2 item(s)

$79.00

Navigācija

Noderīgas saites

 

E-PAKALPOJUMI

www.elektrum.lv - elektroniski veicamas darbības attiecībā uz aizvien jauniem e-pakalpojumiem.”Portālā ir izveidoti vairāki integrēti e-pakalpojumi, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām. Portāla integrācijas E-BIZnesa vide ir pamats daudziem starpinstitūciju e-pakalpojumiem. Portāls ir pieejams gan fiziskām, gan juridiskām autorizētām personām.” Portāls piedāvā datus nekustamā īpašuma, makšķerēšanas, rēķinu un skaitītāju jomās. Sadaļā BUJ – biežāk uzdotie jautājumi. Šeit arī portāla izstrādātāju kontakti un dati par programmatūras izstrādi. Portālam ir arī Facebook un Twitter konts.

https://www.e-latvenergo.lv/login - šeit Jūs varat ērti iegūt informāciju par Latvenergo pakalpojumiem un pieteikties tiem, sekot līdzi savam elektrības patēriņam un maksājumu vēsturei, saņemt paziņojumus vai nosūtīt savus jautājumus. Pieslēgšanās caur internetbanku un/vai lietotāju un paroli.

https://mans.lattelecom.lv/myltc/ - pieeja informācijai par jūsu rēķiniem, sarunām, pakalpojumiem, līgumiem, īsziņām un citiem jūsu datiem. Reģistrācija caur internetbanku un/vai caur e-pastu vai lietotājvārdu un paroli.

https://e-pakalpojumi.dabasgaze.lv/Login.aspx - mājsaimniecībām un juridiskām personām ar dabasgāzes patēriņu līdz 25 000 m3 gadā E-pakalpojumu portālā ir iespēja veikt maksājumus, ievadīt skaitītāja rādījumus un apskatīt aktuālo norēķinu informāciju. Pieeja caur internetbanku un/vai e-pastu, paroli un drošības kodu.

https://www.latvija.lv/Default.aspx  - sadaļa Interneta resursi izveidota tematiski, pa nozarēm, piemēram, Ceļošana un tūrisms vai Valsts pārvaldība, pašvaldības un tieslietas. Nozares aizved pie konkrētu iestāžu mājaslapām. Arī nākamā sadaļa dalīta tematiski. Šeit var atrast sadaļu Komercdarbība, Kultūra, māksla, sports vai arī Dzīvesvieta, nekustamais īpašums, būvniecība, ģeodēzija, kartogrāfija. Zem katras sadaļas atkal ir sīkāk izdalīti dokumenti, kas skaidro, kā jārīkojas tajā vai citā situācijā, atkarībā no tā, kas jums nepieciešams. Savukārt, sadaļā E-pakalpojumi ievietoti tie pakalpojumi, kuri Latvijas valstī šobrīd pieejami elektroniski. Lapas veidotāji raksta„Šajā sadaļā piedāvājam Jums darba vietu, kur Jūs varat pieprasīt un saņemt valsts pārvaldes un pašvaldību e-pakalpojumus, sekot e-pakalpojumu izpildes gaitai un saņemt informāciju par e-pakalpojuma izpildes rezultātu. Šeit pieejamos e-pakalpojumus mēs esam izveidojuši sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, Valsts zemes dienestu, Valsts policiju, Tiesu administrāciju, Nacionālo veselības dienestu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Latvijas notāru, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju, Rīgas un Ventspils pilsētu pašvaldībām.”Arī šeit pieejams nozaru katalogs, pēc kura izvēlēties Jums nepieciešamo tēmu. Mājaslapas loga labajā pusē aktuālākie elektroniskie pakalpojumi norādes uz portāla aktivitātēm Twitter un Facebook lapās, kā arī iespējamie autentifikācijas veidi Latvija.lv izmantošanai

Neaizmirsīsim, ka visērtāk maksājumus ir veikt caur banku izveidotajiem maksājumu paraugiem vai definētajiem maksājumiem! Lai pieslēgtos internetbankai nepieciešams lietotājvārds, parole un kodu karte.

