Izziņa un tradīcijas

 

SIA „Getliņi EKO”

Getliņi EKO ir moderns, tehnoloģisks un videi draudzīgs sadzīves atkritumu poligons. Mēs veidojam un nodrošinām darbības virzienus, kas savstarpēji mijiedarbojas un papildina viens otru efektivitātē, pašpietiekamībā un ilgtspējā. 

Mēs apsaimniekojam un pārstrādājam sadzīves atkritumus, ražojam ekoloģiski atjaunojamu enerģiju, piedalāmies vides apsaimniekošanā un audzējam dārzeņus.  
“Getliņi EKO” piedāvā radošās darbnīcas, mācību stundas  un ekskursijas grupām latviešu, krievu un angļu valodās. Ekskursijas laikā var iepazīties ar atkritumu ceļu – no atkritumiem līdz enerģijai. Apmeklētāji priecājas par iespēju apmeklēt siltumnīcas, un uzzināt vairāk par tomātu un gurķu audzēšanu ar bioloģiskām metodēm.  

Adrese: Kaudzīšu iela 57, Rumbula, Stopiņu novads
tālr. 28691750,
www.getlini.lv

Lat:56.8848 Lon:24.2599

 

Piemājas zoo "Brieži"

Piedāvajam pavadīt lielisku dienu, kopā ar  ģimeni un draugiem apmeklējot piemājas zoodārzu netālu no  Rīgas. Šeit sastopami daudzi dekoratīvie putni, tītari, pīles, fazāni un pāvi, starp tiem dzīvo jūrascūciņas un truši. No četrkājainajiem draugiem te var sastapt Holandes pundurkaziņas, Haidšnukes aitas, Šetlandes ponijus, ēzeļu ģimeni, vāverēnus un jenotpuiku Bārniju. Zoo palīdz sargāt zosu bariņš un Peruāņu pundursivēns – Pigis. Šeit dzīvo arī dambrieži un senākais briedis pasaulē - Munžaks. Pēc pastaigas zoodārzā piedāvājam atpūtu piknika vietās un bērnu rotaļu laukumos. Turpat blakus ir šūpoles, bērnu rotaļu namiņi un smilšukastes. Sestdienās un svētdienās ir iespēja pavizināties ponija vai ēzelīša mugurā. Zoodārza dzīvnieciņus iespējams ne tikai apskatī un paglaudīt, bet arī pabarot ar saimniecībā nopērkamu barību.

Adrese: Vālodzes, Stopiņu novads
Tālr. 22005519, zbriezi@gmail.com
http://www.zoobriezi.lv   

Lat:56.9201 Lon:24.3361

 

"Krīvu" klēts, privātais muzejs, kolekcija

Atrast ceļojuma maršrutu 1 dienai kļūst aizvien grūtāk un grūtāk. Tomēr, mēs gribam piedāvāt Jums atšķirīgu ceļojumu – ceļojumu mūsu pagatnē! Lai uzzinātu kaut ko interesantu un neparastu, nebūt nav jādodas uz tālām un eksotiskām zemēm, jo, kā izrādās, gana aizraujoši ir apceļot arī Pierīgas novadus.
Pavisam netālu no Rīgas - Ulbroka, it kā nekā īpaša.... un tomēr - te ir šis un tas ko ir vērts redzēt ar acīm un baudīt ar sirdi. Gribu ieteikt kādreiz iegriezties “ Krīvu klēts” privātajā muzejā, kas atrodas netālu no Līgo parka.
“Krīvu” sētas simtgadīgā klēts ir īsta bagātību krātuve, kurā aplūkojami visdažādākie sadzīves priekšmeti. "Krīvu" sētā, kuras ēkas ir vienas no senākajām novadā, jau sestajā paaudzē saimnieko Āboliņu dzimta. Tipiskajā latviešu lauku sētā, kas novadā esot pēdējā zemnieku sēta, var apskatīt atjaunoto kalēja smēdi un seno darbarīku kolekciju ar spēkratiem, mehānismiem, mājsaimniecības priekšmetiem, taču visaizraujošākā šķiet klēts, kurā savākta tik iespaidīga sadzīves priekšmetu – gan senāku, gan pavisam mūsdienīgu – kolekcija, ka to nevar pat aprakstīt: visdažādākās atslēgas, vērpjamie ratiņi, dzijas kamoli, keramikas krūzes, servīzes, skaitāmie kauliņi, diplomi un kausi...
Tagad šeit tiek rīkotas tematiskas ekskursijas, un "Krīvu" sētā labprāt iegriežas jaunlaulātie, kuriem tiek piedāvāta īpaša programma ar graudu malšanu un pakava kalšanu. Arī Muzeju nakts pasākumu apmeklētāji iecienījuši "Krīvu" viesmīlību, turklāt neviens, kurš kaut reizi šeit baudījis uz ugunskura vārīto ”Cira kāta” zupu un saimnieces cepto ābolkūku, to nekad neaizmirsīs.

‘Krīvu klēts” muzejs atvērts no maija līdz oktobrim – ar iepriekšēju pieteikšanos.

Adrese: m."KRĪVI", Riekstu iela, Ulbroka, Stopiņu novads LV2130
tālr. 29464547; 29287521
https://www.facebook.com/senlietas/ 

Lat:56.9315 Lon: 24.2971

 

"VARDĪTES", varžu priekšmetu privātkolekcija

Privātkolekcijā apskatāmi aptuveni 2000 dažādi izstrādājumi un priekšmeti – vardītes dažādos materiālos un tehnikās. Kolekcija tapusi 15 gadu laikā, daži priekšmeti saglabājušies no saimnieces bērnības. 

Pieteikšanās ekskursijai: tālr.26518213, Sarma Zarčinska. Kolekcijas apskate saimnieces vadībā.

Adrese: Apiņu iela 6, Vālodzes, Stopiņu novads.

Lat:56.9319 Lon:24.3026

Atpakaļ