2 item(s)

$79.00

Navigācija

Ulbrokas bibliotēka

 

Adrese: Institūta iela 1, , LLU LTZI 2.stāvs, 
Ulbroka,  Stopiņu novads, LV -2130

Tālr./fakss 67910503
E-pasts: biblioteka@stopini.lv

Tviterkonts: https://twitter.com/Ulbrokas_biblio
Youtube kanāls: http://www.youtube.com/user/ulbbibl08

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas katalogs:  http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx

Bibliotēkas darba laiki:                                            

Pirmdiena     11:00-19:00                                              
Otrdiena        10:00-17:00                                             
Trešdiena      Metodiskā diena (lietotājiem slēgts)         
Ceturtdiena    11:00-19:00                                           
Piektdiena      10:00-17:00                                          
Sestdiena       09:00-14:00 

22.APRĪLĪ, BIBLIOTEKĀRI PIEDALĀS TALKAS PASĀKUMĀ – BIBLIOTĒKA SLĒGTA
 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS LIELDIENĀS:

  • 13. APRĪLĪ – 11.00-18.00
  • 14., 16., 17. APRĪLĪ – SLĒGTS

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada aprīlī

Aicinām piedalīties tematiskās izstādes “SVINOT GRĀMATNIEKU SVĒTKUS” izveidē.
Aprīlis mums, savas profesijas pārstāvjiem saistās ar Bibliotēku nedēļu, kas norisinās šī mēneša vidū. Šī gada bibliotēku nedēļas vadmotīvs ir “Bibliotēkas un sabiedrība: vienotas kopīgiem mērķiem”. Tāpēc šoreiz izstādes veidošanu vēlamies veidot kopīgiem spēkiem. 
Izstādes veidošanā izmantosim rīkus, kas kādreiz tika lietoti Ulbrokas bibliotēkas darbībā – vecos zīmogus, senās grāmatas un citas mums un jums interesantas lietas. 
Aicinām arī bibliotēkas lasītājus iesaistīties izstādes veidošanā. Varbūt Jūsu mājās atrodas kāds interesants rokraksta eksemplārs, Ex Libris, suvenīrs vai rakstāmrīks? Protams, ka izstādes laikā pret jūsu nestajiem priekšmetiem būsim saudzīgi un vēlāk atdosim tos atpakaļ. 
Šis ir laiks, lai padalītos ar zināšanām un saistošiem ar bibliotēkzinātni un bibliotēku darbību saistītiem priekšmetiem! Arī čaklie lasītāji savā ziņā ir grāmatzinātnieki. Tāpēc Bibliotēku nedēļas laikā no 17. līdz 23. aprīlim – palīdzēsim veidot kopainu ar bibliotēkai nozīmīgām lietām.  Nebaidieties dalīties ar stāstiem! Pastāstiet par bibliotēkas nozīmi vēstulē bibliotēkai! Uzdrošinieties jautāt bibliotekāra palīdzību ar mūsu darbību saistītos jautājumos! Kļūstiet pats par dāvanu savai bibliotēkai! Kontaktinformācija: tālr.67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv.

Bibliotekāru talka 2017 - dzejnieka un atdzejotājā PĒTERA BRŪVERA dzimtajās mājās “Kalēji”.
Sestdien, 22. aprīlī, no plkst.9.00 līdz plkst.13.00, Līčos. Dzejas dienu norises vietas sakārtošana – lapu grābšana, zaru savākšana, ziedoša dārza veidošana, soliņa krāsošana un zupas baudīšana. Kontaktinformācija: tālr.67910503.

