2 item(s)

$79.00

Navigācija

Ulbrokas bibliotēka

 

Adrese: Institūta iela 1, , LLU LTZI 2.stāvs, 
Ulbroka,  Stopiņu novads, LV -2130

Tālrunis/fakss 67910503
E-pasts: biblioteka@stopini.lv

Tviterkonts: https://twitter.com/Ulbrokas_biblio
Youtube kanāls: http://www.youtube.com/user/ulbbibl08

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas katalogs:  http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS:

Pirmdiena     11:00-19:00                                              
Otrdiena        10:00-17:00                                             
Trešdiena      Metodiskā diena (lietotājiem slēgts)         
Ceturtdiena    11:00-19:00                                           
Piektdiena      10:00-17:00                                          
Sestdiena       09:00-14:00 

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada decembrī

Literāri tematiska izstāde “Katrs sapratējs rakstniekam ir dārgs...
Rakstniecei, īso prozu autorei Zentai Mauriņai – 120. (15.12.1897 – 25.04.1978).
Zenta Mauriņa ir sava laika ideāliste. Cilvēks, kurš ne tikai cildināja latvisko, bet bija arī pasaules pilsone kultūrā un literatūrā. Neskatoties uz fizisko kustību ierobežotību, viņas skatījums uz vissīkākajām lietām ir vispusīgs. Zentas Mauriņas dzīve gan caur faktiem, gan, lirisku skatījumu aprakstīta vairākās grāmatās. Mauriņa savulaik studējusi gan filozofiju, gan baltu filoloģiju. Tostarp, aizstāvējusi filoloģijas doktora grādu, rakstot pat Friča Bārdas daiļradi. Zentai Mauriņai ir ko teikt arī par Raini, Poruku, Dostojevski, Brigaderi un Danti. Mauriņa ir izcila personība – daudziem rakstniekiem un biogrāfiem ir ko teikt arī par viņu. Mauriņas grāmatas izdotas ne tikai latviski, bet arī vācu valodā. Zenta Mauriņa ir arī vairāku stipendiju, prēmiju un apbalvojumu īpašniece. Kā jau filozofijas speciālistei, viņai pieder spēja izteikties metaforiski. Bet Mauriņas metaforas balstās arīdzan uz citu autoru darbiem, jo viņa pati bijusi liela lasītāja. Caur kultūru ieguvusi draugus Vācijā, Zviedrijā, Šveicē. Sieviete, kuras spēks nenāca caur uzkrītošu sievišķību, bet caur garīgumu. Protams, ka viņas stāstos dominē pagājušā gadsimta vēsmas, taču tām ir savs mūsdienīgums. Viņa tiek saukta gan par “Gaismas dārznieci”, gan uzskatīta par gaismas nesēju. Kopumā latviski un svešvalodās šobrīd izdoti 202 dažādi Zentas Mauriņas darbu un ar viņu saistītās literatūras izdevumi. Tā vēl nesen, 2016. gadā izdota Rutas Upītes krievu valodā iznākusī grāmata “Еще так хотелось жить”, kuras priekšvārdu reiz rakstījusi Zenta Mauriņa, bet pirmās Mauriņas grāmatas izdotas pagājušā gadsimta 20 gadu beigās. Ar Ulbrokas bibliotēkā pieejamajām grāmatām iepazīstināsim decembrī notiekošajā izstādē.

Saruna par latviešu literatūras kultūras kanona vērtībām. “Mērnieku laiki” – mantojums, turpinājums vai darboties griba. 2017. gada 14. decembrī plkst. 18.00 Ulbrokas bibliotēkā. Vakara stāstnieks kultūras žurnāliste un literāro projektu vadītāja Liega Piešiņa

 

 

 

Aicinājums piedalīties un būt aktīviem Latvijas simtgades svinētājiem!

Jau 6. novembrī Latvijas publisko bibliotēku reģistrētie lietotāji gūs ekskluzīvu iespēju piedalīties erudīcijas konkursā “Latvijai – 100.Domā. Izzini. Stāsti!”.  Tā tas būs arī Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkā. Vien līdz novembra beigām varēsiet piedalīties konkursa pirmajā kārtā. Tiem jaunākiem un vecākiem lasītājiem, kuriem patīk paust savas domas radoši, piedāvājam uzrakstīt līdz divu lappušu plašu eseju par pirmās kārtas tēmu “Latvijas simtgade. Notikumi”. Ikviens var aprakstīt kādu no savas dzīves īpašākajiem notikumiem, kas saistīti ar pašu, ģimeni, kādu pasākumu vai ko citu, kas bijis īpašs saistībā ar Latviju, ne tikai vēsturiski, bet arī mūsdienās. Atnākot uz bibliotēku, eseja būs jāielādē datu bāzes News.lv sadaļā Konkurss. Turpat iespēju piedalīties atradīs arī erudīti, kuri savukārt, varēs ar šīs pašas datubāzes palīdzību atbildēt uz 10 jautājumiem. Lai popularizētu datu bāzi, kā vieniem tā otriem jādod atsauce uz kādu no News.lv resursiem, kas saistīts konkrēti ar aprakstīto notikumu. Konkursa nolikumu varat lasīt datu bāzē News.lv
Konkurss notiks 3 kārtās. 2018. gada pavasarī jums būs jāpacenšas uzrakstīt eseja /jāatbild uz jautājumiem par Latvijai svarīgām vietām, bet nākamā gada rudenī būs jāizceļ Latvijas īpašie cilvēki.
Katrā konkursa kārtā atsevišķi tiks izvērtēti rezultāti un apbalvoti uzvarētāji. Dalībnieki var piedalīties arī abos konkursa veidos – gan rakstot eseju, gan atbildot uz jautājumiem. Aizpildot News.lv reģistrācijas anketu, dalībnieks dod rakstveida piekrišanu savu datu izmantošanai nolikumā norādītajā apjomā. Nolikums pilnā apmērā lasām News.lv sadaļā Konkurss. 
Uzvarētāji tiks noteikti pēc pareizo atbilžu skaita izlozes kārtībā, bet esejas vērtēs Kultūras informācijas sistēmu centra un uzņēmuma “Lursoft IT” pārstāvji.  Informējam, ka Radošie un Erudītie balvās saņems biļetes uz dažādiem kultūras pasākumiem, kā arī dāvanu kartes. Balvas nodrošina konkursa rīkotāji.

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2017. gada  novembris - decembris
2017. GADA NOVEMBRIS - DECEMBRIS

Esam ierauti rudenīgo lapu virpuļdejā, ko jauc ne tikai vējš, bet arī lietus lāses un zibenīgi krusas graudi. Pulksteņlaiks, atkal pārvietots un dienas gājumam tumsas gaita. Vienai no vakara nodarbēm pieder grāmatu lasīšana, caur to - esības atklājumi, dažādi noslēpumi, atklāsmes un pārdomas. Jaunāko grāmatu piedāvājums sagatavots tā, lai raisītu lasītāja interesi un sniegtu jaunas atklāsmes rakstniecības vidē - satura daudzveidība oriģinālliteratūrā, nozaru literatūras aktualitātes un bērnu literatūras piedzīvojumu karuselis. Jūsu, kā lasītāju, izvēle tam atvēlēt laiku. Uz tikšanos bibliotēkā, kur rudenība rosina laika spēles un ieguļas rakstīto tekstu domu slejās.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada novembrī

Literāri tematiska izstāde “Paula Putniņa uzticības saldā nasta”.
Dramaturgam Paulam Putniņam – 80 (12.11.1937)
  Ja runājam par Paulu Putniņu nāk prātā viņa ļoti izdevušās un populārās lugas “Es savos zābakos”, “Gaidīšanas svētki”, “Uzticības saldā nasta”, “Ar būdu uz baznīcu” un citas. Pauls Putniņš allaž ar skatītāju ir runājis kā ar līdzvērtīgu spēlētāju, un noteicošais faktors viņa lugās vienmēr bijis cilvēcība, tāpēc viņa darbi bijuši populāri gan padomju laikos, gan mūsu dienās. Līdz ar to ar šo cilvēku neklātienē tikusies ne viena vien paaudze. Pirmās Paula Putniņa lugas uz teātra skatuves nonākušas jau 1968. gadā. Kopumā sarakstītas vairāk nekā 30 lugas, no kurām 25 iestudētas Latvijas teātros. Viņš strādājis ne tikai pie saviem tekstiem, bet dramatizējis arī A. Upīša romānu “Laikmetu griežos” un brāļu Kaudzīšu “Mērnieku laikus”. Strādājis arī par režisora palīgu un režisoru Dailes un Liepājas teātros. Par savu darbību saņēmis A. Upīša balvu, kā arī Andreja Pumpura un Annas Brigaderes balvas. Ir Latvija Rakstnieku savienības un Latvijas Teātra darbinieku savienības biedrs, bet, savulaik nodarbojies arī ar politiku, Latvijas Republikas 9. Saeimā. Savos izteikumos P. Putniņš ir skarbs. Viņš saka; “…kā zināms, latvieši ir vienīgā tauta, kas ēd tikai savējos.” Par teātri un latvieti dramaturga vērtējumā varat lasīt arī intervijās un aprakstos. Arī viņa ģimene saistīta ar teātri. Viņa sieva ir aktrise Līga Liepiņa un arī meita Anna Putniņa ir aktrise un “Teātris TT” producente. Paula Putniņa darbību tuvāk varēsiet izzināt Ulbrokas bibliotēkas piedāvātajā izstādē.

