2 item(s)

$79.00

Navigācija

Ulbrokas bibliotēka

 

Adrese: Institūta iela 1, , LLU LTZI 2.stāvs, Ulbroka,  Stopiņu novads, LV -2130
Tālr./fakss 67910503

E-pasts: biblioteka@stopini.lv

Tviterkonts: https://twitter.com/Ulbrokas_biblio

Youtube kanāls: http://www.youtube.com/user/ulbbibl08

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas katalogs:  http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx

Bibliotēkas darba laiki:                                            

Pirmdiena     11:00-19:00                                              
Otrdiena       10:00-17:00                                             
Trešdiena      Metodiskā diena (lietotājiem slēgts)         
Ceturtdiena    11:00-19:00                                           
Piektdiena     10:00-17:00                                          
Sestdiena      09:00-14:00 

JAUNI TIEŠSAISTES INFORMĀCIJAS RESURSI 

Ulbrokas bibliotēkas noderīgo saišu sarakstu papildinājuši brīvpieejas jeb atvērtās pieejas (Open Access) elektroniskie raksti un grāmatas. Pārsvarā informāciju tiek piedāvāts meklēt DOAJ (Directory of Open Access Journals) un DOAB (Directory of Open Access Books) rādītājos, bet starp informācijas avotiem ir arī citas vietnes un datubāzes.   

Topošie zinātnieki šeit var atrast informāciju par antropoloģiju, kas atrodama žurnālos ne vien angļu valodā, bet arī vairākvalodu žurnālos. Piedāvājumā arī vācu, skandināvu, spāņu, portugāļu, slovēņu un citās valodās. Arheoloģijas jomā tiek piedāvāta kā brīvpieejas žurnālu meklēšana, tā īpašs arheoloģijas blogs. Šeit pieejamas 260 atvērtās pieejas publikācijas, kas ietver žurnālus un tiešsaistes avotus, kā arī – 85 grāmatas. Botānika pārstāvēta ar 71 žurnālu un 41 grāmatu. Ķīmijā tas ir 131 žurnāls un 15 grāmatas. Ekonomikas nozarē, protams, ir vairāk izpētes avotu. Te ir speciāls meklētājs AgEcon Search. Tiek dota iespēja savus pētnieciskos darbus izvietot datubāzē EconStor.eu un šeit pat arī meklēt informāciju. Līdzīgs resurss ir RePEc.  Žurnāli izdalīti izdalīti pēc katras valsts iekšzemes un kopējās ekonomikas zinātnes procesiem. Kopumā te uzskaitīti 43 žurnāli un 185 grāmatas. Angļu valodniecībā – 17 žurnāli, angļu literatūrā – 20.  498 grāmatas vispārējā valodniecībā un literatūrā, 168 grāmatas – lingvistikā. Ģeogrāfijā te pieejami 118 brīvpieejas žurnāli, kā arī atsevišķi tiešsaistes avoti – Earth Prints, Karst Information Portal, Share Geo un 35 grāmatas. Minētie tiešsaistes avoti izmantojami arī, meklējot informāciju par ģeoloģiju. Par šo tēmu varat lasīt arī 87 atvērtās pieejas žurnālos un 24 grāmatās. Vēsturi “pārstāv” 102 žurnāli un 1021 grāmata. Par starptautiskajām attiecībām iespējams atrast noderīgu informāciju 47 žurnālos. Šeit grāmatas nav pārstāvētas, bet informāciju allaž var meklēt saistītajās nozarēs. Tieslietu jautājumi skatīti 128 brīvpieejas žurnālos un 262 grāmatās, kā arī Vikipēdijas piedāvātajos pilnteksta žurnālos. Matemātikā tā ir datu bāze ArXiv ar 1,227,345 e-iespieddarbu arī fizikā un datorzinātnē, kā arī 313 žurnāli un 52 grāmatas. Filozofijā – 213 žurnāli un 211 grāmatas. Piedāvājumā arī datubāze -  Philpapers, kura piedāvā gan ielādēt savus darbus, gan iepazīties ar svešiem. Līdzīgs avots ir PhicSci. Tā ir vietne, kuru uztur filozofijas speciālisti visā pasaulē. Fizikas nozarē pieejamas vairākas šādas datubāzes, kā arī 103 žurnāli un 10 grāmatas. Savukārt, politikas zinātnē 528 grāmatas un 134 žurnāli. Bet psiholoģijā – 213 žurnāli un 152 grāmatas. Un zooloģijā – 91 žurnāls un 10 grāmatas.

