SEB grantu programma (ie)dvesma

 

SEB grantu programmā (ie)dvesma astoņām biznesa idejām piešķir 70 000 eiro

Noslēdzoties SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas, Ropažu un Stopiņu novadu kopīgi rīkotās grantu programmas jauno uzņēmēju atbalstam (ie)dvesma trešajai sezonai, izvēlētas astoņas perspektīvākās biznesa idejas. Kopumā biznesa ideju autori saņems 70 000 eiro to īstenošanai.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars“Grantu programma (ie)dvesma ir programma darītājiem, tādēļ man ir prieks redzēt, ka šī iniciatīva ar katru gadu aug un attīstās. Lai Latvijā nākotnē būtu arvien vairāk gan lielu, gan vidēju uzņēmumu, mums šodien jāatbalsta mazu uzņēmumu attīstība, jāveicina, lai vairāk jauni cilvēki ienāk uzņēmējdarbībā un uzņemas atbildību par savu ideju īstenošanu. Šīs (ie)dvesmas sezonas biznesa idejas, kuras saņēma grantus, ir lielisks apliecinājums, ka mēs ejam pareizajā virzienā.”  

SEB bankas grants 10 000 EUR apmērā piešķirts Kristapam Kirilopvam no Olaines, lai attīstītu kaltētas produkcijas – zivju gardumu ražošanu mājdzīvniekiem. Tas ir 100% dabīgs augstas kvalitātes produkts, kas neveicina aptaukošanos, ar kuru saskaras ne tikai cilvēki, bet arī mājdzīvnieki.

Jūrmalas pilsētas grantu 10 000 EUR apmērā saņems jūrmalnieks Guntars Anspoks ar projektu “Sajūtu čiekuri”, kas ir pie kokiem piestiprinātas atpūtas vietas divu metru augstumā virs zemes. Kā apgalvo idejas autors – “Sajūtu čiekuri” būs lielisks veids kā atpūsties brīvā dabā, vērot dabu, saulrietus, krītošas zvaigznes vai pat nodarboties ar jogu. Tas ir jauns, Latvijā vēl mazpazīstams produkts un šobrīd konkurentu vēl nav.

Savukārt Ķekavas novada domes grantu 8 537 EUR apmērā saņems uzņēmums Cake Fab, kas iegūtos līdzekļus izmantos, lai attīstītu konditorejas izstrādājumus-saldētu musa desertu ražošanu. 

Mārupes novada domes grants 10 000 EUR apmērā piešķirts uzņēmums SIA “Telpnīca”, lai attīstītu dronu skolu Mārupē. Idejas ietvaros paredzēts nodrošināt jaunāko tehnoloģiju robotikas nodarbības skolēniem – FPV dronu konstruēšanu un pilotēšanu. 

Olaines novada domes granta finansējums 10 000 EUR apmērā piešķirts uzņēmumam EOF Consulting, kas nodrošinās datormodelēšanas pakalpojumus ražošanas uzņēmumiem. Kā saka idejas autori: “Mēs optimizējam ražošanas procesus un iekārtas, izmantojot datormodelēšanas rīkus un teicamas fizikas zināšanas.”

Siguldas novads šogad nolēma atbalstīt divus biznesa projektus. Grantu  6 000 EUR apmērā saņems uzņēmums Bee Tech Services, kas izstrādājis aplikāciju dravniekiem. Produkts ir digitālā (web un mobilā) aplikācija BeeKing, kura ir paredzēta biškopju darba atvieglošanai, pierakstu veikšanai un darbu plānošanai. Savukārt grants 4 000 EUR apmērā piešķirts Bērnu centram ar projektu “Lego robotikas nodarbības”. Šo nodarbību apguve sekmēs bērnu interesi par eksaktajām zinībām, attīstīs loģisko domāšanu un spriestspēju, palīdzēs padziļinātāki apgūt pirmsskolas un sākumskolas mācību programmu.

Stopiņu novada pašvaldība, kas šogad projektā iesaistījās pirmo gadu, grantu 10 000 EUR apmērā piešķīra uzņēmumam Spirulina Nord. Uzņēmums iegūto finansējumu ieguldīs svaiga spirulīna, kas ir pārtikas produkts, audzēšanā. SpirulinaNord ir izstrādāta unikāla un ekonomiska tehnoloģija, kas ļauj izdevīgi šo tropu mikro aļģi audzēt ziemeļu klimatā.

Grantu programmas aizsācējiem SEB bankai, Jūrmalas pilsētai, Mārupes, Olaines Siguldas un Ķekavas novadiem, šogad pievienojās arī Ropažu un Stopiņu novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apjomu.

Kopumā šogad grantu programmā tika iesniegtas vairāk nekā 50 biznesa idejas. Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā ir gan uzņēmējdarbības profesionāļi, gan pašvaldību pārstāvji.