Literāri tematiskā izstāde “PAPĪRA LAPU CEĻOJUMS” (1957.  gada 24. aprīlis — 2011. gada 16. jūlijs).  
Viens pa baltu papīra lapu ceļo,
Otram patīk pasaules jūŗās klejot,
Mainot krastus, ostas un kuģu vārdus
Ļaujoties vējam.
(P.Brūveris)
Šomēnes mūsu izcilajam novadniekam PĒTERAM BRŪVERIM (1957. gada 24. aprīlis — 2011. gada 16. jūlijs) paliktu 60 gadi. Viņa dzimšanas diena atzīmējama 24. aprīlī.
Pēters allaž bijis atšķirīgs no citiem dzejniekiem un tulkotājiem. Viņam raksturīgs oriģināls, svaigs, neparasts, citāds, ļoti dažāds domāšanas veids. Taču, par spīti tam, viņš pratis atrast pietiekoši daudz draugu literatūrā un dzīvē. Prasmīgs dzejnieks un - tikpat prasmīgs atdzejotājs no lietuviešu, azerbeidžāņu, turku, vācu, krievu, Krimas tatāru, mordviešu, gagauzu valodām.
Viņa teksti skanējuši teātra izrādēs “Šveiks”, “Agrā rūsa” un “Velniņi”, bet kopumā tie pārvērtušies muzikālās vārsmās aptuveni 45 dziesmām.
Pēters Brūvers ir arī vairāku bērnu grāmatu autors. Lai minam kaut vai grāmatiņu “Kā lauku pele pie pilsētas peles brauca”, “Brīnumdzejoļi” un “Grāmata Gundegai”. Viņa dzejas panti publicēti arī bērnu žurnālos. Tāpat pieaugušie ar Brūvera dzeju un viņu pašu var iepazīties preses izdevumos.
Ne vienmēr ir nepieciešams runāt par daudzveidīgo Pētera Brūvera literāro pienesumu, labāk, lai par dzejnieka un atdzejotāja viedo vēju un neparastības izjūtu, runā izstāde.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2017. GADA MARTS - APRĪLIS
Ulbrokas bibliotēkas piedāvājumā grāmatu jaunumi pavasara piedzīvojumam, vēsturiskā un eksotiskā ceļojuma sajūtām vai biogrāfiskiem atklājumiem. Saturs un spēks, ar kādu tas izstāstīts, ikvienam interesantam ļaus justies kā pirmajam pavasara vēstnesim dzidrajā gaisā. Tikpat aktuāli piedāvājumā arī grāmatas, kas patīk gan bērniem, gan pieaugušajiem, kur rodamas sauleszaķa rotaļas un dabas atmoda iezīmē krāsu burvīgo paleti.  Aicinām klātienē iepazīt jaunāko grāmatu piedāvājumu vai neklātienē pievienotajā resursā http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats

 

Ulbrokas bibliotēka, kurā norisinās grāmatu izvēle, iepirkšana, apstrāde, rezervēšana, izsniegšana un saņemšana, kurā rakstām projektus, veidojam pasākumus, apkopojam informācijas resursus, rūpējamies par bibliogrāfiskajiem ierakstiem un novadpētniecības materiāliem, šogad atzīmē savas septiņdesmitgades pastāvēšanu un publisko darbību.

Šim notikumam par godu esam izveidojušas informatīvu rakstu pielikumu “Ulbrokas bibliotēkai – 70”. Tas iepazīstina ar bibliotēkas vēsturiskajā darbībā īpašiem cilvēkiem – bibliotēku vadītājiem. Apraksta bibliotēkas izveidošanās vēsturi. Stāsta par bibliotēku kā par lasītāja un grāmatu satikšanās vietu. Katram no mums uzticot savu uzdevumu un atbildību laika priekšā. 

Aicinām ieskatīties rakstītajā materiālā! http://stopini.lv/media/Ulbrokas_bibl/Ulbrokas_bibliotekai_70_032017_Tevzemite.pdf 

Ulbrokas bibliotēkas kolektīvs

 

Bibliotēku pakalpojums personām ar funkcionāliem traucējumiem!

Aizdomājoties par to, kad līdzās ikdienas steigai un aizņemtībai ir līdzcilvēki, kas dienas ritmam izjūt pretēju dinamiku un nespēj apmeklēt bibliotēku klātienē, esam radījuši pakalpojuma pieejamību mājas apstākļos. Mūsu vēlme būt sasniedzamiem, lai rastu iespēju ikvienam lasīt grāmatas, žurnālus, avīzes vai skatīties, klausīties citus informācijas nesējus.
Sadarbībai nepieciešams rakstisks pieteikums. Lietotāja pieteikumā norādot uzticības personu, kas personai ar funkcionāliem traucējumiem, piegādā nepieciešamo literatūru. 

