2 item(s)

$79.00

Navigācija

Pasākumi

 

Aprīlis Sauriešu bibliotēkā informācijas un svētku laiks

Šī gada e-prasmju nedēļa ietvaros Sauriešu bibliotēka sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un Nodarbinātības Valsts aģentūru (NVA) organizēja divus informatīvus seminārus par aktuālām tēmām – Gada ienākumu deklarācija un CV un Motivācijas vēstules sagatavošana, darba intervijas. NVA vadītā semināra mērķauditorija bija jaunieši, kuriem gan izvēloties turpināt izglītību pēc pamatskolas vai vidusskolas, gan ieejot darba tirgū, nepieciešamas zināšanas, lai precīzi paustu savu motivāciju turpināt izglītību izvēlētajā mācību iestādē vai darba devējam strādāt izvēlētajā amatā gan rakstiski, gan sarunā. Savukārt VID speciālists sniedza atbildes uz daudzajiem semināra apmeklētāju jautājumiem.


Jau trešo gadu tika organizēti Stopiņu novada Salasīšanās svētki, kas ir atskats uz lasīšanas veicināšanas programmas “Bērni, Jauniešu un Vecāku žūrija” iepriekšējā gada kolekciju, tās vērtējumu. Lieliski svētkus kuplināja Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra bērnu sagatavotais priekšnesums un noslēpumainā viešņa – cilvēks ar lellēm jeb Inguna Radziņa, kura gan lieliski iesaistījās sarunā par grāmatām, gan priecēja visus ar interesantām pasakām, stāstiem, ko rādīja ar pašas gatavotajām lellēm. Svētku moto bija “No finiša uz jaunu startu”, ar ko aicinu gan jau esošos žūrijas ekspertus turpināt dalību programmā, gan iesaistīties jaunus dalībniekus. Jaunais starts būs pavisam drīz, jo aprīļa pēdējā darba dienā tika saņemts “Bērni, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2017” grāmatu kolekcijas saraksts.

Piparmētru tējas svaiguma, apelsīnu saulainuma un jauku cilvēku klātbūtnes ieskauta, pagāja tikšanās ar uztura speciālisti, novada iedzīvotāju Mariku Kavalu sarunā “Jūtos lieliski!” par mūsu ikdienu. Tā bija ļoti interesanta saruna – diskusija par mūsu uzturu, mūsu vēlmi būt veseliem, možiem un spēka pilniem un to, ko mēs katrs varam darīt, lai tā būtu.

Kristīne Cimdiņa, Sauriešu bibliotēkas vadītāja
(02.05.2017.)

 

Gara, balta meitiņa, augtin aug mazumā.
(latviešu tautas mīkla)

Pašā ziemas viducī, kad visi ļoti gaida pavasari, jo tad kļūs gaišāks un siltāks, ir sveču diena– 2.februāris, bet visu mēnesi jau izsenis dēvē par sveču mēnesi. Kādēļ, par to tad arī runājām ar Stopiņu pamatskolas PII sagatavošanas grupiņām “Zīļuki” un “Taurenīši”. Bērni minēja dažādus iemeslus, kāpēc februāri dēvē par sveču mēnesi, viens no visvairāk minētajiem – februārī ir Valentīndiena. Tomēr kopīgi izpētot bibliotēkas tematisko izstādi par svecēm, bērni uzzināja, ka februārī tika lietas sveces visam gadam, jo senos laikos, kad nebija elektrības, gaismas avoti bija skali un sveces, bet šodien tās ir jauks interjera dekors. Grāmatās un žurnālos var atrast gan par senām tradīcijām sveču liešanā, dažādus sakāmvārdus, ticējumus mīklas u,tml., gan arī kā mūsdienās var mājās izgatavot sveces un dažādas idejas sveču dekorēšanai. Kopīgi apskatījām gan dažādas sveces, gan svečturus. Kā liels pārsteigums bērniem bija divas sveces – dārza, kas atgādina lāpu un to var iespraust zemē un peldošā svece, kas negrims ūdenī. Mūsdienās ir ļoti dažādas, skaistas dekoratīvās sveces un interesanti svečturi, piemēram, kā grāmatas. Bērniem ļoti patika arī dekors kā egle un, kas ieslēgts izskatās kā svečturis.

Sveces ir skaistas, aizdegtas visus priecē, bet jābūt arī uzmanīgiem, lai izvairītos no nelaimes. Tādēļ ar bērniem pārrunājām par drošību, kas jāievēro dedzinot sveces – pats svarīgākais – darīt to tikai kopā ar pieaugušajiem.

Visiem bērniem un audzinātājām patīk interesantas, skaistas sveces, ko var dāvināt draugiem vai saņemt dāvanā paši, tādēļ lielākais gandarījums un prieks bērniem bija iespēja pašiem pagatavot vaska svecīti, ar ko iepriecināt savas ģimenes.

Bibliotekāras stundas fotomirkļi skatāmi šeit: http://stopini.lv/lv/kultura/sauriesu-biblioteka/galerijas/bibliotekara-stunda-2017-gada-februari 

Kristīne Cimdiņa, Sauriešu bibliotēkas vadītāja

(28.02.2017.)

 

Janvārī

2016.gada nogalē plānojot nākamā gada informācijas resursu piedāvājumu, kā arī ieklausoties lasītāju vēlmēs un ņemot vērā, ka ir pārtraukta atsevišķu žurnālu izdošana, Sauriešu bibliotēkā tika pārskatīts abonēto preses izdevumu klāsts. Ar abonēto preses izdevumu sarakstu Sauriešu bibliotēkā 2017.gadam var iepazīties klātienē bibliotēkā vai Stopiņu novada mājas lapā: http://stopini.lv/lv/kultura/sauriesu-biblioteka/informacijas-resursi/laikraksti-un-zurnali 

Bibliotēkā informācijas resursi un pakalpojumi pieejami ikvienam novada iedzīvotājam. Daudz interesanta un noderīga bibliotēkā var atrast arī skolēni un laikā, kad Stopiņu pamatskolas sestās klases audzēkņi gatavojas eksāmeniem jeb valsts pārbaudes darbiem, t.sk. latviešu valodā, 26.janvārī, sniega pārslu virpuļa ieskauti, skolēni kopā ar skolotāju Valentīnu Greiškāni devās apmeklēt Sauriešu bibliotēku, jo viena no tēmām par ko viņiem jāzina ir bibliotēka.

Pārrunājām ar jauniešiem, kāds ir viņu priekšstats par bibliotēku. Skatoties izstādi “Sauriešu bibliotēka laika ritumā”, skolēni uzzināja gan par to, ka bibliotēkas un lasītavas Stopiņu novadā pie dažādām biedrībām darbojušās jau vairāk kā pirms simts gadiem, gan par to kā bibliotēkas tradicionālie pakalpojumi attīstījušies līdz ar tehnoloģiju attīstību un ienākšanu visu ikdienas dzīvē, kādas bija informācijas meklēšanas iespējas agrāk, kādas tagad - digitalizācijas laikmetā.

Kristīne Cimdiņa, Sauriešu bibliotēkas vadītāja

(30.01.2017.)

 

PASĀKUMU ARHĪVS

Atpakaļ