Protams, ka žurnālu un grāmatu skaits laika gaitā var mainīties. Tāpat, atkarībā no resursa, mainās arī meklēšanas parametri. DOAJ – brīvpieejas žurnālu rādītājs piedāvā dažādus meklēšanas nosacījumus, piemēram – pēc nosaukuma, atslēgvārdiem, priekšmeta, ISSN, izdevējvalsts, žurnāla valodas, kopsavilkuma, gada, žurnāla nosaukuma un alternatīvā nosaukuma. Rezultātus iespējams sakārtot pēc datuma, kad raksts pievienots DOAJ, nosaukuma vai publikācijas datuma. Savukārt, DOAB – brīvpieejas grāmatu rādītājs arī pieļauj meklēšanu pēc nosaukuma, priekšmeta un izdevēja. Tiek piedāvāta gan parastā, gan paplašinātā meklēšana. Pēdējā sevī ietver meklēšanu pēc nosaukuma ISSN/ISBN, autora, atslēgvārdiem, kopsavilkuma un izdevēja. Iespējams izmantot Bula operatorus un izvēlēties publikācijas gadu. 

Šī ir iespēja visiem čaklajiem skolēniem, kas savu nākotni saistījuši ar kādu no zinātnes veidiem, jau laicīgi apgūt zināšanas un būt pirmajiem. Kā arī plašs izziņas avots arī pasniedzējiem, zinātniekiem un dažādu nozaru speciālistiem. 
Pilnteksti rodami tīmekļa vietnē 
http://www.stopini.lv/media/Ulbrokas_bibl/OA_resources_public_libraries.pdf

 

AKTUALITĀTE STOPIŅU MĀJASLAPAS ULBROKAS BIBLIOTĒKAS SADAĻĀ - INFORMĀCIJAS RESURSI

Savu mājaslapas sadaļu esam papildinājuši ar apakšsadaļu PREZENTĀCIJAS, kurā tagad un turpmāk parādīsies mūsu veidotās prezentācijas dažādiem pasākumiem. Iespējams, tās esat redzējuši klātienē, tiekoties ar mums gadu gaitā. Pašlaik piedāvājam; "GRĀMATU DARBI UN NEDARBI", “STOPIŅU NOVADA KULTŪRAS KANONS RAKSTU ZĪMĒS” un “LOKĀLAIS SATURS GLOBĀLAJĀ TĪMEKLĪ”. Nākotnē vietnes saturs tiks papildināts arī ar citu vizuālo informāciju slaidu veidā. Ceram, ka tie noderēs apgūstot gan apgūstot zināšanas, gan apzinot bibliotēkas darbību ikdienā un svētku reizēs.

Piekļuve resursiem: http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/prezentacijas.

 

LATVIJAS GRĀMATU IZSTĀDE

No 24.līdz 26. februārim starptautiskajā izstāžu centrā “BT1” Ķīpsalā notiks Starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde. Izstādes ekspozīciju papildinās “Lielā skatuve” ar plašu un daudzveidīgu kultūras programmu: autoru priekšlasījumi, grāmatu atvēršanas svētki, tikšanās ar rakstniekiem. “Latvijas Grāmatu izstādes 2017” viesu valsts būs Krievija. Šogad jaunums izstādē – omulīgi iekārtota “Rakstnieka viesistaba”. Savukārt bērniem paredzēta “Jautrā lasītava”. Izdevniecības “Lauku Avīze” piedāvājums!  24. februārī “Rakstnieku viesistabā” no 15.00 – 16.30 piedāvā Birutas Eglītes grāmatas “Ceturtais bauslis” prezentāciju. Tiks izziņoti arī “Lata romāna” konkursa uzvarētāji. Noslēgumā tikšanās ar portāla “Garšīga Latvija, kā arī grāmatas “Eiropas vēsture latviešu virtuvē” autoriem Sandru un Valdi Ošiņiem. Savukārt, 25. februārī plkst. 12.00 – 13.00 Kultūras stendā – Valda Celmiņa grāmatas “Baltu dievestības pamati” prezentācija. 26. februārī no 12.00 – 13.00 Kultūras stendā notiks diskusija par mūsdienu detektīvromānu, kurā piedalīsies franču žurnālists un detektīvromāna “Pēdējais lapzemietis autors Olivjē Triks un rakstnieces Dace Judina un Monika Zīle. Turklāt “Latvijas Avīze” aicina uz grāmatu noliktavas tīrīšanu – “Viss par 1 EUR”. Kā allaž darbosies arī Grāmatu apmaiņas punkts, kurā tiks izkārtotas aptuveni 3000 grāmatas. “LATVIJAS GRĀMATU IZSTĀDES 2017” pasākumu programmā katrai dienai, uzzināsiet visu pārstāvēto izdevniecību piedāvājumu.