Pakalpojuma sniedzējs: Ulbrokas bibliotēka. Adrese: Institūta iela 1, LLU TF LTI Ulbrokas Zinātnes centrs 2.stāvs, Ulbroka,  Stopiņu novads, LV – 2130. Tālr. 67910503.  E-pasts: biblioteka@stopini.lv. 
Sauriešu bibliotēka. Adrese: Līdumnieku iela 1-54, Saurieši, Stopiņu novads, LV – 2118. Tālr.25638225. E-pasts: sauriesu.biblioteka@stopini.lv

Pieteikuma veidlapa: Stopiņu novada Sociālais dienests, Ulbrokas bibliotēka, Sauriešu bibliotēka vai elektroniski: http://stopini.lv/lv/pakalpojumi/biblioteku-pakalpojums-personam-ar-funkcionaliem-traucejumiem

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada martā

Ulbrokas bibliotēkas 70 gadu darbības svinīgais pasākums. 2017. gada 17. martā plkst. 17.30 Ulbrokas kultūras namā. Pasākumu kuplinās radio balss un rakstnieks Dzintars Tilaks, dziesminieks un komponists Āris Ziemelis.
Labas gaumes pazīme - ziņa par savu dalību līdz 10. martam

 

2017. GADĀ NO 27. MARTA LĪDZ 2. APRĪLIM EIROPAS E-PRASMJU NEDĒĻA LATVIJĀ
E – PRASMJU NEDĒĻAS PASĀKUMI ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ

Pirmdien,27. marts. Ulbrokas bibliotēkas telpās. Plkst. 11.00 -12.00 un plkst. 17.00 -18.00. Praktiska nodarbība: Digitālā drošība: kā droši izmantot internetu un digitālos rīkus, pasargājot savu digitālo identitāti un datus.  
Praktisko apmācību nodrošina Ulbrokas bibliotēkas darbinieces.

Otrdien,28. marts. Ulbrokas bibliotēkas telpās. Plkst. 11.00 -12.00 un plkst. 17.00 -18.00. Praktiska nodarbība: Digitālās prasmes: foto apstrādes pamati tiešsaistē izklaidei un darbam. Fotogrāfiju apstrāde tiešsaistes vietnēs BIG HUGE LABS, PHIXR, FOTOFLEXER. 
Praktisko apmācību nodrošina Ulbrokas bibliotēkas darbinieces.

Pieteikšanās un pieraksts Ulbrokas bibliotēkā. 
Kontaktinformācija: tālr.67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv.

 

Ulbrokas bibliotēkas lasītāju vasaras ekskursija – Izbaudi Ziemeļkurzemi kopā ar Janīnu Kursīti. 
2017. gada 8.,9. jūlijs.
Programmā lībiešu krasts un akmeņainā jūrmala.  Leģendas par laupītājiem un zvejnieku stāsti, zivju kūpināšana un šprotu degustācija. Ragaciems, Mērsrags, Roja, Kolka, Pitrags, Mazirbe, Dundaga, Slītere, Iģene, Valdemārpils un kazu audzēšanas pionieri Latvijā zemnieku saimniecībā “’Bērzi”. Izmaksas vienai personai 105 EUR. Cenā iekļauta maksa apskates objektos un degustācijas. Pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā

 

Tematiskā izstāde “JANĪNAS KURSĪTES DZĪVES ZIGZAGI” (1952).  
Izstāde veltīta J. Kursītes 65. jubilejai.
Literatūrzinātniece, folkloras speciāliste, publiciste, politiķe, grāmatu autore, atraktīva, atjautīga, lieliska oratore un vienkārši – atsaucīgs cilvēks. Zinātkāra un sabiedriska. Stopiņu un bibliotēkas laba paziņa un vasaras ceļojumu līdzbraucēja. Tādu mēs pazīstam Janīnu Kursīti. Grūti pateikt, kas Kursīte ir galvenokārt. Viņa ir zinoša ļoti dažādās nozarēs. Piemēram, viņa recenzējusi grāmatas “Dzimums, literārā konvencija un jaunrade no baroka līdz postmodernismam” un “Meistari. Latviešu tautas lietišķā māksla 20.-21. gadsimta mijā”. Kursītes devums ir arī ievadvārdi un pēcvārdi, recenzijas un raksti grāmatās un laikrakstos par literātiem Raini, Brāļiem Kaudzītēm, Arturu Gobu, Jāni Turbadu, Jāni Veseli, Ojāru Vācieti, Knutu Skujenieku, Leonīdu Breikšu, Edvartu Virzu, kanādieti Ernestu Setonu – Tompsonu, valodnieku, kultūrvēsturnieku un žurnālistu Konstantīnu Karuli un daudzām citām kultūrvēstures personībām. Bijusi tekstu autore izdevumam “Plakāts Latvijā”. Kursīte ir asprātīga ne tikai, saistoties ar šī vārda humoristisko nozīmi, bet arī ar gudrību. Būdama habilitētā filoloģijas doktore, LU profesore un LZA akadēmiķe caur grāmatām un dzīvi viņa māk uzrunāt ikvienu lasītāju, klausītāju un skatītāju. Ulbrokas bibliotēkas marta izstādē būs skatāmas autores izveidotās grāmatas – “Inkluzīvi”, “Neakadēmiskā latviešu valodas vārdnīca jeb novadu vārdene”, “Kāzas Latgalē” un citi izdevumi. Aicinām aplūkot šīs daudzpusīgās personības devumu!

