• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Pašvaldība
  • /
  • 14. jūnijā no plkst.10:30 Represēto piemiņas vietā Ulbrokas Meža kapos piemiņas brīdis ''Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām''

14. jūnijā no plkst.10:30 Represēto piemiņas vietā Ulbrokas Meža kapos piemiņas brīdis ''Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām''

11/06/2021

Šī gada 14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. 

Pieminot deportāciju upurus, 14. jūnijā no plkst. 11.00 pasākumā ar nosaukumu "Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas.

Stopiņu novadā vārdu lasīšana notiks Represēto piemiņas vietā Ulbrokas Meža kapos. Šeit tiks nolasīti no Stopiņu pagasta 1941. gadā deportēto cilvēku vārdi.

Pasākumu Stopiņu novadā rīko Stopiņu novada dome, kultūras centrs “Ulbrokas Pērle”, Stopiņu novada Politiski represēto biedrība.

Lasījumi tiks straumēti reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta" izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem.

Piemiņas pasākumu "Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, "Karšu izdevniecības Jāņa sēta" un sabiedriskajiem medijiem.