Ieejas biļetes cena – 1 EUR
Pensionāriem un invalīdiem – bez maksas!
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas!
Izstādes "Skola 2017" apmeklētājiem – bez maksas!

Izstādes darba laiks
24. februārī 10.00 – 18.00
25. februārī 10.00 – 18.00
26. februārī 10.00 – 17.00

Vairāk par izstādi šeit - http://www.bt1.lv/bt1/lbf/?link=00000000

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2017. GADA JANVĀRIS – FEBRUĀRIS
Kaut gan sala un puteņa dienas vēl joprojām mijas ar atkusni, pārliecība par pavasara klātesamību ir attālinājusies. Zināms noslēpums meklējams arī dabā un grāmatu jaunumu piedāvājumā. Jauna gada sākumā lasāmjaunumu plauktiņā piedāvājam: veselīga dzīvesveida padomus, panākumus un veiksmes meklējumus, smeldzīguma un smieklīguma izpausmes, talanta un izcila personību dzīves gājumu, kā arī dzēlīga, asprātīga un asa sižeta sajūtas. Aicinām pievienoties lasītāju pulkam, kas ir vai nu neizdarīta izvēle vai arī pārliecība un vēlme, uzlabot dzīves kvalitāti, rast saistošu literatūru un daudzveidīgas atklāsmes. 
Meklējiet, lasiet, vērtējiet! Plašāka informācija un ieskats par piedāvājumu apskatīts pievienotajā tīmekļa vietnē http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats Ja grāmata saskan ar jūsu izjūtām, tad tā satiek savu lasītāju. 

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada februārī
 


Tematiskā izstāde “Dramatiskā un spēkpilnā skatuves māksliniece – ELZA RADZIŅA”. Izstāde veltīta E. Radziņas simtgadei (1917.10.02 – 2005.18.08)

Elzu Radziņu arvien uzskata par sava laika skatuves karalieni. Par pirmajām skatuves gaitām uzskatāma dalība Jelgavas teātra korī un Jelgavas teātra studijā.  Pirmo lomu Elza atveidojusi jau pamatskolā, likumsakarīgi vai nejauši spēlējot princesi. Kopš pirmajiem dzīves soļiem uz skatuves, nospēlētas daudzas lomas kā teātrī, tā kino. Bibliotēkas sagatavotajā materiālā uzzināsiet par šai skatuves dīvai veltīto izstādi.
Par Elzu Radziņu un viņas skatuves darbiem allaž interesējušies kritiķi, piemēram, Lilija Dzene un Viktors Hausmanis. Radziņa aktīvi piedalījusies ne tikai teātra, bet arī sabiedriskajā dzīvē. Viņa nekad nav noliegusi savu atpazīstamību un allaž - izbaudījusi savas popularitātes augļus. Savulaik strādājusi arī Valmierā, taču par savu darba mājvietu ilgus gadus saukusi tagadējo Latvijas Nacionālo teātri (tolaik - LPSR Valsts akadēmiskais drāmas teātris). Aktrise vairakkārt bijusi Tomuļu māte R.Blaumaņa „Skroderdienās Silmačos”. Spēlējusi arī tādās zināmās izrādēs kā „Lilioms”, „Mērnieku laiki”, „Paši pūta, paši dega” un citās. Starp zināmākajām kino lomam - ”Hamlets”, „Velna kalpi”, „Pūt vējiņi!”. Elza Radziņa ļoti mīlējusi dzeju un uzstājusies ar Rabindranata Tagores, Omāra Haijama un Ārijas Elksnes dzejas lasījumiem. Taču vien no populārākajām viņas lomām bijusi monoizrādē „Pilnos auļos”, kurā parādās paralēles ar pašas aktrises pieredzi, kā savulaik žurnālā „Leģendas”” rakstīts – „Mēs pazīstam Radziņu, aiz viņas stāv viņas dzīve.” 