Par Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas abonētajām datubāzēm varat izlasīt šeit - www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/datubazes

 

 IZGLĪTĪBA

www.need.lv - nacionālā izglītības iespēju datubāze. Tā ir vieta tīmeklī, kur pirmo reizi vienkopus iespējams meklēt aktuālo informāciju par visām izglītības iespējām Latvijā – sākot no bērnudārza līdz pat augstskolai, neaizmirstot arī tādus izglītošanās veidus kā semināri un kursi.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS TĪMEKĻA VIETNES

http://www.youtube.com/user/ulbbibl08 - Ulbrokas  bibliotēkas lietotāja konts videoklipu kopīgošanas  vietnē Youtube.

http://www.biblioteka.lv/libraries/stopinu-novada-ulbrokas-biblioteka/default.aspx  - Ulbrokas bibliotēkas tīmekļa vietne bibliotēku portālā.

https://twitter.com/Ulbrokas_biblio

https://www.facebook.com/ulbrbiblioteka/

 

 CITU BIBLIOTĒKU TĪMEKĻA VIETNES

www.lnb.lv  - katalogi un datu bāzes, Digitālā bibliotēka un informācija par citām Latvijas Nacionālās bibliotēkas veiktām aktivitātēm.

http://katalogs.rcb.lv/Alise/alise3i.asp - elektroniskais kopkatalogs

www.rcb.lv – Rīgas Centrālās bibliotēkas tīmekļa vietne

http://katalogs.rcb.lv/Alise/alise3i.asp - elektroniskais kopkatalogs

http://www.biblioteka.lv/Galleries/ViewGallery.aspx?Id=19731 - Latvijas Bibliotēku portālā publicēts video "Gaismas pils laikā un telpā"

 

PILNTEKSTA AVOTI

www.ailab.lv – LU Matemātikas un informātikas institūta vietne (latviešu literatūras pilnteksti, kultūras vēstures informācija, mācīblīdzeklis iesācējiem internetā un citas šī institūta veidotas izstrādnes.

http://books.google.com    - Google grāmatas pilnteksta un anotāciju veidolā.

www.Litru.ru – pilnteksti krievu valodā.

Brīvpieejas (Open Access) elektroniskie resursi publiskajām bibliotēkām - antropoloģija, arheoloģija, botānika, ķīmija, ekonomika, angļu valoda, ģeogrāfija, ģeoloģija, vēsture, starptautiskās attiecības, tieslietas, matemātika, filozofija, fizika, politikas zinātne, psiholoģija, zooloģija.

 

ELEKTRONISKO GRĀMATU PIEEJAMĪBA UN IEGĀDE

Elektroniskā grāmata jeb e-grāmata ir elektroniskā formā publicēts teksts un attēli, kas lasāms datorā vai kādā citā ierīcē - viedtālrunī, planšetdatorā, e-lasītājā, līdz ar to resursu iegāde ir specifiska. E-grāmatu grāmatnīca Las.am – (adrese https://las.am/) – šajā e-grāmatu veikalā ir grāmatu sadalījums pa kategorijām, kurā varat izvēlēties sev tuvākā literatūras žanra grāmatu sarakstu. Otra kategorija, pēc kuras atrodamas grāmatas, ir sadaļa Populāri. Tur atrodami atsevišķi bezmaksas izdevumi, grāmatu jaunumi, Las.am iesaka Pirktākās grāmatas. Cenas šeit nav pašas augstākās, tāpēc elektroniski lasāmo ierīču īpašnieki varētu iecienīt Las.am piedāvājumu. Ja esat, kādas noteiktas izdevniecības piekritēji – šeit ir iespējama meklēšana pēc izdevēja. Ir sadaļa – Manas e-grāmatas, kur glabāsies Jūsu iegādātie izdevumi. Pie sadaļas Palīdzība atrodama visa informācija par e-grāmatu lietošanu.  E-grāmatu veikala īpašnieki raksta; “Šajā e-grāmatnīcā atrodamās e-grāmatas ir EPUB formātā un bez tehniskas datņu aizsardzības, tātad, lasāmas jebkurā elektroniskā ierīcē, kurai ir ekrāns. Tomēr līdzīgi kā darbam ar Word dokumentu, datorā iepriekš jāuzinstalē “Microsoft Office” vai “LibreOffice”, bet PDF datni atver “Adobe Reader” programmā, tāpat arī e-grāmatas lasīšanai nepieciešams iepriekš Tavā ierīcē instalēt atbilstošu programmu vai aplikāciju, kurā atvērt e-grāmatas datni.” Zemāk minētas visas ierīces un aplikācijas, kuras izmantojot, iespējams lasīt izvēlēto grāmatu. Turpat arī videofilmiņa par grāmatnīcas lietošanu. Las.am faniem un interesentiem iesakām ieskatīties Las.am blogā, kur ir gan Literatūras un kultūras žurnāls, gan ilustrāciju konkurss un citas interesantas lietas. Šobrīd šī grāmatnīca piedāvā ap 400 e-grāmatu nosaukumu. Las.am vispirms digitalizējuši tos skolai nepieciešamos darbus, uz kuriem neattiecas autortiesību aizliegums. Turklāt daļa no piedāvātā krājuma ir bez maksas. Piemēram, literārie darbi “Dullais Dauka” un “Velniņi”. 