Grantu programma “(ie)dvesma” tika uzsākta 2017. gadā. No saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Savukārt 2018. gadā no saņemtajiem vairāk nekā 50 projektiem žūrija atlasīja septiņus grantu ieguvējus, kopumā piešķirot 60 000 eiro. Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma

Informāciju sagatavoja:
Ieva Bethere, SEB bankas Uzņēmumu segmenta komunikācijas vadītāja 

(20.11.2019.)

 

Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 80 000 eiro

Pievienojoties diviem jauniem partneriem – Ropažu un Stopiņu novadiem, kopējais jaunajiem uzņēmējiem pieejamo grantu apmērs programmā “(ie)dvesma” šogad ir pieaudzis līdz 80 000 eiro. Programmas “(ie)dvesma” grantus varēs saņemt gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Projektu pieņemšana sāksies 2. septembrī, bet jau šobrīd programmas īstenotāji aicina visus interesentus iepazīties ar konkursa nosacījumiem. 

Grantu programmas aizsācējiem un iepriekšējā gada sadarbības partneriem - SEB bankai, Jūrmalas pilsētai, Mārupes, Olaines, Ķekavas un Siguldas novadiem, šogad pievienojušies arī Ropažu un Stopiņu novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apjomu. Katrs no partneriem piešķirs 10 000 eiro finansējumu, uz kuru varēs pretendēt uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no septiņām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un uzņēmumi, kuri ir dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un šogad plānots izsniegt vismaz astoņus grantus. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu biznesu.

“Mūsu stāsts kā uzņēmējam sākās tikai pateicoties grantu programmai “(ie)dvesma”, jo visu laiku darbojos mājražotāja līmenī. Savukārt grantu programma “(ie)dvesma” bija kā atspēriens jaunam solim - nodibināt SIA, atrast telpas, pievienot sev palīgus un paplašināt darbību kopumā,” stāsta granta 2018. gada ieguvēja - SIA “Divendi” - dibinātāja Dina Ose. SIA “Divendi” pamatdarbība ir kostīmu ražošana. SIA “Divendi” savu produkciju šobrīd eksportē uz tādām valstīm kā ASV, Vāciju, Lielbritāniju, Franciju, Austrāliju, Izraēlu, Kanādu.

”Mēs esam kā piemērs, ka ir iespējams dabūt šādu atbalstu, kas mums ir devis iespēju attīstīties jau nākamajā līmenī - pārlekt no mazā mājražotāja uz lielo mājražotāju,” stāsta SIA ”Smalkais muslis” dibinātāja, zīmola vadītāja Ieva Biķe.  Savukārt uzņēmuma otra īpašniece Ilze Kalāce-Bērziņa norāda uz nākotnes plāniem: ”Mūsu nākotnes plānos ir pāriet uz lielākām ražošanas telpām. Un, tā kā esam pieejami arī Igaunijā, tad mēs vēlētos aptvert visu Baltijas tirgu.”

Projektu pieņemšana sāksies 2. septembrī, un tā noslēgsies 30. septembrī. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 14. novembrī.

Pirms projektu iesniegšanas katrā no pašvaldībām notiks seminārs, lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā.

27. augustā seminārs Ķekavā

28. augustā seminārs Siguldā

03. septembrī seminārs Ulbrokā, Stopiņu un Ropažu grantu programmas jaunajiem dalībniekiem, Ulbrokas dienas centrā(Institūta iela 1, Ulbroka, Stopiņu novads) plkst.16.00. Aicinām interesentus reģistrēt savu dalību seminārā, aizpildot anketu https://forms.gle/DykaGEodydGw9b8c8 

04. septembrī seminārs Jūrmalā

05. septembrī seminārs Mārupē (Mārupes un Olaines grantu programmas jaunajiem dalībniekiem)

Žūrijas komisijā darbosies pārstāvji no SEB bankas, Jūrmalas pilsētas domes, Ķekavas novada pašvaldības, Mārupes novada Domes, Olaines novada pašvaldības, Siguldas novada pašvaldības, Ropažu novada pašvaldības, Stopiņu novada domes, attīstības finanšu institūcijas “ALTUM”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jūrmalas Biznesa inkubatora, Jūrmalas pilsētas domes Uzņēmēju konsultatīvās padomes, biedrības “Ķekavas Novada uzņēmēju padome”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Mārupes novada Uzņēmējdarbības atbalsta konsultatīvās padomes, Nodibinājuma “Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs”, Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes, biedrības ”Ropažu novada uzņēmēji”, biedrības “Stopiņu novada uzņēmēju biedrība”.

Saņemto pieteikumu atlase notiks četrās kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. 

Grantu programma “(ie)dvesma” tika uzsākta 2017. gadā. No saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Savukārt 2018. gadā no saņemtajiem vairāk nekā 50 projektiem žūrija atlasīja septiņus grantu ieguvējus, kopumā piešķirot 60 000 eiro. Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma

 

Papildu informācijai:
Ieva Bethere, SEB bankas Uzņēmumu segmenta komunikācijas vadītāja - 29550199, ieva.bethere@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, Skype/SEB_Latvija, YouTube/SEBlatvia
www.seb.lv

Atpakaļ