 

ZIEMEĻVALSTU BIBLIOTĒKU NEDĒĻAS
“Krēslas stunda” Ulbrokas bibliotēkā – “Ziemeļu salas”
2017. gada 14. novembrī, plkst.17.00.
Vakara gaitā: 

o  grāmatu salas Ulbrokas bibliotēkas krājumā;
o   stāstījums par Gotlandes un Islandes salām, viesos Anda Zandberga
o   somu – zviedru autores Ullas – Lēnas Lundbergas noveles “Ledus” fragmenta
     lasījums, uzstājas Aija Sausiņa;
o   neklātienes kuģojums ap Ziemeļvalstu salām;
o   viktorīna un ziemeļnieciski saviesīgas sarunas.

Izmantotie informācijas avoti: 

PIETEIKŠANĀS ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ (līdz 13. novembrim) kontakttālrunis 67910503

 

STOPIŅU NOVADA ULBROKAS BIBLIOTĒKA 
SADARBĪBĀ AR LNB UN ASV VĒSTNIECĪBU RĪGĀ PIEDĀVĀ
Otrdien, 28. novembrī, plkst. 17:00 
Ulbrokas bibliotēkas telpās rakstnieces RITAS LAIMAS pārdomas par grāmatu un savu unikālo dzīves stāstu, saruna par šodienas Latviju.

Latvijā un Ulbrokas bibliotēkā viesosies ASV latviete rakstniece Rita Laima, kura dzimusi latviešu kara bēgļu  ģimenē  ASV 1960. gadā. Uz PSRS okupēto Latviju Rita devās jau astoņdesmito gadu sākumā, bet par lielu pārsteigumu gan saviem vecākiem, gan trimdas latviešiem, gan Padomju Latvijas valsts iestādēm, Rita 1982. gada nogalē pieprasīja uzturēšanās atļauju ar mērķi dzīvot okupētajā Latvijā ar mīļoto vīrieti - pazīstamu fotogrāfu. Septiņpadsmit gadi Latvijā, sākot ar dzīvi mazā Vecrīgas dzīvoklī, audzinot divus dēlus un iepazīstoties ar okupētās tēvzemes īpatnībām, pārsteigumiem un apslēpto vēsturi, tagad aprakstīti Ritas 500 lapaspušu grāmatā  "Skylarks & Rebels" (Cīruļi un dumpinieki), kas iznāca 2017. gadā augustā Vācijas apgādā Ibidem Verlag.
PIETEIKŠANĀS ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ (līdz 27. novembrim) kontakttālrunis 67910503

 

STOPIŅU NOVADA ULBROKAS BIBLIOTĒKA PIEDĀVĀ
ceturtdien, 30. novembrī, plkst. 19:00
Nacionālā teātra izrādes „Klūgu mūks” kolektīvu apmeklējumu!
Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, 67910503
Režisores Indras Rogas redzējumā „Klūgu mūks” runā par mūsu tautas raksturu, par nepieciešamību lūkoties debesīs un spēju sapņot, jo arī visneprātīgākie sapņi piepildās. Pat ja mūžs ir par īsu, lai pats sapņotājs to pieredzētu. Un tā arī ir dzīves jēga. „Ticēt un darīt – tas ir viss! Pieņemt, izturēt un nekrist izmisumā.” https://teatris.lv/izrade/klugu-muks

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada oktobrī

Literāri tematiska izstāde “ILUSTRATORA MĀJU IZJŪTAS RADĪŠANA”
Grafiķim, grāmatu ilustratoram Albertam Kronbergam – 130 
(18.10.1887 – 16.09.1958)
   Reti pieminēts, bet ļoti talantīgs grāmatu ilustrators ir Alberts Kronenbergs, kurš nule ieinteresējis arī somu Juku Rislaki, kura papārnē nākusi klajā grāmata par A.Kronenberga dzīvi un daiļradi. Viņš saka, ka Alberta Kronenberga zīmējumi soma acij ir patīkami .“…manī modās  neizskaidrojama māju sajūta”. Tā J.Rislaki. Daudzus gadus uz Dailes teātra skatuves tikusi spēlēta Kronenberga radītā “Jērādiņa”. Kronenbergs ilustrējis arī latviešu literatūras klasiķa Ernesta Birznieka – Upīša “Pastariņa dienasgrāmatu” un šī paša autora darbu “Mūsu lācēns”, kā arī zviedru autores Lauras Fītinghofas grāmatu “Aizmežu bārenīši” un krievu klasiķa Dmitrija Mamina – Sibirjaka “Pasaku par pēdējo mušu”. Viņa rokai pieder arī latviešu tautas pasaku ilustrācijas krājumos “Brīnuma stabulītes” un “Pasaku dārzā”. Savukārt “Teic māmiņa, manu darbu” ir Kronenberga ilustrēta tautas dziesmu grāmatiņa. Tās apkopotas arī “Tautas dziesmu vācelītē”. Alberts Kronenbergs plašāk zināms ar tautasdziesmu, mīklu, sakāmvārdu, pasaku un humoresku krājumu “Pieci kaķi” J. Osmaņa kārtojumā, bet paša autora radīti ir jau minētā “Jērādiņa”, “Tuntuļu Jurītis” un “Sprunguļmuižā gadatirgus”.  Visus šos darbus varēsiet skatīt Ulbrokas bibliotēkā izvietotajā izstādē. Dažādos avotos Kronenbergs saukts par ilustratoru – grafiķi un literātu – dzejnieku. Mācījies dažādās mākslas skolās un “ilustrācijas veidojis melnbalta vai kolorēta tušas zīm. tehnikā ar izteiksmīgu līniju piešķirot tēliem sirsnību, labvēlīga humora noskaņu.”(Latvijas Enciklopēdija,  3.sēj, 526.lpp.) Bibliotēkā esošajā datubāzē “Letonika” par viņu rakstīts; “Izkopis savdabīgu rokrakstu – lakonisks, nedaudz primitivizēts lineārais zīmējums, līdzsvarota kompozīcija, izteiksmīgs siluets.” Savā veidā Kronenbergs saistīts arī ar bibliotēkām, jo koka un metāla skulptūru komplekss Raiņa ielā 3, pie Slokas bibliotēkas atrodas vietā, kur savulaik iznāca Kronenberga pirmā grāmata. Jāpiemin, ka autors bijis arī karikatūru meistars. Viņa ilustrācijas un tekstu grāmatai “Pieci kaķi” varat skatīt arī tīmekļa vietnē https://www.youtube.com/watch?v=7zv3co5JS9g, bet fragmentus no izrādes “Jērādiņa” šeit - https://www.youtube.com/watch?v=wgsJZ7RgGgo


STOPIŅU NOVADA ULBROKAS BIBLIOTĒKA PIEDĀVĀ
Trešdien, 11. oktobrī, plkst. 18:30
Valmieras drāmas teātra izrādes kolektīvu apmeklējumu!
Aivons Menčels
RUDENĪGAIS BLŪZS
Traģikomēdija 2 daļās
Režisors – Varis Brasla
Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis 
Kostīmu māksliniece – Liene Rolšteina
Lomās: Baiba Valante, Anna Putniņa vai Ilze Lieckalniņa, Vizma Kalme, Rihards Rudāks, Regīna Devīte.

Kaut arī autoram piemīt Vudija Alena rakstības vieglums un holivudiskums, luga skar ikviena cilvēka slēptāko - kā sadzīvot ar vientulību, nekļūstot nīgram un noliedzošam,  kā nodzīvot vitāli paša dzīvi, neupurējot sevi bijušajam un nenododot pagātni un jaunību, kas ir skaista. Bet vai skaistumam ir gadu cenzs?  http://vdt.lv/lv/izrade/rudenigais-bluzs.

Ceturtdien, 30. novembrī, plkst. 19:00 Nacionālā teātra izrādes kolektīvu apmeklējumu!
Inga Ābele KLŪGU MŪKS
Režisores Indras Rogas redzējumā „Klūgu mūks” runā par mūsu tautas raksturu, par nepieciešamību lūkoties debesīs un spēju sapņot, jo arī visneprātīgākie sapņi piepildās. Pat ja mūžs ir par īsu, lai pats sapņotājs to pieredzētu. Un tā arī ir dzīves jēga. „Ticēt un darīt – tas ir viss! Pieņemt, izturēt un nekrist izmisumā.” https://teatris.lv/izrade/klugu-muks.
Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, 67910503

 

Latvijas Kultūras kanona jaunumi

Latvijas Kultūras kanons nav statisks. Ap to virmojošā informācija nemitīgi mainās. Viena no tā aktivitātēm ir orientēšanās spēle Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, jo 17 no Kultūras kanonā iekļautajām vērtībām atrodamas arī Gaismas pilī. Spēle aizsākusies jau pirmajā septembrī, taču tajā ņemt dalību varat vēl arvien. Bibliotēkas pirmā stāva ātrijā, reģistratūrā kā arī Bērnu literatūras centrā varat saņemt spēles karti, ar kuras palīdzību varat atrast šīs vērtības. Turklāt jau minētais Bērnu literatūras centrs uzsācis pasākuma cikla „Ģimeņu sestdiena” rudens sezonu. Sīkāk par šo pasākumu varat interesēties aizsūtot vēstuli uz adresi berni@lnb.lv.

