Uz karstām pēdām aizturēti vīrieši, kuri mežā izmeta atkritumus

19/05/2020

Darba dienas pievakarē Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemts zvans no Vālodzes ciema iedzīvotājas, ka divi vīrieši meža masīvā no automašīnas izmet atkritumus. Uz notikumu vietu policija izbrauca nekavējoties. 

Braucot uz notikuma vietu, policijas darbinieki turpināja telefoniski sarunāties ar izsaucēju, kura nodeva pilnīgu mašīnas un abu vīriešu aprakstu, kā arī norādīja, kurā virzienā auto devās pēc atkritumu izmešanas. Sarunas laikā policijas darbinieki pamanīja aprakstam atbilstošu automašīnu, kuru nekavējoties apturēja un uzsāka sarunu ar abiem vīriešiem, kas atradās auto. 

Lai arī sākotnēji vīrieši centās pārliecināt policijas darbiniekus, ka mežā izmetuši tikai nokaltušas tūjas un izbēruši pērnā gada lapas, uzzinot, ka viņu darbības redzējušas arī citas personas, vīrieši atzina, ka izmetuši arī neorganiskos atkritumus, neaizdomājoties par sekām. 

Vainīgie saukti pie administratīvās atbildības, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 58.pantu par vides piesārņošanu un piegružošanu. Par iepriekšminēto pārkāpumu fiziskām personām paredzēts naudas sods līdz 700 euro.

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtās informācijas