 

JAUNI TIEŠSAISTES INFORMĀCIJAS RESURSI 

Ulbrokas bibliotēkas noderīgo saišu sarakstu papildinājuši brīvpieejas jeb atvērtās pieejas (Open Access) elektroniskie raksti un grāmatas. Pārsvarā informāciju tiek piedāvāts meklēt DOAJ (Directory of Open Access Journals) un DOAB (Directory of Open Access Books) rādītājos, bet starp informācijas avotiem ir arī citas vietnes un datubāzes.   

Topošie zinātnieki šeit var atrast informāciju par antropoloģiju, kas atrodama žurnālos ne vien angļu valodā, bet arī vairākvalodu žurnālos. Piedāvājumā arī vācu, skandināvu, spāņu, portugāļu, slovēņu un citās valodās. Arheoloģijas jomā tiek piedāvāta kā brīvpieejas žurnālu meklēšana, tā īpašs arheoloģijas blogs. Šeit pieejamas 260 atvērtās pieejas publikācijas, kas ietver žurnālus un tiešsaistes avotus, kā arī – 85 grāmatas. Botānika pārstāvēta ar 71 žurnālu un 41 grāmatu. Ķīmijā tas ir 131 žurnāls un 15 grāmatas. Ekonomikas nozarē, protams, ir vairāk izpētes avotu. Te ir speciāls meklētājs AgEcon Search. Tiek dota iespēja savus pētnieciskos darbus izvietot datubāzē EconStor.eu un šeit pat arī meklēt informāciju. Līdzīgs resurss ir RePEc.  Žurnāli izdalīti izdalīti pēc katras valsts iekšzemes un kopējās ekonomikas zinātnes procesiem. Kopumā te uzskaitīti 43 žurnāli un 185 grāmatas. Angļu valodniecībā – 17 žurnāli, angļu literatūrā – 20.  498 grāmatas vispārējā valodniecībā un literatūrā, 168 grāmatas – lingvistikā. Ģeogrāfijā te pieejami 118 brīvpieejas žurnāli, kā arī atsevišķi tiešsaistes avoti – Earth Prints, Karst Information Portal, Share Geo un 35 grāmatas. Minētie tiešsaistes avoti izmantojami arī, meklējot informāciju par ģeoloģiju. Par šo tēmu varat lasīt arī 87 atvērtās pieejas žurnālos un 24 grāmatās. Vēsturi “pārstāv” 102 žurnāli un 1021 grāmata. Par starptautiskajām attiecībām iespējams atrast noderīgu informāciju 47 žurnālos. Šeit grāmatas nav pārstāvētas, bet informāciju allaž var meklēt saistītajās nozarēs. Tieslietu jautājumi skatīti 128 brīvpieejas žurnālos un 262 grāmatās, kā arī Vikipēdijas piedāvātajos pilnteksta žurnālos. Matemātikā tā ir datu bāze ArXiv ar 1,227,345 e-iespieddarbu arī fizikā un datorzinātnē, kā arī 313 žurnāli un 52 grāmatas. Filozofijā – 213 žurnāli un 211 grāmatas. Piedāvājumā arī datubāze -  Philpapers, kura piedāvā gan ielādēt savus darbus, gan iepazīties ar svešiem. Līdzīgs avots ir PhicSci. Tā ir vietne, kuru uztur filozofijas speciālisti visā pasaulē. Fizikas nozarē pieejamas vairākas šādas datubāzes, kā arī 103 žurnāli un 10 grāmatas. Savukārt, politikas zinātnē 528 grāmatas un 134 žurnāli. Bet psiholoģijā – 213 žurnāli un 152 grāmatas. Un zooloģijā – 91 žurnāls un 10 grāmatas.