Savukārt līdz pirmajam novembrim ir iespēja pieteikties Latvijas Kultūras kanona konkursam “Kultūras kanona vēstis Latvijas nākamajā simtgadē”, kura laikā Latvijas skolu vidusskolēniem tiks dota iespēja veidot kultūras kanona mājaslapai un Latvijas valsts simtgadei veltītu mediju saturu. “Konkurss tradicionāli norisinās trīs kārtās. Pirmā kārta visos Latvijas reģionos notiks novembra trešajā nedēļā (13.–17. novembris). Tajā komandām būs jāiepazīstas ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas atjaunoto Latvijas Kultūras kanona mājaslapu, jāizvēlas viena vērtība/kultūras artefakts, jāveic tā padziļināta izpēte, lai radītu savu piedāvājumu kanona mājaslapas papildināšanai.” Plašāk par konkursu, kā arī konkursa nolikumu un pieteikuma formu atradīsiet adresē http://lnb.lv/lv/lidz-1-novembrim-ir-iespeja-pieteikties-latvijas-kulturas-kanona-konkursam .

Trešā ziņa, kas attiecas uz Kultūras kanonu, ir tā, ka kanonā iekļautās filmas nu skatāmas tiešsaistē. No tām - septiņas spēlfilmas, četras dokumentālās un viena animācijas filma. Filmas skatāmas šīs lapas apakšējā daļā http://kulturaskanons.lv/list/?l=7 . Atgādinām, ka 237 no 2659 filmām Latvijas kinofilmas jūs vēl aizvien varat noskatīties Ulbrokas bibliotēkā, tīmekļa adresē Filmas.lv. Bibliotēka piedāvā arī izvēlēties mājas skatīšanai darbus no latviešu filmu izlases DVD formātā.

Kultūras kanona apzināšanai un jaunumu izziņai iesakām pašu Latvijas Kultūras kanona tīmekļa vietni - http://kulturaskanons.lv/

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2017. gada septembris-oktobris
“.. ar septembra vēju un dzejoļu pilnām piedurknēm” iekrītam zālē un meklējam pasaules elpu. Dzidro rītu spirgtums un pīlādžogu sārtums atgādina par skolas gaitām. Te pat arī Dzejas diena, kuras ietvaros veltījuma vakars Pēteram Brūverim. “Kalēju” sētas pagalmā, kur pūš “izgāztuvju vējš”, viesosies dzejnieki, kam dāsns dzejas pūrs. Un tā vien pirksti kņud meklējumos pēc kādas grāmatas. Piedāvājam iepazīt jaunāko grāmatu izlasi http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats un aicinām rast krāšņu sajūtu rudeni. Literatūras lasījumos identificēt sevi, dzīvot līdzpārdzīvojuma un spilgtu sajūtu dēļ.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada septembrī

Stopiņu novada Dzejas diena dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera dzimtajās mājās “Kalēji” ciematā Līči

2017. gada 22. septembrī, plkst. 17:30.
“..šis rudens mūs par atmiņu krustcelēm padarījis”, 
veltījums Pēteram Brūverim

Programmā:

  • dzejas lasījumi un dejas jaukumi brīvā dabā;
  • atmiņu krustceles – sarunas par dzīvi un literatūru;
  • dzejiski un aktuāli - starp divām baltu valstīm;
  • dzejas daļa - dzejnieka iedibināto balvu pasniegšana;
  • domu apmaiņa un autogrāfu pusstunda

Viesi: dzejniece un prozaiķe Inese Zandere, dzejniece un atdzejotāja Erika Druņģīte no Lietuvas, tulkotāja un dzejniece Indra Brūvere – Daruliene,  dzejniece un atdzejotāja Zane Brūvere Kvēpa, senioru deju kolektīvs “Ulenbroks”, vadītāja Ineta Svilāne.

Pasākumu vada: LNB projektu vadītāja Liega Piešiņa
Organizē: Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka
Atbalsta: Stopiņu novada dome

P.S.
Uz pasākumu kursēs transports:
plkst.17:00 no Stopiņu novada domes, plkst.1710 no Sauriešiem, plkst.1720, no Upeslejām
Lūgums paziņot par savu ierašanos līdz š.g. 19. septembrim! Tālr. 67910503; e-pasts: biblioteka@stopini.lv. Pasākums brīvā dabā!

Literāri tematiskā izstāde “REALITĀTES UN FANTĀZIJAS PINEKĻOS” STĪVENAM EDVINAM KINGAM - 70 (1947. gada 21. septembris)
Lai gan Stīvens Kings tiek uzskatīts par šausmu, fantāzijas un zinātniskās fantastikas literatūras žanra pārstāvi, tomēr viņa grāmatu lasītāji zina, ka lielākā daļa no darbiem risina cilvēcīgas problēmas un indivīdu rīcības motivāciju ekstrēmos apstākļos.  Lai cik dīvaini nebūtu, it kā nešpetnie, nedaudz īpatnie Kinga romānu varoņi un viņu gaitas izraisa pretējas izjūtas – kā līdzjūtību, tā riebumu. Stīvens Kings savos darbos nav tik skarbs, kā piemēram, Edgars Alans Po, kurš bieži paša lasītāja ziņā atstāj jautājumu “kāpēc”. Kinga romānos mēs uzzinām rīcības iemeslus, bet to, vai just līdzi grāmatu varoņiem – tas jāizšķir pašam lasītājam. Nezinātājam šī autora grāmatu pirmās lappuses bieži vien atgādina parastu, sadzīvisku romānu, bet te – sāk risināties pavisam dīvaini notikumi, kas aizķer lasītāja interesi un sasniedz savu apogeju grāmatas noslēgumā.  Stīvena Kinga daiļrade var patikt vai arī tieši pretēji – ļoti nepatikt. Šīs literatūras cienītāji aizrautīgi lasīs aizvien jaunas Kinga grāmatas. Jāpiemin, ka gandrīz visas no latviski iznākušajām grāmatām ir arī ekranizētas. Apliecinājums šī autora talantam ir viņa nopietnie apbalvojumi, sākot no pagājušā gadsimta astoņdesmitiem gadiem, līdz pat mūsdienām. Ulbrokas bibliotēkā lasītājam pieejamās šī autora grāmatas lasāmas kā latviešu, tā krievu valodā. Nav iespējams izcelt kādu īpašu Stīvena Kinga citātu, jo domugrauds atrodams katrā kopumā un izlasītā šī autora darbā. Oficiālā autora mājaslapa skatāma šeit - http://stephenking.com/ .

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada augustā

Šogad brazīliešu rakstniekam Paulu Koelju (Paulo Coelho) aprit 70 gadi. Viņa dzimšanas diena ir 1947. gada 24. augustā. 
It kā lielais Koelju grāmatu lasīšanas laiks pierimis, tomēr tas nebūt nemazina rakstnieka daiļrades nozīmību. Ikkatrā grāmatā Koelju atļaujas ievietot dzīvesgudrus izteicienus, kas ne vienmēr sakrīt ar lasītāja gaumi. Taču dažkārt viņš trāpa tieši mērķī un tieši lasītāja sirdī. Koelju prot rakstīt gan ļoti filozofiskus darbus (“Ceļavārdi gaismas bruņiniekam”), gan atklāt savu varoņu nozīmīgos liktens pavērsienus (“Veronika grib mirt”), kas būtiski ietekmē varoņu dzīves. Brīžam viņa grāmatas lasāmas arī kā kriminālromāni (“Uzvarētājs ir viens”).  Koelju ļoti meistarīgi iejūtas savu varoņu – vīriešu un sieviešu ādā. Viņš saka; “Ja šodien man būtu jāizstāsta sava dzīve, es to varētu pasniegt tā, ka mani uzskatītu par patstāvīgu, drošu un laimīgu sievieti.” Viņš pārzina cilvēku ieradumus un nebaidās par tiem rakstīt. Dažkārt, varbūt autora grāmatu varoņu rīcība un domas ir nepierasti vai pat nepieņemami, bet nekādā mērā klišejiski. Piemēram, kādā no grāmatām viņš iesaka ceļojot izvairīties no muzejiem, bet apmeklēt krogus. Koelju romāni ir gan vēsturiski, gan mūsdienīgi. Tālab viņa darbiem nepavisam nevar pārmest vienveidību, tikai katram lasītājam jāpiemeklē savs romāns.  Vai stāstu krājums. No 1998.–2004. gadam tapušos stāstus varat izlasīt grāmatā “Kā aizplūstoša upe”, kurā arī ievietoti dažādi atklājumi, patiesības un izteikumi; “Tik tiešām, mēs bijām sarunājušies turpat piecas minūtes, ne viens, ne otrs neprotot sarunbiedra valodu! Mēs bijām sapratušies ar žestiem, smaidiem un mīmiku un vēlmi dalīties savā priekā.” Dalīsimies lasīšanas priekā un pārdomās, ielūkojoties šī populārā brazīliešu rakstnieka darbam un dzīvei veltītajā izstādē “BRAZĪLIEŠU LITERATŪRAS ALĶĪMIĶIS - PAULU KOELJU”
Vēl jāpiemin, ka šis autors ir daudzu starptautisku apbalvojumu saņēmējs, kurš neskatoties uz saviem gadiem, ar lasītājiem sazinās izmantojot dažas tīmekļa platformas un savu tīmekļa dienasgrāmatu http://paulocoelhoblog.com/.

2017. gada 16. augustā, plkst. 15:00, Ulbrokas bibliotēka aicina skolu jaunatni uz “Galda spēļu pēcpusdienu”, kuras laikā būs iespēja asināt prātu, izbaudīt sacensības garu, brīnišķīgi pavadīt laiku, kā arī iegūt jaunus draugus. Lai galda spēļu izvēle būtu daudzveidīga, lūgums pasākuma dalībniekiem līdzi ņemt kādu savu galda spēli, kuru varētu izspēlēt pasākuma laikā.
Tiek gaidīti esošie un nākamie skolas vecuma bērni. Par savu dalību lūgums informēt līdz 12. augustam Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503. Kontaktpersona Daina Kalmane. Uz tikšanos! 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS INFORMĀCIJA  DATUBĀZU, DVD UN AUDIODISKU LIETOTĀJIEM!