 

ULBROKAS bibliotēkas pasākumi un literāri tematiskā izstāde 2017. gada janvārī

Literāri tematiska izstāde “Mums apliecināt esamību savu un pašiem tiltu mest pār laika gravu” veltīta Vitauta Ļūdēna 80-gadei (1937—2010).
Šķiet vēl nesen, bet tomēr – tik daudzus gadus atpakaļ, šķirstījām grāmatiņas “Sisis Vijoļkāja”, “Meldru puikas, meldru vīri” un “Maizes šūpulīši”. Vitauts Ļūdēns jau daudzus gadus ir aizsaulē, taču viņš vienmēr rakstījis tā, ka viņa darbi nenoveco. Par to liecina arī viņa grāmatu jaunie izdevumi.  Arī Ulbrokas bibliotēkas mazie lasītāji var lasīt šī autora grāmatu “Sudraba kalējs, tērauda kalējs”, kas iznākusi atkārtoti, jau pēc autora nāves. Kopumā viņam izdoti vairāk kā 15 dzejoļu krājumi bērniem un aptuveni tik pat daudz dzejoļu krājumi pieaugušajiem. Atsevišķi darbi pārtapuši par dziesmām. Laikam vispopulārākā no tā ir bērnu dziesmiņa “Krokodils”. Taču dziesmu ar Ļūdēna vārdiem dziedājuši arī “Līvi”.
Šis autors ir īpašs ar to, ka viņa dzejas krājumi izdoti arī ārpus Latvijas kā latviešu tā arī lietuviešu, igauņu un krievu valodā. Vitauts Ļūdēns bijis arī tulkotājs un publicists.

Angļu rakstnieces Šarlotes Brontē pasaulslavenā romāna “Džeina Eira” iestudējums Valmieras teātrī. Izrādes režisors Reinis Suhanovs, galvenajās lomās – Inga Apine (Džeina Eira) un Ivo Martinsons (misters Ročesters). Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe Evija Pintāne, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, komponists Jēkabs Nīmanis un gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss (Lielbritānija). Pirmizrāde: 2016. gada 15. decembris.
Izrādes kolektīvs apmeklējums sestdien, 2017. gada 14. janvārī, plkst. 13.00. 
 

Bibliotekārā stunda “Grāmatu darbi un nedarbi”.  Bibliotekāru saruna ar pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” sešgadīgajiem audzēkņiem no grupām “Bitītes”, “Gliemezīši”, “Taurenīši”.  Iepazīšanās ar bibliotēkas darbu un saruna par grāmatu darbiem un nedarbiem. Tiekamies 23., 26., 30.  janvārī, plkst. 9.20 Ulbrokas bibliotēkā.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2016.GADA DECEMBRIS
Baltā gadalaika sajūtas ienes ne tikai ziemas saulgriežu noskaņa, bet arī aktuālie grāmatu jaunumi. Grāmata visa vecuma lasītājam atklāj nezināmo, sniedz ticību labajam un cildina patieso. Visgaišākajā saulgriežu gaismā aicina ieraudzīt rakstītā vārda veikumu, kas liek būt lieliskam un talantīgam gan rakstītājam, gan lasītājam. Jaunākās grāmatas latviešu un krievu oriģinālliteratūras, bērnu un nozaru literatūras cienītājiem, ir avots un vēstījums cilvēcisko tradīciju saglabāšanā – lasījumi vakarējot un kopīgi pavadot laiku ģimenes lokā, izsenis gada tumšākajā laikā, godājama un cienījama lieta. Vēlot visiem atrast to, kas visvairāk tīkams sirdij un prātam http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats.
Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas bibliogrāfe Ieva Mūrniece

 

 

 

 

Atpakaļ