlnieku cīņām Pirmā pasaules karā, kurās piedalījies arī romāna autors. Romāns ir daļēji dokumentāls. Viņa varoņi ir gan atsevišķi strēlnieki, gan visi strēlnieku pulki kā viens vesels - drosmīgi, jautri, izaicinoši.

Vēlreiz viņš pieskaries strēlnieku tēmai stāstu krājumā „Klusie ciemiņi".

Aleksandrs Grīns (Griņovskis) dzimis 1880. gada 11. augustā – izcils krievu romantisma pārstāvis, rakstnieks, dzejnieks, filozofs. Grīna biogrāfijā ir daudz interesantu, spilgtu momentu, kas to atklāj kā spēcīgu un spilgtu personību. Grīns ir romantiķis, “sapņu bruņinieks”, eksistējot reālajā pasaulē un sapņu pasaulē vienlaicīgi. 
Latviski tulkoti slavenais vēstījums “Sārtās buras” un vēl daži brīnišķīgi darbi: “Zaigojošā pasaule”, “Ceļš uz nekurieni”, “Pa viļņiem skrejoša” u.c.