E grāmatu abonēšanas serviss Fabula – (adrese https://fabula.im/lv). Cītīgiem grāmatu lasītājiem, kuri jau pieraduši visu vajadzīgāko un jaunāko lasīt elektroniski, šis serviss varētu būt ļoti noderīgs. Tā ir iespēja lasīt sev interesējošo literatūru uz iPhone, iPad vai Android ierīcēm, iepriekš uzstādot Fabula aplikāciju. Abonēšanas periods ir viens mēnesis, viens ceturksnis vai pusgads. Šobrīd krājumā ir 13 000 grāmatu dažādās valodās. No tām latviski – ap 900 izdevumu. Un, lai noteiktu, vai grāmata jūs ieinteresēs, un tās dēļ ir vērts veikt abonēšanu, pirmos 10% no grāmatas varat lasīt par brīvu.  Ir sadaļas, kurās skatāmas ieteiktās grāmatas, citviet iespējams dalīties ar spilgtākajiem citātiem. Varat izveidot savu bibliotēku, kuru lasīt bezsaistē. Un ja nu jums šī servisa pakalpojumi nepatiks, iespējams atteikties no tā abonēšanas. Jo īpaši šis abonēšanas serviss patiks tiem, kuri lasa svešvalodās, jo gan lietotnes valodas, gan arī grāmatas tiek piedāvātas svešvalodās - somu, igauņu un angļu valodās. Arī šeit varat izvēlēties grāmatas pēc to žanra, gan izmantot redakcijas ieteikumu. Grāmatu lasītāji saka, ka itin bieži šis portāls piedāvā akcijas, tāpēc abonēšanas cena dažkārt kļūst pat ļoti pieejama elektroniskās lasīšanas entuziastiem.

Vispopulārākais E – grāmatu piedāvājumā un nozares pionieris ir apgāds Zvaigzne ABC (adrese – http://www.zvaigzne.lv/lv/). Tās sadaļā E-grāmatas varam izlasīt informāciju, kas tā tāda e-grāmata un kā tās lasīt? Īpaši skolotājiem paredzēti bezmaksas lejupielādējamie materiāli, kas atrodami kategorijā Mācību izdevumi. Arī šeit varat izvēlēties vai aplūkot grāmatas, kas stāsta par veselīgu dzīvesveidu, vai praktisko psiholoģiju, grāmatas bērniem un jaunatnei vai izvēlēties kādu citu kategoriju no piedāvātā saraksta. Ja ir kādi jautājumi par e-grāmatu izmantošanu, varat vērsties e-pasta adresē egramatas@zvaigzne.lv vai Ulbrokas bibliotēkā. Šobrīd Zvaigzne.lv piedāvā 1200 dažādu žanru grāmatas, kas izdotas minētajā apgādā.

