2 item(s)

$79.00

Izziņa un tradīcijas

 

Stopiņu novada vēstures muzejs

Muzejā apskatāma unikālā Stopiņu novada josta, kuru auduši 427 audēji, novada iedzīvotāju mantotie un saglabātie sadzīves priekšmeti un vēstures liecības.

E-pasts: muzejs@stopini.lv  http://stopini.lv/lv/kultura/stopinu-novada-vestures-muzejs  

 

 

"Krīvu" klēts, privātais muzejs, kolekcija

 

Stopiņu novadā   „KRĪVU”  mājas, kas no seniem laikiem ir bijusi lauku sēta,  ir  vienas  no senākajām  ēkām  novadā. Jau  sestā  Āboliņu dzimtas paaudze dzīvo  šajās mājās, pašlaik šeit dzīvo un saimnieko Dzintara Āboliņa ģimene. Šajā lauku sētā ir dzīvojamā māja, klēts  ar  lielu pagrabu,  pirts, šķūnis, sena galdnieku darbnīca  ar amatnieku un latviešu lauku sētai raksturīgo seno darbarīku kolekciju, spēkratiem, mehānismiem, mājsaimniecības priekšmetiem u.c.

„Krīvu” saimnieks  atjauno  kalēja smēdi un maizes krāsni.  Saimniece maizes krāsnī varēs cept ne tikai īstu lauku rupjmaizi un pīrāgus, bet arī izcept mūsdienīgo picu!  Apmeklētāji  varēs pamēģināt  samalt graudus senajās rokas dzirnavās.  Domājams, ka  „Krīvu” ugunskurā vārītā „Cira kāta” (cirvja kāta) zupa  nevienu  neatstās  vienaldzīgu.

Krīvu klēts privātā muzeja darbošanās ir sezonāla – no maija līdz septembrim. Interesentiem pieteikties iepriekš: 29464547; 29287521; krivukletsmuzejs@inbox.lv

Adrese: m."KRĪVI", Riekstu iela, Ulbroka, Stopiņu novads, LV-2130

Mājaslapa: http://krivuklets.simplesite.com/

Lat:56.93152 Lon: 24.29714

 

"VARDĪTES", varžu priekšmetu privātkolekcija

Privātkolekcijā apskatāmi aptuveni 2000 dažādi izstrādājumi un priekšmeti – vardītes dažādos materiālos un tehnikās. Kolekcija tapusi 15 gadu laikā, daži priekšmeti saglabājušies no saimnieces bērnības. 

Pieteikšanās ekskursijai: tālr.26518213, Sarma Zarčinska. Kolekcijas apskate saimnieces vadībā.

Adrese: Apiņu iela 6, Vālodzes, Stopiņu novads.

Lat:56.93190 Lon:24.30262

Atpakaļ