Cienījamie bibliotēkas apmeklētāji! Aicinām izmantot bibliotēkā pieejamās datubāzes Letonika.lv un News.lv!

Pirmajā atradīsiet vienu no pilnīgākajām ar enciklopēdiskām zināšanām un latviešu valodu saistīto informāciju, lasītavu ar dažādu autoru pilnteksta darbiem, multivides failus, ceļvedi ekskursijām pa Latviju, runājošās pasakas, Latvijas Kultūras kanonu, bet galvenais – ļoti daudz informācijas mācībām visdažādāko vecumu bērniem un arī pieaugušajiem!  Šeit ievietoti vairāki vasaras lasīšanai nepieciešami literāri darbi. Šobrīd ļoti pieprasīts, ir Ērika Ādamsona romāns “Sava ceļa gājējs”. To varat izlasīt izmantojot datubāzi “Letonika” bibliotēkā.  Taču mums ir arī kāda priecīga ziņa! Ja jūsu skola abonējusi jau minēto “Letoniku”, tad, izmantojot skolēniem izsniegtos lietotājvārdus un paroles vai arī mācību sociālo portālu Mykoob, varat lasīt jūs interesējošo literatūru arī sēžot mājas ērtajos zviļņos. Diemžēl bibliotēkas Lasītavai nevarēsiet pieslēgties ar vecāku lietotājvārdu un paroli. Atsevišķiem darbiem, lai tos lasītu, nav vajadzīga arī reģistrēšanās. Piemēram, Zeiboltu Jēkaba darbi “Caurie ziedi” un “Barons Bunduls” lasāmi bez jebkādiem ierobežojumiem. Mazākajiem brīvpieejā lasāms Annas Brigaderes “Sprīdītis” un Jāņa Poruka stāsti. Un daudzas citas literatūras pērles. Tās grāmatas, kuras lasāmas tikai reģistrējoties, apzīmētas ar atslēdziņas simbolu! 

Iesakām izmantot arī otru Kultūras un Informācijas sistēmu centru piedāvāto datubāzi News.lv. Ja jūs īpaši interesē kāda konkrēta ar politiku vai kultūru saistīta persona. Vietas, notikumi, pasākumi...tas viss ir atrodams laikrakstu datubāzē News.lv. Pieeja šim resursam gan iespējama tikai no bibliotēkas datoriem. Vēlaties lasīt “Neatkarīgo Rīta Avīzi Latvijai”? Vai Jūs interesē “Jurista Vārds” vai “Dienas Bizness”? Laipni lūgti bibliotēkā! Te allaž būs pieejami raksti no valsts un reģionālajiem laikrakstiem. Priecāsimies, ja zināsiet, kurā laika posmā un kādā laikraksta numurā jums nepieciešamais raksts iespiests, bet pavisam droši to varēsim sameklēt arī pēc atslēgvārdiem.

Ikdienā mēs ar labu prātu izmantojam arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitalizētās kolekcijas. Jo īpaši Periodika.lv. Šeit ievietoti neskaitāmi senāki laikraksti, kurus varat lasīt arī mājās, taču aptuveni puse no tiem autortiesību dēļ skatāmi tikai bibliotēkā. Šis ir nopietns resurss jebkāda veida zinātņu pētniekiem. Ja senču darbība bijusi ar kaut ko iezīmīga, tad avīžu rakstus par viņiem var atrast arī dzimtas vēstures entuziasti. 

Sīkāk par datubāzēm varat lasīt portālā Stopini.lv Ulbrokas bibliotēkas sadaļā Informācijas resursi - http://stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/datubazes

Atgādinām, ka bibliotēkā ir ne tikai grāmatas, bet ir arī skaņu ierakstu un filmu kolekcijas, kuras varat uz diennakts laiku paņemt uz mājām. Te būs Latvijas kino mākslas un dokumentālo filmu klasikas pārstāvji DVD formātā, gan audiogrāmatas un mūzikas audioieraksti. Arī šie izdevumi domāti kā pieaugušajiem, tā bērniem.

Te jūrnieku dziesmas un Dziesmusvētku balsis. Bet varat ieklausīties gan Noras Bumbieres samtainajā balsī, gan putnu dziesmās, kas tik ļoti pieder Latvijas vasarai.

Ieva Mūrniece, Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas bibliogrāfe

 

Latvijas Radio raidījums "100 NO MUMS" ciemos pie Daigas Brigmanes, Ulbrokas bibliotēkas vadītājas

Iespējams, ka daudziem no mums priekšstats par bibliotēkas darbu ir izveidojies kaut kad sen bērnībā vai jaunības gados un liekas, ka tas saistās ar grāmatu plauktiem ēnainās telpās, kur mūžīgais miers un kāds, veicot darbu, kārto grāmatu kartītes. Bet tā nav. Mūsdienu bibliotēka ir ne tikai grāmatu izsniegšanas vieta, pat ne tikai pieejama telpa ar datoriem, pat ne tikai informācijas centrs, vēl vairāk – bibliotēka ir vietas kultūrvēstures mantojuma vācēja un glabātāja , bibliotēka nodarbojas ar novadpētniecību.   Un tas ir darbs, kas noris tālu prom no pašas bibliotēkas.

Raidījuma ieraksts pieejams: http://lr2.lsm.lv/lv/raksts/100-no-mums/ciemos-pie-daigas-brigmanes-ulbrokas-bibliotekas-vaditajas..a88590/ 

Avots: http://lr2.lsm.lv/lv/lr2/  (29.06.2017.)

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada jūlijā

Literāri tematiskā izstāde “HARMONIJAS MEKLĒTĀJS – HERMANIS HESE” (02.07.1877 – 09.08.1962)
Hermanis Hese ir dzimis Vācijā, bet viņa tēvs – mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, savukārt māte – Indijā. Heses darbu lasīšana padodas ne katram.  Viņš rakstījis sociālpsiholoģiskus romānus, kuru nozīmes izpratnei nepieciešams gudrs, bet atvērts prāts. Tā rakstnieks pārstāv modernās literatūras klasiku. Hese, būdams Šveices iedzīvotājs savulaik, sarakstījis humoresku par to, kā arī par Aspazijas un Raiņa laika Lugānu. Tepat arī latviešu autores stāsts par mūsu dižgariem. Hermanis Hese asi pārdzīvojis visus notikumus, kas saistīti gan ar viņa ģimeni, gan izmaiņām pasaules politikā. Jau padomju gados latvieši lasījuši viņa populārākos romānus “Narciss un zeltamute” un “Stikla pērlīšu spēle”, kas pārizdoti un lasāmi arī mūsdienās. Izstādē varēsiet skatīt arī viņa darbus “Sidharta” un “Demians”, kā arī pasaku krājumu. Ikviens Heses darbs ir par varenību un vājumu, par dzīvošanu un izdzīvošanu, par garīgumu un jutekliskumu.  Tie ir metaforiski, pilni alūziju un simbolu, un lasītā interpretējums bieži vien paliek paša lasītāja ziņā. H.Hesem pieder citāts; “Vārdi nenāk par labu slepenajai jēgai, viss allaž kļūst mazliet citāds, tiklīdz ir izrunāts, kļūst mazliet viltots, mazliet muļķīgs – jā, un, arī tas ir ļoti labi un man ļoti patīk, arī ar to es esmu ļoti vienisprātis, ka tas, kas vienam cilvēkam ir dārgums un gudrība, otram vienmēr izklausās kā muļķība.”

Ulbrokas bibliotēkas lasītāju vasaras ekskursija – Izbaudi Ziemeļkurzemi kopā ar Janīnu Kursīti. 
2017. gada 8.,9. jūlijs.
Programmā lībiešu krasts un akmeņainā jūrmala.  Leģendas par laupītājiem un zvejnieku stāsti, zivju kūpināšana un šprotu degustācija. Ragaciems, Mērsrags, Roja, Kolka, Pitrags, Mazirbe, Dundaga, Slītere, Iģene, Valdemārpils un kazu audzēšanas pionieri Latvijā zemnieku saimniecībā “’Bērzi”. Grupa nokomplektēta. Ekskursijas programma.