Protams, ka žurnālu un grāmatu skaits laika gaitā var mainīties. Tāpat, atkarībā no resursa, mainās arī meklēšanas parametri. DOAJ – brīvpieejas žurnālu rādītājs piedāvā dažādus meklēšanas nosacījumus, piemēram – pēc nosaukuma, atslēgvārdiem, priekšmeta, ISSN, izdevējvalsts, žurnāla valodas, kopsavilkuma, gada, žurnāla nosaukuma un alternatīvā nosaukuma. Rezultātus iespējams sakārtot pēc datuma, kad raksts pievienots DOAJ, nosaukuma vai publikācijas datuma. Savukārt, DOAB – brīvpieejas grāmatu rādītājs arī pieļauj meklēšanu pēc nosaukuma, priekšmeta un izdevēja. Tiek piedāvāta gan parastā, gan paplašinātā meklēšana. Pēdējā sevī ietver meklēšanu pēc nosaukuma ISSN/ISBN, autora, atslēgvārdiem, kopsavilkuma un izdevēja. Iespējams izmantot Bula operatorus un izvēlēties publikācijas gadu. 

Šī ir iespēja visiem čaklajiem skolēniem, kas savu nākotni saistījuši ar kādu no zinātnes veidiem, jau laicīgi apgūt zināšanas un būt pirmajiem. Kā arī plašs izziņas avots arī pasniedzējiem, zinātniekiem un dažādu nozaru speciālistiem. 
Pilnteksti rodami tīmekļa vietnē 
http://www.stopini.lv/media/Ulbrokas_bibl/OA_resources_public_libraries.pdf

 

AKTUALITĀTE STOPIŅU MĀJASLAPAS ULBROKAS BIBLIOTĒKAS SADAĻĀ - INFORMĀCIJAS RESURSI

Savu mājaslapas sadaļu esam papildinājuši ar apakšsadaļu PREZENTĀCIJAS, kurā tagad un turpmāk parādīsies mūsu veidotās prezentācijas dažādiem pasākumiem. Iespējams, tās esat redzējuši klātienē, tiekoties ar mums gadu gaitā. Pašlaik piedāvājam; "GRĀMATU DARBI UN NEDARBI", “STOPIŅU NOVADA KULTŪRAS KANONS RAKSTU ZĪMĒS” un “LOKĀLAIS SATURS GLOBĀLAJĀ TĪMEKLĪ”. Nākotnē vietnes saturs tiks papildināts arī ar citu vizuālo informāciju slaidu veidā. Ceram, ka tie noderēs apgūstot gan apgūstot zināšanas, gan apzinot bibliotēkas darbību ikdienā un svētku reizēs.

Piekļuve resursiem: http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/prezentacijas.

 

LATVIJAS GRĀMATU IZSTĀDE

No 24.līdz 26. februārim starptautiskajā izstāžu centrā “BT1” Ķīpsalā notiks Starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde. Izstādes ekspozīciju papildinās “Lielā skatuve” ar plašu un daudzveidīgu kultūras programmu: autoru priekšlasījumi, grāmatu atvēršanas svētki, tikšanās ar rakstniekiem. “Latvijas Grāmatu izstādes 2017” viesu valsts būs Krievija. Šogad jaunums izstādē – omulīgi iekārtota “Rakstnieka viesistaba”. Savukārt bērniem paredzēta “Jautrā lasītava”. Izdevniecības “Lauku Avīze” piedāvājums!  24. februārī “Rakstnieku viesistabā” no 15.00 – 16.30 piedāvā Birutas Eglītes grāmatas “Ceturtais bauslis” prezentāciju. Tiks izziņoti arī “Lata romāna” konkursa uzvarētāji. Noslēgumā tikšanās ar portāla “Garšīga Latvija, kā arī grāmatas “Eiropas vēsture latviešu virtuvē” autoriem Sandru un Valdi Ošiņiem. Savukārt, 25. februārī plkst. 12.00 – 13.00 Kultūras stendā – Valda Celmiņa grāmatas “Baltu dievestības pamati” prezentācija. 26. februārī no 12.00 – 13.00 Kultūras stendā notiks diskusija par mūsdienu detektīvromānu, kurā piedalīsies franču žurnālists un detektīvromāna “Pēdējais lapzemietis autors Olivjē Triks un rakstnieces Dace Judina un Monika Zīle. Turklāt “Latvijas Avīze” aicina uz grāmatu noliktavas tīrīšanu – “Viss par 1 EUR”. Kā allaž darbosies arī Grāmatu apmaiņas punkts, kurā tiks izkārtotas aptuveni 3000 grāmatas. “LATVIJAS GRĀMATU IZSTĀDES 2017” pasākumu programmā katrai dienai, uzzināsiet visu pārstāvēto izdevniecību piedāvājumu.

