2 item(s)

$79.00

Navigācija

Sauriešu bibliotēka

 

Adrese: Līdumnieku iela 1-54, Saurieši, Stopiņu novads, LV – 2118

Vadītāja Kristīne CIMDIŅA
Bibliotekāre Aija SAUSIŅA

Tālr.25638225
E-pasts: sauriesu.biblioteka@stopini.lv

Stopiņu novada Sauriešu bibliotēkas elektroniskais katalogshttp://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/9/home.aspx

Sauriešu bibliotēkas darba laiks:
Pirmdiena       11:00 – 19:00                                       
Otrdiena          09:00 – 17:00                                      
Trešdiena        metodiskā diena - lietotājiem slēgts.      
Ceturtdiena     11:00 – 19:00                                       
Piektdiena       09:00 - 17:00
Sestdiena        09:00 - 13:00 
Svētdiena        slēgts

 

Sauriešu bibliotēkā maijā

Darbs man sagādājis prieku, tāpēc nav jābrīnās, ka esmu optimists un pozitīvists.
/Ēriks Hānbergs/

Žurnālistam un rakstniekam Ērikam Hānbergam- 85 (1933)

Raženajā žurnālista mūžā, apbraukājot visu Latviju, lauku dzīves aprakstnieks un izcils humoristisku atgadījumu stāstnieks sakrājis savus daudzos stāstus. Ar bērnībā ieaudzinātu izteiktu kārtības izjūtu ir spējis saskatīt labo sev apkārt un saglabāt prasmi priecāties par citu labi padarītiem darbiem un veiksmēm. Ieguvis pelnītu lasītāju mīlestību, jo vienmēr savu īpašo lauku redzējumu ar prieku un optimismu sniedzis saviem lasītājiem.
Par literāro devumu un rosīgi daudzveidīgu sabiedrisko darbu Ēriks Hānbergs ir saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Es uzburu bildi un dodu impulsu fantāzijai.
/Pēteris Liepiņš/

Aktierim Pēterim Liepiņam – 75 (1943)

Kā savulaik teicis aktieris Edgars Liepiņš, viņa jaunākais brālis Pēteris kopš bērnības tiecies kļūt par aktieri. Pēc profesionāla teātra un kino aktiera izglītības iegūšanas, Pēteris Liepiņš jau vairāk nekā piecdesmit gadus ir viens no Dailes teātra stūrakmeņiem,  filmējies daudzās kinofilmās. Aktiera krāsainie un spilgtie skatuves tēli apliecina, ka viņam vienlīdz labi padodas gan komiskas, gan dramatiska rakstura lomas.
Pētera Liepiņa spožais aktiera talants novērtēts ar augstāko valsts apbalvojumu- Triju Zvaigžņu ordeni. 

 

 

Sauriešu bibliotēkā aprīlī

Sagaidot bibliotēku nedēļu “Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”, kas būs no 23. līdz 29.aprīlim, Sauriešu bibliotēka piedāvā divas izstādes:

“Lasītājam ir jālasa rakstnieks, nevis tulkotājs… Tulkotājam galvenais ir sajust rakstnieku – ar visu savu ādu, ar galvu, ar būtību, ar visiem jutekļiem, kā autors raksta”. /Silvija Brice/

Tulkotājai Silvijai Bricei – 60

Silvijas Brices paveikto darbu sarakstā ir vairāki simti tulkojumi no vācu, angļu un poļu valodām.

Talantīgā tulkotāja ir spējusi sajust daudzu pasaulslavenu rakstnieku daudzveidīgo un reizēm ļoti sarežģīto literāro valodu, tādējādi iepazīstinot arī latviešu lasītājus ar šo tik dažādo autoru izciliem prozas darbiem. Ļoti profesionāli veikusi vairāku fundamentālu vēstures pētījumu tulkojumus latviešu valodā. Strādājot ar šāda līmeņa literatūru, tulkotājam jāspēj ne tikai izvēlēties pareizos vārdus, bet jānodarbojas arī ar pētniecību.

Arī Sauriešu bibliotēkas lasītāji Silvijas Brices tulkotās grāmatas vērtē atzinīgi.

(att. http://www.la.lv/fascinejosakais-valodas-izjuta-saruna-ar-silviju-brici/)

 

Aivara Vakša fotoizstāde “Meža piezīmes”. Fotogrāfijās būs skatām daba tepat mums blakus Stopiņu novada mežos. Izstāde skatāma no 12.aprīļa līdz 31.maijam.