Ekskursija Latvijas Nacionālā bibliotēka – Gaismas pils – viena no ievērojamākajām kultūras būvēm Latvijā.  2017. gada 20. jūlijs plkst.14.00.
Programmā Stāvu pa stāvam Latvijas Nacionālā bibliotēkā - ēkas apskate gida pavadībā un izstādes Klasesbiedri apmeklējums – Māra Melgalva un Pētera Brūvera satikšanās. 
Nevēloties padarīt savus nesenos laikabiedrus par muzeja eksponātiem, izstādei izraudzīta ne visai akadēmiska pieeja. Tā veidota līdzīgi vārdnīcai, Melgalva un Brūvera dzīvi iekļaujot dažādos šķirkļos.
Izstādes veidotāji (LNB bibliogrāfs Kristaps Kuplais, dzejnieki Inese Zandere un Egīls Zirnis, māksliniece Dita Pence) līdzās daudzveidīgajiem LNB krājuma materiāliem (grāmatas, tulkojumi, publikācijas periodikā, recenzijas un kritikas par autoru daiļradi, audiovizuālie ieraksti, Brūvera arhīvs LNB rokrakstu un retumu nodaļā) izmantojuši arī Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumu, Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja "Kalāči", Melgalvu un Brūveru ģimenes arhīvu, Māra Salēja un Jura Soikana zīmējumus, kolēģu, draugu un klasesbiedru saglabātās fotogrāfijas un citas liecības.
Interesentus aicinām iepriekš pieteikties pa tālruni 67910503, e-pastu: biblioteka@stopini.lv vai klātienē Ulbrokas bibliotēkā. Kontaktpersona: Daiga Brigmane. Nokļūšanai uz LNB organizēts transports. 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada jūnijā

Literāri tematiskā izstāde ”SKAISTI NORIET SAULE ZIEMEĻVAKAROS...” – skolotājam, bibliogrāfam, literatūrzinātniekam un tulkotājam KĀRLIM EGLEM – 130 (02.06.1887 – 25.06.1974). Misiņa bibliotēkas otrais vadītājs, kurš to pārvalda no 1925. līdz 1952. gadam, ir literatūrzinātnieks un tulkotājs Kārlis Egle. Arī pēc amata pamešanas viņš turpina darboties šajā bibliotēkā kā galvenais bibliogrāfs. Intensīvi papildinājis bibliotēkas krājumu arī ar latviešu kultūras darbinieku rokrakstiem. K. Egles laikā bibliotēka pilnveidoja katalogu kārtojumu un fondu sastāvu.  K. Egle papildina bibliotēkas fondus arī ar Padomju Savienībā 20.-30. gados izdotajām latviešu grāmatām un periodiskajiem izdevumiem. Cilvēcīgs tīrradnis, kura darbs literatūras jomā ir ļoti godināms. Kārlis Egle būs interesants kā grāmatu lasītājiem, tā bibliotēku un informācijas zinātņu studentiem. 

Aicinām interesentus uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavu 2.stāvā! Te apmeklētājus sagaida Pēteram Brūverim un Mārim Melgalvam veltīta izstāde “Klasesbiedri”. Kā zināms, P. Brūveris ir mūsu novadnieks un, varētu teikt, ikkatra stopiņieša dvēseles biedrs. Īpašs ir 30. maija vakars, kad visa uzmanība tiks veltīta mūsu dzejniekam. Plkst. 18.00 tajā varēsiet tikties ar Ulbrokas bibliotēkā pabijušajiem – Uldi Bērziņu, Maimu Grīnbergu, rakstnieka meitu – Indru Brūveri – Darulieni, kā arī ar lietuviešu dzejnieku Vladu Brazjūnu un dzejnieku, pētnieku un tulkotāju Māri Salēju. Izstādē vārdnīcas šķirkļos izvietoti LNB, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči”, Melgalvu un Brūveru ģimenes arhīvu materiāli.  Te varēsiet skatīt arī Māra Salēja un Jura Soikana zīmējumus, kolēģu, draugu un klasesbiedru piedāvātās fotogrāfijas un citus dokumentus. Avots: https://www.lnb.lv/lv/atklas-marim-melgalvam-un-peteram-bruverim-veltitu-izstadi. Izstāde LNB apskatāma līdz 31. jūlijam. Ieeja bez maksas.

2017. gada 17.- 18. jūnijs Bibliotekāru ekskursija uz Ziemeļvidzemi. Programmā: kolēģu tikšanās Plāņu pagasta Jaunklidžas bibliotēkā un Valkas novada Centrālajā bibliotēkā. Lokāli nozīmīgu objektu apskate – vēsturiskā Rauna, Vika Pasaku parks, ievērojami novadnieki un nozīmīgi notikumi Valkas pilsētas kultūrvēsturē. Igaunijas Nacionālais muzejs Tartu - igauniskuma saglabātājs, tautas pamatvērtību nesējs un nepārtrauktības uzturētājs.  

KOLEKTĪVS JAUNĀ RĪGAS TEĀTRA IZRĀDES ”KĀRKLI”APMEKLĒJUMS! 
Trešdien, 21. jūnijā, plkst. 19.00. 
Lomās: Guna Zariņa, Baiba Broka, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, 
Ģirts Krūmiņš

Režisors – Gatis Šmits.
Izrāde ir veltījums Latvijas politiskajai dzīvei, kas sniedz daudz materiāla pārdomām, dusmām un komēdijai. Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, 67910503


2017. gada 29. jūnijā, pl. 16:00, Stopiņu novada ciematā Līči, P. Brūvera dzimtas mājās “Kalēji”, vasaras brīvlaika pirmais tematiskais pasākums skolu jaunatnei ‘’Pēterdiena Pētera Brūvera dzejoļu darbnīcā’’, kurā ikvienam būs iespēja iejusties dzejnieka lomā un radoši darboties dzejoļu meistarošanā. Pasākumu bagātinās Pētera Brūvera meita Indra Brūvere-Daruliene – tulkotāja, folkloriste, pētniece, literatūrkritiķe, kas palīdzēs radīt dzejoļu darbnīcas radošo noskaņu.
Tiek gaidīti esošie un nākamie skolas vecuma bērni. Par savu dalību informēt līdz 26. jūnijam Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503. 
Nokļūšanai uz/no pasākuma organizēts transports. Uz tikšanos!

 

STOPIŅU NOVADA ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNĀKO GRĀMATU APSKATS 2017. gada maijs – jūnijs
Sen gaidītā pavasara klātesamība te ir, te nav. Tāpat kā siltā un dzestrā laika mainīgā noskaņa. Nedaudz citādi, bet mainīga un saturiski daudzveidīga ir arī grāmatu jaunumu lāde, kurā ieinteresēts lasītājs atradīs nozaru literatūras, latviešu un ārvalstu daiļliteratūras un bērnu grāmatu lasāmjaunumus. Mainoties gadalaiku ritmam, pārmaiņas norit it visā gan tuvējā ainavā, gan sevī, gan grāmatu jaunumu piedāvājumā, atspoguļotajās aktualitātēs un to dažādībā http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats. Aicinām lasīt, vērtēt un rast savu esības stāstu.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada maijā
 

PIERĪGAS REĢIONA PUBLISKO BIBLIOTĒKU BIBLIOTEKĀRU NOVADPĒTNIECĪBAS SEMINĀRS. Stopiņu novads Latvijas kultūrtelpā. 
Programma.

2017. gada 12. maijs. Programmā lektoru uzstāšanās, Ulbrokas bibliotēkas pētnieku pieredze un viesošanās divās lauku sētās. 

Aktuālā informācija par satiksmes ierobežojumiem saistībā ar ceļa pārbūves darbiem Institūta ielā, Ulbrokā.


“Kad pirmo reizi ēd jaunrudzu maizi, tad jāsaka: “Lāča spēku, oda zarnu, apīnīša vieglumiņu!” Tad ēdājs būs stiprs kā lācis, ēdīs maz – kā ods un būs viegls kā apīnis” /M. Priedīte, Meirāni/*
Tematiskā izstāde “MAIZES ZĪMES”.
Maizei ir bijusi ļoti liela nozīme jau agrīnajos laikos un maiznieka amats ir viens no pasaules senākajiem arodiem. Arī Latvijā viens no galvenajiem iztikas līdzekļiem arvien ir maizīte. Sākotnēji latvieši maizi pazinuši kā neraudzētu mīklas plāceni. Rīgu ar miltiem maizes cepējus nodrošinājušas sešas dzirnavas, bet 14.-15.gs. Rīgā radušās pirmās maiznīcas, kurās strādājuši vīrieši – maizes cepēji. Radušās maiznieku cunftes – meistari, amatnieki un zeļļi. Maizes nozīme aprakstīta tautasdziesmās un ticējumos. Izstādes materiālos atradīsiet padomu kā izcept maizi pašam. Lai gan mūsdienu tehnoloģiskās iespējas nodrošina pašrocīgu maizes kukulīša darināšanu, taču vēl aizvien lielā cieņā ir ceptuves, kas gatavo tādu maizi, kāda mūsu garšas kārpiņas iepriecināja pirms daudziem, daudziem gadiem.
Ulbrokas bibliotēka sadarbojas ar Stopiņu novadā esošo “Feliksa maiznīcu”. “Fēliksa Maiznīcas pirmsākumi meklējami Latvijas pirmā neatkarības posma laikā, kad Latvijas „maizes klētī” Zemgalē plaši pazīstama bija neliela maizes ceptuve, kurā saimniekoja maiznieks Fēlikss ar sev uzticamiem palīgiem. Maizes klaipi tika cepti pēc senām receptēm apaļās maizes krāsnīs un bija iecienīti to neatkārtojamās garšas un kvalitātes dēļ. Lai arī kurā mājā nonāca Fēliksa maiznīcā ceptais maizes kukulītis, katrs, kurš bija nobaudījis kaut gabaliņu izcilās maizes, atzina to par labu esam. Daudzi centās izzināt meldera īpašo maizes recepti, tomēr Fēlikss to nekad neizpauda.” Arī tagad maiznīca piedāvā plašu ražojumu klāstu – kviešu, rudzu maizi, saldskābmaizi. Te top arī lavaši, veidņu maizes un keksi. Maizes garšotāji atsaucas, ka veselīga un nekaitīga veselībai – ražota no dabīgām izejvielām. Jo īpaši tiek cildināta “Lielozolu” maize. 

