2 item(s)

$79.00

Navigācija

Sauriešu bibliotēka

 

Adrese: Līdumnieku iela 1-54, Saurieši, Stopiņu novads, LV – 2118

Vadītāja Kristīne CIMDIŅA
Bibliotekāre Aija SAUSIŅA

Tālr.25638225
E-pasts: sauriesu.biblioteka@stopini.lv

Stopiņu novada Sauriešu bibliotēkas elektroniskais katalogshttp://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/9/home.aspx

Sauriešu bibliotēkas darba laiks:
Pirmdiena       11:00 – 19:00                                       
Otrdiena          09:00 – 17:00                                      
Trešdiena        metodiskā diena - lietotājiem slēgts.      
Ceturtdiena     11:00 – 19:00                                       
Piektdiena       09:00 - 17:00
Sestdiena        09:00 - 13:00 
Svētdiena        slēgts

 

Sauriešu bibliotēkā martā

Sūtu sveicienus!
Vizuālās kultūras mazajai formai un īpašam sabiedrības komunikācijas veidam – pastkartei - veltīta tematiskā izstāde

Vēsturiskās pastkartes ir unikāls vēstījums no pagātnes.- ļoti bagātīgs un vizuāli saistošs informācijas avots. Tās atspoguļo sava laika morālās un estētiskās vērtības, ataino noteiktu dzīves stilu.
Pastkartes joprojām ir viens no personiskākajiem komunikācijas veidiem. Reizēm tās ir bijušas vienīgā iespēja, kā sazināties dažādās pilsētās un pasaules malās dzīvojošiem cilvēkiem. Ar pastkartes starpniecību varēja paveikt vissarežģītākās lietas — kārtot darba darījumus, atzīties mīlestībā... Sakarā ar korespondences atklātumu, jo ar vēstījuma tekstu varēja iepazīties visi interesenti, tās sniedz ne vien vēsturiskas liecības, bet atklāj arī rakstītāju emocionālo pasauli un saikni, kas veidojās starp cilvēkiem.

20. un 21.martā ar Stopiņu pamatskolas PII sagatavošanas grupu audzēkņiem tematiskā pasākuma “Kāpēc vajag aploksnes un pastmarkas?” ietvaros dosimies uz Latvijas Pasta nodaļu, lai ar pasta starpniecību nosūtītu sveicienus kādam sev mīļam cilvēkam! 

 

 

Sauriešu bibliotēkā februārī

"… jāpasaka tas, kas pašam ir svarīgi, jāatklāj, kas tu pats esi, vienalga, vai tas kādam patīk vai nepatīk, vai tas liekas moderni vai nemoderni."
/Uldis Zemzaris/

Gleznotājam - portretu un latvisku ainavu meistaram un rakstniekam 
Uldim Zemzarim – 90 (1928)

Kopš bērnības aizrāvies ar zīmēšanu, talantīgais un darbīgais mākslinieks darbojas portretu žanrā un ir radījis sava laika literātu un kultūras darbinieku portretus, tos gleznodams ar dziļu izpratni un. neviltotām simpātijām. Tāpat glezno arī Latvijas ainavas un, īpaši, būdams jūrmalnieks, mūsu jūru, tās krastu un ļaudis. Ļaujot izpausties savam stāstnieka talantam, pievērsies arī rakstīšanai, jo, kā teicis pats mākslinieks,: “Ja sirds pilna, tad vārdi rodas, un viss!”. Viņš, sarakstījis vairākus stāstu un apceru krājumus, publicējis arī atmiņu stāstus. Grāmatās ir vides un laikmeta detaļu atspoguļojums, vēstījums par autora sastaptajiem un dzīvē nozīmīgiem cilvēkiem.

 

Sauriešu bibliotēkā janvārī

Laikā no 29.janvāra līdz 10.februārim Sauriešu bibliotēkā tiks veikta krājuma inventarizācija. Šajā laikā bibliotēka būs slēgta apmeklētājiem.

Sauriešu bibliotēkā no 4. līdz 27.janvārim būs skatāma literatūras izstāde veltīta latviešu dzejniecei un rakstniecei Ilzei Kalnārei 
“Zem tavām debesīm es, Tēvu zeme, izaugu,
Lai tavu krāšņumu un varenību slavētu.”
                                                    /I.Kalnāre/
 

 

 

Atpakaļ