 

Pasākumi aprīlī:

Sestdien, 7.aprīlī plkst.11.00 tematisks pasākums “Turpinu justies lieliski!”. Pasākuma apmeklētāji martā izteica vēlēšanos turpināt sarunu ar Mariku Kavalu. Aicinām pievienoties visus interesentus!

Ceturtdien, 12.aprīlī plkst. 14.00 aicinām novada iedzīvotājus uz novadnieka Aivara Vakša fotoizstādes “Meža piezīmes” atklāšanu.

Stopiņu pamatskolas PII sagatavošanas grupas 9. aprīlī bibliotēkā ciemosies “Pasaku rītā”, un 25. aprīlī tiksimies ikgadējā pasākumā ārā.

 

 

Sauriešu bibliotēkā martā

Sūtu sveicienus!
Vizuālās kultūras mazajai formai un īpašam sabiedrības komunikācijas veidam – pastkartei - veltīta tematiskā izstāde

Vēsturiskās pastkartes ir unikāls vēstījums no pagātnes.- ļoti bagātīgs un vizuāli saistošs informācijas avots. Tās atspoguļo sava laika morālās un estētiskās vērtības, ataino noteiktu dzīves stilu.
Pastkartes joprojām ir viens no personiskākajiem komunikācijas veidiem. Reizēm tās ir bijušas vienīgā iespēja, kā sazināties dažādās pilsētās un pasaules malās dzīvojošiem cilvēkiem. Ar pastkartes starpniecību varēja paveikt vissarežģītākās lietas — kārtot darba darījumus, atzīties mīlestībā... Sakarā ar korespondences atklātumu, jo ar vēstījuma tekstu varēja iepazīties visi interesenti, tās sniedz ne vien vēsturiskas liecības, bet atklāj arī rakstītāju emocionālo pasauli un saikni, kas veidojās starp cilvēkiem.

20. un 21.martā ar Stopiņu pamatskolas PII sagatavošanas grupu audzēkņiem tematiskā pasākuma “Kāpēc vajag aploksnes un pastmarkas?” ietvaros dosimies uz Latvijas Pasta nodaļu, lai ar pasta starpniecību nosūtītu sveicienus kādam sev mīļam cilvēkam! 

 

 

Sauriešu bibliotēkā februārī

"… jāpasaka tas, kas pašam ir svarīgi, jāatklāj, kas tu pats esi, vienalga, vai tas kādam patīk vai nepatīk, vai tas liekas moderni vai nemoderni."
/Uldis Zemzaris/

Gleznotājam - portretu un latvisku ainavu meistaram un rakstniekam 
Uldim Zemzarim – 90 (1928)

Kopš bērnības aizrāvies ar zīmēšanu, talantīgais un darbīgais mākslinieks darbojas portretu žanrā un ir radījis sava laika literātu un kultūras darbinieku portretus, tos gleznodams ar dziļu izpratni un. neviltotām simpātijām. Tāpat glezno arī Latvijas ainavas un, īpaši, būdams jūrmalnieks, mūsu jūru, tās krastu un ļaudis. Ļaujot izpausties savam stāstnieka talantam, pievērsies arī rakstīšanai, jo, kā teicis pats mākslinieks,: “Ja sirds pilna, tad vārdi rodas, un viss!”. Viņš, sarakstījis vairākus stāstu un apceru krājumus, publicējis arī atmiņu stāstus. Grāmatās ir vides un laikmeta detaļu atspoguļojums, vēstījums par autora sastaptajiem un dzīvē nozīmīgiem cilvēkiem.

 

Sauriešu bibliotēkā janvārī

Laikā no 29.janvāra līdz 10.februārim Sauriešu bibliotēkā tiks veikta krājuma inventarizācija. Šajā laikā bibliotēka būs slēgta apmeklētājiem.

Sauriešu bibliotēkā no 4. līdz 27.janvārim būs skatāma literatūras izstāde veltīta latviešu dzejniecei un rakstniecei Ilzei Kalnārei 
“Zem tavām debesīm es, Tēvu zeme, izaugu,
Lai tavu krāšņumu un varenību slavētu.”
                                                    /I.Kalnāre/
 

 

 

Atpakaļ