Rumbulā atklāts jauns būvniecības atkritumu šķirošanas un pārstrādes centrs

23/09/2020

Ar devīzi – “būvgružiem ir tiesības un iespējas pārtapt vērtīgos materiālos”, vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” 23. septembrī Stopiņu novada Rumbulā atklāja jauno būvniecības atkritumu šķirošanas un pārstrādes centru “Nomales”. Atklāšanas pasākumā piedaloties VARAM un Ekonomikas ministriem, Valsts vides dienesta vadītājai, būvniekiem, atkritumu apsaimniekotājiem un būvniecības materiālu ražotājiem tika parakstīts “Sadarbības memorands”, par efektīvāku aprites ekonomikas īstenošanu būvniecības un demontāžas atkritumu segmentā. Atklāšanas pasākumā “Clean R” sadarbībā ar partneriem uzskatāmi nodemonstrēja, ka būvniecības atkritumi ir pārvēršami kvalitatīvos materiālos un pat gatavos vides objektos, kas ir ne vien funkcionāli ērti un izmaksās lēti, bet ir arī pievilcīgi. 

Sveicot atklāšanas pasākuma dalībniekus Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne savā uzrunā teica: ‘’Esam patiesi gandarīti par uzsvaru uz vārdiem – ‘’pārstrādes centrs’’ jaunatvērtajā uzņēmumā. Iziet ārpus ierastā, uzdrīkstēties apgūt jaunas, videi draudzīgas tehnoloģijas un iespējas – tas ir mūsdienu sabiedrības un uzņēmēju izaicinājums, lai ieviestu pārmaiņas ne tikai mūsu paradumos un domāšanā, bet arī izpratnē par to, ko mēs esam spējīgi radīt, neizmantojot papildus dabas resursus un mudinot mūs visus būt atvērtiem attīstībai un inovācijai. Paldies par darbavietām iedzīvotājiem, paldies par ieguldījumu teritorijas un Stopiņu novada attīstībā, paldies par līdzšinējos sadarbību iedzīvotāju vides izglītības jautājumos. Esmu gandarīta, ka Stopiņu novada attīstību veicina uzņēmums ‘’CleanR’’, kura darbība attīstās dabas resursus saudzējošos un inovatīvos projektos.’’

Pēc Stopiņu novada domes priekšsēdētājas V.Paulānes uzrunas  Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” valdes loceklis Guntars Levics uzsvēra, ka uzņēmumam ir izveidojusies ļoti konstruktīva un pozitīva sadarbība ar novada pašvaldību.

Informāciju sagatavoja:
Anna Imbrate-Siliņa
“Tēvzemīte” redaktore