• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Projekti
  • /
  • Projekts ''Proti un dari''- tā ir unikāla iespēja jauniešiem pilnveidoties

Projekts ''Proti un dari''- tā ir unikāla iespēja jauniešiem pilnveidoties

30/09/2019

Sveiciens visiem Stopiņu novada jauniešiem. Mani sauc Amanda un es vēlos citiem jauniešiem pastāstīt par tām iespējām ko es izmantoju, kad man piedāvāja iesaistīties projektā “ Proti un dari”. 

Vairākkārt esmu izmantojusi šī projekta iespējas iziet dažādus kursus, lai pilnveidotu sevi un atrastu nodarbošanos nākotnei, kas varētu man sagādāt prieku, un kas man palīdzētu sevi materiāli nodrošināt. Projekta ietvaros izgāju manikīra kursus, matu pieaudzēšanas un āfrikāņu bizīšu pīšanas kursus, gliteru un hennas tetovēšanas kursus,  kā arī jūrniekiem nepieciešamos kursus, lai varētu strādāt uz kuģa vai prāmja. Bija interesanti kursu laikā lekt Daugavā, lai iemācītos glābt cilvēkus, kursi notika dažādās valodās: angļu, latviešu un krievu, kas  bija noderīgi un interesanti. Pagājis mazliet vairāk kā gads, bet es jau esmu saviem draugiem un tuviniekiem sakopusi roku nagus svētkiem un ikdienai, redzot manu darbu, cilvēki sāk interesēties par pakalpojumiem, parādās pieprasījums veikt manikīru arī no svešiniekiem. Arī glitteru tetovēšana un bizīšu pīšana izsauc daudziem interesi. Šovasar braucu jūrā ar prāmi Tallink un  interesi par darbu uz prāmja manī modināja caur šo projektu izietie kursi jūrniekiem, kurus darba devēji arī novērtēja. 


Fotogrāfijā: Amanda no labās kopā ar kursu pasniedzēju no RIS skolas.

Šis projekts man ir pavēris daudz un dažādu iespēju, kuras cenšos arī izmantot, kā galvenā no tām, es pēc projekta vasarā strādāju labi atalgotu darbu uz prāmja Tallink, un kur mani laipni gaidīs arī nākamvasar.  Un vēl šī projekta laikā esmu ieguvusi jaunus kontaktus un draugus. Tā tiešām ir vienreizīga iespēja, kas ir jāizmanto, jo man - jaunietei, līdzekļi ir ierobežoti un kursi izmaksā dārgi, bet projekta “Proti un dari” ietvaros man bija  iespēja tos iziet bez maksas. Aicinu arī citus jauniešus,  ja gadās tā, ka uz doto brīdi nav darba vai nemācās, tad izmantojiet iespēju sevi pilnveidot un droši dodaties pie projekta “Proti un dari”  projektu vadītājas Ilzes Kļaviņas vai programmas vadītājas Aijas Šibajevas, kuras jūs vienmēr atbalstīs, uzklausīs jūsu vēlmes un idejas. Pašreiz es iestājos mācīties Kultūras koledžā un pati  papildus kursos pilnveidoju nagu kopšanas prasmes. Projekta laikā es uzzināju par EBD  un paspēju pabūt arī 6 mēnešus Rumānijā Erasmus+ programmas ietvaros  – veicu brīvprātīgo darbu, kas deva man iespēju papildināt savas angļu valodas zināšanas un pilnveidot  sevi, kopā ar citiem brīvprātīgajiem rakstījām projektu un ieguvām daudz jaunu draugu un labu iespaidu. Palīdzību, padomu, kā doties uz ārzemēm kā brīvprātīgajai sniedza man biedrības “Nākotnes tilts”  vadītājs Aivis Šibajevs  un Jauniešu studija “Bambuss”  bija nosūtošā organizācija un atbalstu vienmēr sniedza vadītāja Līga Siliņa.

Iesaku visiem izmantojiet projektā “Proti un dari” dotās iespējas sevi pilnveidot, iepazīstieties arī ar EBD iespējām Latvijā un ārzemēs. Tas bija forši un neatkārtojami.

Amanda Anusāne, projekta dalībniece

“PROTI un DARI!” ir Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.3. specifiskā atbalsta mērķa “
Attīstīt NVA nereģistrēto NEET jauniešu prasmes un veicināt to iesaisti izglītībā, NVA īstenotajos pasākumos Jauniešu garantijas ietvaros un 
nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā” projekts, kuru īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.