 

22.APRĪLĪ, BIBLIOTEKĀRI PIEDALĀS TALKAS PASĀKUMĀ – BIBLIOTĒKA SLĒGTA
 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS LIELDIENĀS:

  • 13. APRĪLĪ – 11.00-18.00
  • 14., 16., 17. APRĪLĪ – SLĒGTS

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada aprīlī

Aicinām piedalīties tematiskās izstādes “SVINOT GRĀMATNIEKU SVĒTKUS” izveidē.
Aprīlis mums, savas profesijas pārstāvjiem saistās ar Bibliotēku nedēļu, kas norisinās šī mēneša vidū. Šī gada bibliotēku nedēļas vadmotīvs ir “Bibliotēkas un sabiedrība: vienotas kopīgiem mērķiem”. Tāpēc šoreiz izstādes veidošanu vēlamies veidot kopīgiem spēkiem. 
Izstādes veidošanā izmantosim rīkus, kas kādreiz tika lietoti Ulbrokas bibliotēkas darbībā – vecos zīmogus, senās grāmatas un citas mums un jums interesantas lietas. 
Aicinām arī bibliotēkas lasītājus iesaistīties izstādes veidošanā. Varbūt Jūsu mājās atrodas kāds interesants rokraksta eksemplārs, Ex Libris, suvenīrs vai rakstāmrīks? Protams, ka izstādes laikā pret jūsu nestajiem priekšmetiem būsim saudzīgi un vēlāk atdosim tos atpakaļ. 
Šis ir laiks, lai padalītos ar zināšanām un saistošiem ar bibliotēkzinātni un bibliotēku darbību saistītiem priekšmetiem! Arī čaklie lasītāji savā ziņā ir grāmatzinātnieki. Tāpēc Bibliotēku nedēļas laikā no 17. līdz 23. aprīlim – palīdzēsim veidot kopainu ar bibliotēkai nozīmīgām lietām.  Nebaidieties dalīties ar stāstiem! Pastāstiet par bibliotēkas nozīmi vēstulē bibliotēkai! Uzdrošinieties jautāt bibliotekāra palīdzību ar mūsu darbību saistītos jautājumos! Kļūstiet pats par dāvanu savai bibliotēkai! Kontaktinformācija: tālr.67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv.

Bibliotekāru talka 2017 - dzejnieka un atdzejotājā PĒTERA BRŪVERA dzimtajās mājās “Kalēji”.
Sestdien, 22. aprīlī, no plkst.9.00 līdz plkst.13.00, Līčos. Dzejas dienu norises vietas sakārtošana – lapu grābšana, zaru savākšana, ziedoša dārza veidošana, soliņa krāsošana un zupas baudīšana. Kontaktinformācija: tālr.67910503.

Literāri tematiskā izstāde “PAPĪRA LAPU CEĻOJUMS” (1957.  gada 24. aprīlis — 2011. gada 16. jūlijs).  
Viens pa baltu papīra lapu ceļo,
Otram patīk pasaules jūŗās klejot,
Mainot krastus, ostas un kuģu vārdus
Ļaujoties vējam.
(P.Brūveris)
Šomēnes mūsu izcilajam novadniekam PĒTERAM BRŪVERIM (1957. gada 24. aprīlis — 2011. gada 16. jūlijs) paliktu 60 gadi. Viņa dzimšanas diena atzīmējama 24. aprīlī.
Pēters allaž bijis atšķirīgs no citiem dzejniekiem un tulkotājiem. Viņam raksturīgs oriģināls, svaigs, neparasts, citāds, ļoti dažāds domāšanas veids. Taču, par spīti tam, viņš pratis atrast pietiekoši daudz draugu literatūrā un dzīvē. Prasmīgs dzejnieks un - tikpat prasmīgs atdzejotājs no lietuviešu, azerbeidžāņu, turku, vācu, krievu, Krimas tatāru, mordviešu, gagauzu valodām.
Viņa teksti skanējuši teātra izrādēs “Šveiks”, “Agrā rūsa” un “Velniņi”, bet kopumā tie pārvērtušies muzikālās vārsmās aptuveni 45 dziesmām.
Pēters Brūvers ir arī vairāku bērnu grāmatu autors. Lai minam kaut vai grāmatiņu “Kā lauku pele pie pilsētas peles brauca”, “Brīnumdzejoļi” un “Grāmata Gundegai”. Viņa dzejas panti publicēti arī bērnu žurnālos. Tāpat pieaugušie ar Brūvera dzeju un viņu pašu var iepazīties preses izdevumos.
Ne vienmēr ir nepieciešams runāt par daudzveidīgo Pētera Brūvera literāro pienesumu, labāk, lai par dzejnieka un atdzejotāja viedo vēju un neparastības izjūtu, runā izstāde.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2017. GADA MARTS - APRĪLIS
Ulbrokas bibliotēkas piedāvājumā grāmatu jaunumi pavasara piedzīvojumam, vēsturiskā un eksotiskā ceļojuma sajūtām vai biogrāfiskiem atklājumiem. Saturs un spēks, ar kādu tas izstāstīts, ikvienam interesantam ļaus justies kā pirmajam pavasara vēstnesim dzidrajā gaisā. Tikpat aktuāli piedāvājumā arī grāmatas, kas patīk gan bērniem, gan pieaugušajiem, kur rodamas sauleszaķa rotaļas un dabas atmoda iezīmē krāsu burvīgo paleti.  Aicinām klātienē iepazīt jaunāko grāmatu piedāvājumu vai neklātienē pievienotajā resursā http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats

 

Ulbrokas bibliotēka, kurā norisinās grāmatu izvēle, iepirkšana, apstrāde, rezervēšana, izsniegšana un saņemšana, kurā rakstām projektus, veidojam pasākumus, apkopojam informācijas resursus, rūpējamies par bibliogrāfiskajiem ierakstiem un novadpētniecības materiāliem, šogad atzīmē savas septiņdesmitgades pastāvēšanu un publisko darbību.

Šim notikumam par godu esam izveidojušas informatīvu rakstu pielikumu “Ulbrokas bibliotēkai – 70”. Tas iepazīstina ar bibliotēkas vēsturiskajā darbībā īpašiem cilvēkiem – bibliotēku vadītājiem. Apraksta bibliotēkas izveidošanās vēsturi. Stāsta par bibliotēku kā par lasītāja un grāmatu satikšanās vietu. Katram no mums uzticot savu uzdevumu un atbildību laika priekšā. 

Aicinām ieskatīties rakstītajā materiālā! http://stopini.lv/media/Ulbrokas_bibl/Ulbrokas_bibliotekai_70_032017_Tevzemite.pdf 

Ulbrokas bibliotēkas kolektīvs

 

Bibliotēku pakalpojums personām ar funkcionāliem traucējumiem!

Aizdomājoties par to, kad līdzās ikdienas steigai un aizņemtībai ir līdzcilvēki, kas dienas ritmam izjūt pretēju dinamiku un nespēj apmeklēt bibliotēku klātienē, esam radījuši pakalpojuma pieejamību mājas apstākļos. Mūsu vēlme būt sasniedzamiem, lai rastu iespēju ikvienam lasīt grāmatas, žurnālus, avīzes vai skatīties, klausīties citus informācijas nesējus.
Sadarbībai nepieciešams rakstisks pieteikums. Lietotāja pieteikumā norādot uzticības personu, kas personai ar funkcionāliem traucējumiem, piegādā nepieciešamo literatūru. 

Pakalpojuma sniedzējs: Ulbrokas bibliotēka. Adrese: Institūta iela 1, LLU TF LTI Ulbrokas Zinātnes centrs 2.stāvs, Ulbroka,  Stopiņu novads, LV – 2130. Tālr. 67910503.  E-pasts: biblioteka@stopini.lv. 
Sauriešu bibliotēka. Adrese: Līdumnieku iela 1-54, Saurieši, Stopiņu novads, LV – 2118. Tālr.25638225. E-pasts: sauriesu.biblioteka@stopini.lv

Pieteikuma veidlapa: Stopiņu novada Sociālais dienests, Ulbrokas bibliotēka, Sauriešu bibliotēka vai elektroniski: http://stopini.lv/lv/pakalpojumi/biblioteku-pakalpojums-personam-ar-funkcionaliem-traucejumiem

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada martā

Ulbrokas bibliotēkas 70 gadu darbības svinīgais pasākums. 2017. gada 17. martā plkst. 17.30 Ulbrokas kultūras namā. Pasākumu kuplinās radio balss un rakstnieks Dzintars Tilaks, dziesminieks un komponists Āris Ziemelis.
Labas gaumes pazīme - ziņa par savu dalību līdz 10. martam

 

2017. GADĀ NO 27. MARTA LĪDZ 2. APRĪLIM EIROPAS E-PRASMJU NEDĒĻA LATVIJĀ
E – PRASMJU NEDĒĻAS PASĀKUMI ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ

Pirmdien,27. marts. Ulbrokas bibliotēkas telpās. Plkst. 11.00 -12.00 un plkst. 17.00 -18.00. Praktiska nodarbība: Digitālā drošība: kā droši izmantot internetu un digitālos rīkus, pasargājot savu digitālo identitāti un datus.  
Praktisko apmācību nodrošina Ulbrokas bibliotēkas darbinieces.

Otrdien,28. marts. Ulbrokas bibliotēkas telpās. Plkst. 11.00 -12.00 un plkst. 17.00 -18.00. Praktiska nodarbība: Digitālās prasmes: foto apstrādes pamati tiešsaistē izklaidei un darbam. Fotogrāfiju apstrāde tiešsaistes vietnēs BIG HUGE LABS, PHIXR, FOTOFLEXER. 
Praktisko apmācību nodrošina Ulbrokas bibliotēkas darbinieces.

