Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Stopiņu novadā

27/03/2018

25. martā visā Latvijā tiek atzīmēta Latvijas iedzīvotāju masveida izvešana, kas notika 1949. gadā. Vairākās marta dienās vairāk kā 42000 iedzīvotāju tika deportēti, tajā skaitā sirmgalvji, zīdaiņi un bērni.

Šo dienu atceras vēl daudzi izdzīvojušie, kam ir izdevies atgriezties dzimtenē. Pieminot šos notikumus Ulbrokas Meža kapos, to dienu atcerējās šobrīd Stopiņu novadā dzīvojošie represētie. Dalījās ar skarbiem stāstiem, kuros parādās to laiku varas un cilvēku rīcība.

Skanot vijoles dziesmai, Stopiņu novada jaunsargiem stāvot godasardzē, tika nolikti ziedi un sveces pie māmuļas kājām, kas rokas tur lūgšanā par visiem cietušajiem. 

Pēc svinīgā pasākuma, ziedi tika nolikti uz kapu kopiņām represētajiem, kas devušies mūžībā.

Piemiņas dienas otrajā daļā Stopiņu novada politiski represēto biedrība bija sarūpējusi iespēju visiem klātesošajiem skatīties Preiļu represēto biedrības veidotās filmas daļu par biedrības darbību, biedru atmiņu stāstiem. Notika arī biedrības valdes pārvēlēšanas, un turpmākos trīs gadus biedrības priekšsēdētājas pienākumus turpinās pildīt Māra Zebauere un valde iepriekšējā sastāvā – Guna Dēļiņa, Alda Brīze, Ilga Vīksna, Maija Gurecka.

I.Skrastiņa,
Stopiņu novada dome

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/25-marts-pieminas-bridis-represeto-pieminai-450