Ieejas biļetes cena – 1 EUR
Pensionāriem un invalīdiem – bez maksas!
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas!
Izstādes "Skola 2017" apmeklētājiem – bez maksas!

Izstādes darba laiks
24. februārī 10.00 – 18.00
25. februārī 10.00 – 18.00
26. februārī 10.00 – 17.00

Vairāk par izstādi šeit - http://www.bt1.lv/bt1/lbf/?link=00000000

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2017. GADA JANVĀRIS – FEBRUĀRIS
Kaut gan sala un puteņa dienas vēl joprojām mijas ar atkusni, pārliecība par pavasara klātesamību ir attālinājusies. Zināms noslēpums meklējams arī dabā un grāmatu jaunumu piedāvājumā. Jauna gada sākumā lasāmjaunumu plauktiņā piedāvājam: veselīga dzīvesveida padomus, panākumus un veiksmes meklējumus, smeldzīguma un smieklīguma izpausmes, talanta un izcila personību dzīves gājumu, kā arī dzēlīga, asprātīga un asa sižeta sajūtas. Aicinām pievienoties lasītāju pulkam, kas ir vai nu neizdarīta izvēle vai arī pārliecība un vēlme, uzlabot dzīves kvalitāti, rast saistošu literatūru un daudzveidīgas atklāsmes. 
Meklējiet, lasiet, vērtējiet! Plašāka informācija un ieskats par piedāvājumu apskatīts pievienotajā tīmekļa vietnē http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats Ja grāmata saskan ar jūsu izjūtām, tad tā satiek savu lasītāju. 

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada februārī
 


Tematiskā izstāde “Dramatiskā un spēkpilnā skatuves māksliniece – ELZA RADZIŅA”. Izstāde veltīta E. Radziņas simtgadei (1917.10.02 – 2005.18.08)

Elzu Radziņu arvien uzskata par sava laika skatuves karalieni. Par pirmajām skatuves gaitām uzskatāma dalība Jelgavas teātra korī un Jelgavas teātra studijā.  Pirmo lomu Elza atveidojusi jau pamatskolā, likumsakarīgi vai nejauši spēlējot princesi. Kopš pirmajiem dzīves soļiem uz skatuves, nospēlētas daudzas lomas kā teātrī, tā kino. Bibliotēkas sagatavotajā materiālā uzzināsiet par šai skatuves dīvai veltīto izstādi.
Par Elzu Radziņu un viņas skatuves darbiem allaž interesējušies kritiķi, piemēram, Lilija Dzene un Viktors Hausmanis. Radziņa aktīvi piedalījusies ne tikai teātra, bet arī sabiedriskajā dzīvē. Viņa nekad nav noliegusi savu atpazīstamību un allaž - izbaudījusi savas popularitātes augļus. Savulaik strādājusi arī Valmierā, taču par savu darba mājvietu ilgus gadus saukusi tagadējo Latvijas Nacionālo teātri (tolaik - LPSR Valsts akadēmiskais drāmas teātris). Aktrise vairakkārt bijusi Tomuļu māte R.Blaumaņa „Skroderdienās Silmačos”. Spēlējusi arī tādās zināmās izrādēs kā „Lilioms”, „Mērnieku laiki”, „Paši pūta, paši dega” un citās. Starp zināmākajām kino lomam - ”Hamlets”, „Velna kalpi”, „Pūt vējiņi!”. Elza Radziņa ļoti mīlējusi dzeju un uzstājusies ar Rabindranata Tagores, Omāra Haijama un Ārijas Elksnes dzejas lasījumiem. Taču vien no populārākajām viņas lomām bijusi monoizrādē „Pilnos auļos”, kurā parādās paralēles ar pašas aktrises pieredzi, kā savulaik žurnālā „Leģendas”” rakstīts – „Mēs pazīstam Radziņu, aiz viņas stāv viņas dzīve.” 