Pieteikšanās un pieraksts Ulbrokas bibliotēkā. 
Kontaktinformācija: tālr.67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv.

 

Ulbrokas bibliotēkas lasītāju vasaras ekskursija – Izbaudi Ziemeļkurzemi kopā ar Janīnu Kursīti. 
2017. gada 8.,9. jūlijs.
Programmā lībiešu krasts un akmeņainā jūrmala.  Leģendas par laupītājiem un zvejnieku stāsti, zivju kūpināšana un šprotu degustācija. Ragaciems, Mērsrags, Roja, Kolka, Pitrags, Mazirbe, Dundaga, Slītere, Iģene, Valdemārpils un kazu audzēšanas pionieri Latvijā zemnieku saimniecībā “’Bērzi”. Izmaksas vienai personai 105 EUR. Cenā iekļauta maksa apskates objektos un degustācijas. Pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā

 

Tematiskā izstāde “JANĪNAS KURSĪTES DZĪVES ZIGZAGI” (1952).  
Izstāde veltīta J. Kursītes 65. jubilejai.
Literatūrzinātniece, folkloras speciāliste, publiciste, politiķe, grāmatu autore, atraktīva, atjautīga, lieliska oratore un vienkārši – atsaucīgs cilvēks. Zinātkāra un sabiedriska. Stopiņu un bibliotēkas laba paziņa un vasaras ceļojumu līdzbraucēja. Tādu mēs pazīstam Janīnu Kursīti. Grūti pateikt, kas Kursīte ir galvenokārt. Viņa ir zinoša ļoti dažādās nozarēs. Piemēram, viņa recenzējusi grāmatas “Dzimums, literārā konvencija un jaunrade no baroka līdz postmodernismam” un “Meistari. Latviešu tautas lietišķā māksla 20.-21. gadsimta mijā”. Kursītes devums ir arī ievadvārdi un pēcvārdi, recenzijas un raksti grāmatās un laikrakstos par literātiem Raini, Brāļiem Kaudzītēm, Arturu Gobu, Jāni Turbadu, Jāni Veseli, Ojāru Vācieti, Knutu Skujenieku, Leonīdu Breikšu, Edvartu Virzu, kanādieti Ernestu Setonu – Tompsonu, valodnieku, kultūrvēsturnieku un žurnālistu Konstantīnu Karuli un daudzām citām kultūrvēstures personībām. Bijusi tekstu autore izdevumam “Plakāts Latvijā”. Kursīte ir asprātīga ne tikai, saistoties ar šī vārda humoristisko nozīmi, bet arī ar gudrību. Būdama habilitētā filoloģijas doktore, LU profesore un LZA akadēmiķe caur grāmatām un dzīvi viņa māk uzrunāt ikvienu lasītāju, klausītāju un skatītāju. Ulbrokas bibliotēkas marta izstādē būs skatāmas autores izveidotās grāmatas – “Inkluzīvi”, “Neakadēmiskā latviešu valodas vārdnīca jeb novadu vārdene”, “Kāzas Latgalē” un citi izdevumi. Aicinām aplūkot šīs daudzpusīgās personības devumu!

 

JAUNI TIEŠSAISTES INFORMĀCIJAS RESURSI 

Ulbrokas bibliotēkas noderīgo saišu sarakstu papildinājuši brīvpieejas jeb atvērtās pieejas (Open Access) elektroniskie raksti un grāmatas. Pārsvarā informāciju tiek piedāvāts meklēt DOAJ (Directory of Open Access Journals) un DOAB (Directory of Open Access Books) rādītājos, bet starp informācijas avotiem ir arī citas vietnes un datubāzes.   

Topošie zinātnieki šeit var atrast informāciju par antropoloģiju, kas atrodama žurnālos ne vien angļu valodā, bet arī vairākvalodu žurnālos. Piedāvājumā arī vācu, skandināvu, spāņu, portugāļu, slovēņu un citās valodās. Arheoloģijas jomā tiek piedāvāta kā brīvpieejas žurnālu meklēšana, tā īpašs arheoloģijas blogs. Šeit pieejamas 260 atvērtās pieejas publikācijas, kas ietver žurnālus un tiešsaistes avotus, kā arī – 85 grāmatas. Botānika pārstāvēta ar 71 žurnālu un 41 grāmatu. Ķīmijā tas ir 131 žurnāls un 15 grāmatas. Ekonomikas nozarē, protams, ir vairāk izpētes avotu. Te ir speciāls meklētājs AgEcon Search. Tiek dota iespēja savus pētnieciskos darbus izvietot datubāzē EconStor.eu un šeit pat arī meklēt informāciju. Līdzīgs resurss ir RePEc.  Žurnāli izdalīti izdalīti pēc katras valsts iekšzemes un kopējās ekonomikas zinātnes procesiem. Kopumā te uzskaitīti 43 žurnāli un 185 grāmatas. Angļu valodniecībā – 17 žurnāli, angļu literatūrā – 20.  498 grāmatas vispārējā valodniecībā un literatūrā, 168 grāmatas – lingvistikā. Ģeogrāfijā te pieejami 118 brīvpieejas žurnāli, kā arī atsevišķi tiešsaistes avoti – Earth Prints, Karst Information Portal, Share Geo un 35 grāmatas. Minētie tiešsaistes avoti izmantojami arī, meklējot informāciju par ģeoloģiju. Par šo tēmu varat lasīt arī 87 atvērtās pieejas žurnālos un 24 grāmatās. Vēsturi “pārstāv” 102 žurnāli un 1021 grāmata. Par starptautiskajām attiecībām iespējams atrast noderīgu informāciju 47 žurnālos. Šeit grāmatas nav pārstāvētas, bet informāciju allaž var meklēt saistītajās nozarēs. Tieslietu jautājumi skatīti 128 brīvpieejas žurnālos un 262 grāmatās, kā arī Vikipēdijas piedāvātajos pilnteksta žurnālos. Matemātikā tā ir datu bāze ArXiv ar 1,227,345 e-iespieddarbu arī fizikā un datorzinātnē, kā arī 313 žurnāli un 52 grāmatas. Filozofijā – 213 žurnāli un 211 grāmatas. Piedāvājumā arī datubāze -  Philpapers, kura piedāvā gan ielādēt savus darbus, gan iepazīties ar svešiem. Līdzīgs avots ir PhicSci. Tā ir vietne, kuru uztur filozofijas speciālisti visā pasaulē. Fizikas nozarē pieejamas vairākas šādas datubāzes, kā arī 103 žurnāli un 10 grāmatas. Savukārt, politikas zinātnē 528 grāmatas un 134 žurnāli. Bet psiholoģijā – 213 žurnāli un 152 grāmatas. Un zooloģijā – 91 žurnāls un 10 grāmatas.

Protams, ka žurnālu un grāmatu skaits laika gaitā var mainīties. Tāpat, atkarībā no resursa, mainās arī meklēšanas parametri. DOAJ – brīvpieejas žurnālu rādītājs piedāvā dažādus meklēšanas nosacījumus, piemēram – pēc nosaukuma, atslēgvārdiem, priekšmeta, ISSN, izdevējvalsts, žurnāla valodas, kopsavilkuma, gada, žurnāla nosaukuma un alternatīvā nosaukuma. Rezultātus iespējams sakārtot pēc datuma, kad raksts pievienots DOAJ, nosaukuma vai publikācijas datuma. Savukārt, DOAB – brīvpieejas grāmatu rādītājs arī pieļauj meklēšanu pēc nosaukuma, priekšmeta un izdevēja. Tiek piedāvāta gan parastā, gan paplašinātā meklēšana. Pēdējā sevī ietver meklēšanu pēc nosaukuma ISSN/ISBN, autora, atslēgvārdiem, kopsavilkuma un izdevēja. Iespējams izmantot Bula operatorus un izvēlēties publikācijas gadu. 

Šī ir iespēja visiem čaklajiem skolēniem, kas savu nākotni saistījuši ar kādu no zinātnes veidiem, jau laicīgi apgūt zināšanas un būt pirmajiem. Kā arī plašs izziņas avots arī pasniedzējiem, zinātniekiem un dažādu nozaru speciālistiem. 
Pilnteksti rodami tīmekļa vietnē 
http://www.stopini.lv/media/Ulbrokas_bibl/OA_resources_public_libraries.pdf

 

AKTUALITĀTE STOPIŅU MĀJASLAPAS ULBROKAS BIBLIOTĒKAS SADAĻĀ - INFORMĀCIJAS RESURSI

Savu mājaslapas sadaļu esam papildinājuši ar apakšsadaļu PREZENTĀCIJAS, kurā tagad un turpmāk parādīsies mūsu veidotās prezentācijas dažādiem pasākumiem. Iespējams, tās esat redzējuši klātienē, tiekoties ar mums gadu gaitā. Pašlaik piedāvājam; "GRĀMATU DARBI UN NEDARBI", “STOPIŅU NOVADA KULTŪRAS KANONS RAKSTU ZĪMĒS” un “LOKĀLAIS SATURS GLOBĀLAJĀ TĪMEKLĪ”. Nākotnē vietnes saturs tiks papildināts arī ar citu vizuālo informāciju slaidu veidā. Ceram, ka tie noderēs apgūstot gan apgūstot zināšanas, gan apzinot bibliotēkas darbību ikdienā un svētku reizēs.

Piekļuve resursiem: http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/prezentacijas.

