Īstenots projekts “Papildini savu tautas tērpu”

13/08/2019

Veicinot Stopiņu novada iedzīvotāju patriotisma un piederības sajūtu un radot sava novada tautastērpu, ik katram Stopiņu novada iedzīvotājam bija iespēja pieteikties dalībai Stopiņu novada domes finansētajā projektā “Papildini savu novada tautastērpu”. Šī gada 10.augustā tika īstenots projekts, kura ietvaros tā dalībnieki devās uz Ludzas Amatniecības centru un Rēzeknes apavu darbnīcu “Kristāla kurpīte”, lai iegādātos tautastērpa aksesuārus atbilstoši individuāliem mēriem.
Ludzas Amatniecības centrā katrs dalībnieks atrada sev ko noderīgu, iepazīstot tautastērpa rašanās vēsturi un tā radīšanas prasmes no vilnas vērpšanas līdz aušanai. Projekta dalībnieki papildināja savus tautastērpus ar tautiskiem krekliem, uzpieriem, jostām, saktām un citiem amatnieku darinājumiem.
Savukārt, ciemojoties pie jautrā un smaidīgā Rēzeknes apavu meistara, bija iespēja pielaikot sev vēlamos tautastērpa apavus. Meistars katru darinājumu pielāgoja atbilstoši apmeklētāju individuāliem mēriem. Daži iegādājās ērtus apavus, citi - jostas, siksnas, makus un somiņas, kas iederas pie tautastērpa.
Pateicamies Stopiņu novada domei par atbalstu!

 

 

  

Projekta īstenotāja
Jolanta Boļšaka