Arī Jāņa Rozes apgāds (adrese - http://www.janisroze.lv/) savā veikalā piedāvā iegādāties vai elektroniski pasūtīt e-grāmatas. Izdevniecības darbinieki ir sagatavojuši 30 grāmatas, kuras drīzumā varēs gan iegādāties, gan lasīt elektroniski. Ikviens interesents var redzēt visvairāk lasītās grāmatas, kā arī izlasīt citu lasītāju atsauksmes, lai pievienotu savas pārdomas. Šeit iespējams nopirkt grāmatas arī citās valodās un aplūkot grāmatu jaunumus. Tepat iegādājamas arī kancelejas preces un dažādas rotaļlietas. Tieši Jāņa Rozes apgāda grāmatu cienītājiem ir sava sadaļa, kur tās iegādāties. Elektroniski šeit var iegādāties kā grāmatas, tā audiodiskus un sevis izvēlētos produktus, saņemt caur tiešo piegādi, veikalā vai pa pastu. Šeit iegādājama arī elektroniskā dāvanu karte. 

Ārvalstu e-grāmatas pieejamasAmazon Kindle, Apple iBook store, Barnes&Noble Nook store, Kobo, GooglePlay books, Amazon Kindle, LitRes tīmekļa vietnēs.

 

NOVADPĒTNIECĪBĀ UN DZIMTAS IZPĒTĒ NODERĪGĀS SAITES

http://www.historia.lv/   - kultūrvēstures izpētē un novadpētniecībā izmantojams portāls.

http://91.200.67.159/Alise/lv/home.aspx  - meklējamais atslēgvārds – Novads. Pierīgas reģiona novadpētniecības kataloga ieraksti.

https://www.arhivi.gov.lv/content.aspx?id=271&mainId=271 – Latvijas Nacionālā arhīva veidotās datubāzes

http://www.lvva-raduraksti.lv/ - Latvijas Valsts Vēstures arhīva datubāze, Latvijas iedzīvotāju saraksts no 1918 – 1940.gadam, Virtuālais arhīvs (baznīcu grāmatas, dvēseļu revīzijas, mājasgrāmatas u.c.).

http://www.lvarhivs.gov.lv/index3.php?id=9099   - Latvijas Valsts arhīva datubāze (fondraži, fondi, apakšfondi, sērijas, lietas un dokumenti).

http://www.archiv.org.lv/dep1941/meklesana41.php -  1941.g., 1949.g. deportēto un citos laika posmos deportēto datu bāze.

http://www.redzidzirdilatviju.lv/ - Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo dokumentu digitālā krātuve.

http://www.raduraksti.lv – iespēja izveidot ciltskoku, plašsaziņas līdzekļi un izklaides opcijas.

http://dzimta.lv/  - dzimtas koka veidošana, informācijas avoti.

https://www.geni.com/home  - dzimtas koka izveide, meklēšana pēc dažādiem iestatījumiem, iespēja pievienot attēlus, foto, dokumentu ielāde.

http://www.dzivesstasts.lv/  - materiāli par dzīvesstāstiem veltītiem pasākumiem, datubāze, kas noderīga kā novada, tā dzimtes izpētē.

 

BĒRNIEM

(latviešu valodā)

www.pasakas.net – audiogrāmatas, multiplikācijas filmas, izglītojošas spēles.

www.astro.lv – astroloģijas jautājumiem  un kosmosa noslēpumiem veltīta lapa .

http://www.music.lv/mpasaka  - interaktīva mūzikas apmācības programma internetā.

http://www.cirkulis.lv/?cat=6 – krāsojamās lapas bērniem.

www.kidi.lv – izglītojošas spēles bērniem no 1 -2 un no 3 – 7 g.v.

http://www.dzimba.lv/index1.php?ic1=berniem  - spēles, krāsojamās lapas, video par drošību internetā un ģimenē.

http://visc.gov.lv/vispizglitiba/saturs/dokumenti/metmat/vesels_un_dross_darba_lapas/index.html - "Vesels un drošs - ikdiena tev apkārt" - 10 interaktīvas spēles jeb atvērumi par situāciju uz ielas, mājās, apkārtējā vidē un atpūtā, darba lapas, krāsojamas lapas, bērniem no 4-11 g.v.

 

DARBA MEKLĒTĀJIEM

http://www.workingday.lv/

http://www.cv.lv/

http://www.e-darbs.lv/default1.php

http://visidarbi.lv/

http://www.cvmarket.lv/

http://www.ss.lv   - Darbs un bizness - Vakances 

 

Atpakaļ