 

ULBROKAS bibliotēkas pasākumi un literāri tematiskā izstāde 2017. gada janvārī

Literāri tematiska izstāde “Mums apliecināt esamību savu un pašiem tiltu mest pār laika gravu” veltīta Vitauta Ļūdēna 80-gadei (1937—2010).
Šķiet vēl nesen, bet tomēr – tik daudzus gadus atpakaļ, šķirstījām grāmatiņas “Sisis Vijoļkāja”, “Meldru puikas, meldru vīri” un “Maizes šūpulīši”. Vitauts Ļūdēns jau daudzus gadus ir aizsaulē, taču viņš vienmēr rakstījis tā, ka viņa darbi nenoveco. Par to liecina arī viņa grāmatu jaunie izdevumi.  Arī Ulbrokas bibliotēkas mazie lasītāji var lasīt šī autora grāmatu “Sudraba kalējs, tērauda kalējs”, kas iznākusi atkārtoti, jau pēc autora nāves. Kopumā viņam izdoti vairāk kā 15 dzejoļu krājumi bērniem un aptuveni tik pat daudz dzejoļu krājumi pieaugušajiem. Atsevišķi darbi pārtapuši par dziesmām. Laikam vispopulārākā no tā ir bērnu dziesmiņa “Krokodils”. Taču dziesmu ar Ļūdēna vārdiem dziedājuši arī “Līvi”.
Šis autors ir īpašs ar to, ka viņa dzejas krājumi izdoti arī ārpus Latvijas kā latviešu tā arī lietuviešu, igauņu un krievu valodā. Vitauts Ļūdēns bijis arī tulkotājs un publicists.

Angļu rakstnieces Šarlotes Brontē pasaulslavenā romāna “Džeina Eira” iestudējums Valmieras teātrī. Izrādes režisors Reinis Suhanovs, galvenajās lomās – Inga Apine (Džeina Eira) un Ivo Martinsons (misters Ročesters). Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe Evija Pintāne, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, komponists Jēkabs Nīmanis un gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss (Lielbritānija). Pirmizrāde: 2016. gada 15. decembris.
Izrādes kolektīvs apmeklējums sestdien, 2017. gada 14. janvārī, plkst. 13.00. 
 

Bibliotekārā stunda “Grāmatu darbi un nedarbi”.  Bibliotekāru saruna ar pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” sešgadīgajiem audzēkņiem no grupām “Bitītes”, “Gliemezīši”, “Taurenīši”.  Iepazīšanās ar bibliotēkas darbu un saruna par grāmatu darbiem un nedarbiem. Tiekamies 23., 26., 30.  janvārī, plkst. 9.20 Ulbrokas bibliotēkā.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2016.GADA DECEMBRIS
Baltā gadalaika sajūtas ienes ne tikai ziemas saulgriežu noskaņa, bet arī aktuālie grāmatu jaunumi. Grāmata visa vecuma lasītājam atklāj nezināmo, sniedz ticību labajam un cildina patieso. Visgaišākajā saulgriežu gaismā aicina ieraudzīt rakstītā vārda veikumu, kas liek būt lieliskam un talantīgam gan rakstītājam, gan lasītājam. Jaunākās grāmatas latviešu un krievu oriģinālliteratūras, bērnu un nozaru literatūras cienītājiem, ir avots un vēstījums cilvēcisko tradīciju saglabāšanā – lasījumi vakarējot un kopīgi pavadot laiku ģimenes lokā, izsenis gada tumšākajā laikā, godājama un cienījama lieta. Vēlot visiem atrast to, kas visvairāk tīkams sirdij un prātam http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats.
Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas bibliogrāfe Ieva Mūrniece

 

 

 

 

Atpakaļ