 

LATVIJAS GRĀMATU IZSTĀDE

No 24.līdz 26. februārim starptautiskajā izstāžu centrā “BT1” Ķīpsalā notiks Starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde. Izstādes ekspozīciju papildinās “Lielā skatuve” ar plašu un daudzveidīgu kultūras programmu: autoru priekšlasījumi, grāmatu atvēršanas svētki, tikšanās ar rakstniekiem. “Latvijas Grāmatu izstādes 2017” viesu valsts būs Krievija. Šogad jaunums izstādē – omulīgi iekārtota “Rakstnieka viesistaba”. Savukārt bērniem paredzēta “Jautrā lasītava”. Izdevniecības “Lauku Avīze” piedāvājums!  24. februārī “Rakstnieku viesistabā” no 15.00 – 16.30 piedāvā Birutas Eglītes grāmatas “Ceturtais bauslis” prezentāciju. Tiks izziņoti arī “Lata romāna” konkursa uzvarētāji. Noslēgumā tikšanās ar portāla “Garšīga Latvija, kā arī grāmatas “Eiropas vēsture latviešu virtuvē” autoriem Sandru un Valdi Ošiņiem. Savukārt, 25. februārī plkst. 12.00 – 13.00 Kultūras stendā – Valda Celmiņa grāmatas “Baltu dievestības pamati” prezentācija. 26. februārī no 12.00 – 13.00 Kultūras stendā notiks diskusija par mūsdienu detektīvromānu, kurā piedalīsies franču žurnālists un detektīvromāna “Pēdējais lapzemietis autors Olivjē Triks un rakstnieces Dace Judina un Monika Zīle. Turklāt “Latvijas Avīze” aicina uz grāmatu noliktavas tīrīšanu – “Viss par 1 EUR”. Kā allaž darbosies arī Grāmatu apmaiņas punkts, kurā tiks izkārtotas aptuveni 3000 grāmatas. “LATVIJAS GRĀMATU IZSTĀDES 2017” pasākumu programmā katrai dienai, uzzināsiet visu pārstāvēto izdevniecību piedāvājumu.

Ieejas biļetes cena – 1 EUR
Pensionāriem un invalīdiem – bez maksas!
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas!
Izstādes "Skola 2017" apmeklētājiem – bez maksas!

Izstādes darba laiks
24. februārī 10.00 – 18.00
25. februārī 10.00 – 18.00
26. februārī 10.00 – 17.00

Vairāk par izstādi šeit - http://www.bt1.lv/bt1/lbf/?link=00000000

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2017. GADA JANVĀRIS – FEBRUĀRIS
Kaut gan sala un puteņa dienas vēl joprojām mijas ar atkusni, pārliecība par pavasara klātesamību ir attālinājusies. Zināms noslēpums meklējams arī dabā un grāmatu jaunumu piedāvājumā. Jauna gada sākumā lasāmjaunumu plauktiņā piedāvājam: veselīga dzīvesveida padomus, panākumus un veiksmes meklējumus, smeldzīguma un smieklīguma izpausmes, talanta un izcila personību dzīves gājumu, kā arī dzēlīga, asprātīga un asa sižeta sajūtas. Aicinām pievienoties lasītāju pulkam, kas ir vai nu neizdarīta izvēle vai arī pārliecība un vēlme, uzlabot dzīves kvalitāti, rast saistošu literatūru un daudzveidīgas atklāsmes. 
Meklējiet, lasiet, vērtējiet! Plašāka informācija un ieskats par piedāvājumu apskatīts pievienotajā tīmekļa vietnē http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats Ja grāmata saskan ar jūsu izjūtām, tad tā satiek savu lasītāju. 

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2017. gada februārī
 


Tematiskā izstāde “Dramatiskā un spēkpilnā skatuves māksliniece – ELZA RADZIŅA”. Izstāde veltīta E. Radziņas simtgadei (1917.10.02 – 2005.18.08)

Elzu Radziņu arvien uzskata par sava laika skatuves karalieni. Par pirmajām skatuves gaitām uzskatāma dalība Jelgavas teātra korī un Jelgavas teātra studijā.  Pirmo lomu Elza atveidojusi jau pamatskolā, likumsakarīgi vai nejauši spēlējot princesi. Kopš pirmajiem dzīves soļiem uz skatuves, nospēlētas daudzas lomas kā teātrī, tā kino. Bibliotēkas sagatavotajā materiālā uzzināsiet par šai skatuves dīvai veltīto izstādi.
Par Elzu Radziņu un viņas skatuves darbiem allaž interesējušies kritiķi, piemēram, Lilija Dzene un Viktors Hausmanis. Radziņa aktīvi piedalījusies ne tikai teātra, bet arī sabiedriskajā dzīvē. Viņa nekad nav noliegusi savu atpazīstamību un allaž - izbaudījusi savas popularitātes augļus. Savulaik strādājusi arī Valmierā, taču par savu darba mājvietu ilgus gadus saukusi tagadējo Latvijas Nacionālo teātri (tolaik - LPSR Valsts akadēmiskais drāmas teātris). Aktrise vairakkārt bijusi Tomuļu māte R.Blaumaņa „Skroderdienās Silmačos”. Spēlējusi arī tādās zināmās izrādēs kā „Lilioms”, „Mērnieku laiki”, „Paši pūta, paši dega” un citās. Starp zināmākajām kino lomam - ”Hamlets”, „Velna kalpi”, „Pūt vējiņi!”. Elza Radziņa ļoti mīlējusi dzeju un uzstājusies ar Rabindranata Tagores, Omāra Haijama un Ārijas Elksnes dzejas lasījumiem. Taču vien no populārākajām viņas lomām bijusi monoizrādē „Pilnos auļos”, kurā parādās paralēles ar pašas aktrises pieredzi, kā savulaik žurnālā „Leģendas”” rakstīts – „Mēs pazīstam Radziņu, aiz viņas stāv viņas dzīve.” 

 

ULBROKAS bibliotēkas pasākumi un literāri tematiskā izstāde 2017. gada janvārī

Literāri tematiska izstāde “Mums apliecināt esamību savu un pašiem tiltu mest pār laika gravu” veltīta Vitauta Ļūdēna 80-gadei (1937—2010).
Šķiet vēl nesen, bet tomēr – tik daudzus gadus atpakaļ, šķirstījām grāmatiņas “Sisis Vijoļkāja”, “Meldru puikas, meldru vīri” un “Maizes šūpulīši”. Vitauts Ļūdēns jau daudzus gadus ir aizsaulē, taču viņš vienmēr rakstījis tā, ka viņa darbi nenoveco. Par to liecina arī viņa grāmatu jaunie izdevumi.  Arī Ulbrokas bibliotēkas mazie lasītāji var lasīt šī autora grāmatu “Sudraba kalējs, tērauda kalējs”, kas iznākusi atkārtoti, jau pēc autora nāves. Kopumā viņam izdoti vairāk kā 15 dzejoļu krājumi bērniem un aptuveni tik pat daudz dzejoļu krājumi pieaugušajiem. Atsevišķi darbi pārtapuši par dziesmām. Laikam vispopulārākā no tā ir bērnu dziesmiņa “Krokodils”. Taču dziesmu ar Ļūdēna vārdiem dziedājuši arī “Līvi”.
Šis autors ir īpašs ar to, ka viņa dzejas krājumi izdoti arī ārpus Latvijas kā latviešu tā arī lietuviešu, igauņu un krievu valodā. Vitauts Ļūdēns bijis arī tulkotājs un publicists.

Angļu rakstnieces Šarlotes Brontē pasaulslavenā romāna “Džeina Eira” iestudējums Valmieras teātrī. Izrādes režisors Reinis Suhanovs, galvenajās lomās – Inga Apine (Džeina Eira) un Ivo Martinsons (misters Ročesters). Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe Evija Pintāne, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, komponists Jēkabs Nīmanis un gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss (Lielbritānija). Pirmizrāde: 2016. gada 15. decembris.
Izrādes kolektīvs apmeklējums sestdien, 2017. gada 14. janvārī, plkst. 13.00. 
 

Bibliotekārā stunda “Grāmatu darbi un nedarbi”.  Bibliotekāru saruna ar pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” sešgadīgajiem audzēkņiem no grupām “Bitītes”, “Gliemezīši”, “Taurenīši”.  Iepazīšanās ar bibliotēkas darbu un saruna par grāmatu darbiem un nedarbiem. Tiekamies 23., 26., 30.  janvārī, plkst. 9.20 Ulbrokas bibliotēkā.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS GRĀMATU JAUNUMI 2016.GADA DECEMBRIS
Baltā gadalaika sajūtas ienes ne tikai ziemas saulgriežu noskaņa, bet arī aktuālie grāmatu jaunumi. Grāmata visa vecuma lasītājam atklāj nezināmo, sniedz ticību labajam un cildina patieso. Visgaišākajā saulgriežu gaismā aicina ieraudzīt rakstītā vārda veikumu, kas liek būt lieliskam un talantīgam gan rakstītājam, gan lasītājam. Jaunākās grāmatas latviešu un krievu oriģinālliteratūras, bērnu un nozaru literatūras cienītājiem, ir avots un vēstījums cilvēcisko tradīciju saglabāšanā – lasījumi vakarējot un kopīgi pavadot laiku ģimenes lokā, izsenis gada tumšākajā laikā, godājama un cienījama lieta. Vēlot visiem atrast to, kas visvairāk tīkams sirdij un prātam http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats.
Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas bibliogrāfe Ieva Mūrniece

 

 

 

 

Atpakaļ