No 17.līdz 21. septembrim norisinās akcija ‘’Dienas bez rindām’’

17/09/2018

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 17. līdz 21. septembrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”. Akcija notiek jau piekto reizi un šogad tajā piedalās vairāk nekā 100 valsts un pašvaldību iestāžu un to filiāļu visā Latvijā.

Iniciatīvas mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē. Šogad akcija norisinās integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros. 

Aicinām iepazīties un izmantot Stopiņu novada domes pakalpojumus, kas pieejami arī attālināti. Pašvaldības pakalpojumi pieejami: http://stopini.lv/lv/pakalpojumi/pasvaldibas-pakalpojumi 

Stopiņu novada domē jau vairākus gadus sekmīgi darbojas Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs, kas piedāvā vairāku valsts un pašvaldības iestāžu pakalpojumus saņemt uz vietas Ulbrokā. Pakalpojumu saraksts pieejams: http://stopini.lv/lv/pakalpojumi/valsts-un-pasvaldibas-vienotais-klientu-apkalposanas-centrs 

Kā liecina VARAM šogad veiktā iedzīvotāju aptauja “Klientu apmierinātība ar valsts pakalpojumiem”, Latvijā turpina pieaugt e-pakalpojumu lietotāju skaits un izpratne par digitālās vides sniegtajām priekšrocībām. Tajā pašā laikā vēl aizvien samērā liela sabiedrības daļa (33% respondentu) atzīst, ka tos no pakalpojumu pieteikšanas elektroniskā veidā attur bailes no nezināmā, pieradums doties klātienē, kā arī nepietiekamas datora un interneta lietošanas prasmes.