11. septembrī programmas ''Grāmatu starts 2021'' noslēguma pasākums “Tētis zina visu!”

06/09/2021

Pirmsskolas vecuma bērnu lasīšanas veicināšanas programmas mērķis – rosināt interesi par grāmatu lasīšanu un iepazīstināt pirmsskolas vecuma bērnus un viņu vecākus ar iespējām, ko piedāvā bibliotēka; veidot priekšstatu par bibliotēku kā par lielisku vietu jautrai, saturīgai un patīkamai bērnu laika pavadīšanai kopā ar vecākiem. Stiprinot  lasīšanas tradīcijas ģimenē un atzīmējot Tēva dienu,  Sauriešu bibliotēka aicina sestdien, 11. septembrī savus mazos lasītājus un viņu vecākus uz Grāmatu starta noslēguma pasākumu “Tētis zina visu!”. 

Programmas noslēgumā, ka solīts, katrs bērns saņems “Grāmatu starta” komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu – projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopā lasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu. Saņemtā dāvana atgādinās par viesošanos bibliotēkā, kur mēs visi kopā labi pavadījām laiku, jautri spēlējām un lasījām jaunas bērnu grāmatiņas. Ciemos atlidos Lielā Pūce no Latvijas Nacionālās bibliotēkas  un aicinās apmeklēt Sauriešu bibliotēku biežāk.  

Programma bibliotēkās notiek ar LNB Atbalsta biedrības, pašvaldību un ziedotāju atbalstu. Ļoti ceram, ka mums kopā viss ļoti labi izdosies un 2022. gadā mēs kopīgi varēsim turpināt programmu Grāmatu starts ar jaunajiem dalībniekiem.

Un vēl, neskatoties uz to, ka Tēva diena Latvijā netiek svinēta tik ilgi un konkrētas tradīcijas šo svētku ietvaros nav iezīmējušās, cilvēki meklē arvien jaunas un unikālas idejas savu tētu godināšanai. 

Latvijas Pasts un Latvijas vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv, kā katru gadu, aicina sveikt Latvijas tētus, nosūtot speciālas pastkartes. Latvijas Pasta sagatavotajās pastkartēs šogad akcentēti piedzīvojumi un aizrautība kopābūšanā ar tētiem. Izvēloties kādu no trim pastkaršu dizaina variantiem interneta vietnē www.nosutipastkarti.lv un precīzi aizpildot norādītos adreses laukus, pastkartes tiks piegādātas adresātiem Latvijas teritorijā līdz Tēva dienai. Autorizējies un nosūti pastkarti tētim!